PDA

View Full Version : Vesa: Nuk pendohem pėr asnjė veprim timin


Jana
16-07-09, 23:53
thjeshtė dhe shumė e kėndshme pėr syrin e publikut. Zėri karakteristik i Vesės ka pushtuar shumė zemra tė fansave qė i gjen gjithkund ku jetojnė shqiptarėt. Bukuria ėshtė njė plus i madh pėr atė. Irritohet shpesh pėr atė ēka flitet nė media mbi jetėn e saj por ngushėllohet duke kujtuar se edhe vetė ka profesionin e gazetares.

Kėngėt e Vesės mbesin nė mendje tė publikut njė kohė tė gjatė, duke kujtuar hitin ’”Jemi dhe s’jemi”. Ajo po pėrgatitet pėr albumin e ri duke vazhduar karrierėn e saj me hov tė madh. Sė fundi pėrveē se ka qenė imazh televiziv i kompanive Ipko dhe Digitalb, Vesa sapo ėshtė kthyer nga Turqia ku ka marrė pjesė nė njė reklamė televizive sė bashku me Stupcat dhe kėngėtaren Leonora Jakupi.
Jeni shquar gjithnjė si njė vajzė e bukur dhe mjaft e suksesshme nė ambiciet tuaja tė karrierės. Keni qenė e vetėdijshme si fėmijė pėr talentin nė muzikė?
Ėshtė e vėrtetė qė jam ambicioze pėr gjėrat qė me tė vėrtetė i dua, e kjo ambicie mė ėshtė shfaqur qė nga fėmijėria kur edhe nga dėshira shumė e madhe dhe nga pėrkrahja e familjes jam kėtu ku jam.
http://www.telegrafi.com/data/image/VesaLuma-PP1.jpg

Cili ka qenė kėngėtari i preferuar, tė cilin e ke pasur qejf qė e vogėl dhe ke dashur qė njė ditė Vesa tė ketė karrierėn e ‘idolit’ tė saj?
Whiteny Huston dhe Mariah Carrey, kėto dy kėngėtare kanė qenė shembull tė cilin jam pėrpjekur qė ta ndjek sa i pėrket vokaleve tė jashtėzakonshme. Ndėrsa sa i pėrket karrierės vazhdoj tė kem ‘indoll’ mbretėreshėn e Pop muzikės Madonnėn.
Personazhet e artit e tė kulturės e kanė tė nevojshme tė flasin pėr projektet e tyre, pas realizimit tė disa kėngėve me tė cilat u paraqite nė festat e fundvitit, ēfarė surprize tjetėr je duke pėrgatitur?
Jam duke pėrgatitur albumin tim tė dytė, me hapa mė tė sigurt se nė albumin e parė. Tash sė fundi kam realizuar dy kėngė tė reja, njėra prej tė cilave ėshtė bashkėpunim, por akoma nuk kam vendosur pėr klip sepse kohėve tė fundit kam qenė e ngarkuar me disa gjėra tė mia personale. Por do tė jetė patjetėr njė surprizė, publiku do tė vėrejė shumė ndryshime.
Ēfarė bėn pėrtej skenės dhe jetės publike?
Atė ēfarė bėjnė edhe vajzat e tjera tė reja. I kushtoj shumė kohė familjes, shoqėrisė e njerėzve tė dashur tė mi. Jetėn e natės nuk e frekuentoj aq shpesh, ose e frekuentoj ditėve tė zakonshme tė punės sepse nė fundjavė jam e zėnė me koncerte nė vend dhe jashtė vendit.
Njė femėr e bukur dhe e menēur mund tė quhet e rrezikshme?
Nuk pajtohem aspak me kėtė frazė, sepse unė mendoj qė nėse bėhen kėto tė dyja bashkė pėrkundrazi reflekton pozitivistet dhe sukses. Po normalisht mund tė ketė edhe pėrjashtime nė disa raste…
Ēfarė gabimesh ke bėrė nė jetė deri mė tash pėr tė cilat pendohesh?
Nuk pendohem pėr asnjė veprim timin deri tani. Kam bėrė gabime si ēdo person tjetėr, por jam munduar qė edhe nė ato gabime tė pėrfitoj diēka, duke i quajtur “mėsim pėr herėn tjetėr’’.
Ku e ndjen veten mė tė kompletuar?
T’ju them tė drejtėn, duke pėrjashtuar faktin se para ēdo paraqitje nė skenė mundohem tė jem e kompletuar, dua tė tregoj se shpirtėrisht ndjehem mė e kompletuar kur jam afėr personave tė dashur tė mi. Ata janė pjesa mė e ndejshme dhe arma mė e fortė e imja.
Po ato elementėt e pakėndshėm qė shoqėrojnė botėn e artit, intrigat, thashethemet, a je e zonja qė t’i pėrballosh?
Duke pasur parasysh se jam vetė gazetare dhe e di se nė ēfarė situatash pėrballem, jam munduar t’i arsyetoj, duke i dhėnė mundėsi ēdo gazetari qė tė pėrgjigjem nė pyetje edhe personale (normalisht pa i kaluar kufijtė e intimitetit). Unė shpesh e kam thėnė dhe e them se nuk jam vajzė e skandaleve sepse nuk kam nevojė tė pėrfitoj nga ato dhe as publiku nuk mė do si tė tillė.
Njė pikė tė dobėt dhe njė sekret tė pamjes tėnde?
Njė pikė e dobėt e imja qė do ta ndėrroja (e qė nė fakt shumė shpesh mė thonė qė ajo e bėn Vesėn tė jetė Vesa) ėshtė se jam shumė e bardhė dhe marr ngjyrė me zor. Tregoj shumė kujdes pėr lėkurėn time, dhoma ėshtė e mbushur me kremra tė ndryshėm, prandaj edhe po tė isha pak mė e errėt nė lėkurė do tė isha shumė shumė mė rehat .
Ē’pjesė tė trupit s’do doje ta prekte “plakja” ?
Fytyrėn dhe kėmbėt.
Sa ndryshon njė veshje e pėrditshme pune me atė qė krijohet enkas pėr njė spektakėl? A jeni dakord me shprehjen se veshja, nė njė lloj mėnyre, tregon edhe personalitetin e njė individi?
Po jam shumė dakord, por jo nė kuptimin se sa e shtrenjtė duhet tė jetė veshja. Mjafton tė kesh shije dhe tė jesh i pastėr. Veshja ime nė pėrditshmėri ėshtė shumė e thjeshtė por ka momente edhe kur jam nė disponim qė gjatė ditės tė jem veshur mė elegante. Varet nga angazhimi ditor.
Ke pasur disa bashkėpunime tė bukura, po tash kė do kishe zgjedhur pėr njė duet tė radhės?
Do tė jetė surprizė e bukur sepse e di qė ai person pėlqehet shumė si nė Kosovė ashtu edhe nė Shqipėri.

Urata
17-07-09, 01:56
http://www.youtube.com/watch?v=8QXHRQq-ILY

Jemi dhe s'jemi....

Urata
17-07-09, 02:00
Luaj...http://www.youtube.com/watch?v=zyXrGbt5aJE&feature=relatedEdhe per mu do te ket nje zemer
http://www.youtube.com/watch?v=QaewHapxscg&feature=related

Gjumashja
18-07-09, 21:08
nganiher me duket.. total blond.. nganiher me pelqen por duhet me u pendu per veprimet e saja jo vetem kjo po cdo njeri.. per me dite me i vlersu tjerat..