PDA

View Full Version : Tė cmendurit e allahut pėr dy ditė vran 150 persona ne Nigeri.


GjIlAnAsI_cSi
27-07-09, 18:13
Dhjetėra njerėz kanė vdekur nė veri tė Nigerisė, ku militantėt islamikė kanė sulmuar rajone policie dhe ndėrtesa tė qeverisė. Brenda dy ditėve numri i tė vrarėve nė Nigeri ka shkuar nė tė paktėn 150 vetė. Militantėt qė e quajnė veten talebanė, zhvilluan sulme nė dy shtete, Yobe dhe Borno.

Shpati
27-07-09, 19:27
Dhjetėra njerėz kanė vdekur nė veri tė Nigerisė, ku militantėt islamikė kanė sulmuar rajone policie dhe ndėrtesa tė qeverisė. Brenda dy ditėve numri i tė vrarėve nė Nigeri ka shkuar nė tė paktėn 150 vetė. Militantėt qė e quajnė veten talebanė, zhvilluan sulme nė dy shtete, Yobe dhe Borno.

Ata luftojn per qeshtje te vet.
E ty ska qka te hi ne udhe OK.

Lijanna
27-07-09, 19:50
Dhjetėra njerėz kanė vdekur nė veri tė Nigerisė, ku militantėt islamikė kanė sulmuar rajone policie dhe ndėrtesa tė qeverisė. Brenda dy ditėve numri i tė vrarėve nė Nigeri ka shkuar nė tė paktėn 150 vetė. Militantėt qė e quajnė veten talebanė, zhvilluan sulme nė dy shtete, Yobe dhe Borno.

Nuk na paske edhe informu edhe per arsyen pse qenkan cmend kta njerz kshtu?

GjIlAnAsI_cSi
27-07-09, 19:55
Tani ti presim talebanet e forumit , a'thua cfar mendojn per kete gje. Kan te drejt keta apo jo.

Lijanna
27-07-09, 20:15
Tani ti presim talebanet e forumit , a'thua cfar mendojn per kete gje. Kan te drejt keta apo jo.

Hajde per hajr kur more kokan regjistru ata taleban ktu, edhe shqip paskan msu a?
Ja sa kohe kam mungu une, ckas paska ndodh knej.

Edhe hajgare po ban me talebant a, kallxoju more niher arsyen e -cmendjes- se atyne njerzve se tybe nuk din kush me mendu kurrgje pa dit PSE-ne.

Ti vec paske shkru qe i kane vra, nese sdin me kallxu pse, le krejt ma mire, vazhdo festo me Rugoven, mos ia prish vetit qejfin.

pirro
27-07-09, 20:18
Perderisa dhunen e shohin si mjet me ja arrit qellimeve, skemi cka te themi tjeter. Ata nuk jane gje tjeter perveqese fundrrina te paarsimuar te pa ditur qe thirren te vlera fetare, mirepo as qe e kane mbeshtetjen e vendeve Islame dhe qe askush nuk don ti shoh brenda. Tani qe jane te shperndar neper tere boten na sulmet e forcave perindimore duhet te kerkojn zgjidhje ne vende te dryshme, kryesisht vende te qe kane stabilitet te sigurise te dobet.

Normalisht sukses nuk do te ken sepse ju ka kalu koha Talebanve, me shkolle te nates jane ata.

murrizi
27-07-09, 20:18
Tani ti presim talebanet e forumit , a'thua cfar mendojn per kete gje. Kan te drejt keta apo jo.
Qy ca pot tham, lej ti talebant o gjygym i turkit, lej ti qeta talibant se kemi me ardh ni dite e me ti shtie thojt nfyt tuj fjet.

Shpati
27-07-09, 21:40
Tani ti presim talebanet e forumit , a'thua cfar mendojn per kete gje. Kan te drejt keta apo jo.

Luftra behen ne te gjitha anet e Botes,secili e quan luften e tij te drejt.
Edhe pse te gjitha luftrat nuk jan te drejta.
Edhe pse nuk e din fare per qka esht fjala !
Hap Tem me "Titull te Qmendurit e Allahut"!
Une kam pershtypjen se ti je i Qmendur!

GjIlAnAsI_cSi
27-07-09, 21:42
Hajde per hajr kur more kokan regjistru ata taleban ktu, edhe shqip paskan msu a?
Ja sa kohe kam mungu une, ckas paska ndodh knej.

