PDA

View Full Version : qka mendoni per Bexhet Pacollin???


elsaaa08
04-07-09, 21:45
une mendoj se ashte nje hiqqqqqq nje matrapaz nje parazit qe ne kurriz te tjetrve"psh ne kurrize te puntorve",duke mos jav dhen pagat e me to tu hap bisnese.tash radha juaj ju faleminderit

uck_aksh
05-07-09, 00:26
une mendoj se ashte nje hiqqqqqq nje matrapaz nje parazit qe ne kurriz te tjetrve"psh ne kurrize te puntorve",duke mos jav dhen pagat e me to tu hap bisnese.tash radha juaj ju faleminderit


Bexhet pacolli esht nje bizismen ndoshta mundet te thuhet se esht nje hiq ne politik por ne biznes esht i sukseshem, ne si Shqiptar qe jemi edhe e dim krejt se aj qe esht i sukseshem po qe esht shqiptar se duam ashtu jemi ne po Z.Pacolli esht edhe i njoftun shum ne planetin Tok

BACALOKU
05-07-09, 09:18
(http://sq.wikipedia.org/wiki/30_gusht)

[/URL]
(http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#Biografia)
// Biografia
Behxhet Pacolli u lind nė [URL="http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Mareci&action=edit&redlink=1"]Marec (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#References), ėshtė i biri i Isa dhe Nazmije Pacollit. Pas shkollės fillore dhe tė mesme, Pacolli kaloi nė Prishtinė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Prishtin%C3%AB) qė tė vazhdonte shkollimin e tij. Pas katėr viteve ai pėrfundoi nivelin e Gjimnazit dhe Pedagogjisė. Nė vitin 1970 Pacolli shkoi nė Hamburg (http://sq.wikipedia.org/wiki/Hamburg) ku diplomoi nė Ekonomi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Ekonomia) – Marketing (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Marketing&action=edit&redlink=1) dhe Menaxhim (http://sq.wikipedia.org/wiki/Menaxhmenti).

Karriera nė biznes

Nė vitin 1974, Pacolli pėrfundoi shėrbimin ushtarak dhe u kthye nė Kosovė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Kosov%C3%AB). Nė vitin 1976 Pacolli shkoi nga Kosova (http://sq.wikipedia.org/wiki/Kosova) pėr tė punuar si menaxher i shitjes pėr kompaninė austriake Peter Zimmer. Prej vitit 1977 deri nė vitin 1990 Pacolli ka punuar nė Interplastica Engineering (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Interplastica_Engineering&action=edit&redlink=1) si menaxher i lartė. Nė vitin 1982 Pacolli specializoi nė Marketing dhe Menaxhim nė Moessinger Institute (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Moessinger_Institute&action=edit&redlink=1), Cyrih (http://sq.wikipedia.org/wiki/Cyrih). Nė vitin 1990, pas njė marrėveshjeje paqėsore me shokun dhe ish shefin e tij Max Gygax, Pacolli la Interplastikėn qė ta krijonte Mabetex (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Mabetex&action=edit&redlink=1) Project Management (mė vonė e njohur si Mabetex Group (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Mabetex_Group&action=edit&redlink=1)). Pacolli sot ėshtė kryetar dhe CEO (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=CEO&action=edit&redlink=1) i Mabetex Group (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Mabetex_Group&action=edit&redlink=1), njė kompani qė si aktivitet themelor ka studimin, planifikimin, projektimin dhe ndėrtimtarinė globale dhe e cila ka 19 pėrfaqėsi anembanė botės, duke pėrfshirė Amerikėn (http://sq.wikipedia.org/wiki/Amerika), Evropėn (http://sq.wikipedia.org/wiki/Evropa), Afrikėn (http://sq.wikipedia.org/wiki/Afrika) dhe Azinė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Azia).
Mė 1992, gjatė realizimit tė projekteve ndėrtimore nė Yakutsk (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Yakutsk&action=edit&redlink=1), Rusi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Rusia), Pacolli bashkėpunoi me kryetarin e komunės tė Yakutsk Pavel Borodin (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Pavel_Borodin&action=edit&redlink=1). Mė 1993, pasi Borodini u emėrua menaxher i pronave presidenciale, Mabetex-it iu ofrua njė kontratė ndėrtimore pėr renovimin e Kremlinit (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Kremlin&action=edit&redlink=1) tė Moskės (http://sq.wikipedia.org/wiki/Moska). Gjatė viteve 1998-1999 prokurori i pėrgjithshėm i Rusisė Yury Skuratov (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Yury_Skuratov&action=edit&redlink=1) filloi njė hetim kundėr anėtarėve tė familjes sė Presidentit Boris Jelcin (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Boris_Jelcin&action=edit&redlink=1) pėr tė cilėt dyshohej pėr marrje tė mitos edhe nga Mabetex-i. Ky hetim u hodh poshtė pas mandatit tė tij. Nė vitin 2000, Pacolli paditi Skuratovin pėr shpifje dhe fitoi gjyqin. Gjatė viteve 2000-2001, pėrderisa hetohej rasti i shpėlarjes sė parave ndaj Borodinit, i cili u arrestua nė SHBA (http://sq.wikipedia.org/wiki/SHBA), Pacolli u pėrfol pėr dhėnie tė mitos zyrtarėve tė lartė rusė dhe vetėm njėherė u thirr nė bisedė nė hetuesinė Zvicerane. Akuzat u tėrhoqėn nė mungesė tė dėshmive. [1] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-0)[2] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-1)[3] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-2)[4] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-3)[5] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-4)[6] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-5)

Inkuadrimi nė politikė

Kohėve tė fundit Pacolli u inkuadrua nė politikėn kosovare. Mė 17 Mars 2007 ai e themeloi partinė Aleanca Kosova e Re (http://sq.wikipedia.org/wiki/Aleanca_Kosova_e_Re), e cila nė zgjedhjet parlamentare tė vitit 2007 u rradhit si partia e tretė mė e votuar. Ajo fitoi 13 vende nė Parlamentin e Kosovės (http://sq.wikipedia.org/wiki/Parlamenti_i_Kosov%C3%ABs).

Jeta personale

Nė vitin 1996 Pacolli u martua me kėngėtaren italiane me prejardhje shqiptare Anna Oxa (http://sq.wikipedia.org/wiki/Anna_Oxa). Kjo martesė zgjati deri nė vitin 2002. Pacolli ėshtė baba i njė djali dhe tri vajzave. Ai posedon dy nėnshtetėsi, zvicerane dhe kosovare.

Aktivitetet kryesore

Pacolli punoi nė ndėrtimin e qytetit verior tė Rusisė, Yakutsk (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Yakutsk&action=edit&redlink=1). Nė vitin 1992 ai shkoi nė Yakutsk nė republikėn mė tė madhe veriore tė Federatės Ruse (http://sq.wikipedia.org/wiki/Rusia) qė tė merrej me aktivitetet e ndėrtimit, duke filluar nga spitali i madh modern Qendra Shėndetėsore pėr Nėna dhe Fėmijė (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Qendra_Sh%C3%ABndet%C3%ABsore_p%C3 %ABr_N%C3%ABna_dhe_F%C3%ABmij%C3%AB&action=edit&redlink=1) (Yakutsk (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Yakutsk&action=edit&redlink=1)). Nė kėtė mėnyrė ai ra nė kontakt me Pavel Borodinin (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Pavel_Borodi&action=edit&redlink=1), i cili u emėrua menaxher i pronave presidenciale ai kontaktoi Pacollin pėr fillimin e punėve ndėrtimore nė Moskė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Mosk%C3%AB), duke filluar me renovimin komplet tė ish Parlamentit tė Federatės Ruse "Shtėpia e Bardhė" (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Parlamenti_i_Federat%C3%ABs_Ruse&action=edit&redlink=1), pas bombardimit nė Moskė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Moska) (Shtator 1993 – Qershor 1994), renovimin e Ndėrtesės sė Kėshillit Federativ tė Rusisė dhe tė Dumės Shtetėrore (Shtator 1993 – deri nė fund tė 1994), renovimin e hotelit tė parė luksoz nė epokėn e re ruse, Swiss Diamond Hotel Moscow (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Swiss_Diamond_Hotel_Moscow&action=edit&redlink=1) (1995 – 1997), si dhe renovimin e kompleksit tė ndėrtesave historike nė Kremlin (1995 – 1996). Nė Norilsk (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Norilsk&action=edit&redlink=1) dhe Stary Oskol (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Stary_Oskol&action=edit&redlink=1) ai ndėrtoi spitaliet e pėrgjithshme.
Pėrpos Rusisė, aktivitetet e tij ndėrtuese u zvilluan edhe nė Itali (http://sq.wikipedia.org/wiki/Italia), Kazakistan (http://sq.wikipedia.org/wiki/Kazakistani) dhe Uzbekistan (http://sq.wikipedia.org/wiki/Uzbekistani). Pacolli bėri projektin pėr renovimin e teatrit La Fenice (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=La_Fenice&action=edit&redlink=1) pas djegies sė tij. Nė Kazakistan, ai bėri ndėrtimin e qendrave kryesore qeveritare tė kryeqytetit tė ri, Astana (http://sq.wikipedia.org/wiki/Astana). Projekti i tij, pallati presidencial “Akkorda” u shpėrblye nga Qeveria e Kazakistanit [7] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-6). Nė Kazakistan Pacolli gjithashtu bėri ndėrtimin e disa qendrave spitalore, universitare dhe sportive. Nė Uzbekistan Pacolli u shpėrblye pėr ndėrtimin cilėsor tė ndėrtesės sė Komunės sė Tashkentit (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Tashkent&action=edit&redlink=1).

Aktivitetet tjera

Pacolli dha ndihmėn humanitare nė kampin e refugjatėve nė Mal tė Zi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Mali_i_Zi) dhe nė Kukės (http://sq.wikipedia.org/wiki/Kuk%C3%ABs) si dhe ndihmėn e koordinuar nė Kosovė pas mbarimit tė luftės. Pėrveē kėsaj, Pacolli dhuroi 5.1 milion euro pėr ndėrtimin dhe furnizimin komplet tė Universitetit Amerikan nė Prishtinė (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Universiteti_Amerikan_n%C3%AB_Pris htin%C3%AB&action=edit&redlink=1)[8] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-7). Nė vitin 2004, Pacolli bėri tė mundur lirimin e tre punėtorėve tė OKB (http://sq.wikipedia.org/wiki/OKB)-sė tė marrur peng nė Afganistan (http://sq.wikipedia.org/wiki/Afganistani) (Shqipe Hebibi, Annette Flannigan dhe Angelitoo Nayan) [9] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-8). Nė vitin 2006 ai gjithashtu ndihmoi nė lirimin e korrespondentit italian Gabriele Torsello i cili ishte rrėmbyer nė Afganistan (http://sq.wikipedia.org/wiki/Afganistani) [10] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-9) [11] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-10). Pacolli kontriboi nė zgjerimin e ndėrtesės qėndrore tė Universitetit tė Prishtinės (http://sq.wikipedia.org/wiki/Universiteti_i_Prishtin%C3%ABs). Ai bėri edhe restaurimin e Xhamisė sė Llapit (http://sq.wikipedia.org/wiki/Xhamia_e_Llapit), monument ky i shekullit XIV.

BACALOKU
05-07-09, 09:20
ELsaa kogja te rend e ka ky Behxheti per me mujt me ja lue piramiden gjithkush a!?

elsaaa08
05-07-09, 19:13
ELsaa kogja te rend e ka ky Behxheti per me mujt me ja lue piramiden gjithkush a!? po bre po siii??? siii arriti ky te hap keto bisnese??? me djers te puntoreve per te p[untoret punuan si skllave duke i mashtruar per pages dhe ne fund asnje qindark mos shkruaj mos kopjo biograi fars kjo eshte veq siperfaqsore po te ishe puntor i tij ndryshe do te ishe shpreh .Edhe biografin e sllobodan milloshovit sot po ta lexojm diku sikur te mos e njihnim do te mendonim ndryshe andaj mos fol per nje njeri qe se njeh

Guri i madh
05-07-09, 19:16
behxhet esht i mir per minister i punve perjashta se qyky SKENDER HYSENI as per BULLAN kur te marrin nusen nuk po bajke me que

Gjumashja
05-07-09, 20:38
spo i dalin prognozat e sakta hiq spo i shkrepin

Guri i madh
05-07-09, 20:50
spo i dalin prognozat e sakta hiq spo i shkrepin
po se kta hyqmeti e banen fet veq po na rrejn na qkoqen me rrena e pallavra qysh thojke aj mitrovicalia i veriut kta turbo patriotat shqiptar

lirik
05-07-09, 21:19
Ky behgjet pacolli a-

ky hiq ma burrė nuk ka kah e merr prej serbije deri ne rusi -

kete vetem nuk e lan shkinat sekretaresha te ti -

me i lexu letrat e shqiptarve -

qe ja kan qu behgjetit se ky a -


ky si ti kish lexu letrat sytė me lot ju kidhin mbushė-

veq shkinat kan faj q e nuk ja kan kallxu hiq letrat e i kan qu ne beligrad-

e kan mashru behgjetin ja kan ba mbas shpine se kshtu shum i dhimbshem esht -
prandaj edhe nuk i lexon letrat se qanė me lot prej dhimbjeve e vuajtjeve patriotike -

kam degjuar se ky nuk han buk vetem atdhe han e patriotizem -
ble kam qejf me e taku njiher me e pa qysh mundet njeriu me jetue pa buk pa hanger buk veq me hanger atdhe po quditna kam qejf me e pa ket njeri kush e di qysh doket ky po qysh me mujt me hy ne bisedime me te e me e pyet qysh po ja bėn lsaj pune me na e tregu sekretin po nuk na lanė shkinatse zor esht me hy ne bisedime me te veq sherri i shkinave nuk mundesh me pas takim me te ah kto shkinat e dreqit qe nuk nuk po na lanė me u taku me bashaktdhetarin tonė patrioti -
fenomen hesapi

patriotizmi si ky duhet te shppalelt patriotizem ma atrajtiv ne histori

befasi

Gjumashja
05-07-09, 21:26
po se kta hyqmeti e banen fet veq po na rrejn na qkoqen me rrena e pallavra qysh thojke aj mitrovicalia i veriut kta turbo patriotat shqiptarpo keta barem e dim qe po na rrejn.. po ky floke delja te kisha pas zanin ma te mire e kisha degju si ne radio.. po me kurgjo nuk hahet ky

Guri i madh
05-07-09, 21:34
po keta barem e dim qe po na rrejn.. po ky floke delja te kisha pas zanin ma te mire e kisha degju si ne radio.. po me kurgjo nuk hahet ky

po ky i ka krye do pun qka nuk e obligon as shteti e as kushtetuta po mos harro se per kto njohje ndoshta esht dasht edhe pare me dhan qatje te do kneta e moqale


e mos te flasim per ndihmat popullates se kosoves ,cili politikan ka ndihmue qitash fatmir lima ka fillue do kuzhina me ju dhan familjeve qe behxheti ju nderton shpiat e teuta i reklamon disa firma ,po edhe fatmiri pasi i rrujti 12 milon euro e deshti me i dergue ne bankat zvicerane permjet SABRI FEJZULLAHUT

Gjumashja
05-07-09, 21:35
m`fal qe po te pyes.. ti a punon per tv te shkive a ?

