PDA

View Full Version : Vritet ne Amsterdam turkja Arzu Erbash


Lijanna
12-08-09, 16:03
Njė afariste e suksesshme turke vritet mizorisht nė kryeqytetin e Holandės, Amsterdam

Arzu Erbash Ēakmakēė, pronare e ēerdhes pėr fėmijė "Moedres Schoot", nė Amsterdam, ka humbur jetėn si pasojė e njė sulmi me thikė. 12 goditje vdekjeprurėse me thikė kanė lėnė tė vdekur nė vend tė ngjarjes kėtė afariste turke e cila ishte 33 vjeēare dhe nėnė e dy fėmijėve.

Arzu Erbash Ēakmakēė nė vitin 2006 ishte shpallur afaristja mė e suksesshme e muajit dhe kishte zėnė faqet e para tė njė reviste ekonomike holandeze. Nė ēerdhe tė saj janė tė punėsuar 60 punėtorė. Para katėr muajsh ajo ishte pritur edhe nga familja Mbretėrore e Holandės.

http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/12672.jpg

mesazhi.com

pirro
12-08-09, 16:10
Shpresoj qe sa me shpejt autoret te dalin para drejtesise.

shfletuesi_
12-08-09, 19:12
Njė afariste e suksesshme turke vritet mizorisht nė kryeqytetin e Holandės, Amsterdam

Arzu Erbash Ēakmakēė, pronare e ēerdhes pėr fėmijė "Moedres Schoot", nė Amsterdam, ka humbur jetėn si pasojė e njė sulmi me thikė. 12 goditje vdekjeprurėse me thikė kanė lėnė tė vdekur nė vend tė ngjarjes kėtė afariste turke e cila ishte 33 vjeēare dhe nėnė e dy fėmijėve.

Arzu Erbash Ēakmakēė nė vitin 2006 ishte shpallur afaristja mė e suksesshme e muajit dhe kishte zėnė faqet e para tė njė reviste ekonomike holandeze. Nė ēerdhe tė saj janė tė punėsuar 60 punėtorė. Para katėr muajsh ajo ishte pritur edhe nga familja Mbretėrore e Holandės.

http://i983.photobucket.com/albums/ae317/anaan_01/etc/12672.jpg

mesazhi.com

Ne radh te pare ngushellime familjes pasaj qerdhes se femijeve dhe atyre 60 punetoreve.
Ai qe ka ber kete vrasje makabre sigurisht nuk ka pas Mjekerr edhe si ka pas pantollat e shkurt... :rolleyes: A nuk duhet ta quajm terrorist kete njeri qe ka ber kete vrasje

Kercovari
12-08-09, 19:35
po te jete i krishtere s`ben te quhen teroriste..serbet vrane nje milion njerez te pafajshem nuk i kan quajte as teroriste e as fashiste..bile edhe kufije te lire per trimerine te shkojne ku te duan
-ec e mos mendo keshtu dhe beju tolerante e solidare dhe vdis pa faje...
kjo eshte fytyra e vertet e evropes...

Pupi
12-08-09, 20:13
Edhe une u thom zoti u lasht shnosh. familjes, e tė gjithė atyne qė ndiejn dhimbje pėr tė.

Evropa lum "kėrēova" ėshtė kampione e tė drejtave tė njeriut. Ėshtė keq qė ka ndodhur kjo, por ti mos ia vish menjeher fes krishtere lum "jarani" se n'holand bile mas paku ka t'krishter (katolik).
Edhe nė tė ardhmėn do tė ndodhin gjana tė kqija (ishalla jo, nuk ndodhin) por nėse ndodhin mos i fryni zjemit, sepse aty te mesazhi.com veq zjemit i fryhet, ngjashėm si te Expressi !

>>{SpOnGeBoB}<<
12-08-09, 20:23
O leje mara ti Liljana (sha zoten qeky emni yt boll quditshem po doket) se ata e kan sulmu ekspreksin se le mo qete turken nuk pe shperthejne me thika, qka jeni mara tu kallezue qishtu. Bile sot e pava qatje te gazeta sheklli qishtu nji gjermanit ja kishin ngulen thiken sha zoten ne dis te Stambollit, amo nuk kishin mrri halo me pyten se qka ka punue se e kish lshue mara shpirti ne midis te qarshijes.

