PDA

View Full Version : Vdiq Michael Jackson


Marco
25-06-09, 23:32
Ne orat e vona ( europes) tregojn lajmet se Ylli Mbreti i PopMuzikes ka nderruar Jet !!

shfletuesi_
25-06-09, 23:35
Ne orat e vona ( europes) tregojn lajmet se Ylli Mbreti i PopMuzikes ka nderruar Jet !!

Edhe ate pasi qe ka pranuar Islamin...

SANTANA-29
25-06-09, 23:38
Ende ska vdek jo,

Marco
25-06-09, 23:46
Edhe ate pasi qe ka pranuar Islamin...

Po po e kom pa pak ceremonin en Los Angelos qe e ka dhan en TV , po e kom pa edhe Live en Koncert :tongue:

SANTANA-29
25-06-09, 23:49
Ende ska vdek jo,

Po e korigjoj veten tash erdh lajmi se michael jackson ka vdekur,

Marco
25-06-09, 23:51
Mikaael Jackson

shfletuesi_
25-06-09, 23:52
Ēka mė ba kėrkujt sja ka jap tėr jetėn....

SANTANA-29
25-06-09, 23:54
Qite ARD masi po jetojshe en gjermani aty oshte tu tregu ,
Aldi sma merr mendja qe e jep per vdekjen e Michael Jacksonit - MIKAAEL

E pash Marco,deri pare nuk u dike se a ka vdekur por tash lajmruan.ard ja

Dani11
25-06-09, 23:55
Allahu e meshiroft!

Marco
25-06-09, 23:59
Ēka mė ba kėrkujt sja ka jap tėr jetėn....

Mysafir en ket bot, apo prov per tjetren Bote

~AnnA~
26-06-09, 00:11
Mbreti i muzikės pop, Michael Jackson, ka ndėrruar jetė pas njė sulmi nė zemėr, bėjnė tė ditur mediat amerikane.
Nė njė lajm tė fundit, gazeta amerikane The Los Angeles Times ka raportuar se mbreti i muzikės pop ka vdekur.

Kėngėtari kishte pėsuar sulm nė zemėr, ndėrsa kur ndihmėsit mjekėsor kishin arritur nė shtėpinė e tij, ai mė "nuk merrte frymė".

Gati tė gjitha mediat amerikane pohojnė se Jackson ėshtė nė komė pas sulmeve nė zemėr, ndėrsa LA Times, duke iu referuar zyrtarėve tė spitalit ku kėngėtari ėshtė shtruar, pohon se ai tashmė ka humbur jetėn

panta_rhei
26-06-09, 00:18
Njė artist i papėrsėritshėm. Personalisht e kam adhuruar shumė.
M'u dhimt shumė, por nuk mė erdhi keq qė vdiq.
Kjo vdekje pėr tė thjesht ka kuptimin e fundit tė vuajtjeve.

Virti
26-06-09, 00:28
kush jeton shpejt, vdes shpejt.
ngushllime adhuruesėve te tij!

Makresh
26-06-09, 07:12
Qoft nėn mėshirėn e Mėshiruesit !

Gloss
26-06-09, 09:44
ngushellime

lazdrani
26-06-09, 10:13
Vella Mbret i muzikes ka qene dhe do jete,ngushllimet e mija per adhuruesit e tije.
Micheal Jackson Legjende e Pop Muzikes te viteve 80.750 milone CD te shitura.

We will remember you 4ever Michael Jackson King of pop music at all time.

Love&Respect R.I.P

King Dardania Lazdrani

http://www.youtube.com/watch?v=f8muMo0fw_M

Jana
26-06-09, 10:44
Bash pem dhimet....

LABI
26-06-09, 11:42
Ngushellimi me i mire per t'gjithe simpatizuest dhe fansat e tij eshte i gjithe thesari , e gjithe veprimtaria dhe madheshtija artistike qe ka lene pas

Gjithehere sa here shkoj ne seanca fitnesii ; per t'u inspiru, mbushur adrenaline e filloj me KING-un, qe e kam te renditun ne playlist t'parin !

Vdekja eshte pjese e jetes , dhe nje herit fund i saj !


"Beat it" !

http://www.youtube.com/watch?v=ZkGOiS75Lwk

LABI
26-06-09, 11:46
"Thriller"

http://www.youtube.com/watch?v=9Xs9OQHpwDE

LABI
26-06-09, 11:59
"Billie jean"

http://www.youtube.com/watch?v=C-blEgMyJwU

Makresh
26-06-09, 14:57
Myftinia e Rusisė, ka gjykuar autopsin e Mikael Jakson-it si tė pranueshėm dhe se dita e varresės sė tij nuk do t'bėhet ndoshta nė 3ditėt e para ashtu sic kėrkon feja Islame pasiqė shumė musliman sot jetojn nė shtete jo-islame ku kėto gjėra marin pak mė shumė kohė dhe qė duhėt respektuar per t'evituar ēdo thashetheme dhe emocione te panevojshme.

Arkza
26-06-09, 15:00
Ngushllime per Ardhuruset e tij !

P.S Kurr s'kam qen ardhurusi i tij veq nje keng me ka pelqu nje Bardh e Zi , kisha pas deshir me gjet qat keng me ngu !? a mundt dikush me ma gjet ! ?
Ju kisha Flm per kete !

