PDA

View Full Version : nena ime ka vetem nje sy.....


emine
22-07-09, 21:51
Nena ime ka vetem nje sy.E urrej atė…Ajo eshte vetem nje trishtim.

Nena ime ka vetem nje sy.E urrej atė…Ajo eshte vetem nje trishtim.
Ajo gatuante per nxenesit dhe mesuesit per ta mbajtur familjen.
Nje dite sa isha ne shkollen fillore erdhi nena ime te me pershendeste.
Isha I shqetesuar.
Si mund te ma bente kete?!
E injorova ate me nje shikim te ashper dhe ika jasht.
Te nesermen nje nxenes me tha:
“eee,nena jote ka vetem nje sy!”
Desha te plas nga inati.
Gjithashtu desha qe nena ime te mos ishte mė.
Keshtu qe ,po ate dite u fjalosa me te duke I thene:
“nese je duke u menduar qe te me besh object talljeje,
Pse nuk vdes ateher?!!! “Nena ime nuk foli asgje!!!
As qe u ndala te mendoj se qfar I thash ,nga hidherimi qe kisha .
Isha I pa vemendshem se si ndihej ajo…
Deshiroja te ikja nga shtepia…
Keshtu fillova te studjoj shume deri sa me erdhi
Rasti per te shkuar ne Singapor per studime.
Atje u martova.bleva nje shtepi.
U bera baba.isha I lumtur me jeten time.

Dhe nje dite nena ime erdhi te me vizitonte.
Ajo nuk me kishte pare me vite te tera e poashtu nuk I kishte pare niperit e saj.
Kur ajo hyri ne derė.
Femijet filluan te qeshin me te.Bertita ne te:

“Si mund te vish ne shtepi time dhe te mi frikesosh femijet e mij!” dil jashte!!!

Dhe nena ime e qete u pergjigj:
“Oh ,me fal te lutem.sigurisht e kam gabuar adresen”.
Dhe ajo iku nga shikimi yne.
Nje dite me erdhi nje leter per nje takim ne shkollor,nga shkolla ku isha .
Une shkova duke e genjyer gruan time se do te shkoj ne nje udhetim zyrtar.
Pasi qe mbarova me takimin ne shkolle,sa per kuriozitet shkova ne kasollen e vjeter te shihja se qfar ka ndodhur!!!
Fqinjet e mi me treguan se ajo kishte vdekur.

Une as qe derdha nje pik loti!!!
Ata me kishin ruajtur nje leter qe ajo ma kishte shkruar para se te vdiste…

Djali im I dashur,kam menduar per ty tere kohen ..
…me vjen shume keq qe erdha ne singapor dhe I frikesova femijet tu…
…isha teper e gezuar kur ndegjova se do te vish ketu ne takim…
…mirpo unė as qe munda te ngrihem nga shtrati per te pare ty…

…me fal qe isha trishtim per ty sa isha duke u rritur…
…e sheh….sa ishe ti I vogel kishe nje aksident,dhe ti e humbe njerin sy…
….si nene qe isha nuk munda te rrija dhe te shikoja ty duke u rritur me nje sy…andaj ta dhash syrin tim…
isha shumė krenare qe djali im tani e shihte boten ne vend timin me atė sy…

Me dashurin time pėr ty…Nena jote

shfletuesi_
22-07-09, 21:55
Ka kohe qe e kam lexuar kete tregim para 4 viteve :)

Buqja_ch
22-07-09, 22:57
http://www.youtube.com/watch?v=qjH7EMLzQDc&feature=related

Marco
23-07-09, 02:16
Ka kohe qe e kam lexuar kete tregim para 4 viteve :)

I ka nja 4 vjet tmira ata a hahaha, nejse pom vjenmir se e paska origjinalin se Adem Ramadani nuk e ka origjinalin,

Emine ec me kohen pak , jep gaz per nja 4 vjet a mashum!!!

emine
23-07-09, 07:22
I ka nja 4 vjet tmira ata a hahaha, nejse pom vjenmir se e paska origjinalin se Adem Ramadani nuk e ka origjinalin,

Emine ec me kohen pak , jep gaz per nja 4 vjet a mashum!!!

ky shenim ashte gjithmone ne kohe me lexu edhe mbas 50 vjetve :smile:

lovely
23-07-09, 08:34
:(:(:(:(:(

shfletuesi_
23-07-09, 10:09
I ka nja 4 vjet tmira ata a hahaha, nejse pom vjenmir se e paska origjinalin se Adem Ramadani nuk e ka origjinalin,

Emine ec me kohen pak , jep gaz per nja 4 vjet a mashum!!!

Kur ishin pas kan ne Haxh vitin qe lam pas... e kishin pas shti do turbo patriota qe po i thon.... me kendu kenge ne haxh Therret Prizreni mori shkoder... haha

Marco
23-07-09, 16:44
ky shenim ashte gjithmone ne kohe me lexu edhe mbas 50 vjetve :smile:

Mir e ki ti po mir o kan edhe me pas zbatu :tongue:

Marco
23-07-09, 16:45
Kur ishin pas kan ne Haxh vitin qe lam pas... e kishin pas shti do turbo patriota qe po i thon.... me kendu kenge ne haxh Therret Prizreni mori shkoder... haha

haha po bre e kom pa, ata e kishin pas rrethu e ky ju knojke kang patriotike hehe

Peja-Boy
24-07-09, 15:29
Are Are Abetare .... ne gjdo faqe qdo dritare ...

Prishtinasja_
25-07-09, 17:18
Per ēdo mendje te shendosh nena eshte me e shenjta ne bote, kurse ky treguesi
per fat te keq shume vone e paska kuptuar rendesin e nenes !

Pa marre parasysh se a eshte vetem me nje sy apo "pa" ta hiē, ajo duhet akceptuar dhe duhet dashte me gjithe qenjen tone !:smile:

Per mua ajo eshte JETA IME! :wink:

GURI SYLAJ
26-07-09, 10:33
Te gjitha Nenat jan vetem me nje "SY" por kete e kuptojm , shpesh here, shume von ateher kur behemi vet prind !
Asnjehere nuk mund te bejme tere ate qe prindit i kemi borgj!!!
Femiu eshte udhetari e prindi eshte rruga!

Zero Cool
26-07-09, 15:19
Nėna, ēfaredo qė tė jetė, ėshtė e vetmja femėr e cila e meriton dashurinė !

>>{SpOnGeBoB}<<
26-07-09, 17:38
Sha zoten qikjo eminja e lyp me ta nxanen me ta rreh shuplaka b..hve per qete teme qe e ka qelen qitu palidhe. Rrene osht qikjo fund e krye emine qikjo perralle se sha zoten halo deri qitash nuk ka mrri kush me bo transplatima te synit se le mo qatje ne tajlande a singapor ku ke qikjo perralle.

emine
28-08-09, 13:59
Sha zoten qikjo eminja e lyp me ta nxanen me ta rreh shuplaka b..hve per qete teme qe e ka qelen qitu palidhe. Rrene osht qikjo fund e krye emine qikjo perralle se sha zoten halo deri qitash nuk ka mrri kush me bo transplatima te synit se le mo qatje ne tajlande a singapor ku ke qikjo perralle.

shko more nxane ata qe e ka shpike qy,a kujtone ti harif se kollaj a me rref eminen a,,,,sha zoten ti traspllatoi edhe vetllat po rri shnoshe e ule qaty ne kulltuk,e mos e qo arushen prej gjumit