Guri i madh
05-07-09, 21:53
m`fal qe po te pyes.. ti a punon per tv te shkive a ?


pse edhe 50 kg heroin jan nga tv e shkive po edhe zhdukja e dosjeve per BEKIM KASTRATIN jan e tv shkieve po edhe zhdukja e automjetit me vler shum te lar nga ministria e punve te mbrendshme e tv shkive ,po edhe aj spektakli televiziv me tre puntort e BNDes tv e shkieve ,po vrasja e ARSIM KOSUMIT ish puntor i policis polic hetus i vrar ne rrethana te pa sqaruara tv e shkieve ,po vrasja e BARDHYL AJETIT SHEFKI POPOVES PO E ISMAJL HAJDARIT PO E ISMET RRACIT ,E HAKI YMERIT

ne jetojna me andrra kur vrasesin kryesor e kena drejtor te policis se kosovestani nuk po shiten kto akuzat e turbo patriotave ,ta akuzoj se esht bashkpuntor i shkjeve e ky hesht e nuk ka guxim me tregue per krimet e turbo patriotave ,kjo metod perdoret ne skenderaj e rrethin

Kaqanikasja
05-07-09, 22:38
Kurrfar burri nuk eshte hahahahahaha

BACALOKU
06-07-09, 11:08
po bre po siii??? siii arriti ky te hap keto bisnese??? me djers te puntoreve per te p[untoret punuan si skllave duke i mashtruar per pages dhe ne fund asnje qindark mos shkruaj mos kopjo biograi fars kjo eshte veq siperfaqsore po te ishe puntor i tij ndryshe do te ishe shpreh .Edhe biografin e sllobodan milloshovit sot po ta lexojm diku sikur te mos e njihnim do te mendonim ndryshe andaj mos fol per nje njeri qe se njeh


Nime ia kish vjedh babes tan.Per qata ti je met sot forumeve e Behxheti po e ban kokrren e sefase me pasuni te babes tan.Mos fol palidhje dhe mos shpif se edhe ti e din se kto jan rrena te kullueme.le te dalin le te thon ata qe i ka mashtrue qka po presin ?Edhe un muj me than se ti je lavire,muj me than se ti je rrenacake ,se ti je poshter por a qendrojn keto qe thash un nuk besoi sepse nuk kam fakte per keto qe thash. E as ti nuk ke fakte vetem nese ai vertete krejt ia ka marr ket pasuri babes tan tani ke te drejt ta akuzosh . Krejt ajo biografi asht e vertet hajt dil demantoje vetem nje gje nga biografia e tij ama me fakte se vertete tani i verton fjalet e mia per personin tend.

SANTANA-29
06-07-09, 11:18
Vetem faktet folin, e Baci ka drejt,sa i perket Bisnesit eshte shum i madh dhe ka ze,por ne Poletik do mesohet i ri ashte ende..:biggrin:

thellenza
06-07-09, 14:13
..asgje nuk mirrem shume me te, ose te them me mire nuk me ra edhe aq ne sy..kam respket per te dhe per ate qe e ka padite Carla Del Ponte-n per "librin" qe ka shkru mbi Kosoven, eshte veper e madhe kjo per mendimin tim.
Perndryshe, shume mire ia kane qellu emrit prinderit e tij, bexhet - bugjeti :tongue:

DEA
06-07-09, 20:35
Gjera te keqija per te kam degjuar vetem tek thashethemet e pabaza, kurse faktet dhe njerzit te cilet kan kontakte me te aferta me te kane vetem deklarata pozitive. Lind pyetja si arriti te behet Biznismen i suksesshem, besoj sikurse cdo biznismen tjeter i nacionaliteti tjeter, e si funksionon kjo pune? sikur ta dija do isha bere edhe vet Biznismene.
Bexhet Pacolli deri me tani faktet flasin pozitivisht per te, kurse thashethemet negativisht, e une ju besoj vetem fakteve.

elsaaa08
06-07-09, 21:54
Nime ia kish vjedh babes tan.Per qata ti je met sot forumeve e Behxheti po e ban kokrren e sefase me pasuni te babes tan.Mos fol palidhje dhe mos shpif se edhe ti e din se kto jan rrena te kullueme.le te dalin le te thon ata qe i ka mashtrue qka po presin ?Edhe un muj me than se ti je lavire,muj me than se ti je rrenacake ,se ti je poshter por a qendrojn keto qe thash un nuk besoi sepse nuk kam fakte per keto qe thash. E as ti nuk ke fakte vetem nese ai vertete krejt ia ka marr ket pasuri babes tan tani ke te drejt ta akuzosh . Krejt ajo biografi asht e vertet hajt dil demantoje vetem nje gje nga biografia e tij ama me fakte se vertete tani i verton fjalet e mia per personin tend. vet niku yt ka demtehnje te madhe une sdua te merrem me njerz kot si ti une dhash mendimun tim ju te gjithe tuajin andaj te kisha sugjer mos me cito se fjalet e tua jane sa nje gram lesh e une nuk tham qe eshte i pafuqishem e ska pare o torolak po them se ashte idiot njeri une kam fakte te them per kete po sia vlen te flitet me njerz e te pergjogjet me njerz qe veq emrin ja kan degu atij te madhit te tyre

Dani11
07-07-09, 10:00
po bre po siii??? siii arriti ky te hap keto bisnese??? me djers te puntoreve per te p[untoret punuan si skllave duke i mashtruar per pages dhe ne fund asnje qindark mos shkruaj mos kopjo biograi fars kjo eshte veq siperfaqsore po te ishe puntor i tij ndryshe do te ishe shpreh .Edhe biografin e sllobodan milloshovit sot po ta lexojm diku sikur te mos e njihnim do te mendonim ndryshe andaj mos fol per nje njeri qe se njeh

Elsa a ke punu ti per Behxhet Pacollin? Apo njeh nje te tille? Ne qoftese e njeh sille ketu dhe le te na tregon se si sillet me punteore B.Pacolli. E di qe flitet shume ne lidhje me kete qeshtje por diqka konkrete nuk dihet, ndersa sa i perket arritjes se ti mendoi qe nuk ka shqiptare ne bot qe ia kalon per pasuri.

lirik
07-07-09, 10:02
Sa i perket biznesit -

nese i kontribon kosoves ky njeri e pasuron kosoven-

un kurr nuk jam kunder atyre qe ju shihet hajri e qe populli ua sheh hajrin-

pa marrė para sysh se a ja shoh un hajrin a jo-


sa per mua nuk ka asnji rendesi-

nese ja shoh personalisht apo nuk ja shoh hajrin dikujė-


dhe nuk e identifikoje adresoj veteveten-

kurr nuk gjykoj sipas atyre paragjykimeve-

nese behgjet pacolli vertet mendon mirė per kosoven-

dhe arrinė ta qoj kosoven perpara-

ose te zbus krizen ose te punsoj njerz-

ose t rris standardin e jetes ose te zhvilloj industrinė-


nes e vertetė ky njeri mendon qe ti sherbej atdheut fabrikave shpetimit kombtarė-

nga mortaja ma e namur varfria-

do ta ket perkrahjen e popullit shqiptarė
por -
nese ky njeri bėn veprime antikombtare te demshme per kosoven-

dhe atdheun tonė -

ather nga populli do te jet i pa deshiruar ne kosovė e me popullin do t e jem edhe un-
pra gjithqka e shiqoj kombtarisht se si po vepron ky ashtu edhe e gjykoj ose e simpatizoj -
nese ky njeri arrin qe kombtarisht te kontriboj-

e e ka me gjith mend qe kosoven ta shpetoj nga varfria-

se shpejti do te shihen te gjitha rezultatet-

dikush nga ekspertat do te konstatoj se nese ky vepron dėmshem apo dobishem -

ne atdheun tonė -


nese e sht i dobishem do ta ket simpatinė dhe perkrahjen morale-

edhe nga ana ime nese esht i demshem do te shprehem edhe un keq kunder ti si populli im -


pra ketu gjithqka esht e kjartė do te percaktohemi siaps veprimeve te behgjetit-


disa thonė se ky njeri ka ardhur per interesa te rusve dhe per qellime te sllaveve ne kosovė-


disa thonė se nuk esht ashtu-

por ky njeri do ti kontriboj kosoves per te mirė dhe do ta ndryshoj kosoven-

gjithqka do te shihet dhe do te verteteohet-

secili duhet ta dij se veprimi e kontributi edhe dėmi pas nje kohe shihen dhe behgjeti do te jet i mirseardhur ose i perbuzur sipas veprimeve te tij -

ne popull ne komb ne atdhe-nese vepron keq e sabotueshem do te gjykohet --

nese kosova ja sheh hajrin te gjith shqiptart do te jem i rreth ti -

pamvarsisht se si e qfar rroli ka luajtur ky -

esht mjeshtri e tij--taktike diplomatike-

mbetet te shihet se a po saboton ne kosovė a po perparon a po i shihet harji a sherri nese e ishihet sherri popullin ta ket ne shpinė nese i shihet hajri popullin do ta ket per krah vetes

Makresh
07-07-09, 10:07
Buxhet Pacolli nje her per njehere eshte i vetem Politikan HUMANIST, i vetem Politikan INVESTUES, i vetmi Politikan i cili kontrubon pėr Kosovėn e Shqiptareve, i vetmi per Kombin, nga nje here them qe eshte mekat kolektiv i popullit shqiptar nese nuk e vendosim si Kryedirigjues i Popullit Shqiptar. Me keq se keq, nuk egziston prandaj ja vlen !

lirik
07-07-09, 10:10
vetem keshtu mund te gjykohet kjo realisht -
asnjiher nuk mundet me te dasht nji popull nese ka dėmtime nga personi dhe asnjiher nuk mundet nji popull me te gjykue nese ke vepru per interesine ti

lirik
07-07-09, 10:14
Buxhet Pacolli nje her per njehere eshte i vetem Politikan HUMANIST, i vetem Politikan INVESTUES, i vetmi Politikan i cili kontrubon pėr Kosovėn e Shqiptareve, i vetmi per Kombin, nga nje here them qe eshte mekat kolektiv i popullit shqiptar nese nuk e vendosim si Kryedirigjues i Popullit Shqiptar. Me keq se keq, nuk egziston prandaj ja vlen !

---------------------------------------

MAKRESH I NDERUAR

pamvarsisht se un dhe ti ne disa pika nuk pajtohemi-
po te them mos i jep shum zjarrė keshtu e me e que ne qiell sepse un jam ktu dhe deshmoj-
letren qe ja kam derguar un behgjet pacollit edhe guret do te qoheshin ne kembe e do te nxjerrni fjalė e shkendija-
tri letra radhas nji pas nji ja kam derguar ka shum vite kjo punė por qe te gjitha kan ra ne dorė te shkines se tij sekretareshė e besueshme.
Un kam shum vrejtje e qortime ndaj tij ne rastin tim dhe pernuzjen qe e perjetova jo vetem prej tij por nga shum biznesmen tjerė q epo fryhen per se tepermi dhe nuk kan vetedije te lartė kombtare as shpirtė te gjerė as humanizem ashtu siq po thue ti makresh mos i jep zjarr shum mos i fryj gjėrat -

Makresh
07-07-09, 10:18
---------------------------------------

MAKRESH I NDERUAR

pamvarsisht se un dhe ti ne disa pika nuk pajtohemi-
po te them mos i jep shum zjarrė keshtu e me e que ne qiell sepse un jam ktu dhe deshmoj-
letren qe ja kam derguar un behgjet pacollit edhe guret do te qoheshin ne kembe e do te nxjerrni fjalė e shkendija-
tri letra radhas nji pas nji ja kam derguar ka shum vite kjo punė por qe te gjitha kan ra ne dorė te shkines se tij sekretareshė e besueshme.
Un kam shum vrejtje e qortime ndaj tij ne rastin tim dhe pernuzjen qe e perjetova jo vetem prej tij por nga shum biznesmen tjerė q epo fryhen per se tepermi dhe nuk kan vetedije te lartė kombtare as shpirtė te gjerė as humanizem ashtu siq po thue ti makresh mos i jep zjarr shum mos i fryj gjėrat -


I ke kerkue para ?

lirik
07-07-09, 10:27
Un kam mbutur i ngrirė nga befasija kur e kam pa nenshkrimin e shkines sekretareshė ne leter-


ne aferen ather kur sulmohej firma e tij -per korrupcoin ne rusi e sulmohej nga shum
qendra nderkombtare

d he behgjeti delte ne gazetė -

un ne fletoren time kam shum shkrime me data -se qka kam shkruar


shkrime sulmuese ndaj te huajve -

qe sulmonin firmen e tij-

sepse me vinte inatė te sulmohej nji shqiptarė-nje firmė shqiptare -


ather nuk kishte internet qe ta mbronim firmen shqiptare -

ndersa sa per gazetat mendjemdha te kosoves-

as mos ben perpjekje-

atje me dergu ndoj artikull-

se nuk ta botojn se kush jan ata e di un qfar cenzuristash gjeloz jan i njoh me dhemb e dhemallė-

un edhe pse me dyshim i shikoje ket firmė te tij ne rusi-

perseri kur e sulmonin per korrupcion -
ne fletoren time te kujtimeve kam shkruar kshtu-

po se ju firmat tjera nuk po bashkpunoni me dreqin e te birin-
per qellimet tuaja deri kur moj europė kunder shqiptarve ti apo vetem pak buk e pasuri nese grumbullon shqiptari ti menjiher alarmohesh-

sikur nuk e njohim ne fytyren tuaj dhe nji sukses sa do i vogel diplomatik ose ekonomik i shqiptarve-
ju pengon menjiher -ju europes se konferencave te londres parisit e berlinit te ndarjes se tokave shqiptare -


hajt shkoni e qitne shqiperinė e koosven ne televizion -

duke e paraqitur me gjamija si talibanin -

se zanatė ja keni propagandes antishqiptare-

keshtu kam shkruar dhe i kam te gjitha me data si deshmi


pra me vinte inati kur te huajt e sulmonin aq shum nji firmen shqiptare-

dhe behgjeti dilte ne gazeten bota sot e jepte intervista te forta patriotike -


por kur vet ja dergova letren time rekomande behgjetit -

me nji permbajtje qe secli guri do te ishte shkri nga permbajtja e saj -

e nga brumi patriotik-dhe qeshtjet e mdha te rendeishme

dhe nga deshira thjesht vetem per nje bisedė ne zyrat e ti-

dhe kur shkina sekretareshė ma kishte kthyer letren -

me nenshkrim te saj-

e un ia kisha derguar behgjetit ekstra -

e kisha ba pagesen ma te larten ne posten gjermane me garaancion -

qe vetem personalisht behgjetit me i shkue letra ne dorė por

prap se prap nga shkina me vinte pergjegjja e nenshkrimi -

un jam befasuar un kam mbetur pa tekst -

edhe pse jam njohs me pervoja i njerzve-

sepse kam kaluar burgje e shumqka ne jeten time perseri u befasova -


nga kjo sjellje dhe jam shum i zhgenjyer -


un nuik kam kerkuar para nga ai


por kam kerkuar nje takim ne zyrat e tij ne zvicerr -


edhe pse e kam shfaqur deshiren

duke i thėne se jam krijues i i shum vargjeve

kam shum vargje te shkruara

q epo me rrijn pa u botuar

ne munges te parasė

por direkt nuk i kam kerkuar asgjė

ne te njejten menyrė me mua esht sjellur perbuzshem edhe veton surroi-

e gjon berisha e selatin novosella e remzi ejupi -
e disa tjerė qe nuk po ua ceku emrat -

qe i ju kam shkruar ne imeil leter por edhe kam biseduar me disa prej tyre ne telefon -

te cilve nuk ju ku kam kerkuar as nji cent para-

por gjendjen time e kam prezentuar realisht-
me emer mbiemer e adresė

por mos me fol te lutem per humanizem e njoh shpirtin e vogel shum, te vogel egoist te disa kosovarve shum mir e di dhe kam pervoja

Makresh
07-07-09, 10:34
Sekretaresha e ka kete pune : Ti pergjigjet letrave qe pranon.