Sha zoten nuk o meten as ne rruge me dalen qishtu shlire, se o te folin palidhe ja me marren mara fare sakice me vehti edhe me marue vetmbrojtje ne tentative.

Lijanna
12-08-09, 20:30
O leje mara ti Liljana (sha zoten qeky emni yt boll quditshem po doket) se ata e kan sulmu ekspreksin se le mo qete turken nuk pe shperthejne me thika, qka jeni mara tu kallezue qishtu. Bile sot e pava qatje te gazeta sheklli qishtu nji gjermanit ja kishin ngulen thiken sha zoten ne dis te Stambollit, amo nuk kishin mrri halo me pyten se qka ka punue se e kish lshue mara shpirti ne midis te qarshijes.

Sha zoten nuk o meten as ne rruge me dalen qishtu shlire, se o te folin palidhe ja me marren mara fare sakice me vehti edhe me marue vetmbrojtje ne tentative.

Jo Liljana, por Lijanna ne shqip ka kuptimin: butesi :)

>>{SpOnGeBoB}<<
12-08-09, 20:32
Jo Liljana, por Lijanna ne shqip ka kuptimin: butesi :)

Lijanna, u fal se sha zoten gabim mara e pasna lexue edhe diqysh mara u bana vesvese qka oshte ky emen qishtu.

Murgesha
12-08-09, 21:44
Ngushėllime pėr familjarėt e kėsaj gruaje, ju dhashtė zoti forcė pėr ta pėrballu kėtė dhimbje.

Tomori
12-08-09, 23:48
islamofobia perendimore dhe nacizmi shizofrenik i perendimit ben te mos duash edhe njerezit e mir qe jetojne andej...katastrof...debila...

hasanmehmeti
13-08-09, 00:09
Sesht cudi jo?

Kush beri luften e pare botrore , te dyten , inkuzicionin , luftrat ne ballkan , gjenocidin qeqen midis evropes , konfliktin fetare irland-angli ,vrasja e judeve etj.
Myslimanet !!!?

Kjo do i gjej edhe myslimanet sikur judet ne kohen e hitlerit , si ta qojne koken duke perparuar pak do i ulet ne nje apo forme tjeter.

Por shyqyr Zotit se Islami po i pjelle evropes brenda shtepis (duke u konvertuar shume prej tyre ne Islam) keshtu qe ndoshta Sopata nuk prene njejt sikur me auslandera duke pasur parasysh nacizmin e tyre.

Ine Lilahi we ine Ilejhi raxhiun( Te All-llahut jemi dhe tek Ai do te kthehemi).All-llahu e meshirofte me Xhenetet e larta kete viktime te radhes se islamofobis.

Kercovari
13-08-09, 06:16
Edhe une u thom zoti u lasht shnosh. familjes, e tė gjithė atyne qė ndiejn dhimbje pėr tė.

Evropa lum "kėrēova" ėshtė kampione e tė drejtave tė njeriut. Ėshtė keq qė ka ndodhur kjo, por ti mos ia vish menjeher fes krishtere lum "jarani" se n'holand bile mas paku ka t'krishter (katolik).
Edhe nė tė ardhmėn do tė ndodhin gjana tė kqija (ishalla jo, nuk ndodhin) por nėse ndodhin mos i fryni zjemit, sepse aty te mesazhi.com veq zjemit i fryhet, ngjashėm si te Expressi !

Evropa qenka kampione e te drejtave te njeriut?Per ate fton serbet e tu lirisht te ecin mbare evropes te lire per genocidin qe ushtruan ua dhane edhe cmimin..Qenke ti nje nder ato i dale nga "spermat" e hudhura ne "padiska skele",me vjen keq per ty forte...