Edhe hajgare po ban me talebant a, kallxoju more niher arsyen e -cmendjes- se atyne njerzve se tybe nuk din kush me mendu kurrgje pa dit PSE-ne.

Ti vec paske shkru qe i kane vra, nese sdin me kallxu pse, le krejt ma mire, vazhdo festo me Rugoven, mos ia prish vetit qejfin.

A e kupton fjalen ''per piken e qefit'' :-) shum e thjesh xhanem..

Veq mos me thuaj qe se kuptove , se ateher fajet si kam un po ajo qe po e bart , ishalla jo kot ..

amman ndalu edhe nje pyetje .. 'a je ne ren per martes' ? kshtu pyetje private.

GjIlAnAsI_cSi
27-07-09, 21:44
Ata njerz qe vrajn nga 100..200 veta ne dite , si mendoni ti quajm? A po doni t'jav marojm qefin juve talebanve te forumit e po i quajm ''luft e drejt & engjujt'' , A po ju kruhet durt juve me kan te ishi kan aty e tu i gjuajt me kallash tu ja bo ''Allahu ekber''

premium
27-07-09, 22:04
Si e para eshtė hapur gabim titulli i temės ... ēmendurit e Allahut,, ēfare dot thotė kjo?..
si e dyta ... vrasjet dhe masakrat ma brutale vijnė nga krishteret ...
si e treta ... ti je injoranc qė i hap kso tema , qė aspak nuk t'hyn nė punė shteti Nigerian...
si e katėrta ... pastro oborrin tande !!! hiē ma mirė nuk ėshtė nė ket shtet i ri . leje Nigerin e Talibant se nuk vijne me zapue vendin tande.

Lijanna
27-07-09, 22:15
A e kupton fjalen ''per piken e qefit'' :-) shum e thjesh xhanem..

Veq mos me thuaj qe se kuptove , se ateher fajet si kam un po ajo qe po e bart , ishalla jo kot ..

amman ndalu edhe nje pyetje .. 'a je ne ren per martes' ? kshtu pyetje private.

Ate fjale ''per piken e qefit'' nuk e pate shkru askund qe me kuptu, po nejse ti sdin as cka shkrun vet, pa shkru hic kush e di qysh te del ty perpara syve qe kishe e ke shkru. (Je msu me halucinacione)


Edhe KAQ nuk du t'mirrem ma shume me njerez te marrė qysh je ti!

P.S Vazhdo festo me njerin qe nuk eshte mo ne kete bote :D

uck_aksh
27-07-09, 23:54
Dhjetėra njerėz kanė vdekur nė veri tė Nigerisė, ku militantėt islamikė kanė sulmuar rajone policie dhe ndėrtesa tė qeverisė. Brenda dy ditėve numri i tė vrarėve nė Nigeri ka shkuar nė tė paktėn 150 vetė. Militantėt qė e quajnė veten talebanė, zhvilluan sulme nė dy shtete, Yobe dhe Borno.


GjilAnAsi sa po sho ti qenke nje njeri qe paske deshir te shtin urrejtje ndermejt Shqiptareve me nik dhe me shkrime po shihet qe po dike shqip po ne zemer e shpirt po dyshoj mos je tjeter komb
mu nuk me itereson asnjera fe
edhe ketu po te them edhe ty se un nuk e njo zotin nuk e njo jezusin nuk e njo muhamedin se vetem grindje nder popuj kan shti po nuk pajtohem me ty se qe hap ksi tema po qfar thua per keta njerzit e qmendur te jezusit shiko videon

LUS TE GJITH PERSONAT QE JAN NEN MOSHEN 18 VJEQARE TE MOS E SHIKOJN KET VIDEO
rz7UNxnOI3M

uck_aksh
28-07-09, 00:03
Mos ndoshta edhe ket e kan ba ata te qmendurit e allahut talibanet


NDALOHET SHIKIMI NEN 18 VJEQ


jsPpIhH61ls

shfletuesi_
28-07-09, 07:54
Dhjetėra njerėz kanė vdekur nė veri tė Nigerisė, ku militantėt islamikė kanė sulmuar rajone policie dhe ndėrtesa tė qeverisė. Brenda dy ditėve numri i tė vrarėve nė Nigeri ka shkuar nė tė paktėn 150 vetė. Militantėt qė e quajnė veten talebanė, zhvilluan sulme nė dy shtete, Yobe dhe Borno.Qeshtu na kan qujt edhe neve deri ne 1999-ten paske harru apo vetem ke qen shikues.... Kur propaganda serbe ka qujt popullin shqiptar egersir dhe qe keta kur flejn naten kacavjarren ne deg te pemes edhe kapen me bisht per dege... bilem bilem kur ulen ne karrik karrigat tona pra te shqiptareve kan pas nje vrime ne mes qe ta fusim bishtin prej majmuni..Keshtu qe ti ooo o Gjilanasi-cSi askush pa nje hall dhe dert te madh nuk i hyn luftes.