Un kam bisedue nje here me Buxhetin, dhe njeri i mir eshte dukur.

Tani cka po mendon o lirik ? Parat prej qielli nuk bien o dashamir, pse nuk i ke ngrir shkrimet e tua pergjat 5 vite, kohe qe do i kishe mbledhur 10 mije apo 20 mije euro per ti botuar shkrimet e tua dhe keshtu nuk do ju kishe perkuluar askujt per dicka qe mund ta arrish vetem ?

Mos me keqkupto, po sponzorizimi duhet te behet pas disa takimeve miqesore e jo direkt me kerkes te par dhe ate per okolla.

lirik
07-07-09, 10:42
Ne Letrat Qe Ja Kam Derguar Behgjet Paciollit Ka Pasė Permbajtje Te Qellimeve Te Mira Jo Kerkim Paraje Sdiq Po Mundohet Dikush Te Me Kompremitoj-
E Din Zoti I Qiellit Qellimin Tim Human E Kordinues Dhe Qellimine Zemren Time E Shpirtin Si Dhe At Qe Deshmuam Ne Si Fis E Si Familje Tre Breza Pa Ja Nda Ne Sherbim Te Kombit E Te Atdheut Deri Sa Na Fiku Serbia Deri Ne Pulė E Na Mori 60
Hektarė Tokė Pa Na Pyetur Hiq Duke Ma Burgosur Babain Njiher E Denuan Me Pushkatim Jandhene Para E Shitė Pastaj Tokė Per Ta Shpüetuar Nga Pushkatimi
Sa Sot Ne Vlere Nji Miljon Euroo Sepse Keshtu Palqiste Mafiozi Kriminel Serb Te Gjitha Keto Ja Kam Shkruar Ne Leter Behgjet Pacollit Historiatin Tonė Te Familjes Time Dhe I Kam Tthene Nese Ke Koh Lexoj Edhe Disa Vargje Te Miat Dhe Pyet Per Ne Se Kush Jemi -

Makresh
07-07-09, 10:50
Me vie keq per tragjedin e familjes tende, po te gjithe kemi histori te tilla e nese fillojm e te botojm secili histori personale.. nuk do kishte me qen interesante.

lirik
07-07-09, 10:53
Sekretaresha e ka kete pune : Ti pergjigjet letrave qe pranon.

Un kam bisedue nje here me Buxhetin, dhe njeri i mir eshte dukur.

Tani cka po mendon o lirik ? Parat prej qielli nuk bien o dashamir, pse nuk i ke ngrir shkrimet e tua pergjat 5 vite, kohe qe do i kishe mbledhur 10 mije apo 20 mije euro per ti botuar shkrimet e tua dhe keshtu nuk do ju kishe perkuluar askujt per dicka qe mund ta arrish vetem ?

Mos me keqkupto, po sponzorizimi duhet te behet pas disa takimeve miqesore e jo direkt me kerkes te par dhe ate per okolla.

--------------
PERSERI ME AT KOKEN TENDE TI MAKRESH -

deri kurė njiher shqiptari do ta ndryshoj koken dhe te menduarit-
un e them hapur dhe shqip -
nuk ishte qellimi im kryesorė paraja ose zhvatja e dikuj por te qajm halle bashk rreth situatave e te bejm perpjekje bashk e te propozojm te mendojm te analizojm -

dhe nuk i kam kerkuar para behgjet pacollit-

qellimi im ishte nji bashkim ma i madh kombtarė -

qellimi ishte ma madhorė ne funksikon te kombit ne dobi te atdheut -

un kam menduar qe kur behgjeti te shkoj ne kosovė te shkoj edhe un-

dhe ti shohim disa prona tona qe na jan marrė nga ish jugosllavia komuniste -

dhe kam nenduar qe te investohet aty ne pronat tona te kultivohet lulja e diellit -


sepse siq tregojn ata te fisit tonė-

lulja e diellit esht be ne at vend si askund ne botė-

si ne gjilan qe e ben toka duhanin si aksund -
edhe toka e jon aty e ka shijen magjike sepse toka aty esht e bekuar-
kam menduar ta ndertoj aty nje fabrikė te vojit ne token time ne pronat e te parve te mi-
qe na jan marr dhunshem

lirik
07-07-09, 10:55
Me vie keq per tragjedin e familjes tende, po te gjithe kemi histori te tilla e nese fillojm e te botojm secili histori personale.. nuk do kishte me qen interesante.

perseri ti me koken tende e te menduarit gabim-
ore jeni te quditshem por per qfar flet ti ore qfar botimesh per familje po ju vargjet e mia a snujk i keni pa qfar botimesh ka keto qe i kam qit me i lexu ju jan veq hajt -
un kam vargje qe lexuesi nuk i ka pa akoma -
dhe ato nuk kan te bejn hiq me familjen time qka je tue than o njeri

lirik
07-07-09, 10:56
fabrika fillimisht mendoja te duket e vogel dhe un kisha biseduar me disa gjerman-
qe makinat mund ti siguroja me qmim te volitshem dhe mendova ne takim te ja qfaqi ket ide behgjetit

lirik
07-07-09, 10:58
por endrrat e mia mbeten vetem endrra sepse me disa kosovarė qe tremben prej hijes se vet e kan nji far mentalitetit turko shkja melez te perzier fjalen e kam per disa te merremi vesh -
pra me njerz te tillė te pa trimeri e bujari nuk mund te shkosh as ne gjenet-
sepse jan shpirtvegjel
dhe nuk njohin nivel as lartesi fisnike -
disa nga ata jan shum dinak dhe nuk edi kuj dreqin i kan ngja a srbit a dreqit por nuk kan hiq bujari shqiptare

Makresh
07-07-09, 11:01
Posht e jasht Pacolli !

ps: A thash mir tash ?

lirik
07-07-09, 11:01
Un tash ma i njofta u msova me ta e kam pasur qellimin te bej nji far kombinimi te biznesmenve -
shqiperi kosovė seose i njih disa andej por tash nuk kam ma kurfar vullneti as deshire te takohem me ta le te shkojn kah te dojn dhe un asnjiher nuk jam i tillė qe te them pse nuk me ndihmuan mua -
e ti urrej por ti qortoj gjithsesi i qortoj nes ebejn gabime kombtare-
nese ata e qojn popullin para un do te gzohem .-
nese e pengojn popullin shqiptarė ather un do te ndjehem keq e do te hidhrohem ne ta

lirik
07-07-09, 11:06
Posht e jasht Pacolli !

ps: A thash mir tash ?


-------------
jo nuk them ashtu nuk i dihet dhe nuk esht e thanun nese nuk me ka ndihmuar mua qe te sillemi ashtu ndaj tij-
nuk e dihet mua me ka ardh me plasė kur fabrikene llamarines ne vushtrri ja kan pshtjellė te gjitha letrat e kan shpronsue dhe me agjenturė te ndyrė per ta varruar popullin-
e per ta shkatrruar e kan bė ket sabotim -njiher fabriken ja dhan bullgarit qfar absurdi -
ne shqiptart vuaj e derdh gjak e lot per trojet humb rini er ardhmeri humb shkollim e breza e hajde bullgari e benu pronarė aty-
fabrika ellamarines ka ken me shum rendesi sepse llamarina perdoret shum ne nderrtimtari dhe ishte shum me vlera ajo-
At fabrikė e ka ndertuar trepqa dikurė-
por tash ma te kqi po dalin sabotatoret e tashem se sa serbet armiqt tanė shekullorė-
agjentet e sherbim,eve sekrete i bejn keto poshtersi ndersa unmiku ka sabotuiar aq shum dhe saboton akoma edhe ne shtetet e e europes dyshoj -
Nuk i besoj askuj ma hiq

lirik
07-07-09, 11:10
pas bullgarit fabriken e llamarines e mori indiani e ja kan mbeshtjellur letrat vetem e vetem per ta qit jasht prodhimi-
ky esht sabotuim armiqsorė ndaj kombit tim shqiptar per ta varfruar e per ta mjeruar te gjitha agjenturat ket qellim e kan -
keto gjėra q eun me kohė i kam percjellur dhe jam perndjekur
kam dashur qe te ua them biznsemenve shqiptarė secilit ne kater sy heret por me ke te flas nuk ke me ke flet dhe tash jam i zhgenjyer edhe mosha po me kalon e nuk ehst intresant ma -
ka kush lufton tash per fabrikat tona e kapitalin kan filuar ta kuptojn dhe atje lufta po sillet pikrisht rreth ktyre hallakamave tash ekan kuptuar-

lirik
07-07-09, 11:12
Fabrika E Bllokave Ne Skendneraj Pp Punon Me Nji Far Kapacitetit Jo Te Plotė Dhe Kryesisht Jo Shum E Suksesshme Nuk Ka Treg Te Jashtem-
Dhe Nuk Edi Akoma Se Qfar Kualitetit Ka Ndoshta Aty Duhen Investime M A
Shum
Per Ta Bė At Fanrikė
Te Suksesshme

lirik
07-07-09, 11:17
Gjithqka Qe Jam Trembur Dikurė Jam Trembur Jo Vetem Nga Pushtimi Por Edhe Nga Varfria Kombtare Dhe Kam Pasur Vizione Te Qarta -
Heret Per Ket -
Kur I Kam Percjell Un Veprimet E Serbisė Ne Mitrovicė Se Qka Behej Rreth Ekspolatimit Te Baterive Akumulatorve Si Dhe Shfyrtzimit Tre Pasurisė Tonė
Kur Un Mabaj Shenime Ne Fletore Ather *
Dikush As Qe Ka Ditė Se Qka Esht Duke E U Bė Mua Me Intresonte Shum
Se Po E Qka Po Eksploatohet Qmimet Dhe Drejts E Qmimeeve Te Kosves -
Ku Oo Deponohen Ather Kosova Nuk Kishte Te Drejtė Ti Caktonte Qmimet E Produkteve Te Veta As Te Zinkut As Te Plumbit As Te Arit As Te Superfosfattit Ne Plakiteshim Pa Mshirshem-
Sepse Ne Ishim Krahinė Ne Kuader Te Republikes Se Serbisė Dhe Nuk Kishin T Drjeta -
Ti Ngsinim Qmiimet Tona Gjithqka E Caktonte Serbia Ekspolatuese -
Nuk Kamken Un Vetem Poet Ete Mereem Me Poezi Por Aktivist Politik Sportist Etj -

lirik
07-07-09, 11:23
Me Ka Intresuar Gjithqka Qe Levizte Nga Natyra Jam I Lindur Kureshtarė-
Por Edhe Me Intresonte Fati I Kombit Prandaj Me Burgosen-
Nuk Me Kan Burgosur Kot E Perndjekur Kot -

Disa Llafazan Flisnin Per Kushtetuten Ekosoves Se Jo Keshtu E Ashtu -llomotisnin Me Kujtohet Qysh Ne Vitet E 1978 Se Gjoja Nga Kushtetuta Evitit 1974 Kemi Perfituar Shum -jemi Gati Republikė Llomotisnin E Un Pelcitsha Me Budallaken E Tyre Te Cekt
Po Qfar Te Perfituari Ne Te Gjoret Ishim Koloni E Serbisė Po Cila Kushtetut More Kur Ti As Gjė Nuk Ke Kontrolluar Duke Filluar Nga Poltika Kultura E Deri Ne Ekonomi-
Sigurimin E Shtetit Ta Kontrollonte Beogradi Komitetin Qendrorė Sindikatat-
Socialin Gjygjin Burgun Policinė Qmimet Arin Plumbin Zinkun-
Ata I Caktonin Qmimet Ne Ishim Thejsht Rrogtar Te Serbis Koloni E Tyre Por
Gjithnji Kso Far Telsheh Kam Pasur Me Gjithfar Lloj Njerzish Qe Mendoninndryshe E Un Ndryshe Qe Deri Ne Kohrat Tash Q Epo Kemi Akoma Mendime Te Ndryshme

lirik
07-07-09, 11:25
Ja pra ky ishte qellimi im qe te afrohem ma teper me biznesment shqiptar ė e ti bisedojm disa gjėra dal ngadal por tash nuk mendoj ashtu ma ata kan te menduar tjeter dhe ne nivelin kombtarė jan te pa formuar nuk kan vizione atdhetare por kan aftesi per grumbullimin e parasė-
por nuk mjafton vetem ajo duhet me ken vizionar i madh per kombin

elsaaa08
07-07-09, 16:15
Elsa a ke punu ti per Behxhet Pacollin? Apo njeh nje te tille? Ne qoftese e njeh sille ketu dhe le te na tregon se si sillet me punteore B.Pacolli. E di qe flitet shume ne lidhje me kete qeshtje por diqka konkrete nuk dihet, ndersa sa i perket arritjes se ti mendoi qe nuk ka shqiptare ne bot qe ia kalon per pasuri. une dani e ceka disa here se kam fakte per kete andaj kam shkru dhe asiher deri tash skam cek asnje personalitet por kete e njoh fare mire kam punu une per te dhe jo vetem une por te gjithe punotert qe kan qene me mua per 3 vjet asnje nuk ashte ne ate pune dmth total pounoteret e kan lan punen (tash ka puntore te ri qe do te mbajne edhe per 3 vjet punen ndoshta asnje vit hehe sepse rrenave te tij ju vjen fundi)arsyja e vetme PARAT se ska njeri ne bote qe punon pa pare mesa di une e me se paku ne ne ks jemi per pune humanitare kur dihet se si jetojme e ai "idhuulli" i disave ketu qe paren e kan ZOT dhe mendojne qe ai ka pare ka dhe shpirt gabojne une personalishte nuk kam asnje verejtje ndaj tij ne politike as qe me intreseron une vetem dua parat e mia qe ende i kam listata e rrogave te papaguara une kete dua qe 2 vjet kewrkoj djeresn time po kot une ne kete forum nuk dua qe ju te me gjeni zgjidhjen une veq dehsta te dini jo te besoni po spaku ne nje qosh ne mendjen tuaj te sillet ky mendin "se ai ia ka ber nje te padrejt dikujt duke mos ja paguar hakun e 3 vjet pune nuk jane pak"

Peja-Boy
07-07-09, 16:38
une mendoj se ashte nje hiqqqqqq nje matrapaz nje parazit qe ne kurriz te tjetrve"psh ne kurrize te puntorve",duke mos jav dhen pagat e me to tu hap bisnese.tash radha juaj ju faleminderit

Nuk po e besoj se Bexhet Pacolli per 1200 euro Tuat e qet veten aq Posht !!

Edhe diq te shtoj ... a ka tek ti atje ku punon Arbeiterkammer ???

elsaaa08
07-07-09, 23:31
Nuk po e besoj se Bexhet Pacolli per 1200 euro Tuat e qet veten aq Posht !!