GURI SYLAJ
13-08-09, 07:36
Sido qe te jete eshte per keqardhje dhe ngushllim per te gjithe ata qe e njohen kete Zonje!
Por eshte per tu habite se, ne, shqiptaret jemi aq te menqur sa qe na mjafton nje lajm gazete per te gjyku dhe ate jo nje krim por nje komunitet ,nje popull ,nje kontinent!
Zaten edhe kjo menquri na ka lan ne bisht te Europes qe ajo te na perdor me e mlu apo me i trem mizat!!!

hasanmehmeti
13-08-09, 08:31
Ka lajme gazete genjeshtra dhe te verteta, dhe nuk eshte nje rast i vetem (einzelfall) ky por eshte dukuri qe po shtohet ne evrope. Tutje kontinenti qe me se shumti ka bere(dhe eshte duke bere se bashku me USA) krime kunder njerezimit eshte kontinenti jone ,ndash hesht e ndash fol!
Po kur bejne ndoj krime miqet "tane" duhet heshtur dhe lepir sahanin, ndersa kur e ben nje budallek ndoj arab duhet share besimin e tij edhe pse mund te jete besimi i vellaut(nga gjaku) tend.

Evropa nuk ike jo edhe pak vite (kur te kane deficite puntoresh nga mplakja e saj do te lusin te hysh ne ate klube krishtere), por turpi dhe morali bere te hupi njehere me skthehet vetem me lejen e Zotit.

Kercovari
13-08-09, 08:59
O pupi dhe Guri Sulaj...
Do te u kisha lut mos edhe kete shkrim e paraqitni si asgje..kjo eshte evropa qe duani aq shume po skeni faj se jeni nen protektorat te saj...