Keshtu ti nese thua per ata ashtu ti e injoron dhe shtetin tend o i shkret. Te pakten i varferi te varferit duhet besuar.

GURI SYLAJ
28-07-09, 08:43
" Luften e fillojne idealistat ,e bejne trimat e frytet e saje i gezojne dallaveregjite"
Ky eshte nje mendim i huazuar por shume here i provuar!

Por ka edhe nje tjeter:

" Ne lufte dikujt i kruhet ,dikujt i luhet e dikush i mbushe qypat"!
Zakonisht ,me pak perjashtime ,lufterat behen per kete te treten!!!

the godfather
28-07-09, 12:50
Injoranca ska kufij te hapet nje teme e tille dhe te perzihet Allahu veq tek ti kam pare Gjilani-CSI hajt bacit shko konvertohu por mos e shaj dhe ofendo askend.

Se pari nuk e di situaten ne Nigeri dhe sdua te perzihem por feja Islame e ndalon gjakderdhjen dhe vetvrasjen ata qe bejne vetvrasje dmth KAMIKAZET jane katil te shpirtit te vet.

Keta njerez jane te pashkolluar apo shkollohen dhe financohen nga ILLUMINATI-FREEMASONRY qellimi i tyre eshte New WORL ORDER,keta e udheheqin Boten dhe i financojn keto grupe.

Paramendo mbi 1 miliard mysliman ne te gjithe Boten dhe nje grup si Al-kaeda ta sulmoj boten me sulmet makabre dhe te bredh rrugeve dhe shepllave te Pakistanit e te mos nxinet kjo nuk eshte e mundur.(kam fjalen per Bin Ladenin).

Lexo me teper dhe mos i shti me nje thes mbi 1miliard mysliman per keto mbeturina qe aspak skan te bejne me ISLAMIN.

Lexo me teper per Illuminatin dhe Masonet dhe e kupton se kush qendron pas ketyre sulmeve ne te gjithe Boten.

kl mir

Pupi
28-07-09, 20:45
Injoranca ska kufij te hapet nje teme e tille dhe te perzihet Allahu veq tek ti kam pare Gjilani-CSI hajt bacit shko konvertohu por mos e shaj dhe ofendo askend.

Se pari nuk e di situaten ne Nigeri dhe sdua te perzihem por feja Islame e ndalon gjakderdhjen dhe vetvrasjen ata qe bejne vetvrasje dmth KAMIKAZET jane katil te shpirtit te vet.


Keta njerez jane te pashkolluar apo shkollohen dhe financohen nga ILLUMINATI-FREEMASONRY qellimi i tyre eshte New WORL ORDER,keta e udheheqin Boten dhe i financojn keto grupe.

Paramendo mbi 1 miliard mysliman ne te gjithe Boten dhe nje grup si Al-kaeda ta sulmoj boten me sulmet makabre dhe te bredh rrugeve dhe shepllave te Pakistanit e te mos nxinet kjo nuk eshte e mundur.(kam fjalen per Bin Ladenin).

Lexo me teper dhe mos i shti me nje thes mbi 1miliard mysliman per keto mbeturina qe aspak skan te bejne me ISLAMIN.

Lexo me teper per Illuminatin dhe Masonet dhe e kupton se kush qendron pas ketyre sulmeve ne te gjithe Boten.


kl mir

Pse bre burrė nuk kane zdjergj deri te arena nderkombtare, aty te tema "kush e sunon Boten" e mi kallzue qaty do "burrave" qysh shkon pazari n'dynje, se ma prunen shpirtin me dal do amatera.

krijuesiii
29-07-09, 00:00
...qifti i shpiunit te till si ky Gj..., edhe kur u be atentat ateher nga Legjenda Zahir Pajazit mbi papoviqin ky me presidnikun e tina kogja e paten ngrite zanin larte qe duhet me ardhe cia e interpolli ne Kosove me e hetue rastin a per Reqake e Prekaze kane heshte kta derra...