Edhe diq te shtoj ... a ka tek ti atje ku punon Arbeiterkammer ??? po ti je pejan e pejant jane aq koktrashe saqe veq ne stane din te jetojne edhe te han barishta andaj mos me fol se skam nerva te merrem me ty as me askend ketu une dhash mendimin tim a logjiko pak ti se ai sme ka veq mu borgj po nuk e di ju sa te varfur qe jeni ne koke nuk jeni ne gjendje as me lexu bre pha lexo 100 her kupto o pejan se jo vetem parat e mija ku dihet se nuk jane 1200 euro se ai premoton paga te majme e dim te gjithe po ti ske ineden per kan je ka fol . po aty lujne me milona e gjithe pasuria e tij ashte ndertuar qe per te kan punu skllave ne te gjitha bisnedet e tij si ne ndertimtarti si ne gazete si ne banka si ne gjithqka edhe tash en parti koheve te finditnjejte ashte po sdi ppse qaj koken kot uen me njerz qe veq emirn e vet din te shkruaj e s din fare te i nxjerrin nje kuptim nje teksti

elsaaa08
07-07-09, 23:45
Ky behgjet pacolli a-

ky hiq ma burrė nuk ka kah e merr prej serbije deri ne rusi -

kete vetem nuk e lan shkinat sekretaresha te ti -

me i lexu letrat e shqiptarve -

qe ja kan qu behgjetit se ky a -


ky si ti kish lexu letrat sytė me lot ju kidhin mbushė-

veq shkinat kan faj q e nuk ja kan kallxu hiq letrat e i kan qu ne beligrad-

e kan mashru behgjetin ja kan ba mbas shpine se kshtu shum i dhimbshem esht -
prandaj edhe nuk i lexon letrat se qanė me lot prej dhimbjeve e vuajtjeve patriotike -

kam degjuar se ky nuk han buk vetem atdhe han e patriotizem -
ble kam qejf me e taku njiher me e pa qysh mundet njeriu me jetue pa buk pa hanger buk veq me hanger atdhe po quditna kam qejf me e pa ket njeri kush e di qysh doket ky po qysh me mujt me hy ne bisedime me te e me e pyet qysh po ja bėn lsaj pune me na e tregu sekretin po nuk na lanė shkinatse zor esht me hy ne bisedime me te veq sherri i shkinave nuk mundesh me pas takim me te ah kto shkinat e dreqit qe nuk nuk po na lanė me u taku me bashaktdhetarin tonė patrioti -
fenomen hesapi

patriotizmi si ky duhet te shppalelt patriotizem ma atrajtiv ne histori

befasi hhaha e kete se kam dte mesova edhe diq per ate njerin "e madhe"te pjatelepirsve

Tinky-Winky
08-07-09, 00:11
hajt be se ti jep elsa mos u merzit se qishtuqene ai e ka adet mi zhagiten puntort se ai kuren e kurs nuk ju han se ai e ka per tmiren ejuv se i merni qashtuqene tub paret.qy sa mire a edhe koke konen kazakistan ani kuket knaq atje se shum ma livdun djathin e kazakistanit than po tu shkrike n goj po ti mos u merzit se i mer tub paret edhe ja therr far ulqini ose prit edhe so dit sa qelet opet kalimashi e mos e shaj begjetin se kral osht ja ha zemren atina boll qato syza si funi teglles qe i kae e a e ki pae sa mire i kombinohen me ato do gemza si t robert de nires e me ato flok si nersjetlla le be elsa mos kqyr per pak se qyky far begjeti na premtoj tu tanve se nese fiton ne zgjedhje kejt ka me na shlye borgjin e kekut e tash fitun kta pedekeja edhe veq shkijeve pi jav shlyejn hajt se qito dit e kam ni takim zyrtar me brahimin e makollve e bash kom me ja permenden rastin tans e ai pa ti pjell paret tyben e tybs ska me lonen po vetem tonashile edhe ti qkrap duhesh me ja tha voten.shnetje

elsaaa08
09-07-09, 16:58
hajt be se ti jep elsa mos u merzit se qishtuqene ai e ka adet mi zhagiten puntort se ai kuren e kurs nuk ju han se ai e ka per tmiren ejuv se i merni qashtuqene tub paret.qy sa mire a edhe koke konen kazakistan ani kuket knaq atje se shum ma livdun djathin e kazakistanit than po tu shkrike n goj po ti mos u merzit se i mer tub paret edhe ja therr far ulqini ose prit edhe so dit sa qelet opet kalimashi e mos e shaj begjetin se kral osht ja ha zemren atina boll qato syza si funi teglles qe i kae e a e ki pae sa mire i kombinohen me ato do gemza si t robert de nires e me ato flok si nersjetlla le be elsa mos kqyr per pak se qyky far begjeti na premtoj tu tanve se nese fiton ne zgjedhje kejt ka me na shlye borgjin e kekut e tash fitun kta pedekeja edhe veq shkijeve pi jav shlyejn hajt se qito dit e kam ni takim zyrtar me brahimin e makollve e bash kom me ja permenden rastin tans e ai pa ti pjell paret tyben e tybs ska me lonen po vetem tonashile edhe ti qkrap duhesh me ja tha voten.shnetjehahaha ani haaha khu sa me ki shti me qesh

lirik
10-07-09, 22:20
dikurė ky njeri behgjet pacolli thonė se bizneset dhe hotelet ne administratė e sekretari i ka pasur serbet üer gjtihqka te besueshme -
ndersa kur ka shkuar ne moskė me aeroplan edhe stjuardesat edhe pilotii e komplet aeroplani ishte me serbijan te besueshem -
pra behgjeti me rus e me serb e ka zhvillu biznesin-
por artin dhe mjeshtrinė e tij ne diplomacinė dhe biznesin qe ky e ka zhvilluar ne oratori nuk duket shum i shkatht se si ka mundur ta luaj nje rol kaq te madh qe ky siq dihet ne politikė nuk ka kapacitet -
ndersa ne ingjinjeri po-
dhe perse e zgjodhen ket serbijant si partner e ruset mbete nji enigmė mbetet qudi pra jan disa gjėra qe te befasojnė pastaj kti ju besuan disa objekte ne rusi poer ti rindertuar qe esht shum befasi -
ky njeri pasta jepte intervista patriotike qe mua ne disa raste me dukeshin si demagogjike mashtruese e ne disa raste interesante -
gjithnji kam menduar se nese ky e ka at menquri qe ka ditur ta luaj at rrol megjithat i them aftesi e tij-
por ekzistojn edhe disa dyshime te ky njeri-
ka njerz qe dhe jan ankuar ne pemrtimet e tij qe nuk jan realizuar ndersa kam degjuar s enjerzve qe kan punuar ne revistene tij disa ve nuk ua ka dhanė paret-

lirik
10-07-09, 22:24
sipas nji infromacioni ky ka kerkuar vota ne disa fhsatra te rrrethines se pejes dhe ua ka premtuar me ua rregullu disa kanale te ujit me ua ndertu sistemine ujit dhe i ka qet dy skavatorė nji ne fillim te rruges tjetrin ne fund te rruges por pasi i ka marr votat nuk esht dukur ma kurr andej as nuk ua ka rregulluar ujsjellsin -
ndersa disa ndertesave ne mitrovicė u ka thėnė mi jepni votat se un ua lyej ndertesen -
dhe me duket se ua ka lyer por nuk dihet se me qfar kushtesh e a u ka marr para apo ne kembim te votave

lirik
10-07-09, 22:25
pallatin eshtypit qe emori ne prishtinė e ka marr ma shtrejt pra sqi flitet ka marrrr ma teper para se sa vlera e punes aty esht treguar tender i shtrejtė keshtu dlitet

lirik
10-07-09, 22:29
ky njeri ka bėrė ndeshje dikund ne rrugen duke shkuar per lublanė dhe ka ken ne operacione te koplikuara ne kokė ne spizalin e lulblanės ku personalisht mahmut bakalli
kryetar i athershem i komitetit krahinorė te kosoves
ka ardhur prej prishtine dhe ka biseduar me mjekt e lublanes per shendetin e tij-
dhe rendesinė e madhe q e ky njeri te sherohet -
pra behgjti kishte lidhje edhe ne at kohė me strukturat e larta te shtetit jugosllav -
dhe ishte ne lidhje te thella se cilat ishin interesat e ktyre lidhjeve -
ndosshta dikush din ma teper me deshmue

lirik
10-07-09, 22:32
ne qytetarve te kosoves na intreson qe ky njeri ti sherbej atdheut tash -
nese e ka paranė e fuqishme le te sherbej ne dobi te atdheut secili veprim qe behet ne dem te atdheut nga ana e tij apo nga dikush tjeter sot leht dihet si dobia qe sh jell dikush si sabotimi-
secili sabotim qe perpqiet ky ta bej do te zbubulohet sepse sot ekzistojn mjete te jashtzakonshme e menyra e media e televizon gazetarė e te tjerė eksperta per ta percjellur punen e secilit sidomos te
atyre qe jan ne kso pozitash-
shtrohet pyetja qka ka ndermend ky njeri te bėj ne kosovė

lirik
10-07-09, 22:34
populli esht i intresuar per punsim kunder varfrisė i intresuar esht per zhvillim per fabrika per prodhime per standarde per ekologji per progrese -
sa per lalfe e fjalė jemi ngopur-
behgjeti po ashtu ka interesa te ti -
siq kam degjuar ky njeri don ta marr fabriken e gypave e ka marr dhe do te filloj prodhimin-

lirik
10-07-09, 22:37
mbetet te shohim veprime t e tij sa per aktivitetin e tij politik po flitet s epo ben perpjekje ne disa shtete qe njohja te vij nga andj por sa esht kjo e vertetė nuk dihet -
ne fakt behgjeti po levizė jasht shum -
me ato shtete edhe mund te ket qellime personale ku mendon ndoshta me qel sektorė pune e firma ose ka tjera hesape deri sa nuk kemi njerz qe e percjellin aktivitetine tij ne nuk dijm se pe r qka bisedon ky eku shkon e kah shkon neper shtete te jashtme e pse shkon e qka konkrete sjell nga atje kosova ka nevoj per ndihma e punsim ka nevoj te ndryshoj por akoma nuk po shihet diqka konkrete -
as nga behgjeti e as nga biznesmen tjer te mdhej shqiptarė

lirik
10-07-09, 22:45
Me gjithat at si ky ose te tjerė qe nuk me kan perkrahur mua personalisht ne qellimet e mia kur un ua kam derguar letrat un nuk bazohem ne ket as nuk nisem aspak nga kjo pikė nese nuk me kan perkrahur mua personalsiht kjo nuk do te thot se ata nuk bejn asgje hiq ne koosvė por mbetet te shohim -
natyrisht q e mua me ka mbetru hatri qe biznesment nuk me jan pergjegjur sepse truri i tyre koka te e menduarit esht ashtu i quditshem -
por un nuk gjykoj nga pozita ime hatri me ka mbetur boll por nuk flas nga kjo pozitė e imja por intresant esht te dihet se qka do te bejnkta per atdhe e ne sherbim te atdheut -
a do te ua sheh vatani kosova hajrin a sherrin ktu shtrohet pyetja dhe kljo esht intresant se per mua nji person nuk ėsht intresant kjo nuk me kan ndihmuar dhe kurgja kerkuj -
mua me shkonte mendja pastaj andej ekendej perse po veprojn kshtu por tjeter esht te menduarit e tjeter esht shkaku i vertet pse nuk me jan pergjegjur ate nuk e dijm at shkak nuk dihet vetem ata e dijn pse -
un i jam drejtuar disa biznesmenve deri sa u ndala se vrejta qe nuk ka kuptim ma te shkoj ma andej -
sepse nuk jan njerz qe te ndihmojn dhe u ndala -
por kosoven dhe intresat etyre ndoshta i ndihmojn ku e dijm ne akoma nuk dijm duhet te verifikohen gjėrat sakt deri me sot nuk kemi pa diqka konkrete ne kosvė nga an e behgjetit mbetet te shohim ne te ardhmen ky dhe qellimi i tij pse eshtkthyer ne kosovė

Makresh
10-07-09, 23:04
Cfar profesioni keni Lirik ?

lirik
10-07-09, 23:11
behgjet pacolli para dhe gjat luftes ne kosovė nuk esht ndegjuar me asnji shenj apo gjurmė kurfare ai nuk e ka perkrahė ndonji aksion as ne qeverinė e tre perqindshit as ne -aksione te metutjeshme as ushtrinė qlirimtare ai nuk e ka perkrahur as luften e shenjt te uqk s te kombit tonė as ndonje refugjat
te ikur dikun gjat luftes nga kosova -
pra nuk ka vepruar askund diqka qe mund te shquhet ne ato kohra te liga ndersa qe nga vitet e athershme te keqsdimit te situates ky ishte ne veprimet e bizneseve te veta -
por nuk njihet dikun ne ndonji aktivitet kombtarė

lirik
10-07-09, 23:30
Cfar profesioni keni Lirik ?
------------------

Mua ne vitin e dyt fakultet ne degen gjeologji me jan ndeRpre studimet-

pas burgosjes -

dhe nga telashet e mdha jetsore nuk kam arrit ma te vazhdoj studimet-

si dhe ne mungesa te parave e financimit per studime .

tash po ma nxanė kryet se jam fukara -nuk jemi pasanik -
vertet nuk jemi pasanik sepse nuk jemi inkuadruar askun kurr ne vjedhje

kur famija ime u plaqkit dhe u shpronsua ne vitin 1947 e ne vitet e ma vonshme-
sidomos ne kohene vishakut -
nga regjimi qetnikut rankoviq dhe tito jugosllavi mashtrues -
disa her e dhe ne kohen e vishakut e ju moren pronat -

ma kurr nuk jemii ngritur ekonomikisht edhe pse kemi ba disa perpjekje por si familje balliste siq na quanin ne nuk merrnim dot kredi as nuk kishim gjasa ne sitemine krymbur jugosllav

ishim nji nder familjet e pasura ne kosovė qe na fiku armiku -

me vlera te parave si q esht palqkitur babai im ne at kohė vlera e parave ishte e madhe
ne napolona ari babai im ka pasur edhe shum deviza tjera te huaja ishte jashtzakonisht njeri i aft si per vepra kombtare por edhe ne tregti ne kohen deri ne luften e dyt botrore kur ebrugosen jugosllavt ate dhe te gjith agjallaret e mi dhe filluan shkatrrimine familjes tonė nga motivet politike -na shkatrruan pastaj i kan marr mbi trqind copa dele dhi grurin bylmetin hambaret lop ari si dhe na i kan marr pronat


vetem paratė ne deviza del diku mbi nji miljon euro babai im ka pas edhe para italiane te asja kohe sepse ka ba tregti edhe ne dubrovnik e ne shkoder ne selanik para luftes se dyt botrore -njeri i zgjuar qe i ka njoft te gjith athdetart e kohes -
dhe ka luajtur rrol edhe ne politikė
plakqitejt e familjes tonė kan ken te mdha nga komunizmi titisto rankoviis jemi nder familjet epara ne kosovė ne te cilen ka ra shpatat e komunizmit per te na varfruar -


pastaj arin dhe pasuritė tjera qe i kan plaqkitur-si dher pronat e shumta


sponzor per shkollim dhe perparim nuk gjeta asnjiher ma -

dhe tash rri e pres shansin e jetes -
se mos po luan diqka -

un nuk jam njeri q e i humbi shpresat -

deshira ime ishte ta kryej fakultetin ekonomik-
ose te historisė gjuhes dhe letersisė -

ose te shkencave politike ose te drejtesisė -

por ma se shumti kisha deshirė ekonomikun -

po ju lexuesit qka mendoni cili do te ishte ma i miri per mua-

edhe pse tash ne ket moshė a shkohet ne shkollė ma -
po ndjehem nganjiher i lodhur nga hallet e jetes