E kaluara kriminale serbe nuk mbulohet me shpifje
Abonohuni pėr lajmet nė e-mail:
Shkruani emailin tuaj:
13.08.2009
nga Bajram Peēi
O matjanė tė Gurrės! Na bėtė krenar me qėndrimin tuaj. Tė revoltuar ishit, vėrtet tė nxehur keqazi me tė paftuarit europianė, por me tė drejtė. Faleminderit pėr qėndrimin dhe mos u ndjeni tė penduar se keni thyer kodin shqiptar tė mikpritjes.
Kohė mė parė, ju banorė tė asaj shtėpie, qė ajo fytyrėmushka Karla del Ponte (ėshtė sharja mė etike qė m‘u lejua nga redaktori) i vuri emrin "Shtėpia e verdhė", pėr t‘i dhėnė tėrėsisht pėrshkrimit ngjyrat e librave policeskė, ju nxorėn jashtė shtėpie 24 orė, duke ju mashtruar se qėllimi i vizitės ishte se shtėpinė tuaj do e merrnin me qira kur tė fillonte ndėrtimi i Rrugės sė Arbrit(!?). Ndėrkohė qė 12 veta inspektonin ēdo skutė tė saj pėr tė gjetur mbetje tė krimit.
Ajo, ish-kryeprokurorja e Hagės, ishte instrumenti qė politika serbe pėrdori pėr tė barazuar nė akuzė, si agresorin serb, ashtu edhe viktimėn shqiptare. Ajo abuzoi dhe e shpėrdoroi postin, kur u shtir si e paanshme mes palės agresore dhe viktimės, e pothuajse tėrė komandantėt e formacioneve tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės qė u vendosėn (atje ku mundėn) me armė nė mbrojtje tė grave, fėmijėve, motrave, pleqve e plakave, nė luftėn pėr tė shfarosur racėn shqiptare, u ēuan nė bankėn e tė akuzuarit pėr krime lufte, me dėshirėn e madhe qė ata tė mos e shihnin mė dritėn e diellit. Asnjė prej tyre nuk u dėnua, sepse trupi gjykues pėrbėhej prej autoritetesh e jo monstrash tė ndikuar. Gjykata e Hagės dha drejtėsi
O malėsori Katuēi dhe ju bijtė e bijat e denja tė Abdullait e tė Gurrės! Ajo krijesa e shėmtuar, qė tani thonė se ėshtė ambasadore diku nga Argjentina, nuk ėshtė se ka dashur tė pėrdhosė nderin a dinjitetin tuaj kur shpifi nė librin e saj se, shtėpia juaj ishte vendi ku serbėve u merreshin organet. Jo mor jo, o Abdullah! Ajo donte tė na ndotte e tė na merrte nderin tė gjithė ne shqiptarėve, kėtej e andej, atij qė ende i themi, nuk e di pse, kufiri. Ju mbrojtėt me qėndrimin e sjelljen tuaj nderin e malėsorit matjan dhe timin si malėsor i Labėrisė, por edhe tė Metit, mikut tim nga Malėsia e Sharrit. Ju banorė tė Gurrės sė Matit, mbase nuk e dinit kur kundėrshtonit vizitėn, se ai personi i strukur, diku nė sediljet e prapme me xhama tė errėt tė makinės sė Ministrisė sė Drejtėsisė, ishte zvicerani Dik Marty, i atij shteti qė nuk e lejoi Karla del Ponten ta publikonte librin e saj "Gjuetia" nė Zvicėr, tani i ngarkuar me misionin e hetimit tė KE-sė pėr akuzat serbe. Domosdo, s‘kishit pse ta dinit, sepse si hetues ai ėshtė i njėanshėm. Ėshtė po ai Dik Marty qė ka folur publikisht kundėr pavarėsisė sė Kosovės. Pėrse KE-ja ka caktuar si hetues, ndaj shpifjeve tė Prokurorisė sė Serbisė, njė tė anshėm, vetėm ata e dinė! E natyrshėm unė kam tė drejtė ta paragjykoj atė, Dik Marty-n, por ju nuk e dinit kėtė hollėsi, sepse mediat tona as qė i kushtuan rėndėsi kėtij fakti, se ato nuk e kanė nuhatjen tė kuptojnė orėn e nevojės kur duhet dhe tė tregojnė zotėsinė e tyre. Ju kundėrshtuat vizitėn e tij, jo se dinit qė ėshtė kundėr nesh, por e bėtė veprimin se keni vite qė e ndieni veten tė nėpėrkėmbur.
Jo vetėm Millosheviēi, siē pėrmendet rėndom nga Europa dhe Solana, por shumica e popullit serb, me bekimin e kishės sė saj ortodokse, iu turr popujve tė tjerė tė ish-Jugosllavisė, me bindjen se ishin ata tė caktuarit nga historia e tė zgjedhurit tė Zotit pėr tė sunduar kėtė pjesė tė botės. Ata u zhytėn nė krime deri nė grykė, ushtruan gjenocid, e pėr rreth 10 vjet u bėnė makthi i Europės. Zemėrimi i tyre veēanėrisht u shpalos me tėrė egėrsinė, mbi popullin shqiptar e atė boshnjak. Mizoritė e tyre ishin tė pafundme, tė rrėfyera e tė parrėfyera. Faleminderit SHBA-sė dhe Europės, qė tė tmerruara nga krimet qė shihnin, tė papėrsėritura qė nga Lufta e Dytė Botėrore, mė sė fundi vendosėn t‘i thonė ndal egėrsisė serbe ndaj shqiptarėve nė Kosovė.