Arkza
26-06-09, 15:02
Myftinia e Rusisė, ka gjykuar autopsin e Mikael Jakson-it si tė pranueshėm dhe se dita e varresės sė tij nuk do t'bėhet ndoshta nė 3ditėt e para ashtu sic kėrkon feja Islame pasiqė shumė musliman sot jetojn nė shtete jo-islame ku kėto gjėra marin pak mė shumė kohė dhe qė duhėt respektuar per t'evituar ēdo thashetheme dhe emocione te panevojshme.Pse A MENDONI SE ME TE VERTETE ESHTE BO KY MYSLIMAN AA ????????????????????
P/S Une hiq s'po e besoj kete as qe kam degju kete !

Makresh
26-06-09, 15:17
Pse A MENDONI SE ME TE VERTETE ESHTE BO KY MYSLIMAN AA ????????????????????
P/S Une hiq s'po e besoj kete as qe kam degju kete !

Ai eshte rritur ne nje familje te krishtere, dhe permjet vllezerve te tij, ai pranoi te verteten duke i dhen fund keshtu, doktrinave kontradiktore!

pasioni_
26-06-09, 16:12
In memoriam!

http://www.youtube.com/watch?v=H4l3Rgq-L1M

Marco
26-06-09, 16:25
Pse A MENDONI SE ME TE VERTETE ESHTE BO KY MYSLIMAN AA ????????????????????
P/S Une hiq s'po e besoj kete as qe kam degju kete !

PO ska as 1 vit qe ėshtė Convertu kurse besimi i tij ne fen Islame ka qen para shum viteve po me 21 Nėntor 2008 ėshtė Convertu ku ka majt edhe ceremonin ne LA

Guri i madh
26-06-09, 16:58
shum mir qe ka vdek ky psihopat as ky as elvis prisli nuk me dhimbsen

Peja-Boy
26-06-09, 19:02
shum mir qe ka vdek ky psihopat as ky as elvis prisli nuk me dhimbsen

........................ skam qka shtoj !!

Amina
26-06-09, 20:51
Kenge te pavdekshme nga nje kengetar i paharruar......

Marco
26-06-09, 21:00
shum mir qe ka vdek ky psihopat as ky as elvis prisli nuk me dhimbsen

Normal qe as Michael Jackson e as Elvis Presley nuk kendoj si Mahmut Kurteshit qata sta prek veshin ndoshta ty, po ma merr mendja qe ėshte edhe per Kurteshin naj Tem ku mundesh me comentu..

Legjenda e Muzikes >>>> Michael Jackson

~AnnA~
26-06-09, 21:04
Si duket lengjendat nuk jetojne gjate..
Vdekja e hershme e Elvis P. ,Falkos dhe Michael J. ka qene nje humbje e madhe per boten e muzikes...
U preht ne paqe....i qoft dheu i lehte!!!

bert
26-06-09, 21:24
michael was a great entertainer but had troubles in his health and with the law

Elina
26-06-09, 22:14
Michael Jeckson ka qene dhe do te mbetet Mbret i muzikes Pop.

GjIlAnAsI_cSi
26-06-09, 22:26
Shum keq me erdhi qe vdic , kam menduar se njerzit e mdhaj nuk vdesin kurr.

Ka qen nje njeri i madh.

U prefte ne paqe.

Prishtinasja_
26-06-09, 22:32
Nje lajme i keq....me erdhi keq !

bert
26-06-09, 23:43
Michael Jeckson ka qene dhe do te mbetet Mbret i muzikes Pop.

ka qene por nuk do mbetet. ka te tjere te talentuar

SANTANA-29
26-06-09, 23:51
ka qene por nuk do mbetet. ka te tjere te talentuar

Bert te talentuar do te ket gjith her deri sa te ekzizton njeriu,por nje Titan sikur Michael jackson sdo te ket kurr ma,Ka qen Mbret i muzikes

>>{SpOnGeBoB}<<
27-06-09, 10:32
Hej tanve qitu qe tekokni tu priten per kryeshnosh, zoti ju lashte shnosh edhe mos u merzitni mara se qishtu nji yll shymet nji tjeter del xixe. Qitash e kane japen lajmin se qky moti mara u kane vdeken tane ftyren e ka pasen me pllastelina te ngjitme edhe hansaplasta.

bert
27-06-09, 15:38
Bert te talentuar do te ket gjith her deri sa te ekzizton njeriu,por nje Titan sikur Michael jackson sdo te ket kurr ma,Ka qen Mbret i muzikes
ketu ku jetoj une nuk ka opinion te mire per te pasi ka kryer gjeste jo te hujshme me fmij. kujtohet fama e tije por gjithmone kujtohen dhe krimet e tije

teutaA
27-06-09, 16:50
ketu ku jetoj une nuk ka opinion te mire per te pasi ka kryer gjeste jo te hujshme me fmij. kujtohet fama e tije por gjithmone kujtohen dhe krimet e tije

pram pash nje dokumentar per jeten e ti dhe mir than "yll i harruar per se gjalli "

Tomori
27-06-09, 17:04
I paste shpirti rrahmet kty vllait musliman....