lirik
10-07-09, 23:35
hyrja e pacollit ne politikė kaq me shpejtesi -

te jep me dyshu diqka -
ai filloj pastaj ne spotet e tij politike -
te paraqes edhe tmk n qe ma par nuk e kishte perkrahur si ushtri qlirimtare-

ne spotet e tij propagandistike ai u mundua te pervetsoj meriten -
kur nji polic u lendua ne kosovė
e nji polici te lenduar ku qeveria e kosoves dha
mbi njiqndmij euro-

e ai behgjet pacolli vetem dyqind euro por siq flitet
ai u mundua ne spotin e tij ta pervetsoj ket meritė-

por doli qe nuk ka dhėnė mbi dyqind euro-

prandaj siq duket spotet dhe propaganda e pacollit jan ne sherbim te fufshates
dhe caqeve te tij ploitike

lirik
10-07-09, 23:42
nipi im i cili ka punuar ne gazeten lajmi para radhjes se behgjet pacolit aty i cili e dergoj nji redaktor
te papershtashem nipi djali i vllaut tim e studjon filozofinė ne nji shtet te perednimit -
ishte analist ne ggazetė dhe kritik filmash ai tha se e ndjenjte ndryshimin negativ -
ne gazeten lajmi me ardhjen enjeriut e pacollit aty dhe nuk donte te punonte ma ne gazetė esht kritik i mbi trqeind filmave kritikene te cilve e ka shkruar ne gazeten lajmi-
por pas ardhjes se nje personi qe pacolli aty e dergon ne gazetė ai jep dorheqje dhe nuk punon ma ne gezten lajmi-
ne google mund ti gjeni artikujt e tij


vetem ja jepni googles soko l ferizi artiku publicistikė i ken te gazeta expres disa ndersa ne rkivat egaztes lajmi ka shum artikuj te tij e te kritikes se filimt botrorė qe ai i ka dhėnė mometlaisht esht ne studdime filozofike

lirik
11-07-09, 00:04
Behgjet pacolli ishte e ilidhur me dy ndermarrje te forta jugosllave ne rusi me ndermarrjen genex por ai kishte lidhje edhe me vllezrit kariq -ndersa ne beograd ai kishte lidhje jashtzakonisht te fuqishme -
ku pas aferes se firmes mabetex kur prokurorja karla del ponte shkoi ne moskė per te kontrolluar letrat e firmes mabetex e cila luftonte krimine organizuar ne at kohė gazetat zvicrrane ruse e botrore -
flisnin per ket korrupcion-
prokurori rus filloj ta shtyj behgjet pacollin e ili pastaj ky e kerkoj shpetimin ne beograd ku kishte ldihje te fuqishme ne menyrė qe beogradi ta shpetonte nga drejtesia ruse pra kti behgjeti t koka i punonte mjaft per kombinime te djallzuara e te menqura por mvaret se rrolin te cilin ekaluar mos jan demtuar dikund intresat kombtare por deri me sot nuk paraqiten fakte qe ky behgjet pacolli te ket marrė diken ne qafė prej shqiptarve ose te ket spiunuar edhe pse ne at kohė ne jugosllavi politika kerkonte kurbana por ka mundsi qe ky me pare te ket korruptuar njerz ne ish jugosllavi -
perndryshe miqsinė qe e ka ndertuar me eliten e beogradi e te moskes ky njeri esht teper enignatik dhe shum interesant rasti i ti ne ane tjeter jepte intevrista patriotike ne gazten bota sot ne gazeten e mazrekut ky mazreku esht perseri histori ne vete e ne at kohen kur sulmohej firma e pacollit un si -
lexues i gazetes disi e ndjeja se po sulmohet nji firmė shqiptare duke e qortuar europen si gjithnji se qdo gjė shqiptare esht ekeqe dhe kur shihja propagnaden e europes kunder nesh shqiptarve -
si dhe vet karakteri iksaj karla del pontes nuk me pelqente qka kisha pasur te drejt per shkka se kjo u deshmua vet e korruptuar serbofile qe per para e qellime te ulta -

sepse shkruajti librin e pa baza politik qe ta nxjerr serbinė nga kriza morale per ta barazuar viktimen me gjelatin shkruajti librin per ushtrinė qlirimtare-
se gjoja ushtria qlrimtare ka shitur organe ste serbve te vrarė ne shqiperi qka esht rrena ma e ndyrė dhe ma serbofile
e nji gjykatsje te hages qe u provua te kompromitohet kombi shqiptarė-
ne fakt un ather disi kshtu e shihja se po sulmohet nji firmė shqiptare pasi qe edhe intervistat patriotike te behgjet pacollit ne gazten bota sot ashti disi i ndjeja

lirik
11-07-09, 00:14
Por megjithat un gazeten bota sot e dija si nje gazetė biznesi reklamagjike-pamvarsisht se aty kishte edhe artikuj kombtarė te mirė her pas here por disi ka te meta ajo gazetė

drejtohej nga nji klan e disa njerzve

qe shum nuk kisha simpati per ta -

dhe gazeta ishte klanore partiake ma teper se sa kombtare siq reklamohej

-dhe ne ket aspekt edhe behgjetin disi e shikoja e lexoja me dyshim-
ne disa intervista -


dhe thjesht kjo ishte aferė para kontrollit te firmes se tij nga prokuroria e zvicrees
ne zyrat e firmes mabetex ne rusi

gazetat ruse kan alarmuar komplet rusinė me tituj te mdhej-

ne at kohė duke peraljamruar ardhejen e prokurorisė zvicrrane ne at kohė flitej se pacolli u kishte dhanė miliona franga zyrtarve rus per te ndertuar shum objekte ne rusi atij ju besua edhe ndertesa e renovimit te kremlinit -

dhe pas kontrollit te prokurioris se zvicres dhe aferes gjithqka pasta j u hesht

por vetem kur diplomacia ne beograd intervenoj me lidhjet qe kishte politika serbe ne moskė e ne europė -

behgjet pacolli pastaj vazhdoj aktivitetin edhe ne kazastan -

deri me ardhjen e tij ne kosovė si politikan qe sot flitet e perflitet per te

lirik
11-07-09, 00:18
behgjet pacolli keto lidhje i mohon kategorikisht duke i qujtur si qellimkqija dhe dashakeqe -
e kam pas percjellur aferen ne gazet ather dhe kundeershtimet e tij

lirik
11-07-09, 00:33
Behgjeti kishte lidhje te forta nga te gjitha anet -
me rastine maskrave ne drenicė ai shkon ne beograd te presidenti millosheviq
dhe i ofron ndermjetsim per te ndalur masakrat dhe per te ua kthyer shqiptarve te drejtat-
kthimine puntorve -
pastaj perseri millosheviq e fton qe ky ne fakt duket si shou i millosheviqit seps e plalni patkue
veq ishte palnifikue ne qendrat ma sekrete ne beograd ku para shihej gjenocidi dhe spatrimi etnik i shqiptarve e pacolli me avionin e tij sipas disa te dhenave ne nji shtyp ai shkon perseri ne beograd dhe biseda me millosheviqin ka zgjatur dikur si flitet rreth gjasht orė ne mes te behgjetit dhe millosheviqit-
behgjeti shkon pastaj ne prishtinė dhe bisedon me mikun e tij mahmut bakallin-

pastaj me fehmi aganin dhe ibrahim rugoven te cilve ju ofron ndermmjetsimine rusisė por ata thonė se kosova esht problem nderkombtarė ndersa mahmut bakallai ne nji rast shorehet s enuk ekam marr seriozisht behgjet pacollin i cili aq pa pritur si nji biznesmen u shfaq ne politikė-
te gjitha keto lajme rrjedhin nga disa gazeta qe i kam lexuar ma heret -
DHE I KAM RUAJTUR DISA PJES TE TYRE JA PRA KSHTU RRODHI E NA ISHTE KJO HISTORI
KU BEHGJET PACOLLI EDHE PAS HYRJES NE KOSOVė DISA HER E PERMDN SE BISEDIMET DUHET TE BEHEN ME RUSI PER ARRITJEN EPAVARSISė NJOHJES ETJ POR DISI E ANASHKALON AMERIKEN

lirik
11-07-09, 00:37
behgjeti mendon ndoshta ne lidhjet e tij qe i ka me rusi por megjithat esht e pa kuptueshme pse behggjeti tash nuk ben perpjekje as me kinen e as me rusi qe ti bindė ata qe te lshojn pe rrreth vetos
per kosoven ne okb meqense behgjeti ka lidhje te forta ne rusi e ne beograd -
por ne eshohim se behgjeti i shmanget zakonisht amerikes dhe kontakteve me ta-
ne disa shtete andej e kendej shkon por ndonji rezultat i madh nuk shihet per njohjen epavarsisė se kosoves perse behgjeti i shmanget pekinit e nuk shkon ne kinė dhe nen ndikmin emdiave te bej perpjekje atje qe kina te ket mirkuptim per pavarsinė e kosoves -
ndersa ne rusi te medvedevi pacolli as qe po e provon ku jan shkaqet

lirik
11-07-09, 08:35
dhe shtrohet pyetja perse behgjet pacolli kemngulė qe sa ma shum shqiptarė te dergoj ne kazastan ne sherbim te firmave te tij -
ne vend qe ata ti grupoj ne punsim ne kosovė e ne shqiperi ku toka shqiptare ka nevoj aq shum per punė dhe pasuri e angazhim te njerzve -
behgjet pacolli thot se nja 6000 puntorė shqiptarė qe i ka ne per botė me rrogen e tyre ata mbajnė familjet ne koosovė- me duket se edhe ne kazastan e ka nji numer te madh-
por kjo nuk na ben shum krenarė aq sa do te na bente krenarė punsimi ne atdhe shqiptart kan nevojė te grumbullohen ne atdhe sa jep behgjet pacolli per bugjetin e ushtrisė ne kosovė dhe te nisive speciale ne kosovė kazermave dhe armatimit modernizimitt e ushtrisė shqiptare

lirik
11-07-09, 08:36
pra biznesmenet shqiptarė duhet te koncentrohen ne forcimine themeleve te shtetit te
formave punsimeve dhe puntorve te ngritjes se nivelit te zhvillimit e arsimit duke zhvilluar e kordinuar

lirik
11-07-09, 08:38
pra secili potencial shqiptarė duhet shfyrtzuar nese duam atdhe e shtet e komb liri e garanci-
ne duhet te jemi shum te menqur e te
organziuar ne strategji largpamse kordinative ete menqur perndryshe edhe paraja nuk na duhet nese e keqperdorim dhe nuk e per dorim aty ku duhet-
nese i shohim kazemrat shqiptare dhe nivelin e ushtrisė si ne kosovė si ne shqioeri e shoohimse sa shtet i dobt jemi q enuk mund ti bejm ballė vetem as nji pushtimi

Makresh
12-07-09, 01:09
------------------

Mua ne vitin e dyt fakultet ne degen gjeologji me jan ndeRpre studimet-

pas burgosjes -

dhe nga telashet e mdha jetsore nuk kam arrit ma te vazhdoj studimet-

si dhe ne mungesa te parave e financimit per studime .

tash po ma nxanė kryet se jam fukara -nuk jemi pasanik -
vertet nuk jemi pasanik sepse nuk jemi inkuadruar askun kurr ne vjedhje

kur famija ime u plaqkit dhe u shpronsua ne vitin 1947 e ne vitet e ma vonshme-
sidomos ne kohene vishakut -
nga regjimi qetnikut rankoviq dhe tito jugosllavi mashtrues -
disa her e dhe ne kohen e vishakut e ju moren pronat -

ma kurr nuk jemii ngritur ekonomikisht edhe pse kemi ba disa perpjekje por si familje balliste siq na quanin ne nuk merrnim dot kredi as nuk kishim gjasa ne sitemine krymbur jugosllav

ishim nji nder familjet e pasura ne kosovė qe na fiku armiku -

me vlera te parave si q esht palqkitur babai im ne at kohė vlera e parave ishte e madhe
ne napolona ari babai im ka pasur edhe shum deviza tjera te huaja ishte jashtzakonisht njeri i aft si per vepra kombtare por edhe ne tregti ne kohen deri ne luften e dyt botrore kur ebrugosen jugosllavt ate dhe te gjith agjallaret e mi dhe filluan shkatrrimine familjes tonė nga motivet politike -na shkatrruan pastaj i kan marr mbi trqind copa dele dhi grurin bylmetin hambaret lop ari si dhe na i kan marr pronat


vetem paratė ne deviza del diku mbi nji miljon euro babai im ka pas edhe para italiane te asja kohe sepse ka ba tregti edhe ne dubrovnik e ne shkoder ne selanik para luftes se dyt botrore -njeri i zgjuar qe i ka njoft te gjith athdetart e kohes -
dhe ka luajtur rrol edhe ne politikė
plakqitejt e familjes tonė kan ken te mdha nga komunizmi titisto rankoviis jemi nder familjet epara ne kosovė ne te cilen ka ra shpatat e komunizmit per te na varfruar -


pastaj arin dhe pasuritė tjera qe i kan plaqkitur-si dher pronat e shumta


sponzor per shkollim dhe perparim nuk gjeta asnjiher ma -

dhe tash rri e pres shansin e jetes -
se mos po luan diqka -

un nuk jam njeri q e i humbi shpresat -

deshira ime ishte ta kryej fakultetin ekonomik-
ose te historisė gjuhes dhe letersisė -

ose te shkencave politike ose te drejtesisė -

por ma se shumti kisha deshirė ekonomikun -

po ju lexuesit qka mendoni cili do te ishte ma i miri per mua-

edhe pse tash ne ket moshė a shkohet ne shkollė ma -
po ndjehem nganjiher i lodhur nga hallet e jetes

Beja si ajo historia ku qent lejshin e karvani hecte, leri hallet ta kalojn rrugen e vet e ti shko dhe finalizoj endrrat e tua sa ke mundesin.