A i kėrkuan kujt tė falur serbėt e rinj, me demek "demokratė"? Askujt. As ua ndiente fare. Ata, ndėrsa i brente inati qė nuk arritėn tė vrisnin pak mė tepėr se 10 mijė shqiptarėt qė vranė, filluan tė kėrkojnė 300 tė humbur serbė, ndėrkohė qė janė mbi 3000 shqiptarė tė vrarė, tė konsideruar "tė humbur", por qė prehen nė varreza masive nė Serbi. Mbarimi i luftės dhe rrėzimi i Millosheviēit u shoqėrua nė Serbi me ringritjen e institucioneve. Famėkeqen UDB e pasoi BIA (Agjencia e Inteligjencės Serbe), e cila, me siguri, nga gjėrat e para qė bėri ishte marrja e masave pėr fshehjen e krimeve, ngritja e agjenturave serbe nė Kosovė e Shqipėri dhe organizimi i shpifjeve. "...ata u vranė dhe organet e tyre u morėn", thotė Karla del Ponte te libri i saj "Gjuetia", dhe BIA nuk mund ta linte t‘i shkonte kjo dhuratė (e rėnė nga qielli apo e paguar nga toka serbe) pa e pėrdorur deri nė fund, pavarėsisht se Del Ponte nuk jep asnjė argument e provė, por shfaq thjesht hamendje. Vetėm BIA e di se sa mund ta ketė paguar gazetarin e BBC-sė, Michael Montgomery, qė tė botonte mė 10 prill 2009 njė artikull me titullin "Zbulohen tmerret e UĒK-sė", ku ai pėrshkruan vrasje e rrėmbime tė serbėve. Ē‘prova dhe referenca ka? Asgjė. Vetėm thėniet e "njė ish-ushtari" pa emėr tė UĒK-sė. I nxitur nga paraja dhe Agjencia e Inteligjencės Serbe, ky gazetar e bėri shkrimin njė film 13 minutash, me dėshirėn e spikatur pėr t‘i thėnė publikut se ėshtė ai qė "...po zbulon heshtjen e gjatė tė mizorive tė mbajtura fshehur nė Kosovė". Prokuroria serbe, pos kėtij tė ashtuquajturi material e ndonjė ēikėrrime tjetėr, nuk ka mė asgjė. Mbi to ka ngritur aktakuzėn dhe kėrkesėn drejtuar KE-sė, e cila sa hap e mbyll sytė nis ekipin dhe hetuesin Dik Marty nė Serbi, Kosovė e Shqipėri.
Nė tėrė kėtė fushatė shpifjesh, fillimisht nuk u desh fare ndėrhyrja e institucioneve tė Kosovės e Shqipėrisė pėr tė zbuluar tė vėrtetėn, sepse ishte vetė njė serbe, Sonja Biserko, kryetare e Komitetit tė Helsinkit pėr Mbrojtjen e tė Drejtave tė Njeriut nė Serbi qė rrėzon akuzėn. "Prokuroria serbe po bėn fushatė dhe ngre akuza - thotė ajo - pa pasur tė dhėna, vetėm me supozimet qė BIA i ka servirur gazetarit tė BBC-sė". "Qėllimi - thotė Biserko - ėshtė nxitja e atmosferės sė padurimit te shqiptarėt". Por, ndėrkohė, BIA-Agjencia e Inteligjencės Serbe, nuk fle gjumė. Ajo punon me agjentėt e saj pėr sigurimin e provave. Mbi "transplantin shqiptar tė organeve serbe" duhen vendosur disa "realitete". Ato duhen sajuar dhe blerė me ēdo ēmim. Serbia ka njė goxha trashėgimi nė kėtė fushė. Sapo ta gėrvishtėsh paksa historinė e saj shfaqen duzina serbė me mustaqe, pistoleta dhe dinarė. 100 mijė euro pėr dėshmi tė rreme pėr heqje organesh na nxjerrin si shifėr transkriptimet e bėra nė gazetėn "Express" tė Prishtinės, tė bisedave tė regjistruara nga shėrbimet e Kosovės. Kaq premtonin tre agjentėt e shėrbimit BIA, Miladin Radanoviē, Predrag Zheljokoviē dhe Igor Juēinac, tė tre spiunė tė arrestuar nė flagrancė, mė 11 qershor 2009 nė Ēagllavicė tė Kosovės.
Siē thotė fjala: e keqja kurrė nuk vjen vetėm. Edhe hetuesi i njėanshėm, Dik Marty, pasonte lajmin e BE-sė se serbėt dhe jo shqiptarėt do lejohen tė shkojnė nė Europė pa viza. E keqja e dytė vjen nė shėrbim tė sė parės. Me duar nė xhepa, kėta hetues duan tė hetojnė, por a kanė mandat? Kush, pos prokurorisė sė vendit tim ka tė drejtė tė hetojė brenda kufijve shtetėrorė? S‘di qė legjislacioni shqiptar tė ketė ndonjė nen, ku parashkruhet hetimi nga shtete tė tjera, qoftė dhe KE-ja. Nė raportin qė hetuesi do tė bėjė pėr KE-nė, ka gjasa tė shkruhet se institucionet shqiptare, Ministria e Drejtėsisė dhe Prokuroria e Pėrgjithshme nuk bashkėpunuan pėr hetimin dhe nė fshatin Gurrė u ndjenė tė kėrcėnuar nga banorėt, tė cilėt nuk lejuan hetimin dhe gjetjen e provave (tė cilat janė aty, thika, njolla gjaku dhe diku prapa "Shtėpisė sė verdhė", varre). O Zot! Sa tė mjerė jemi! Pse nuk i lėnė banorėt e Gurrės dhe familjen Katuēi nė varfėrinė e tyre. Kur ndeshesh me shpifjet serbe dhe gatishmėrinė e KE-sė pėr t‘iu pėrgjigjur kėrkesės sė Prokurorisė serbe pėr hetime, gjėja qė tė vjen ndėrmend ėshtė: Si mund tė hakmerresh ndaj shpifjeve? Dhe ja ku, nga lashtėsia vjen zėri i Diogjenit: "... duke u bėrė mė tė virtytshėm se ata". (shqip)