...titulli i temes ose veta tema duhet te mbyllet se eshte poshterues ndaj shumicis Shqipetar pas provokohet dhe ofendohet ndjenja shpirterore e tyre, nese kete nuk e bejn stafi jane bashke autor te kesaj poshtersie dhe turpi...


tungiii

uck_aksh
29-07-09, 00:39
Jo nese e pret qe te mbyllet kot e ke se dihet kjo webfaqe ka kaluar neper shum duar edhe duhet te financohet ndoshta mundet me qen ndonje donator qe ka deshir te shtij perqarje nder Shqiptaret si dihet kysh esht drejtori i kesaj faqe nuk esht edhe qudi se mundet me financu edhe "BRAQAT KARIQ"

GjIlAnAsI_cSi
29-07-09, 00:44
E kam dite qe aktivizohen talebant e forumit :D Flliqesirat qe besojn ne shkrrablat e Arabeve , besojn ne nje fe arabe qe ska te boj fare me shqiptarizem , mundohen me dhen shpirtin vetem per nje gje arabe.


Un e dij qe ju edhe e hudheni veten ne erė per allahun?


A ma spjegoni o taleban , a'thua eshte mire kur t'ja fute bombe mejdis pazarit e i vran 100 veta ne dite etu ja trus at dugmen thot ''Allahu ekber'' ??? a e lejon ajo libra e arabeve (kurani) qe ju aq shum i besoni? A e lejon qishtu me vra njerz te pafajshem a?

Feja e shqiptarit eshte SHQIPTARIA.


Muslimanizmi erdh prej Turqve.

Krishterishmi tybe ne disha pi kahit erdh edhe kjo far sene.

GjIlAnAsI_cSi
29-07-09, 00:49
Injoranca ska kufij te hapet nje teme e tille dhe te perzihet Allahu veq tek ti kam pare Gjilani-CSI hajt bacit shko konvertohu por mos e shaj dhe ofendo askend.

Se pari nuk e di situaten ne Nigeri dhe sdua te perzihem por feja Islame e ndalon gjakderdhjen dhe vetvrasjen ata qe bejne vetvrasje dmth KAMIKAZET jane katil te shpirtit te vet.

Keta njerez jane te pashkolluar apo shkollohen dhe financohen nga ILLUMINATI-FREEMASONRY qellimi i tyre eshte New WORL ORDER,keta e udheheqin Boten dhe i financojn keto grupe.

Paramendo mbi 1 miliard mysliman ne te gjithe Boten dhe nje grup si Al-kaeda ta sulmoj boten me sulmet makabre dhe te bredh rrugeve dhe shepllave te Pakistanit e te mos nxinet kjo nuk eshte e mundur.(kam fjalen per Bin Ladenin).

Lexo me teper dhe mos i shti me nje thes mbi 1miliard mysliman per keto mbeturina qe aspak skan te bejne me ISLAMIN.

Lexo me teper per Illuminatin dhe Masonet dhe e kupton se kush qendron pas ketyre sulmeve ne te gjithe Boten.

kl mir

Shumica e muslimaneve shqiptar e pelqejn Binlladenin e qita talebana , the godfata (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=17882)
Kujtone kohen e luftes , kujtone kush na e shpetoj b.. nga serbia.


Mos erdhen talebant?

Mos erdhen Arabet?


Asnjonit spo i han me na njoft si shtet.


Kurse neve pse ta japin jeten per to? Per fen e tyre? Per fletushkat e tyne? Per shkrrablat e tyne?

hasanmehmeti
29-07-09, 07:31
Lejimi i keti titulli eshte per te ardhe keq nga moderimi i moderatorit ketu!

E sa per kete Gjilanasin, ky eshte vetem nje Cope Mishi me Dy Sy. Keshtu qe mos humbeni kohe te nderuar forumista me te, gjitheqka shkone me plane ketej duhet te planifikoni me mire kohen tuaj se te merreni copa te tilla.