Te sygjeroi letersin sebep presjėve :biggrin:

Gjumashja
12-07-09, 14:54
shume me vjen gjynah prej tij..

elsaaa08
12-07-09, 19:46
epo binduni se kush eshte aiiiiiii

elsaaa08
12-07-09, 19:47
lirik bash isha kan kurreshtare me dite kush ishte nipi yt nese ste pengon me me tregu tek mesazhet private
me te mira elsa

lirik
13-07-09, 09:14
lirik bash isha kan kurreshtare me dite kush ishte nipi yt nese ste pengon me me tregu tek mesazhet private
me te mira elsa


-------------------------------

Ne fisin tonė ka PASUR NJERZ ME PRIRJE PER ARSIMIN DHE ATDHETARIZMIN SPORTIN -
E KA TASH NJERZ ME SHKOLLIME E KUALIFIKME TE MDHA NE ARSIM-

DHE ME PRIRJE TJERA SPORTIVE POLITIKE ETJ

POR Q TE DUHET TALENTI KUR NUK PATEM PERKRAHJE ASNJIHER -

NDERSA HQYMETIN E PUSHTUESVE E PATEM NE QAFė NEPER SHEKUJ -
DERI SA NA RREZOI PER TOKE ME KA KREJT -

E TASH TE RINGRITEMI PERSERI NGA HIRI ZGJATė ME BREZA -
KUSH E DI SA BREZA SHKOJNė-SEPSE PASURIA NUK PO NGRITET PA RRENA E PA GRABITJE-
SHTAZARAKE DUHET ME I PASė NDJENJAT E KRIMINELIT TE FTOFT TE PA EMOCION QKA NE SI FIS NUK I KEMI PRANDAJ DYSHOJ PER TE ARDHMEN TONė SEPSE JEMI TE PA KORRUPTUAR NDERSA KOHA TE PA KORRUPTUAR NUK PO KERKON POR TE PA KURRIZ -

TE SHOHIM PER TE ARDHMEN E KTI FISI -

DISA NGA NE TE FISIT TONė KAN FILLUAR TE RINGJALLEN NEPER PROFESIONE-
DHE PO DALIN INGJINJERA JASH SHTETIT -

E KUADRA SPORTIST E TALENT POR JASHT SHTETIT -

NIPI IM ESHT DUKE E STUDJUAR FILIZOFINė E LARTė NE NJE SHTET PERENDOMORė-

ESHT GJENIAL PER TALENTIN DHE MOSHEN E TIJ AI NE MOSHE SHUM TE RE KA PUNUAR NE GAZETEN LAJM DHE KA MARRė EDHE PAGESA MUJORE DERI SA IDEALI I TIJ NUK E LEJOJ
DHE NDERGJEGJJA E TIJ SEPSE BEHGJETI PACOLLI E SOLLI NJERIUN E PA DESHIRUAR ATY SI PADRON ME QKA DJALI I VLLAU T TIM U LARGUA SEPSE KET E QUAJTI MASAT E DHUNSHME -
KA SHKRUAR DISA A RTIKUJ PUBLICISTIK QE AS PROFESIONISTET ME TE MDHEJ TE GAZETARISė NE KOSOVė NUK I AFROHEN AS PER SE AFERMI TALENTIT TE TIJ -
POR FISI YNė NUK DO T E KET ASNJIHER AS GJASA Q E TE INTEGROHEN NE KOSOVė-
SEPSE JAN IDEALISTA DHE TE PA KORRUPTUAR E KY ESHT RREZIKU MA I MADH I JETES SE DHE ARDHMERISė SE TYRE ATA DO TE BIEN ASHTU SIQ RANė TE PARėT TANė SEPSE PA DREJTESIA QENKA ARDHMERI TE NE SHQIPTART DHE KUSH DIN TE SHTYHET ME BRRYLA E ME HILE DO TE FITOJ NE LARTSI PASI MEDIAT SOT ESHT LEHT PER TI KORRUPTUAR-
SEPSE NUK KA NIVEL AS NUK KERKOHEN NIVEL POR KERKOHET MEDIOKRI

lirik
13-07-09, 09:30
lirik bash isha kan kurreshtare me dite kush ishte nipi yt nese ste pengon me me tregu tek mesazhet private
me te mira elsa


--------------------------------

DO TE TREGOJ NE PRIVAT NUK KA PROBLEM


dhe po u them nji shembull konkret -
ne shqiperia gjat luftes dhe ikjes e shoh nji familje te rreshtat duke pritur me fmi
nje zonjė dhe nje zoteri qe po vinin me i marr paketat ishin familje e arsimuar me kulturė-
por te paketat shtyheshin njerzit si bishat sepse vendasit hynin me nga tridhjet her me marrė ushqim dhe shtynin me brryla dikurė edhe refugjatet kosovarė filluan te shtyjn me brryla per buk sepse ju mbesnin fmijt pa ngranė ndersa ata qe shperndanin ndihmat ishin disa faqezi faqja e zezė e ksaj toke-
i them un ksaj familjes pse ju nuk po hynui ne radhė me marrrė ushqim-
jo tha se ne nuk mund te shtyhemi nuk na e lejon ndergjegja -
fillova te qeshi por kjo e qeshur mu duk tragjike dhe e kuptova familjen me kulturė qe nuk donte te shtyhej dhe i thash po si qendron puna e juaj po than tash dy dit nuk po arrijm te marrim paketat tona ushqimin as per femij ma nuk kemi buk -
u godita rend nga kjo pergjegje dhe gati muj mbushen syt me lot i shihja ata fmi si engjuh dukeshin qe prisnin paketat IOSHIN TE URITUR POR PRINDERIT E TYRE NUK VNIN NE RADHė SEPSE NUK SHTYHESHIN ME BRRYLA POR ASKUSH AS PESė PARA NUK I JEPTE PER AS NUK PYESTE NESE ATA JAN NJEERZ ME VLERA DHE NJERZ TE ARSIMIT-
Dikurė ju thash pritni pak ktu shkova dhe i gjeta disa lidhje sepse un qe 17 vite shkoj ne shqiperi dhe njoh njerz andej i gjeta disa njerz qe shtyhen dhe sa po kan hy ata ne radhė e kan qa grumbullin si vala furtuna ju thash ket familje mos ma leni te vuaj per buk -mos ke merak me than sa her te vijn ktu keta nuk kan nevojė te shtyhen vteme ne thirrni ne se ne ua zgjedhim problemin e benin ket per hater timin -
dikur pastaj po diskutonim perse esht keshtu eh more xhelal me than po ktu mos me u shty vdes per buk po a nuk po e sheh se ku ka ardh deri ne qfar pike shteti ynė
njerzit po e hanė njeri tjetrin po nuk u shtyve e nuk luftove mbetesh i uritur

ja pra keshtu esht sot kosova dhe shqiperia gjtihqkla fillon dhe mabron me brryla -
ku fisi im do te vdes per buk ne keto gara sepse nuk shtyhen me brryla e nuk korruptohen

lirik
13-07-09, 09:35
Secili potencial shqiptarė duhet shfyrtzuar -

e jo njerzt e aft me i lanė anash -
por kjo nuk esht emundur sepse urdhrat nga jasht nga te huajt jan te tillė-
qe njerzit shqiptarė me potencial te madh te lihen anash


nese duam atdhe e shtet e komb liri e garanci-duhet qe poetencialin kombtarė ta shfrytzojm me menquri
ne duhet te jemi shum te menqur e te kujdesshem teper te kordinuar e te
organziuar

ne strategji largpamse kordinative
e te menqur -

perndryshe edhe paraja nuk na duhet -

nese e keqperdorim dhe nuk e per dorim aty ku duhet-

nese i shohim kazermat shqiptare dhe nivelin e ushtrisė -
si ne kosovė si ne shqiperi e shohimse sa shtet i dobt jemi-

q e nuk mund ti bejm ballė vetem as nji pushtimi.
me na e msy edhe bullgaria per gjysm ore na pushton

lirik
13-07-09, 09:40
secili biznesmen shqiptarė i ka menyrat dhe format e veta se si e ka arritur paranė por per kah vetedija kombtare ata nuk jan ne nivel patriotik te ngritur sa duhet as nji nga biznesmenet tanė ketu qendron e keqja ata nuk jan te vetedijshem per shum thellsina e shum qka ne mendjen e tyre nuk e kan te shtjelluar e te perpunuar .
pamvarsisht se si kan ardh te pasuria ata komplet forcen dhe potencialin kombtarė duhet te ken te shkri ne interesin e atdheut se pa atdhe nuk ka kurgja hiq -
pa atdhe e pa bashkim te gjith shqiptart duhet ta dijn se na pret tragjedija ma e madhe -
ashtu si q u perndjeken jahudijtė neper botė do ta ndjekun edhe ne secili popull pa atdhe esht ne rrezik -
dhe atdheu nuk duhet te jet vetem atdhe sa per dekoracion por te msyhet maja e zhvillimit vetem ather ka garancion dhe per ket dfuhet te jet i vetedijshem secili shqiptarė

lirik
13-07-09, 09:44
behgjet pacolli nese lufton qe paraja e tij te mbetet ne themelet dhe perparimin e atdheut
mekatet e tij nuk do te bien shum ne sy -nse ato mekate i ka ?

nese ndodhė e kunderta -
ai do te jet i demshem per atdheun -
kjo vlenė per te gjith biznesmenet

lirik
13-07-09, 10:11
--------------------------------------------------------------------------------
Ne nuk po dijm ti shfrytzojmė biznesmenėt tanė miliarderat shqiptarė-

qė jan tė fuqishėm -disa - dhe kan para
ka milioner shqiptarė qe kan ikur nga egjipti-
e jan ne dubai jan me origjinė shqiptare-
ka miliardera shqiptarė ne turqi ne amerikė ne itali -me origjinė shqiptare -e ku do -

ne nuk po dijm ta shfrytzojmė as behgjet pacollin qe e kemi ne grusht mbrenda ne koosvė-
sepse nuk ka artista diplomat politik e as mejshtra qė dijnė se si arrihet kjo -
ne fund te fundit behgjet pacollit duhet me ja qit disa kushte dhe duhet ti thuhet -
se pa i permbush ė disa ksuhte ndaj atdheut nuk mund te behesh mbret ktu -
te gjith ne i kemi borgj atdheut e atdheu na ka borgj ne -
kshtu shkon kjo
ne nuk dijm ti sherbejm interesit madhorė-
ne dijm vetem te qajmė kur te na rrahin pushtuesit-

keshtu jemi mesuar-
por qe te punojm me shekuj ne sherbim te vetvetes dhe kombit nuk dijmė -
dhe jemi te pa organizuar te pa kordinuar-
te shperndarė si vezet e qyqeve -
shqiptarė punoni nese doni te jetoni si jetohet
__________________

lirik
13-07-09, 10:15
edukimi ynė i vetedijes se lartė per njeriun tėnd mungon deri sa te popuj t tjerė as ma te keqin nuk ta japin shqiptartė ma te mirin e japin shum lirė vetedija vetedija vetedija -
sa shkaktaree shum tragjedive kombtare ishte vetedija -sa njerzit e aft e te menqur e te vlefshem ajo vetedije e ult i la per toke dhe sa shum u demtua shqiptaria nga kjo sjellje-
qyteatri yt potenciali yt kursesi nuk lihet per toke por duhet mbledhur secili fryt -
me nder me thanė edhe nga baglat po behet plehu e po rritet gruri se le ma -
pra njeriu i yt nuk lihet jasht proqeseve jash integrimeve siq na la neve mergimtarve shteti ynė e nuk kujdeset a spak per ne as koosova as shqiperia qe kur ti thahet krau do ta shohin se qka kan humbur -

lirik
13-07-09, 10:16
Behgjet pacolli me vepra konkrete duhet te deshmoj se esht patriot dhe verpat dihen ato cilat duhet te deshmohen

lirik
13-07-09, 10:24
behgjet pacolli mund te ndertoj fshatra turistike ne trojet etnike ne vende dhe pika atraktive por edhe te gjith biznsement shqiptarė duhet te bejn nga nji fshat turistik diku ne trojet etnike por duhet te behet me bukuritė ma ma gjepsese ku duhette kombinohet e reja me te vjetren .
turizmi esht ardhmeria e shqiptarve prandaj ma shum te investojn ne ket degė sepse shqiptart i kan trojet e bukura per turizem -
feroniklit dhe obiliqit duhet me qit filtera ku as pika ma e vogel e tymit nuk guxon me dalė trojet etnike shqiptare duhet te jen me ajr te paster qind per qind vetem kshtu mbrohet turizmi -
dhe zbukurohet jeta ne atdhe ne duhet te jemi terheqs per gjith boten dhe te kemi sa ma shum miq neper botė keshtu mund te shpetojmė ne nga rreziqet e pushtimeve dhe te varfrisė-
shqiptart duhet te punsohen ne atdhe te gjith por m a parė duhet te krijohen kushtet -
edhe ata qe jan jasht te mos ben atdheu veprime qe ti kthej menjiher por ti lidhė direkt ose indirekt me biznesin e vendit e sa ma shpesh te vijn ne atdhe ardhja e shpesht te ne atdhe e mergimtarve vetvetiu do ti lidhė shqiptart me lidhje dhe levizje atraktive te bizneseve e kontakteve ku dal nga dal do te ndodhin integrimet kjo esht zgjedhja ma emira dhe ma e menqura

lirik
13-07-09, 10:26
ne letrat qe ia kam pas shkruar behgjet pacollit dhe disa biznesmenve kam pas shprehur hapur brengen time per fabrikat shqiptare siq e kam shprehur edhe ne vargjet e mia ne forume -

lirik
13-07-09, 10:30
fabrika e gypave ne ferizaj ka pasur shum kontrata ne botė dhe ishte shum e suksesshme por e shfrytzonte serbia

dhe kan kenė gypat shum me kualitet gypat jan prodhim qe perdoren ne gjith boten dhe ne te gjitha vendete botes
jan te domosdoshem ku do ashtu si llamarina qe hyn ne punė shum ne dnertimtari e shum kund poashtu fabrikat tjera qe i kishim shum te suksesshme por ne sherbim te serbisė mjerisht -

lirik
13-07-09, 10:50
Fabrika e baterive ne mitrovicė ishte fabrika jashtzakonisht ma interesantja dhe ma e dobishmja -
ku do kamionat e mdhej dhe kerret veturat e shum qka tjeter shfrytzohej nga kto bateri te llojit e te llojeve -me shum, kualitet qe shiteshin ku do ne bot dhe tregje
armiku i shqiptarve i shkatrroj kto bateri -
gjithqka u bė me plan qe ne te mos jem prodhues -
por konsumues -

skllever ekonomik te mvarur lypsarė-e rrogtarė
un e kam pas shkruar njiher nji artikull ne gazeten shekulli -


shqpri sepse ajo esht gazetė q e nga njiher mi boton -

e kam pas shkruar se timonin tonė te kombit e te shtetit tonė e drejton tjeter kush -
dhe kam pas potencuar perse jan zhdukur fabrikat ne trojet shqiptare te cilat nuk po renovohen ma

dhe gazeta e ka pas botuar-

bateritė tona ishin shum ma kulitet se te gjitha bateritė botrore -

prandaj u shkatrrua fabrika e baterive

aq pa mshirshem

ku jan shuar gjurmet e saja

te gjitha gjurmet e saj u zhduken -

aty ne vend te saj u bė univerzitetti i studentve ndersa ne pjesen matanė ibri ju mor universiteti shqiptarve dhe u nda mitrovica ne kufij politik -me direktiva te agjenturave te huaja
ishte kjo politikė e disa qarqeve europiane e sllavo kineze -

e disa qarqeve armiqsore antishqiptare-

qe me plan afatgjatė punonin per shkatrrimin e shqiptarve-
mendimet e mia as kshillat e vrejtjet ndaj ktyre rreziqeve ne mitrovicė as ather as tash nuk ju dashten askuj -
qysh ne vitin 1979 e dijm sepse gazeta serbe eka pas botuar ket plan bile edhe ma heret kush e ka lexuar ka alarmnuar per ket rrezik-

disa shqiptarė as pas njiqnd vjete nuk shohin e disa shohin njiqnd vjet para qka vjen por pikrisht ata qe as pas njiqind vjete nuk shohin u gjeten ne krye te te detyres se rendeishme qka kjo detyrė nuk ishte hiq per ksi far kokė kungujsh qe nuk shohin as para hundes se tyre vertetė katatsrofė e gjallė esht kur dikush nuk sheh esht qorrr politik pa vizion e del ne krye e ne ballė te detyrave te mdha te cilat vertet kerkojn mendjehollė te mdhej-
shkepuja e mitrovices u bė qellimisht qe shqiptart te mos lidhen teritorialisht nepermes sangjakut-
e bosnjes me europen dhe metregje europiane por ktu ne ket shteg ne pritė me ndejt gjithmonė serbia a rusia -
gomaret dhe mushkėt tanė disa as sot nuk e shohin se le ma ta shihnin ket me kohė ne vitet eshtatdhjeta kur duhej marrė masat kombtare qe kjo te mos ndodhė sepse zona me disa aksione mund te shpetohej

