PDA

View Full Version : Ismet Peja


Pupi
08-08-09, 21:42
Ismet Peja mendoj qė pati merit tė madhe nė ruajtjen e vlerave tė Muzikės Shiptare.
Me muzikėn e Ismet Pejes identifikohej mė shumė rajoni i Dugagjinit, mirpor kėngėt e tija kishe ti dėgjoje cep me cep edhe nė viset e tjera Shqiptare.
Bėnte muzik Shpirti, siq do ta quanin kritikėt, njė arshik i vėrtetė, njė mjeshtėr i madhė.
Ismet Peja kėndoi me tė gjithė.
kėndoi me Qumilat nė grup, Me Shkelzenin, Afrimin, me Adelinen me njė fjalė me tė gjithė ata qė kėrkuan nga ai tu ishte nė krahė.

Ja kėtu njė pėrmbledhje e vogėl e jetės muzikore tė tijė:

qTRRCqbqS_o

Rozafa
08-08-09, 22:09
I madhi Ismet Peja eshte bilbil i kenges shqipe,kenget e tij degjohen me endje edhe ne diten e sotme.Te perkujtojme gjeneraten e tyre.Qamilit te vogel.Nexhmije Pagurusha etj....ishin dhe do mbesin legjend e muzikes shqipe!

EKWBMSak2Rw&feature

pasioni_
10-08-09, 10:09
http://www.youtube.com/watch?v=0DKsGa2Uj48

Pupi
10-08-09, 14:06
Sa bukur i kėndon Ismet Peja Prizrenit nė kėtė rastė, ta dėgjosh kėtė kėngė nė qetėsi dhe ti mbyllėsh syt, thua se tė shkon mendja se je duke shėtitur Shadėrvanit.

pasioni_
10-08-09, 22:26
http://www.youtube.com/watch?v=oB4OKTHH_Rk

pasioni_
12-08-09, 10:57
http://www.youtube.com/watch?v=Ws0udwTzS3A

pasioni_
20-08-09, 08:50
http://www.youtube.com/watch?v=CcSoNNWqPLs

murrizi
20-08-09, 09:12
(http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA)XHANUSHJA (http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA) (vor 3 Monaten) (http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA)
0 (http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA)[/URL] (https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?uilel=3&service=youtube&passive=true&continue=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fsignin%3Fa ction_handle_signin%3Dtrue%26nomobiletemp%3D1%26hl %3Den_US%26next%3D%252Fwatch%253Fv%253DCcSoNNWqPLs&hl=en_US&ltmpl=sso)


respekt, te dhjevsha meden me gjith dulin apo ca idjota qe me kendojne tallava

ja ku ke muziken shqiptare mer daj , ka lezet !!!!

bravooo ismet love uuuuu <3
(https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?uilel=3&service=youtube&passive=true&continue=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fsignin%3Fa ction_handle_signin%3Dtrue%26nomobiletemp%3D1%26hl %3Den_US%26next%3D%252Fwatch%253Fv%253DCcSoNNWqPLs&hl=en_US&ltmpl=sso)djaldrenica (http://www.dardania.de/user/djaldrenica) (vor 3 Monaten) (http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA)
0 (http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA) (https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?uilel=3&service=youtube&passive=true&continue=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fsignin%3Fa ction_handle_signin%3Dtrue%26nomobiletemp%3D1%26hl %3Den_US%26next%3D%252Fwatch%253Fv%253DCcSoNNWqPLs&hl=en_US&ltmpl=sso) (https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?uilel=3&service=youtube&passive=true&continue=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fsignin%3Fa ction_handle_signin%3Dtrue%26nomobiletemp%3D1%26hl %3Den_US%26next%3D%252Fwatch%253Fv%253DCcSoNNWqPLs&hl=en_US&ltmpl=sso)


rrofsh o baca ismet kengen tende e degjon e ter drenica e degjon me rrespektin me te madh, vertete je i madh.
(http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA)lukiklarinet (http://www.dardania.de/user/lukiklarinet) (vor 10 Monaten) (http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA)
+1 (http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA) (https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?uilel=3&service=youtube&passive=true&continue=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fsignin%3Fa ction_handle_signin%3Dtrue%26nomobiletemp%3D1%26hl %3Den_US%26next%3D%252Fwatch%253Fv%253DCcSoNNWqPLs&hl=en_US&ltmpl=sso)


O Baca ismet me lot per fetyre jam kat ndegjoj qe 21 vit nuk kam qen ne vendlindje edhe jam klarinetist je i pa vdekshem me kurr nuk dote lind ismet peja.
(https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?uilel=3&service=youtube&passive=true&continue=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fsignin%3Fa ction_handle_signin%3Dtrue%26nomobiletemp%3D1%26hl %3Den_US%26next%3D%252Fwatch%253Fv%253DCcSoNNWqPLs&hl=en_US&ltmpl=sso)rrozafah (http://www.dardania.de/user/rrozafah) (vor 1 Jahr) (http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA)
0 (http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA) (https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?uilel=3&service=youtube&passive=true&continue=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fsignin%3Fa ction_handle_signin%3Dtrue%26nomobiletemp%3D1%26hl %3Den_US%26next%3D%252Fwatch%253Fv%253DCcSoNNWqPLs&hl=en_US&ltmpl=sso)[URL="http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA"] (https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?uilel=3&service=youtube&passive=true&continue=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fsignin%3Fa ction_handle_signin%3Dtrue%26nomobiletemp%3D1%26hl %3Den_US%26next%3D%252Fwatch%253Fv%253DCcSoNNWqPLs&hl=en_US&ltmpl=sso)rrnofsh baca ismet !!!!!


(http://www.dardania.de/user/XHANUSHJA)

Drejt nyjes qe te qon te kjo kenge lexova dhe mendoava ti sjell edhe ktu keto "komentime" nga njerzia.

Lexoni kete te LUKI KLARINET ju lutem, KU mos me plas zemra kur nien njeri raste te tilla, njehr njet time mka bo vaki 6 vjet mos me vizitu vendlindjen edhe gati vdica, po 10 apo 20 vjet ?

pasioni_
20-08-09, 10:01
http://www.youtube.com/watch?v=qTRRCqbqS_o&feature=related

Rozafa
20-08-09, 10:12
Drejt nyjes qe te qon te kjo kenge lexova dhe mendoava ti sjell edhe ktu keto "komentime" nga njerzia.

Lexoni kete te LUKI KLARINET ju lutem, KU mos me plas zemra kur nien njeri raste te tilla, njehr njet time mka bo vaki 6 vjet mos me vizitu vendlindjen edhe gati vdica, po 10 apo 20 vjet ?


Fatkeqsisht asnje link nuk hapet !

pasioni_
20-08-09, 10:19
http://www.youtube.com/watch?v=ogvx2tB-8Ks

Rozafa
20-05-11, 08:18
QbLF6AaapsE

vjeshta
20-05-11, 23:38
http://www.youtube.com/watch?v=xcr-YRzP670

murrizi
21-05-11, 03:31
o ku jeni Qika bre....
Bravo, e c*ma knaqet shpirtin ne kete mengjes.

Rozafa
21-05-11, 17:33
Shėndet murriz-it!

7VHInJVRNLg