GURI SYLAJ
29-07-09, 08:36
Umberto Eko: Po, kėta janė hebrenjtė e Kaballės

... hebrenjtė nė mesjetė kanė ngrėnė fėmijė: shumė njerėz e kanė thėnė dhe e kanė shkruar kėtė...Miremengjesi !
Ndoshta po ju kujtohet ky shkrim dhe ky nenvizim ...!

hasanmehmeti
29-07-09, 10:09
Umberto Eko: Po, kėta janė hebrenjtė e Kaballės

... hebrenjtė nė mesjetė kanė ngrėnė fėmijė: shumė njerėz e kanė thėnė dhe e kanė shkruar kėtė...Miremengjesi !
Ndoshta po ju kujtohet ky shkrim dhe ky nenvizim ...!

Miremengjesi te kofte edhe ty pak me vones.

Po me kujtohet dhe per ate ka argumente se ne Kaballe ashtu ka ndodhe. Ndersa te thuash se dikush eshte i cmenduri i All-llahut se qenka musliman(ketu eshte sensi),kjo eshte ofendim jo real.Ate mund ta lesh se te tillet jane abnormal, por jo me direktiva te All-llahut dhe Islamit, por budallekut te tyre.


Magjupi kur ish pas bon Mbret e kish pas mbyt Baben e vet(thote nje fjal e urte)

GURI SYLAJ
29-07-09, 10:19
Te falenderoj shume sepse kurrkush nuk mund te tregoj kush je me mire se sa tregon vet!

Titulli mund te merret ashtu sikur ty te pelqen por edhe kjo eshte reale sepse edhe te cmendurit jan rob te Allhut ,kurse ne rastin konkret keta njerez thirren dhe bejne lufte ne emer te Allahut.
Por ,mos harro ,se kurr ne histori nuk jan zhvillu luftra per ceshtje te besimit !
E mbasi po e don krejt thjeshte, merr dhe analizo luften qytetare qe zgjat 40 vjet per te marr primatin ne Kalifat!!Dhe kjo lufte nuk zhvillohet ne Nigeri dhe nga te cmendur por ne mes shokeve me te ngushte dhe brenda Familjesd se Muhamedit a.s!!
Edhe kto jan fakte !!!
E ky pasha yt nuk kish qen maxhup po pikrisht shqiptare qe ishte shite per lira e dinare!!

the godfather
29-07-09, 11:59
Shumica e muslimaneve shqiptar e pelqejn Binlladenin e qita talebana , the godfata (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=17882)
Kujtone kohen e luftes , kujtone kush na e shpetoj b.. nga serbia.


Mos erdhen talebant?

Mos erdhen Arabet?


Asnjonit spo i han me na njoft si shtet.


Kurse neve pse ta japin jeten per to? Per fen e tyre? Per fletushkat e tyne? Per shkrrablat e tyne?


Mos ia shaja askujt fene sepse feja eshte diqka personale dhe shpirtrore ndersa nese dikujt ia shan fene atehere ja shane edhe shpirtin dhe kshtu qe mos e trego injorancen tende sepse me nje fjale je duke e prishur tolerancen nderfetare dhe nuk meriton ti asnje repsekt Gjilani CSI mos u bo mikrrob por behu dezinfektues.kl mir

GjIlAnAsI_cSi
01-09-09, 21:27
GjilAnAsi sa po sho ti qenke nje njeri qe paske deshir te shtin urrejtje ndermejt Shqiptareve me nik dhe me shkrime po shihet qe po dike shqip po ne zemer e shpirt po dyshoj mos je tjeter komb
mu nuk me itereson asnjera fe
edhe ketu po te them edhe ty se un nuk e njo zotin nuk e njo jezusin nuk e njo muhamedin se vetem grindje nder popuj kan shti po nuk pajtohem me ty se qe hap ksi tema po qfar thua per keta njerzit e qmendur te jezusit shiko videon

LUS TE GJITH PERSONAT QE JAN NEN MOSHEN 18 VJEQARE TE MOS E SHIKOJN KET VIDEO
rz7UNxnOI3M

Kjo qe keta po i bejn eshte shum shum pak. Duke kujtu 11 Shtatorin 2002 sulmi ndaj dy kullave binjake nga po keta te cmendur e ti mendon se jan ka i bejn pak a!!?

E kam then e them gjithmon!

Vendet Islamike duhet me i fshi nga Harta!!

Keta Irak/Iran/Afganistan cfar i duhen botes?

E me gjith keta i kisha qu edhe do shqiptar te forumit (talebant) e kisha fut aty ne at burg me ju hy noj i zi me at senin 30 CM e me ja qit syt gurgulluq.