lirik
13-07-09, 10:54
pra milioneret tanė duhet te jen te pregatitur jo vetem ekonomikisht me kshilltarė ekonomik straegjik por edhe me kshilltarė patriot historik vizionarė dhe ajkene menqurisė-
miliarederet tanė nuk guxojn te livadhisin kah te duan por kan obligime morale patriotike dhe perfshirje te gjith poetncialit kombtarė-
ata duhet kombi ti ket ne grusht si zogj qe te mos i lėmė te na ikun ne qiellin me plot gjeraqina te huaja qe na i kapin pastaj per qellime te tyre te mbrapshta per te na e sabtouar atdheun -
ne duhet ti kemi ata ne grusht dhe ti drejtojmė e te ua psjegojmė ne radhė te parė se sa e rendesishme esht me ken shqiptarė e pastaj pikat tjera te rendesishme -
si dhe njerzit me te cilet duhet me bashkpunu ata

lirik
13-07-09, 11:24
Ja per shembulll qfar tradhtije na bejn me mishin -

tradhti ma emadhe s e kjo kombtare nuk ka krim esht ky -

ja kan imponuar kosoves qe mishi te merret detyrimisht nga tregjet e huaja -

ndersa prodhuesi vendas te vdes te mbytet

importuesi i mishit mund te marr mish ku do-
dhe ta ket garancionin - tregtisė primatin -
ndersa ne i kishim gjedhat lopet ma fantastike qe mund te mendohej ndonjhere ne glob -

sepse lopet tona kan pasur nji karakteristikė te veqant strukture perberje kualitetit -
q e nuk ka pasur kush ne gjith boten-
sepse kan kenė aq bio dhe kan pasur kullosat e nji toke ma fantatsike-

ne botė-

te nji bari livadhi apo bjeshke e natyre ma te pa shembullt -

ne botė te nji kilme dhe energjije sheruese qe lshon toka ma fantastike ne botė-

dhe gjithnji jam brengosur dhe brengosem -

kam edhe vargje te shkruara ne ket dretjim te shkruara -

dhe them perse o zot i lutem zotit qe rraca e jonė e bagtive te jet ruajtur dikund-

e te shtohet -

ajo rracė ishte rraca ma shendetshme ne botė

kullosat tona jan ma fantastiket ne botė -

dhe mishi ynė mund te jet ma fantastiku ne botė -

na japin mish te degjenruar te bagtive te dyshimta nga tregjet e dyshimta-

q e nuk ju dihet prejardhja -
prandaj i lutem shqiptarve qe te gjejn ku do rracen tonė te dikurshme te lopve-
e te bejn ferma bio vendase -
nga ma fantastiket dhe bilogjike-

dhe te ken kujdes nga ndikimi i armikut i cili mundohet te na shes mish te lopve-
te qmendura te smura e te rritura me injeksione te dyshimta -
ku ka demtime popullsia shqiptare ne shendet me ushqime te skaduara e te falcifikuara -

perse demtohen bujqit dhe blegotret vendas
shtrohet pyetja-

dhe
pyetja i drejtohet qeverisė shqiptare dhe te gjitha institucioneve e popullit

lirik
13-07-09, 11:31
ja pse duhet mobilizuar milioneret dhe duhet mos lėnė qe ata te na shperndahen pastaj edhe te gjith se bashku duhet ta luftojm tradhtinė ekonomike e shkatrrimin qe po na behet ne qdo drejtim -
edhe pacolli duhet te ket vetedije kombtare edhe te gjith ekonomistat shqiptarė e biznesmenet

lirik
13-07-09, 11:42
sa te dua moj shqiptarii
autori xhelal ferizi
rreth e rreth me bukuri
sa te dua moj tokė e te parve
por jo ne ktehtra t'nderkombtarve
por te lartė e me vetedije
kahdo i thonė qdo cep etnije
si ne punė si ne prodhime
si ne gara e kordinime
edhe ne themele te unitetit
e ne bujqsi te bereqetit
gjithtkah ne troje ta dua vleren
ne ara gruri ta dua veren
e ku do i thonė tokė shqiptare
ne pemtari e formė agrare
qe te dukesh karajfile
e jo ne mikrobe e ne bacile
por me fruta e gjelbrime
kahdo shqip etnija ime
mu djeg zemra prej tradhtari
se e luan lojen mercenari
sabotimin e hedhė ne valle
per ti djegur gurė e zalle
por ti je nje engjellushe
te puthsha ballin n' mjedis fushe
se lirku te ka gjane
mojs shqipni e fishė dardane
se ti je e bardhė etnike
je ma e bukura tokė magjike
---------------
nga autori lirik xhelal ferizi

Peja-Boy
13-07-09, 12:46
po ti je pejan e pejant jane aq koktrashe saqe veq ne stane din te jetojne edhe te han barishta andaj mos me fol seskam nerva te merrem me ty as me askend ketu une dhash mendimin tim a logjiko pak ti se ai sme ka veq mu borgj po nuk e di ju sa te varfur qe jeni ne koke nuk jeni ne gjendje as me lexu bre pha lexo 100 her kupto o pejan se jo vetem parat e mija ku dihet se nuk jane 1200 euro se ai premoton paga te majme e dim te gjithe po ti ske ineden per kan je ka fol . po aty lujne me milona e gjithe pasuria e tij ashte ndertuar qe per te kan punu skllave ne te gjitha bisnedet e tij si ne ndertimtarti si ne gazete si ne banka si ne gjithqka edhe tash en parti koheve te finditnjejte ashte po sdi ppse qaj koken kot uen me njerz qe veq emirn e vet din te shkruaj e s din fare te i nxjerrin nje kuptim nje teksti

Kuq - Se pari nuk paske Shprehje e as Kultur te flasesh !!!

Kalter - Nese ske nerva te Diskutosh ateher mund te Largohesh nga Forumi se askush nuk te shtyn me Zor me shenu e as mu mar me askend ..

Pink - Sa po duket Varferia e Kultures po dominojka tek ti !!

Gjelbert - Mesohu ti te ju vesh Pika dhe presje teksteve Tua,se paske shkrujt si Analfabet Garant ke Punu Pastrim te WC te Begjet Pacolli,se per ma shume po verehet ketu se spaske qen ..!!


Nė vitin 1974, Pacolli pėrfundoi shėrbimin ushtarak dhe u kthye nė Kosovė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Kosov%C3%AB). Nė vitin 1976 Pacolli shkoi nga Kosova (http://sq.wikipedia.org/wiki/Kosova) pėr tė punuar si menaxher i shitjes pėr kompaninė austriake Peter Zimmer. Prej vitit 1977 deri nė vitin 1990 Pacolli ka punuar nė Interplastica Engineering (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Interplastica_Engineering&action=edit&redlink=1) si menaxher i lartė. Nė vitin 1982 Pacolli specializoi nė Marketing dhe Menaxhim nė Moessinger Institute (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Moessinger_Institute&action=edit&redlink=1), Cyrih (http://sq.wikipedia.org/wiki/Cyrih).

Mė 1992, gjatė realizimit tė projekteve ndėrtimore nė Yakutsk (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Yakutsk&action=edit&redlink=1), Rusi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Rusia), Pacolli bashkėpunoi me kryetarin e komunės tė Yakutsk Pavel Borodin (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Pavel_Borodin&action=edit&redlink=1). Mė 1993, pasi Borodini u emėrua menaxher i pronave presidenciale, Mabetex-it iu ofrua njė kontratė ndėrtimore pėr renovimin e Kremlinit (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Kremlin&action=edit&redlink=1) tė Moskės (http://sq.wikipedia.org/wiki/Moska).


Nė vitin 2000, Pacolli paditi Skuratovin pėr shpifje dhe fitoi gjyqin. Gjatė viteve 2000-2001, pėrderisa hetohej rasti i shpėlarjes sė parave ndaj Borodinit, i cili u arrestua nė SHBA (http://sq.wikipedia.org/wiki/SHBA), Pacolli u pėrfol pėr dhėnie tė mitos zyrtarėve tė lartė rusė dhe vetėm njėherė u thirr nė bisedė nė hetuesinė Zvicerane. Akuzat u tėrhoqėn nė mungesė tė dėshmive.Pacolli punoi nė ndėrtimin e qytetit verior tė Rusisė, Yakutsk (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Yakutsk&action=edit&redlink=1). Nė vitin 1992 ai shkoi nė Yakutsk nė republikėn mė tė madhe veriore tė Federatės Ruse (http://sq.wikipedia.org/wiki/Rusia) qė tė merrej me aktivitetet e ndėrtimit, duke filluar nga spitali i madh modern Qendra Shėndetėsore pėr Nėna dhe Fėmijė (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Qendra_Sh%C3%ABndet%C3%ABsore_p%C3 %ABr_N%C3%ABna_dhe_F%C3%ABmij%C3%AB&action=edit&redlink=1) (Yakutsk (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Yakutsk&action=edit&redlink=1)). Nė kėtė mėnyrė ai ra nė kontakt me Pavel Borodinin (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Pavel_Borodi&action=edit&redlink=1), i cili u emėrua menaxher i pronave presidenciale ai kontaktoi Pacollin pėr fillimin e punėve ndėrtimore nė Moskė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Mosk%C3%AB), duke filluar me renovimin komplet tė ish Parlamentit tė Federatės Ruse "Shtėpia e Bardhė" (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Parlamenti_i_Federat%C3%ABs_Ruse&action=edit&redlink=1), pas bombardimit nė Moskė (http://sq.wikipedia.org/wiki/Moska) (Shtator 1993 – Qershor 1994), renovimin e Ndėrtesės sė Kėshillit Federativ tė Rusisė dhe tė Dumės Shtetėrore (Shtator 1993 – deri nė fund tė 1994), renovimin e hotelit tė parė luksoz nė epokėn e re ruse, Swiss Diamond Hotel Moscow (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Swiss_Diamond_Hotel_Moscow&action=edit&redlink=1) (1995 – 1997), si dhe renovimin e kompleksit tė ndėrtesave historike nė Kremlin (1995 – 1996). Nė Norilsk (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Norilsk&action=edit&redlink=1) dhe Stary Oskol (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Stary_Oskol&action=edit&redlink=1) ai ndėrtoi spitaliet e pėrgjithshme.
Pėrpos Rusisė, aktivitetet e tij ndėrtuese u zvilluan edhe nė Itali (http://sq.wikipedia.org/wiki/Italia), Kazakistan (http://sq.wikipedia.org/wiki/Kazakistani) dhe Uzbekistan (http://sq.wikipedia.org/wiki/Uzbekistani). Pacolli bėri projektin pėr renovimin e teatrit La Fenice (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=La_Fenice&action=edit&redlink=1) pas djegies sė tij. Nė Kazakistan, ai bėri ndėrtimin e qendrave kryesore qeveritare tė kryeqytetit tė ri, Astana (http://sq.wikipedia.org/wiki/Astana). Projekti i tij, pallati presidencial “Akkorda” u shpėrblye nga Qeveria e Kazakistanit [7] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-6). Nė Kazakistan Pacolli gjithashtu bėri ndėrtimin e disa qendrave spitalore, universitare dhe sportive. Nė Uzbekistan Pacolli u shpėrblye pėr ndėrtimin cilėsor tė ndėrtesės sė Komunės sė Tashkentit (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Tashkent&action=edit&redlink=1).Pacolli dha ndihmėn humanitare nė kampin e refugjatėve nė Mal tė Zi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Mali_i_Zi) dhe nė Kukės (http://sq.wikipedia.org/wiki/Kuk%C3%ABs) si dhe ndihmėn e koordinuar nė Kosovė pas mbarimit tė luftės. Pėrveē kėsaj, Pacolli dhuroi 5.1 milion euro pėr ndėrtimin dhe furnizimin komplet tė Universitetit Amerikan nė Prishtinė (http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Universiteti_Amerikan_n%C3%AB_Pris htin%C3%AB&action=edit&redlink=1)[8] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-7). Nė vitin 2004, Pacolli bėri tė mundur lirimin e tre punėtorėve tė OKB (http://sq.wikipedia.org/wiki/OKB)-sė tė marrur peng nė Afganistan (http://sq.wikipedia.org/wiki/Afganistani) (Shqipe Hebibi, Annette Flannigan dhe Angelitoo Nayan) [9] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-8). Nė vitin 2006 ai gjithashtu ndihmoi nė lirimin e korrespondentit italian Gabriele Torsello i cili ishte rrėmbyer nė Afganistan (http://sq.wikipedia.org/wiki/Afganistani) [10] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-9) [11] (http://sq.wikipedia.org/wiki/Behgjet_Pacolli#cite_note-10). Pacolli kontriboi nė zgjerimin e ndėrtesės qėndrore tė Universitetit tė Prishtinės (http://sq.wikipedia.org/wiki/Universiteti_i_Prishtin%C3%ABs). Ai bėri edhe restaurimin e Xhamisė sė Llapit (http://sq.wikipedia.org/wiki/Xhamia_e_Llapit), monument ky i shekullit XIV.


Pacolli ka Kontribu shume gje qe eshte ne Favor te tij per ta perkrahur !!

E per fund te pershendes, Grrithu !!! e mos em shit mua Dokrra !!Kishe po di diqka per Begjet Pacollin. Ski Kapacitet as ti e as une e as 99% te shqiptarve te jen sikur Begjet Pacolli ....
Begjet Pacolli ka vjedh Zvicrren, rusin,Italin etj. E nuk vjedh Kosoven sikur keta Hajnat Tjer !!