Tomori
27-06-09, 17:38
I paste shpirti rrahmet kty vllait musliman....
Kush ishte Majkėll Xhekson

Lindur mė 29 gusht 1958, ishte kėngėtar, kantautor, balerin, kompozitor, muzikant, prodhues disqesh. E ka nisur karrierėn qė nė moshėn 5-vjeēare, me grupin e familjes "Jackson Five". E nisi aktivitetin si solist nė 1971-shin, me kėngėn singėll 'Got to be there'. Nė 1979-ėn doli pėrfundimisht si solist dhe u bė artisti pop mė i suksesshėm i tė gjitha kohėrave,
Kjo ju dedikua fillimisht 'Thriller' (1982), (deri mė tani albumi mė i shitur nė historinė e muzikės) bashkėprodhim me Quincy Jones dhe fitues i 8 ēmimeve "Grammy". Sipas "Guinness World Records", Majkėlli ka shitur mė shumė se 750 milionė albume. Nė fakt, kjo shifėr e bėn artistin solist mė tė suksesshėm nė histori.
Nė mė shumė se 40 vjet karrierė, Michael Jackson ka marrė dhjetėra ēmime, deri edhe artisti pop mashkull mė i mirė i milleniumit. Ka fituar plot 13 "Grammy Awards".

****
Nga 1988-a nė 2005-ėn, Jackson jetoi nė Neverland Ranch (shitur nė 2008 pėr 35 milionė dollarė), nė tė cilėn kishte ndėrtuar njė park zoologjik privat pėr fėmijė tė varfėr dhe jetimė. Frekuentimi i fėmijėve nė atė zonė private ka qenė gjithmonė (bashkė me operacionet e pafundme plastike nė fytyrė) tema e preferuar e ngacmimeve mediatike pėr kėngėtarin dhe ana mė e errėt e historisė sė tij jomuzikore. Nė 1993-shin, Majkėlli u padit pėr ngacmime seksuale. Njė tjetėr padi u bė nė 2003-shin. Nė 2005-ėn u dėnua, por u lirua mė pas nga njė gjykatė apeli. Nė fund tė 2008-ės disa media publikuan konvertimin e Xheksonit nė fene islame Xheksoni vertetoje lajmin e mediavet se ka pranu fene islame me deshire te vet personal.

lovely
27-06-09, 20:15
ketu ku jetoj une nuk ka opinion te mire per te pasi ka kryer gjeste jo te hujshme me fmij. kujtohet fama e tije por gjithmone kujtohen dhe krimet e tije

ne gjyq ka dal i pafajshem!

mu dhimt tybe.. :(

Kaqanikasja
27-06-09, 21:13
Ngushllime

valiii
28-06-09, 00:51
Ehhh... Qekaq e paska pas !

Peja-Boy
28-06-09, 16:54
Qfar Tableta Vdekje Pruese i jan Dhen Michael Jackson nga Doktorri i tij ??

Thuhet ne disa Gazeta Austriake !!!

emine
28-06-09, 17:13
Ehhh... Qekaq e paska pas !

qtash pe di se edhe gruja tina paska pas emrin emine hahahhahahhahahahahhah,,,e zote runa qka kujtohi
http://www.dardania.de/vb/upload/attachment.php?attachmentid=1506&d=1246146647

ShEjToNkA
28-06-09, 17:17
Rest in peace!

Peja-Boy
28-06-09, 19:45
Varrimi i Jackson do te behet sipas rregullave islame?

Gazeta angleze Evening Standard, ka shkruar se ekziston mundėsia qė varrimi i Michael Jackson tė bėhet sipas rregullave tė fesė islame. Arsyeja e kėsaj, sipas kėsaj gazete, janė fjalėt e motrės Jamaine, e cila pas vdekjes sė Michelit deklaroi pėr media "Allahu qoftė gjithmonė me ty".
Siē dihet, para njė viti mediat kishin shkruar se Michael Jackson para njė imami tė njė xhamie tė Los Angelesit kishte pranuar fenė islame. Kėtė hap ai e kishte bėrė i ndikuar nga motra e tij, Jemaine Jackson, e cila ka pranuar islamin qė nė vitin 1989.

Nė anėn tjetėr, mediat lajmėrojnė se ceremonia e varrimit tė Michael Jackson do tė jetė ndėr varrimet me pjesėmarrje mė tė shumtė nė histori. Sipas tyre, pjesėmarrja mund tė kalojė edhe atė princeshė Dianės

Peja-Boy
28-06-09, 19:46
Trupi i Michael Jackson i ėshtė dorėzuar familjes pasi i ėshtė bėrė autopsia qė duhet tė pėrcaktojė edhe shkaqet e vdekjes sė tij. Lajmin e ka bėrė me dije zėdhėnėsi i intitutit tė mjekėsisė ligjore nė Los Angeles , Ed Winter.

Nuk ėshtė pėrcaktuar ende data e funeralit tė mbretit tė muzikės pop.
Policia e Los Angeles-it ka arritur tė kontaktojė me mjekun kardiolog tė Michael Jackson. Conrad Murray ishte "zhdukur", pak kohė pas vdekjes sė postar-it dhe mendohet se gjendej nė shtėpinė e Jackson nė momentin kur pėsoi atakun nė zemėr. Autoritet konfirmojnė se kanė folur shkurt, dy herė radhazi me mjekun, dhe se parashikojnė ta marrin sėrish nė pyetje me mė shumė qetėsi, edhe pse nuk ėshtė i dyshuar. "Nė kėtė moment mendojmė se ai po bashkėpunon", tha kreu i policisė sė Los Angeles-it, Charlie Back. "Shpresojmė se do tė na ndihmojė tė mėsojmė faktet e vėrteta rreth kėsaj ēėshtjeje", shtoi ai. Ndėrkohė, Back nuk ka saktėsuar se sa kohė ka qėndruar mjeku persona pranė Jackson, para se nė shtėpinė e tij tė vinte ndihma e shpejtė. Ndėrkohė makina e tij, qė gjendjet praėn banesės sė Michael Jackson, ėshtė sekuestruar nga policia, nė kėrkim tė tė dhėnave apo ilaēeve.

thellenza
28-06-09, 23:13
Varrimi i Jackson do te behet sipas rregullave islame?