GURI SYLAJ
13-08-09, 09:04
Po kur bejne ndoj krime miqet "tane" duhet heshtur dhe lepir sahanin, ndersa kur e ben nje budallek ndoj arab duhet share besimin e tij edhe pse mund te jete besimi i vellaut(nga gjaku) tend.
************************************************** ******************
Hasan, lexoje edhe njehere !
E une qe te dyave po ju them KRIM !
E edhe ati ne Mitrovice me kamion po i them KRIM !

GURI SYLAJ
13-08-09, 09:22
Po e shohe se paskeni inat te madh me kete grua!
Por ky inat nuk shfryhet ketu por ,p.sh. ne nje gjygj ne Zvicer apo dikun tjeter!
Kete mundesi e kemi edhe si shtet por edhe si shoqata apo edhe si individ!
Dhe ,mos te harroj te ju pys , pse e keni kaq inat- per deklarimet(shpifjet) ne librin e saj apo ndoshta edhe per dicka tjeter sepse ajo ka bere edhe shume gjera tjera.
Jo njehere neve i duartrokitem gjygjit te cilin e udheheqte kjo grua apo ndoshta kemi harru .
Kryeministri nuk duhet te vetmjaftohet vetem me nje deklarate per shtyp por duhet t'a "detyroj" zonjen te terheqe kete pohim!!
__________________


I nderuari Kercovari !
E barta kete shkrim ketu per te tregu se nuk jemi indiferent nga kjo por gjerat nuk shtrohen me urra burra e turra turra por me gjakeftohesi ,me argumente dhe me nje rend, kuptohet nese e don te verteten dhe pafajsine .
Kur Serbia uluriste neve me veshet ne lesh benim sehire dhe vetknaqeshim me - ne jemi me te te miret dhe te vetmit!!
Ne tere kete une po shoh nje qellim ,nje angazhim dhe nje rend qe po e ndjek Serbia me miqet e saj dhe nje pshtjellim ,nje hajt kaja nanen se mire bahet ,nje lufte per pushtet e pasuri por pa shtet qe po e ndjekin shqiptaret dhe ate jo vetem ne Kosove! Vetem ,e lus Zotin ,qe ne kete katrahure (ne kete rast) te mos ken gisht edhe faktoret shqiptare ,ne lufte per te shkatrru njeri tjetrin !!
Serbia po e bene tere kete per 15 shkije( qe nuk po u ditkan se ku jan ) e neve nuk po bejme asgje per 1500 shqiptare .Eshte ky TURP !!
Apo dikush mendon se ne thesin me para nuk ka vend per turp!!

hasanmehmeti
13-08-09, 11:20
Eshte gje njerezore qe i thoni Krime , se ai qe nuk i thote Krime ka pak nga njerezorja e tij. Por kur behet Krimi duhet ngrit zerin kunder saj , se jame i bindur shume nga Kriminelet qe bejne Krime , edhe ata e dine dhe i thojne veprave tyre Krime, por u mungon imuni te dalin kunder saj.

Neve me duket duhet te perjetojme luftra cdo 10 vite e ndoshta vetedijesohemi pak ne kete fushe per te ditur se kush eshte shapi e kush eshte sheqeri.

GURI SYLAJ
13-08-09, 12:22
Eshte gje njerezore qe i thoni Krime , se ai qe nuk i thote Krime ka pak nga njerezorja e tij. Por kur behet Krimi duhet ngrit zerin kunder saj , se jame i bindur shume nga Kriminelet qe bejne Krime , edhe ata e dine dhe i thojne veprave tyre Krime, por u mungon imuni te dalin kunder saj.

Neve me duket duhet te perjetojme luftra cdo 10 vite e ndoshta vetedijesohemi pak ne kete fushe per te ditur se kush eshte shapi e kush eshte sheqeri.


Ketu qendron edhe e keqja sepse ju njeren po e quani krim e tjetren budallaki !!