Peja-Boy
13-07-09, 12:50
po ti je pejan e pejant jane aq koktrashe saqe veq ne stane din te jetojne edhe te han barishta andaj mos me fol se skam nerva te merrem me ty as me askend ketu une dhash mendimin tim a logjiko pak ti se ai sme ka veq mu borgj po nuk e di ju sa te varfur qe jeni ne koke nuk jeni ne gjendje as me lexu bre pha lexo 100 her kupto o pejan se jo vetem parat e mija ku dihet se nuk jane 1200 euro se ai premoton paga te majme e dim te gjithe po ti ske ineden per kan je ka fol . po aty lujne me milona e gjithe pasuria e tij ashte ndertuar qe per te kan punu skllave ne te gjitha bisnedet e tij si ne ndertimtarti si ne gazete si ne banka si ne gjithqka edhe tash en parti koheve te finditnjejte ashte po sdi ppse qaj koken kot uen me njerz qe veq emirn e vet din te shkruaj e s din fare te i nxjerrin nje kuptim nje teksti

qka mendoni per Bexhet Pacollin???
une mendoj se ashte nje hiqqqqqq nje matrapaz nje parazit qe ne kurriz te tjetrve"psh ne kurrize te puntorve",duke mos jav dhen pagat e me to tu hap bisnese.tash radha juaj ju faleminderit


Mos Hap Tema nese ske nerva me lexu mendimet e tjerve

lirik
20-07-09, 16:08
Per Ne Shqiptarėt Nuk Ka Aspak Rendesi Nese Behgjet Pacolli Ka Ndertuar Ne Moskė Nosk Stari Oskol E Ne Federaten Ruse Ruset Ishin Dhe Mbeten Armiqt Kryesorė Te Shqiptarve Neper Shekuj-
Moska Dhe Beogradi Kan Perpunuar Plane Neper Shekuj Per Shuarjen E Shqiptarve-
Ne Na Intreson Qe Behgjet Pacollit Te Kontriboj Konkretisht Ne Ndertimin E Atdheut Te Ri Ne Punsimine Shqiptarve Ne Na Intreson Se Sa Do Te Jet Ky Per Interesa Kombtare Ne Dobi Te Shqiptarve Dhe Qka Konkretisht Do Te Ja Sheh Hajrin Shqiperia Etnike Trojet Tona Punsimi Dhe Zhvillimi-
Kjo Na Intereson Qe Te Gjith Shqiptart Qe Flasin Shqip Ti Sherbejn Popullit Te Vet Me Te Gjitha Forcat Qe Kan Ne Zbutjene Krizave Ne Zbutjen E Papunsisė Ne Zhvillimine Vendit Kjo Na Intreson :
Un Per Vete Asgje Nuk Ja Kam Pa Hajrin Behgjet Pacollit Si Dhe Shum Tjerė Qe I Jan Dretjuar Me Letra Asnji Nuk E Ka Ftuar Ne Konsultime Ky Njeri I Ka Interesat E Veta Te Biznesit Ku Do E Kahdo Por Ne Duam Qe Kosova Te Ua Shoh Hajrin Shqiptarve Te Vet Toka Dheu Q E I Ka Lindur Kjo Na Intreson

lirik
25-07-09, 09:17
[quote=lirik]Per Ne Shqiptarėt Nuk Ka Aspak Rendesi Nese Behgjet Pacolli Ka Ndertuar Ne Moskė Nosk Stari Oskol E Ne Federaten Ruse ky nuk esht kontribut per ne shqiptart

Ruset Ishin Dhe Mbeten Armiqt Kryesorė Te Shqiptarve Neper Shekuj-


Moska Dhe Beogradi Kan Perpunuar Plane Neper Shekuj Per Shuarjen E Shqiptarve-


Ne Na Intreson Qe Behgjet Pacolli Te Kontriboj Konkretisht Ne Ndertimin E Atdheut


shqiptar qe ne shqiptart te ja shohim hajrine jo sherrin


te ja shohim hajrin ne zhvillime e Ne Punsimine te Shqiptarve


Ne Na Intreson Se Sa Do Te Jet Ky i dobiashem Per Interesa Kombtare te shqiptarve


Ne Dobi Te Shqiptarve


Dhe Qka Konkretisht Do Te Ja Sheh Hajrin Shqiperia Etnike Trojet Tona

shqiptare
Punsimi Dhe Zhvillimi-i kombit e invesitimet

Kjo Na Intereson ne


Qe Te Gjith Shqiptart Qe Flasin Shqip Ti Sherbejn Popullit te vet


Me Te Gjitha Forcat Qe Kan Ne Zbutjene Krizave

Ne Zbutjen E Papunsisė


Ne Zhvillimine te Vendit Kjo Na Intreson :Un Per Vete Asgje Nuk Ja Kam Pa Hajrin Behgjet Pacollit

as qe mendoj te ja shoh per mua personalisht ky njeri me duket i dyshimt

Si Dhe Shum Tjerė biznesmen

Qeju Jan Dretjuar Me Letra e bisedime direkte asgjė hajri nuk ju shihet

Asnji Nuk me Ka Ftuar Ne Konsultime kurfare sepse nuk kan ndjenja as te menduar kombtarė kta

Ky Njeri I Ka Interesat E Veta personale Te Biznesit dhe ndoshta interesa tjera qe mua me duken te dyshimta nganjiher


Ku Do E Kahdo qe jan biznesmenet shqiptar
ne shqiptarve na intreson qe te ua shohim hajrin e jo sherrin

Te Vet Toka Dheut shqip qe i ka lindur ka nevojė per hajrine tyre e jo sherrin

Kjo Na Intreson ne shqiptarve dhe do te mbetet qe koha te deshmoj per secilin

Daglasi
22-07-10, 13:00
Esht njeri qe esht munduar te ndihmoj Kosoven,sidomos mas lufte me hap punesim,por gjelozia,te disa qe kan pas pushtet e fuqi,e kan dalue,qe ju desht me hap parti politike ,pa e pas as ne menjde kur ne jeten e tina,por SHqiptaret e SHBA dhe te perendimit qe e dojn KOSOVEN me shume se veten,e binden qe te hap parti politke,per me kontribue per qeshtjen e KOSOVES te miqt e vet neper bote politikisht,edhe po ashtu ekonomikisht,por per fat te keq,disa mundohen ta koruptojn Behxhetin per qata edhe spo mundet me kontribue financiarisht,sidomos keta qe jan ne pushtet ne KOSOVE,nuk do ta lejojn kur qe te ket suksese ne ekonomin e vendit se e din mire, qe ju rrezikohet pushteti.

Guri i madh
22-07-10, 13:27
Esht njeri qe esht munduar te ndihmoj Kosoven,sidomos mas lufte me hap punesim,por gjelozia,te disa qe kan pas pushtet e fuqi,e kan dalue,qe ju desht me hap parti politike ,pa e pas as ne menjde kur ne jeten e tina,por SHqiptaret e SHBA dhe te perendimit qe e dojn KOSOVEN me shume se veten,e binden qe te hap parti politke,per me kontribue per qeshtjen e KOSOVES te miqt e vet neper bote politikisht,edhe po ashtu ekonomikisht,por per fat te keq,disa mundohen ta koruptojn Behxhetin per qata edhe spo mundet me kontribue financiarisht,sidomos keta qe jan ne pushtet ne KOSOVE,nuk do ta lejojn kur qe te ket suksese ne ekonomin e vendit se e din mire, qe ju rrezikohet pushteti.e vertet i vetmi nga politikanet qe ka dhan ndihma nga gjepi i vet nga parat e firmes se tij


e kta tjert politikana veq kan marr nga populli

teutaA
28-07-10, 19:48
qysh sja dhan me udheheq edhe qiti nja 4 vjet:rolleyes:

hackman
19-08-10, 22:45
Elsa Mati fjalt qka po fol se nuk t`kan hije kto fjal, nese din 2+2 sa bojn !!!

elvio
19-08-10, 22:54
vleresoj shpirtin solidar tek kompania ndertuese qe strehon te pastrehet me buxhetin e tij.

kjo flet shume.

s'me intereson pozicioni i tij politik

Guri i madh
19-08-10, 23:24
i vetmi politikan qe nuk ka perfitue nga djrsa e popullit po ka dhan shum per kosoven


te gjith politikant e kosoves se bashku nuk kan dhan kontribut per kosoven sa BEHGJET PACOLI

Neferta
20-08-10, 20:49
i vetmi politikan qe nuk ka perfitue nga djrsa e popullit po ka dhan shum per kosoven


te gjith politikant e kosoves se bashku nuk kan dhan kontribut per kosoven sa BEHGJET PACOLI e keni harru edhe putinin....... medvedevin dhe miloshin.

tipi engjellor
20-08-10, 21:13
koheve te fundit ju ka ndihmu disa familjeve kjo eshte gjest i mire nga ai po normal biznesmen qka tjeter sot po merret me politike mire ka arrit kam mendu qe as se ku ka arrit sot nuk do te vije po mire.

shfletuesi_
20-08-10, 21:19
Nje Biznismen i zoti mire po jo edhe politikan :)

valiii
21-08-10, 00:32
Nganjeher kur me ēkerdhehet buxheti menoj per te... Them: qysh mujti more qaj mi bo tane qato pare ???

sherri
21-08-10, 17:27
Nganjeher kur me ēkerdhehet buxheti menoj per te... Them: qysh mujti more qaj mi bo tane qato pare ???
Kur te tarashkatet buxheti,te vjen ndihm Behxheti? vec as ti mos me harru ati me ja leshu (voten de kure vjen koha)

Mire i ka senet ai,po lan pare me sapun :wink:

Guri i madh
21-08-10, 19:55
e keni harru edhe putinin....... medvedevin dhe miloshin.pse cili politikan i yni nuk takohet me kta ,po ata nuk pranojn me u takueaiiiii kur ka shpreh deshir HASHA me u takue me kta bile bile edhe dhurata ju kish queper me jelcinin e di qe esht takue ato thash e te theme per paret e jelcinit ne zhirro logarin e BEHGJETIT per afera seksuale me qiken e jelcinit bile edhe TV gjermane e kan pas ket lajm


po askush nuk mundet me than se ka tradhtue kombin ju ka ndihmue njerzve disave me ndima disa i ka punsue ,atje ku ka pas mundsi


e ku i punsoj qeveria e jon ne AVGANISTAN ne masari sharif e kandahar

Neferta
22-08-10, 13:03
Pa mar parasyshe se ti apo une nuk e deshirojm Hashen nuk shkon per braze per mua dhe juve ose e beri kete e ate etj, sa per dashuri ndaj shkieve e ka tregue me kohe veten, sikur se Behgjeti pas viteve te 90ta kur tv i sebis ishte ne VIZITE ne shtepi te tije. Ja si jetojn njerzit e ndershem ne kosovo, cit. i atehershem i reporterit serbe, kush u distanca ne ate kohe. ASKUSH. Nuk e mbroj as hasen as hysen se nuk mvarem prej tyre po medoj se e kaluara e tyre eshte diametralisht e kundert.

mitrovicali
18-02-11, 14:22
tung juve

pom vjen keq po duhet me ju than


sa i perket behgjet pacollit qita bash qka po flasin keq per te me mujt


nonstop ne goj ja kishin majt

njeri vlla ka punue edhe punon keq kuj nuk i ban se qysh e ka bae pasunin

edhe e man at qka kae,skie nevoj me ja pas inat bone edhe ti

tipi engjellor
18-02-11, 19:25
qka ka me mendu ishalla qka mendoj nuk punon per kosove se kemi me i la duart po ishalla tabelat i ka rrutullu

Daglasi
19-02-11, 00:10
Nxenes i mire,i interesave politike ruse.

thellenza
19-02-11, 12:34
Se di cka po e boni te madhe qe e ka zonjen ruse bre ? Haiii, gati te gjithe politikant edhe me perpara i kan pas zonjat serbe ectr., veq tjerave keta qe i paten zonjat shqipetare e paten knaq krejt valla. Shkurt, jeta private nuk duhet me na interesu nese i kryen detyrat e tij korrekt.

Xuki
19-02-11, 23:08
mendoj, qė ėshtė presidenti i ardhshėm tu kosovės...................mė pengon qė e kish gruen ruskinė, shumė bile.........jo vetėm te ky, por te tė gjithė qė marrin sllavica pėr grue...........

LOJETARI
19-02-11, 23:19
"Zao mi je srba jer to je predivan narod , oni i mi smo kao dvojica brace koja se stalno svadje"
BEXHET PACOLLI 21.02.2008

LOJETARI
19-02-11, 23:27
"Srbija [je] još majka Kosova, nažalost, zla majka”.BEXHET PACOLLI -vjecerni list

"Srbija ende eshte NANA e Kosoves , por mjerisht Nanė e keqe " , ketu theksi bie mbi nanen e keqe ,qė vėrehet qartė qė i vjen keq prej nanės qysht ėshtė bėrė ...........

Elina
19-02-11, 23:44
une mendoj se ashte nje hiqqqqqq nje matrapaz nje parazit qe ne kurriz te tjetrve"psh ne kurrize te puntorve",duke mos jav dhen pagat e me to tu hap bisnese.tash radha juaj ju faleminderit


Elsa,shpresoj ti keni marre rrogat deri tash :DCka me mendu per Pucollin.....qitash ju ka prishe dicka ngjyra e flokve...po i shkon nje nuance si palidhje diqysh :biggrin:

vjeshta
20-02-11, 00:24
mendoj, qė ėshtė presidenti i ardhshėm tu kosovės...................mė pengon qė e kish gruen ruskinė, shumė bile.........jo vetėm te ky, por te tė gjithė qė marrin sllavica pėr grue...........

Kete dertin e ruskes po ta hjeki une se nuk e ka . Gruaja e tij eshte gjermane me nenshtetsi ruse .Po i bjen sikur me thone Xuki zvicerran ?? Qe de !:biggrin:

Harrova me thene se qka mendoj une ?

Une si njeri pozitiv mendoj mire per te !:D

Oqeani
20-02-11, 00:26
Kete dertin e ruskes po ta hjeki une se nuk e ka . Gruaja e tij eshte gjermane me nenshtetsi ruse .Po i bjen sikur me thone Xuki zvicerran ?? Qe de !:biggrin:

Harrova me thene se qka mendoj une ?

Une si njeri pozitiv mendoj mire per te !:D


Po po ka me e zhvillu bujqesine http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif Se buka u shtrenjetu http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

vjeshta
20-02-11, 00:29
Po po ka me e zhvillu bujqesine http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif Se buka u shtrenjetu http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Ani ! Babe e babegjysh ta kan punu token qka ke ti qe nuk e punon ?:wink:

valiii
20-02-11, 00:30
Une mendoje se qeky Pacolli syte e kurvarit i ka. Kurgjo ska mi bo sekretareshes se vet ēka ka me i bo popullit. Tash me ky popull u mesue me u beeep marr e mrapshte (nga koalicionet paraprake).

P.S| metafore eshte !

Oqeani
20-02-11, 00:31
Ani ! Babe e babegjysh ta kan punu token qka ke ti qe nuk e punon ?:wink:


Edhe une e kam punuar - nuk e mohoj !

Por e kam punuar dhe nese me sillet rasti do ta punoj !

E imja eshte.

Po pyes tash: Ēfar rasa te deleve do te sjelle ne KS?

tipi engjellor
20-02-11, 15:04
nuk jane kah folin mire shumica e ishalla del hajr.................

Kercovari
20-02-11, 15:09
Une mendoje se qeky Pacolli syte e kurvarit i ka. Kurgjo ska mi bo sekretareshes se vet ēka ka me i bo popullit. Tash me ky popull u mesue me u beeep marr e mrapshte (nga koalicionet paraprake).

P.S| metafore eshte !
Ka me ja mare dashnoren Putinit ne shkembim me Mitrovicen serbise,se edhe ashtu qe kur u larguan ruset nga KVOR kontigjenti ishte nje akt i qellimshem ne shkembim me Mitrovicen..andaj do te kemi Zonjen e pare te Kosova Republikes cunguar ruse dhe te gjithe do te berrrtasim te na rroje Tovarishka nene Ruskaja Pacollushkaja...ahahahah

tipi engjellor
20-02-11, 15:11
hahahhahaha ma ashtu se sban jo ai pare ka boll e problem femnat per te sjane .........

Guri i madh
20-02-11, 15:24
Kercovari;2025222]Ka me ja mare dashnoren Putinit ne shkembim me Mitrovicen serbise,[/SIZE]se edhe ashtu qe kur u larguan ruset nga KVOR kontigjenti ishte nje akt i qellimshem ne shkembim me Mitrovicen..andaj do te kemi Zonjen e pare te Kosova Republikes cunguar ruse dhe te gjithe do te berrrtasim te na rroje Tovarishka nene Ruskaja Pacollushkaja...ahahahahsllavt i perdorin kto metoda i kan perdor edhe ne kohen e osmanlive shkjet


i perdorin edhe sot ose per teritore ose per dominime politike ne vendet tjera


po edhe evrojant i kishin kto metoda shumica e mbretrve ARAB e kishin edhe naj grue evropjank

Kercovari
20-02-11, 16:35
hahahhahaha ma ashtu se sban jo ai pare ka boll e problem femnat per te sjane .........

ti duket se nuk e njeh lubimicen e Putinit Kabajeven....

http://www.plotki24.com/wp-content/uploads/2008/04/alina_kabajewa.jpg

Pacovi do tja jep edhe Mebatexin e jo Mitrovicen...hahaha