Gazeta angleze Evening Standard, ka shkruar se ekziston mundėsia qė varrimi i Michael Jackson tė bėhet sipas rregullave tė fesė islame. Arsyeja e kėsaj, sipas kėsaj gazete, janė fjalėt e motrės Jamaine, e cila pas vdekjes sė Michelit deklaroi pėr media "Allahu qoftė gjithmonė me ty".
Siē dihet, para njė viti mediat kishin shkruar se Michael Jackson para njė imami tė njė xhamie tė Los Angelesit kishte pranuar fenė islame. Kėtė hap ai e kishte bėrė i ndikuar nga motra e tij, Jemaine Jackson, e cila ka pranuar islamin qė nė vitin 1989.

Nė anėn tjetėr, mediat lajmėrojnė se ceremonia e varrimit tė Michael Jackson do tė jetė ndėr varrimet me pjesėmarrje mė tė shumtė nė histori. Sipas tyre, pjesėmarrja mund tė kalojė edhe atė princeshė DianėsKJo qe e paske shkru peja_boy po me cudite shume, Michael Jackson-i musliman !!! :eek:

Me vjen shume keq, ka vdeke i ri, e kam adhuru kur isha e vogel, ishte emer shume i madh. :mad:

Albonita
29-06-09, 11:49
Me ka ardhe shum kec...:frown: Nje lajm se kemi met ne pun Pa fjale, at dite.

Nugushllime.


Michael Jackson R. I. P.http://www.youtube.com/watch?v=55RHKpYi5j4 (http://www.youtube.com/watch?v=55RHKpYi5j4)

Domira
29-06-09, 12:12
Kengetar i madh i cili padyshim se len gjurme te perjetshme ne zhanrin e muzikes qe krijoi.

Gjumashja
29-06-09, 12:53
me muziken e tij jam rrite me te vertete mu ka dhimt, por ai cdo here do te mbetet i gjalle me kenget e tija..

R.I.P. M.J

pirro
29-06-09, 18:07
Se bashku me Bruce Lee edhe Elvis Presley tani jeton e xhunel Jackson. Po ka zera qe po thon se ska vdek

Linka_pz
29-06-09, 21:55
Kenget e tij nuk vdesin kurr ,ka lene keng te bukura .

http://www.youtube.com/watch?v=vnLBR78XP0Y&feature=related

Tinky-Winky
29-06-09, 22:21
ramet e gjenet i paqt shpirti majkedhit se bash kom kajt si fmija kur e kum nie kit far lajmi tragjik po opet qeky pirra mi ngjadhi do shpresa qe munet halo mu konen gjall.po e shum kom kcye si majkelli me at kongen ju nov ajm bed ajm bed tonashile me at qetren qe pisket shum majkelli edhe mahet mes dy pemve, ev shoq gjithmon jom veshen si ky me kpuca tzi e qarapa t bardha e qashtuqene i lshojsha do fije d bome me figaro deri te birat e huns edhe e qelsha kmishen nja dy tri pulla.legjend o konen edhe tanaheret ka me meten.shnetje

Makresh
30-06-09, 07:52
Se bashku me Bruce Lee edhe Elvis Presley tani jeton e xhunel Jackson. Po ka zera qe po thon se ska vdek

Ti garant je ne komunikim me shpirtrat e pa-dukshem :biggrin:

romansa
30-06-09, 07:53
p valla vdiq...ngushllime per familjen e tij dhe gjih adhurusve qe ka

pirro
30-06-09, 13:52
Ti garant je ne komunikim me shpirtrat e pa-dukshem :biggrin:

Te kom than njehere, mos shkruj palidhje

Adoo
30-06-09, 14:41
r.i.p Michael Jackson

Makresh
30-06-09, 15:04
Te kom than njehere, mos shkruj palidhje

Naj rrosh opangat :biggrin:

Tinky-Winky
30-06-09, 15:05
ej shka jan qita ripa bre qi pi thuni majkellit se aj basha tana heret nuk ka veshen tesha trypta se nashta munet me pas lidhje edhe me qetoqene po tyben e tybs spo ju kuptoj e nese ka dikush me ma skjarue kisha me ken falinerues.shnetje

Makresh
30-06-09, 15:07
ej shka jan qita ripa bre qi pi thuni majkellit se aj basha tana heret nuk ka veshen tesha trypta se nashta munet me pas lidhje edhe me qetoqene po tyben e tybs spo ju kuptoj e nese ka dikush me ma skjarue kisha me ken falinerues.shnetje


Rryp rryp tallava ahahahahaa,.. po anglisht sun e shqiptojn bash mir Y-ejen keshtu qe tingllon Rip rip majkell :biggrin:

Adoo
30-06-09, 15:09
R.I.P Rest In Peace--Pusho Ne Paqe

Tinky-Winky
30-06-09, 15:27
makresh mos u zalibat se qyre qiky ada sa mir asht pergjigjen po kjo rip po i bika inglisht e na e kena gjuhen ton tpaster e muneni mi thonen si psh rahmet shpirti past ose na paqt mar t ligat a shka po di une e mos u boni kishemile na po thojm dishka me kta ripa.shnetje

Dani11
10-07-09, 06:50
Koment mbi vdekjen e Majkėll Xheksonit
Majkėlli tani ka hyrė nė botėn e perceptimit tė jashtėzakonshėm ...
E mėrkurė, 08 Korrik 2009 10:46
Autor: Hamza Jusuf

Kur ishte fėmijė, Majkėll Xheksoni kishte njė karizėm tė jashtėzakonshme, si edhe njė pafajėsi absolute, kjo ishte shumė joshėse. Ai magjepsi miliona amerikan dhe njerėz tė tjerė nė tė gjithė botėn.