Pupi
13-08-09, 13:14
Evropa qenka kampione e te drejtave te njeriut?Per ate fton serbet e tu lirisht te ecin mbare evropes te lire per genocidin qe ushtruan ua dhane edhe cmimin..Qenke ti nje nder ato i dale nga "spermat" e hudhura ne "padiska skele",me vjen keq per ty forte...
Unė nuk e kuptoj pse ka mundur tė prek shkrimi imė kaq shumė more mut.
Ti qenke, ti je, ti ishi ..... e kso far blla blla blla-sh interneti nga njerzit qė kan probleme psiēike unė nuk u shkoj mas, ta boft zoti qaren .

hasanmehmeti
13-08-09, 13:36
Ketu qendron edhe e keqja sepse ju njeren po e quani krim e tjetren budallaki !!

Problemi nuk qendron aty , se une kisha fjalen per cdo budallaki , prej me te vogles deri tek Krimi. E une jo cdo budallakie i theme Krime, dalloj gjerat!

GURI SYLAJ
13-08-09, 14:37
Hasan ,per te mos bere loje fmish une e solla ate pjese ku ti shkruan miqet"tane" kriminel e ndonje arab (qe nuk qenkan miqet"tuaj") badallaki.
Une i dalloj keto dy gjera . Krime jan ato per te cilat po flasim e budallaki eshte kjo qe neve po nxihemi ne mes veti ketu .
Besoj se tash jam shume i kjart!!

Kercovari
13-08-09, 14:49
Unė nuk e kuptoj pse ka mundur tė prek shkrimi imė kaq shumė more mut.
Ti qenke, ti je, ti ishi ..... e kso far blla blla blla-sh interneti nga njerzit qė kan probleme psiēike unė nuk u shkoj mas, ta boft zoti qaren .

Ke te drejte qe me njeh si mut se ta perplas ne fytyre djalo,kurse qe te kan informu se jam ish..e mish dhe me probleme psiqike te kan mashtru jaran.Cdo gje e kam ne rregull me mire shnet shyqyr Allahut.

premium
13-08-09, 21:38
Faktikisht i vrejta se nėse bėhet krimi ndaj besimtarit-es Muslimane ,,, ketu pėrgjgjegje dot gjenim se ishte njė incident ,,, por nėse ėshtė fjala pėr veprimet e kundėrta ... shumė pluhur e ēoni hee ,, automatikisht lidheni me terorin vehab ... kaq interesante po mė duken mendimet e disave .

gjakovari3333
15-08-09, 23:40
nuk e di qe po e dini ju kaq shpejt se kush e ka vra ,ku ende as shteti i hollandes nuk po e din e ju po,edhe pse po i lidhni gjitha gjanat me fe musliman katolik etj .leni more kto gjana premitive ,se pari dyshohet se eshte mbytje per qeshtje tradites nga v vjen me origjin viktima sepse ajo i kishte ikur burrit te vet para 2 viteve po e verteta del ne shesh thot populli,ne holland ksi raste me emigranta ka shum dhe eshte tronditse sepse shum nga grat e shtetve arabe ndahen nga burrat dhe pastaj kuptohet nga marrja dhe tradita qe kan kto popuj edhe i mbysin ish grat e veta,nje popull i civilizum nuk i bon kto gjana po fatkeqsisht kta me pantolla te shkurt dhe mjakrra e ku ta di une qe po na vijin nga shtet e mrapshta dhe kushtet ne kosove siq i dim te gjithe se si jane dhe morali pak sa i dobet te disa individa vijin deri te mendimet e kqija edhe per perendimin.

jeta eshte si nje loj shahu nje levizje e gabushme mund qe te jet fatale

shifet edhe puna e gjilanasit ne shba

Llapjani_HH
16-08-09, 17:09
nuk e di qe po e dini ju kaq shpejt se kush e ka vra ,ku ende as shteti i hollandes nuk po e din e ju po,edhe pse po i lidhni gjitha gjanat me fe musliman katolik etj .leni more kto gjana premitive ,se pari dyshohet se eshte mbytje per qeshtje tradites nga v vjen me origjin viktima sepse ajo i kishte ikur burrit te vet para 2 viteve po e verteta del ne shesh thot populli,ne holland ksi raste me emigranta ka shum dhe eshte tronditse sepse shum nga grat e shtetve arabe ndahen nga burrat dhe pastaj kuptohet nga marrja dhe tradita qe kan kto popuj edhe i mbysin ish grat e veta,nje popull i civilizum nuk i bon kto gjana po fatkeqsisht kta me pantolla te shkurt dhe mjakrra e ku ta di une qe po na vijin nga shtet e mrapshta dhe kushtet ne kosove siq i dim te gjithe se si jane dhe morali pak sa i dobet te disa individa vijin deri te mendimet e kqija edhe per perendimin.