Qorri
01-09-09, 22:15
Kjo qe keta po i bejn eshte shum shum pak. Duke kujtu 11 Shtatorin 2002 sulmi ndaj dy kullave binjake nga po keta te cmendur e ti mendon se jan ka i bejn pak a!!?

E kam then e them gjithmon!

Vendet Islamike duhet me i fshi nga Harta!!

Keta Irak/Iran/Afganistan cfar i duhen botes?

E me gjith keta i kisha qu edhe do shqiptar te forumit (talebant) e kisha fut aty ne at burg me ju hy noj i zi me at senin 30 CM e me ja qit syt gurgulluq.

Vendet Arabe ma se shumti i duhen Amerikes; Amerika nuk vajton per viktimat e 2002 sa disa ... lajkatar, qyqar te forumit; fuqia e te cileve eshte ne nivele forumi:- madje edhe ate ne nje anonimitet te thelle se ndryshe 'trimat' e netit nuk do te ishin krekosur per shkateruar njerzimin.

Sa kuptimplote duket ne kete rast maksima shekspiriane- "U mbaresue mali e polli nje mi"

hawk
01-09-09, 22:45
Feja e shqiptarit eshte SHQIPTARIA.
Muslimanizmi erdh prej Turqve.
Pershendetje te gjitheve. Kisha ca kohe qe nuk frekuentoja kete forum. Verej se nuk mungon ajo fryma e provokimit dhe e spekullimit.

- Eshte e drejte ajo qe thua kur i referohesh formules se Pashko Vases. Shqiptaria eshte nacionalizmi dhe kjo ideologji nuk ishte feja e figurave me te shquara shqiptare, nje nder to Nene Tereza. Eshte komike si nje njeri qe ka zgjedhur per foto Ibrahim Rugoven, nje i konvertuar ne katolicizem, ben thirrje per fene e shqiptarizmit! Njeriu duhet te shikoje veten, pastaj perreth.

- Nuk ekziston "muslimanizmi" por Islami. E vertet, erdhi nga osmanet (jo turqit). Lind pyetja, Krishterimi nga erdhi? A nuk e sollen ate pushtues qe shkaterruan paganizmin ilir?!
Per ta mbyllur: fakti qe Skenderbeu ishte ortodoks si Milloshevic apo te tjere, e ben kete figure me pak shqiptare?! Fakti qe Nene Tereza ishte katolike e ben ate me pak shqiptare? Fakti qe Adem Jashari ishte musliman e ben ate me pak shqiptare?

Llapjani_HH
02-09-09, 18:07
Kjo qe keta po i bejn eshte shum shum pak. Duke kujtu 11 Shtatorin 2002 sulmi ndaj dy kullave binjake nga po keta te cmendur e ti mendon se jan ka i bejn pak a!!?

E kam then e them gjithmon!

Vendet Islamike duhet me i fshi nga Harta!!

Keta Irak/Iran/Afganistan cfar i duhen botes?

E me gjith keta i kisha qu edhe do shqiptar te forumit (talebant) e kisha fut aty ne at burg me ju hy noj i zi me at senin 30 CM e me ja qit syt gurgulluq.
GjIlAnAsI_cSi edhe serbia nifar vakti i vrajke ushtarėt e vet e ja u lejke fajin ushtarėve Shqiptar, i dėmtojshin varrezat e tyre e ja u lejshin Shqiptarėve, i rrehshin shkiet n'Kosovė vet e ja u lejshin prap fajin Shqiptarėve, pėr me pas bajagi ni shkak e me ba terrorizėm mbi popullin Shqiptar.

E ku mos me besue qė se ka ba Amerika kėtė vet e me pėrdor si argument e me sulmue Afganistanin e pastaj edhe Irakun.
Sa pėr udhėheqje tė Irakut ka pas metoda tjera me i eliminue ata, se sadami u kan i njėjt si milloshi, mirpo populli po hjek.

Ka shum eksperta Amerikan qė e mohojn tė"vėrtetėn" e Xhorxh Bushit edhe e tregojn atė qė me tė vėrtet ka ndodh.

Hulumto pak nė i-net edhe i gjan tana ato fakte.

Edhe mos harro, Kosova ėshtė vend me mbi 80% qė kan fen Islame, a me na fshi edhe neve prej hartės a?