Me kalimin e viteve, karriera e tij mori rrjedha tė ēuditshme dhe ai gradualisht filloi tė bėhej i bardhė, duke e transformuar fytyrėn e tij nė njė maskė tė zbehtė dhe tė kobshme, ndoshta me synimin pėr tė fshehur dhimbjen e tėhuajzimit nga vetja dhe familja e tij. Pėr tė ishin hapur thashetheme se kishte tėrheqje seksuale ndaj fėmijėve, akuza qė nuk do tė ishin bėrė kurrė nėse do tė ishin pėrdorur kriteret islame tė nevojshme pėr tu pėrmbushur para akuzimit tė dikujt. Pavarėsisht nga thashethemet, ai duket se ka pasur njė shqetėsim tė ēiltėr pėr fėmijėt, duke dashur ti siguroj ata me njė botė qė i ishte mohuar, falė abuzimeve qė ai pohon se ka pėsuar gjatė kohės qė ishte fėmijė.

Vitin e kaluar u gėzova shumė kur pėr tė u tha se ishte bėrė mysliman. Me sa duket ai kishte ndjekur hapat e vėllait tė tij tė shquar dhe inteligjent, Jermaine, i cili ishte konvertuar nė Islam njėzet vjet mė parė dhe kishte gjetur paqe. Vendimi i Majkėllit, pėr tė kėrkuar mbrojtje nga njė shoqėri qė harliset duke vendosur njerėz nė piedestal dhe pastaj i rrėzon ato, dukej mė se i duhur. Ai u akuzua pėr shumė gjėra tė tmerrshme, por me shumė mundėsi ai ishte i fajshėm pėr tė qenurit tepėr i ndjeshėm pėr njė botė mizore. I tillė ėshtė fati i shumė artistėve nė kulturėn tonė tė artit nihilist, ku tregu mbizotėrues pėr talentin e tyre qėndron nė tė kėnduarit kėngė popi tė zbrazėta apo nė tė kėrcyerin gjysmė tė zhveshur pėrballė syve lakmitarė tė cilėt shpesh i braktisin ato po nė tė njėjtėn mėnyrė qė hidhen nė krahėt e ndonjė sensacioni tė ri.

Nė mėnyrėn e Elvis Preslit apo bitėllsave, Majkėlli padashur ėshtė njėkohėsisht shkaku dhe simptoma e obsesionit kombėtarė amerikan pas celebriteteve, fenomen qė aktualisht shfaqet nė marrėzinė pas personazheve tė programit American Idol. Celebriteti sinjalizon ēdo herė pėr katastrofė. Shumė pak prej nesh pėrpiqen tė kuptojnė pėrse papunėsia po rritet, pėrse hipotekat po zhvlerėsohen, pėrse ne shpenzojmė pesėqind milion dollar pėr interesin e borxhit kombėtarė, pėrse administrata e qeverisė sonė, pavarėsisht se ėshtė votuar nė bazėn e platformės sė saj kundėr luftės, pėrsėri ėshtė e angazhuar nė dy luftėra tė panevojshme dhe tė padrejta, tė zhvilluara nga administrata e mėparshme, luftėra tė cilat vazhdojnė tė pėrfshijnė viktima ndėrmjet civilėve pothuajse ēdo ditė.

Ndėrkohė qė ne, pėrkundrazi, mbytemi me vogėlsira, veēanėrisht me vogėlsira qė lidhen me celebritetet. Reagimi ndaj vdekjes sė Majkėll Xheksonit ėshtė pjesė e kėtij fenomeni nė kulturėn popullore amerikane. Lajmi i vėrtetė nė lidhje me vdekjen nė Amerikė ėshtė se njėzet veteran tė luftės nė Afganistan dhe Irak kryejnė vetėvrasje ēdo ditė. Por kjo nuk zė faqet e para tė gazetave dhe nuk diskutohet aq seriozisht sa diskutohet infarkti qė pėsoi mbreti i popit, Majkėll Xheksoni.