jeta eshte si nje loj shahu nje levizje e gabushme mund qe te jet fatale

shifet edhe puna e gjilanasit ne shba
gjakovari3333 vetėm nė lidhje me kėtė thėnjen tėnde se kinse nje popull i civilizum nuk i bon kto gjana!

N'dash ta mbushi njė flet tė forumit Dardania me raste kur kėta tė civilizuemit evropian duke filluar me gjermanėt, holandezėt, francezėt, britanikėt, austriakėt etj.etj. kanė vrar grat e veta, kan dhunuar fėmijėt e vet, kanė vrar fėmijėt e vet e shumė e shumė t'zeza tjera.

Mos i mbroni qaq shumė qita evropianėt e "civilizuem" se ktyne veq sherrin deri qitash ja u kemi pa. Qita jan qata evropianėt qė na lanė nėr serbi.
Edhe qita jan prap qita evropian qė terroristat serb i shtin nė shengenin e bardh dmth.kan drejt me udhtue pėr evropėn e "civilizueme" pa viza e ne Shqiptarėve prap na lan jasht saj, si gjithmon deri tash.

gjakovari3333
16-08-09, 17:59
gjakovari3333 vetėm nė lidhje me kėtė thėnjen tėnde se kinse nje popull i civilizum nuk i bon kto gjana!

N'dash ta mbushi njė flet tė forumit Dardania me raste kur kėta tė civilizuemit evropian duke filluar me gjermanėt, holandezėt, francezėt, britanikėt, austriakėt etj.etj. kanė vrar grat e veta, kan dhunuar fėmijėt e vet, kanė vrar fėmijėt e vet e shumė e shumė t'zeza tjera.

Mos i mbroni qaq shumė qita evropianėt e "civilizuem" se ktyne veq sherrin deri qitash ja u kemi pa. Qita jan qata evropianėt qė na lanė nėr serbi.
Edhe qita jan prap qita evropian qė terroristat serb i shtin nė shengenin e bardh dmth.kan drejt me udhtue pėr evropėn e "civilizueme" pa viza e ne Shqiptarėve prap na lan jasht saj, si gjithmon deri tash.


po mire zotria i llapit

ktu ne ket forum i perzin gjitha ndodhit me fe per ate parsye desha te ju them se ne keto raste disa persona mundohen te mbjellin urrejtje per gjdo popull tjeter qe nuk eshte musliman ,prandaj eshte e gabushme dhe shum e keqe kjo gje posaqerisht per popullin shqiptar sepse ne kemi shum fe ne shqiptari ,dhe per mu ata persona qe i thon vetit shqiptar jan me te mire se ata qe e quajin veten musliman e qe e bojin vlla veten me boten arabe dhe qe thojin ne nuk jemi shqiptar po musliman

gjakovari3333
24-08-09, 19:15
Autori I Vrasjes Se Turkes Eshte Turk, E Kan Gjetur Prandaj Mos I Zhlyni Te Gjitha Ndodhit Me Fe


Ju Pershendes

pirro
24-08-09, 20:21
Autori I Vrasjes Se Turkes Eshte Turk, E Kan Gjetur Prandaj Mos I Zhlyni Te Gjitha Ndodhit Me Fe


Ju Pershendes

eeeee te ish kan Holandez ska pas te pagume bree

GURI SYLAJ
24-08-09, 20:31
Krimi eshte krim por edhe hopa pa e kcy gardhin nuk asht mire me ba!!

premium
24-08-09, 20:35
Janė ata Hollandez Evropian ēė kan dorzu mija-mija Boshnjak nė duart tė ēetnikave pėr njė kurban