Megjithėkėtė, lajmi pėr vdekjen publike tė Majkėll Xheksonit ėshtė njė pėrkujtues i fuqishėm qė na mėson se nuk ka rėndėsi se sa i talentuar apo i shėndetshėm ėshtė dikush, vdekja troket gjithnjė, herėt apo vonė. Majkėlli tani ka hyrė nė botėn e perceptimit tė jashtėzakonshėm, njė botė e cila e bėn videon e tij "Thriller", tė ngjajė e rėndomtė. Ajo ėshtė njė botė e engjėjve dhe e shejtanėve, tė pyetjeve nė varr, njė botė ku fama bazohet mbi devotshmėrinė dhe bamirėsinė. Duke pasur parasysh lajmet pėr konvertimin, vitin qė kaloi, tė Majkėllit nė Islam, ne si myslimanė e konsiderojmė atė njėrin prej nesh, dhe mund tė lutemi qė ai tė gjej mė sė fundi paqen qė nuk e gjeti asnjėherė nė kėtė botė dhe besojmė se ai ėshtė nė njė vend, nė dashtė Zoti, tė mėshirės, faljes dhe lehtėsimit. /vizion-islam/ (http://www.vizion-islam.com/)


Pėrktheu: Rezart Beka

Arb
10-07-09, 13:26
O Dan burri! Cka jane more burre keto shkrime te ketyre Mehxhiteve, Hamzave e Magjupeve te tjere, te perkthyer nga Shqiptare gabele. Nje stervine si MJ, vetem se eshte bere Muslimagjup, po u dashka me u pa me nje sy tjeter. Po ky eshte nje stervine e njerezimit bre.

teutaA
10-07-09, 20:23
Michael Jackson muslimon thashetheme asgje zyrtare

Dani11
11-07-09, 08:51
O Dan burri! Cka jane more burre keto shkrime te ketyre Mehxhiteve, Hamzave e Magjupeve te tjere, te perkthyer nga Shqiptare gabele. Nje stervine si MJ, vetem se eshte bere Muslimagjup, po u dashka me u pa me nje sy tjeter. Po ky eshte nje stervine e njerezimit bre.

Arb te kisha lut mos me i perdore keto shprehje e keto fyerje ne kete forum, nuk i pershtaten imazhit te profilit tend.Kete shkrim une e solla ketu, nuk e shkrova une por i ke te dhenat ku eshte botuar si dhe nga cili Autor.Ne qoftese ke ti ndonje shkrim nga dikush tjeter qe e kundershton kete, atehere sille, mirepo vertet nuk eshte korrekte menyra fyese dhe e urrejtjes patetike kur eshte ne pyetje Islami.

KLM

pirro
11-07-09, 19:13
Michael Jackson muslimon thashetheme asgje zyrtare

Musliman valla Teuta ish kan bo,

teutaA
11-07-09, 23:40
Musliman valla Teuta ish kan bo,

popo pirroo e pash hogjen aty ish kan diten e ceremonis se varrimit

Murgesha
11-07-09, 23:51
popo pirroo e pash hogjen aty ish kan diten e ceremonis se varrimit

Ani de se edhe Kisha ku ndejti Majklli eshte shpi e zotit http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Njemend mos te harroj.

RIP Majkell.

Makresh
11-07-09, 23:55
popo pirroo e pash hogjen aty ish kan diten e ceremonis se varrimit

Po qe ke Prifti aty qfar tha ?

Tani ajo nuk ishte ceremonia e vdekjes, po ceremonia e lamtumires per fansat mbarbotrore.


0meJmsw-Jmw
BD5tqRqkWCI&NR=1

A je e knaqt tash ?

Murgesha
12-07-09, 00:01
Po qe ke Prifti aty qfar tha ?

Tani ajo nuk ishte ceremonia e vdekjes, po ceremonia e lamtumires per fansat mbarbotrore.


0meJmsw-Jmw
BD5tqRqkWCI&NR=1

A je e knaqt tash ?

Allahi n“xhenet Majkllin e mos u merzit o Makresh se ndigjova qe e kish klonu veten. Blanket than o Majklli i ardhshem. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Makresh
12-07-09, 00:10
Allahi n“xhenet Majkllin e mos u merzit o Makresh se ndigjova qe e kish klonu veten. Blanket than o Majklli i ardhshem. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Amin oj Murgesh, Amin. Po cka me bo tash ? Qeshtu kuka pas shkrue.

LuLjaa
12-07-09, 00:15
Paska dek ky aa

Hajt be se boll ka rrnu si ka vy ma shume

SANTANA-29
12-07-09, 00:20
Paska dek ky aa

Hajt be se boll ka rrnu si ka vy ma shume

Mirmengjezi lule ,,:tongue:

LuLjaa
12-07-09, 00:28
Mirmengjezi lule ,,:tongue:
Gjithashtu .........

A tu dhimt hiq nime ky Michael Jackson :P

pirro
12-07-09, 09:49
popo pirroo e pash hogjen aty ish kan diten e ceremonis se varrimit

Mu ka dok njani qe rrike ne nje skej sikur shefqet krasniqi, thash nashti po thom paska shku

Peja-Boy
13-07-09, 16:01
http://www.thumbplay.com/thumbsup/uploaded_images/THRILLER25---Zombie-COVER-ART-724914.jpg

Zero Cool
13-07-09, 19:17
Michael Jackson muslimon thashetheme asgje zyrtare

Qysh su bo bre, a se ke pa vorrimin a 12 hoxhallare e kan vorros... :tongue:

Gjumashja
13-07-09, 19:30
e paska fitu xhenetin... :biggrin:

teutaA
13-07-09, 19:34
Qysh su bo bre, a se ke pa vorrimin a 12 hoxhallare e kan vorros... :tongue:

hahahahah popo e pash diten e vorrimit po spo me besojn qe krejt thash e theme jan po nejse nime se na ketu publicista te tina nuk jemi veq hajt bingo qashtu qysh po nijna po ja futim kot :smile:

veq per qe u ba muslimon rren eshte po mos kallzo ti

pirro
14-07-09, 13:18
Arkivoli i Jackson futet nė bodrumNga Express mė 14.07.2009 nė ora 13:55

Arkivoli i Michael Jackson nė mėnyrė sekrete ėshtė lėvizur gjatė vikendit, ka zbuluar The Sun sipas burimeve tė saj.

Trupi i tė ndjerit Jacoskon ėshtė vendosur nė Motown, themeluesin privat Berry Gordy, tė Forest Lawn Memorial Park, nė Hollywod Hills, sipas kėtyre burimeve amerikane.

Por ai ishte lėvizur gjatė kėtij vikendi pėr nė bodrum tė ndėrtesės kryesore tė Forest Lawn pasi fjalėve se ku ėshtė duke u mbajtur ai.

Familja e Jackson ka urdhėruar qė arkivoli tė lėvizet pasi adhuruesit filluan tė mblidhen pėr ta shikuar arkivolin. “Familja e Jackson nuk ėshtė e kėnaqur me kėtė dhe ka urdhėruar qė arkivoli tė vendoset nė bodrum pėr arsye sigurie”, ka thėnė njė burim.

Motra e Jackson, LaToya, ėshtė e ngarkuara pėr trupin e vėllait tė saj dhe ėshtė duke bėrė gjithēka qė ta mbron atė, ka shpalosur burimi.

Njė dorėz e bardh ėshtė vendosur nė arkivol, por Jackson ka pasur tė veshur dy dorėza tė zeza, pantallona tė zinj me rruaza tė zeza, njė rruazė xhevahiri me gjaket tė bardh qė ai kishte veshur nė ēmimet Grammy dhe njė rrip tė trashė ari qė ngjason me rripin e kampionėve tė boksit.

Familja e kishte parė trupin tė hėnėn e kaluar njė natė para koncertit memorial nė Staples Center, tė martėn.

Makresh
15-07-09, 13:16
Djali i fshehur i Mikael Jackson-it, :tongue:


http://www.dailymotion.com/swf/x8rn0p_michael-jackson-comme-vous-lavez-ja_fun&related=1

emine
16-07-09, 08:53
si mundeni mu krenu me te se a ba musliman ,kure a akuzu si Pedofil,:rolleyes:


Zoti ju lashte shnoshe per Mark Muharremin:tongue:

Makresh
16-07-09, 08:57
si mundeni mu krenu me te se a ba musliman ,kure a akuzu si Pedofil,:rolleyes:


Zoti ju lashte shnoshe per Mark Muharremin:tongue:


Un ty mund te akuzoi per ..............x................. arsye, po perderisa nuk posedoj fakte nuk mund te vertetoi asgje dhe jet e pafajshme.


Lexo apo shiqo me shume ne lidhje me akuzat ndaj MJ.


Ne Islam pendimi i sincert i eshte lejuar te gjitheve. Un s'besoj qe MJ eshte penduar per akuzat ndaj tij, por per te kaluaren e tij.


Lexo apo edhe shiqo edhe Rreth misterieve te vdekjės se tij, pse jo nese ke kohe te lir :D

emine
16-07-09, 09:01
Un ty mund te akuzoi per ..............x................. arsye, po perderisa nuk posedoj fakte nuk mund te vertetoi asgje dhe jet e pafajshme.


Lexo apo shiqo me shume ne lidhje me akuzat ndaj MJ.


Ne Islam pendimi i sincert i eshte lejuar te gjitheve. Un s'besoj qe MJ eshte penduar per akuzat ndaj tij, por per te kaluaren e tij.


Lexo apo edhe shiqo edhe Rreth misterieve te vdekjės se tij, pse jo nese ke kohe te lir :D


perndryshe ka gjana shume ma te meqme me lexu e me msu sa me humbe kohe kote per kotsina e njerz te kote,,
shnetje makresh!

Makresh
16-07-09, 09:03
Jo mu nuke mundesh asgja me me akuzu,se as 10% perqind nuke me njef,e as une juve....
perndryshe ka gjana shume ma te meqme me lexu e me msu sa me humbe kohe kote per kotsina e njerz te kote,,
shnetje makresh!

U tybistikfar ! Nuk thash me t'AKUZUE, larg meje. Po thash mundem sikurse ti qe mundesh e tjetri, eshte nje e drejt qe i takon gjithsecilit, po ashtu kjo drejt i ka sherbyer edhe prinderve te atij spirihuncit qe e kish pas akuzue Mj.

shentje paqsh emine

emine
16-07-09, 09:13
U tybistikfar ! Nuk thash me t'AKUZUE, larg meje. Po thash mundem sikurse ti qe mundesh e tjetri, eshte nje e drejt qe i takon gjithsecilit, po ashtu kjo drejt i ka sherbyer edhe prinderve te atij spirihuncit qe e kish pas akuzue Mj.

shentje paqsh emine

makresh kure jane ne pyetje femijte une nuke munde te toleroi askend edhe en qofte se eshte akuz e gabume,vete jeta e tije sjelljet e tij,menyra si ka sjell 3 fmije ne jete duke pagu nje femer me pare tregone se aj ka pase probleme te mdhaja me veten si njeri,nuke ka Zoti(Allahu) gume me na shly mekatet sa here pendohemi ne,e na bane cmoset me shpres se dikure na falen gjitha,,,,e ju shume mire e dini,se kto vepra jane haram ne Kuran e fene Isalame!

Makresh
16-07-09, 09:29
makresh kure jane ne pyetje femijte une nuke munde te toleroi askend edhe en qofte se eshte akuz e gabume,vete jeta e tije sjelljet e tij,menyra si ka sjell 3 fmije ne jete duke pagu nje femer me pare tregone se aj ka pase probleme te mdhaja me veten si njeri,nuke ka Zoti(Allahu) gume me na shly mekatet sa here pendohemi ne,e na bane cmoset me shpres se dikure na falen gjitha,,,,e ju shume mire e dini,se kto vepra jane haram ne Kuran e fene Isalame!


Zoti eshte i Gjithėmėshirshem.

Jeta e tij private, s'me intereson edhe aq, edhe duke i njoft femit qe gejnjen lidhje palidhje, un nuk do ta kisha mbeshtet nje tez te till kur dihet qe ate e kan ber per te holla dhe jo sepse duanin "drejtesi".

Ne Amerik akuzohesh per gjithcka, nje here e pata lexuar nje gazet qe nje grua e kishte mbyt macen e saj ne microfurre, dhe e kishte akuzuar firmen e mikrofurres se pse nuk e kishin shenuar qe macat e lagta nuk ben mi ter ne te ???? Dhe e din cka ? Ajo e kishte fituar proēesin.

emine
16-07-09, 09:31
Zoti eshte i Gjithėmėshirshem.

Jeta e tij private, s'me intereson edhe aq, edhe duke i njoft femit qe gejnjen lidhje palidhje, un nuk do ta kisha mbeshtet nje tez te till kur dihet qe ate e kan ber per te holla dhe jo sepse duanin "drejtesi".

Ne Amerik akuzohesh per gjithcka, nje here e pata lexuar nje gazet qe nje grua e kishte mbyt macen e saj ne microfurre, dhe e kishte akuzuar firmen e mikrofurres se pse nuk e kishin shenuar qe macat e lagta nuk ben mi ter ne te ???? Dhe e din cka ? Ajo e kishte fituar proēesin.

kish qen mire me hy ne fuqi ky ligj edhe ne Dardani,pre pare kishim sa akuzat e sa dramat luhen ketu:tongue:

Makresh
16-07-09, 09:34
kish qen mire me hy ne fuqi ky ligj edhe ne Dardani,pre pare kishim sa akuzat e sa dramat luhen ketu:tongue:


Hape nje gjykat dikun ne Dardani, dhe le ti pergjigjen akuzave antaret e akuzuar :biggrin:

emine
16-07-09, 09:36
Hape nje gjykat dikun ne Dardani, dhe le ti pergjigjen akuzave antaret e akuzuar :biggrin:
qka me ba mi nxerr pleshtit vjam :mad:

Makresh
16-07-09, 09:41
qka me ba mi nxerr pleshtit vjam :mad:


Perajk mi mshue :biggrin:

emine
16-07-09, 09:44
Perajk mi mshue :biggrin:

Jo se ishin pleshtat me barr,tutna i mysim ka 2 perniheri:tongue:

Marco
17-07-09, 16:31
Zoti eshte i Gjithėmėshirshem.

Jeta e tij private, s'me intereson edhe aq, edhe duke i njoft femit qe gejnjen lidhje palidhje, un nuk do ta kisha mbeshtet nje tez te till kur dihet qe ate e kan ber per te holla dhe jo sepse duanin "drejtesi".

Ne Amerik akuzohesh per gjithcka, nje here e pata lexuar nje gazet qe nje grua e kishte mbyt macen e saj ne microfurre, dhe e kishte akuzuar firmen e mikrofurres se pse nuk e kishin shenuar qe macat e lagta nuk ben mi ter ne te ???? Dhe e din cka ? Ajo e kishte fituar proēesin.

Pram ke njė emision ku shpjegon per jeten e tij e cila nuk na hyn neve fare hiq, po ai tregoj se krejt Holliwoodi ėshtė en Plastik apo Selicon edhe tregoj se met vertet i kupton edhe prind e femijve qe e kan akuzu per Lek
Ai tregoj se po te njėjtet femij kan qenderu ne Neverland edhe pas gjykates se Michaelit , ku ajo tregon se prindet nese kan dyshu se kam pas diqka nuk i kishin leju femit e tyre me ardh en Neverland ..

Peja-Boy
18-07-09, 14:26
http://www.youtube.com/watch?v=l5MQXJg_3Ww

http://www.youtube.com/watch?v=vX3CNU1sLY4&feature=related

Skyfter
20-07-09, 11:13
Ngushllime per fensat e tij ....

Michael Jackson ka qen artist dhe kengetar genial amo personalitet labil..... mendimi im!

http://www.youtube.com/watch?v=x81iip6psks

DEA
21-07-09, 07:46
Ngushllime per fensat e tij ....

Michael Jackson ka qen artist dhe kengetar genial amo personalitet labil..... mendimi im!

http://www.youtube.com/watch?v=x81iip6psks

Mediat e shendrruan, gjithe talentin e tij ne nje pasiguri.

Skyfter
21-07-09, 08:57
Mediat e shendrruan, gjithe talentin e tij ne nje pasiguri.

Me siguri se e din qe njeriu nuk eshte as engjull e as djall, tragjedia me e madhe e disave eshte se sa me shume mundohen te luajn rolin e nje engjulli aq me shume behen djallezor.
Shkenca thote se mos te kishte majmuna nuk do te kishte njeri....hmmm nuk jam dakord, mendoj se mos te ishte njeriu nuk do te kishte as majmuna :confused: ....

Sa per fund, Media jeton nga berllogu i njeriut!