PDA

View Full Version : Legjendat e kenges Shqipetare!


Skyfter
24-08-09, 23:58
Nexhmie Pagarusha - Baresha

http://www.youtube.com/watch?v=XKRvhggXH9o

Skyfter
24-08-09, 23:59
Shpresa Berisha - Bukuroshehttp://www.youtube.com/watch?v=iNGTxo_8Q88

Skyfter
25-08-09, 00:00
Parashqevi Simaku - Konga e Qomileshttp://www.youtube.com/watch?v=5skV5TEy5qg

Skyfter
25-08-09, 00:02
Esad Bicurri - E kujtoj at takim


http://www.youtube.com/watch?v=sCUQlVZVJ_A

Skyfter
25-08-09, 00:05
Merita Halili - Potpurihttp://www.youtube.com/watch?v=-h-YTIA-iHw

Skyfter
25-08-09, 00:08
Ilir Shaqiri-Atdheun ta forcojme

http://www.youtube.com/watch?v=bNz65DyDuiI

Skyfter
25-08-09, 00:17
BAJRUSH DODA - Dert mi dert


http://www.youtube.com/watch?v=7b0bciJrfFw

Skyfter
25-08-09, 00:20
Nikollė Nikprelaj - Lulėzo moj Kosovė


http://www.youtube.com/watch?v=Pch-Z58tVX4

Skyfter
25-08-09, 00:24
Violetė Kukaj -Cupez ....


http://www.youtube.com/watch?v=gc91iEJugO8

gazi-de
25-08-09, 00:36
Shkurte Fejza-oj Kosove oj Nena ime.

http://www.youtube.com/watch?v=jqOwPztJp5w

Skyfter
25-08-09, 00:43
Sebahate Berlajolli - Prej zemanithttp://www.youtube.com/watch?v=e4EaTLXmyFg

gazi-de
25-08-09, 00:47
Sinan Vllasaliu-Niset trimi per gurbet

http://www.youtube.com/watch?v=SVSEdDnNvfw

Skyfter
25-08-09, 00:50
Ismet Peja - Prej shtepis kur jam dalhttp://www.youtube.com/watch?v=KmrR4U6oa2U

gazi-de
25-08-09, 00:55
Iliret-Xhamadani vija vija.

http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo

Skyfter
25-08-09, 00:56
NAZMIE HOXHA- S'paske pasė njė pikė mėshirehttp://www.youtube.com/watch?v=q01GJPWgEjA

gazi-de
25-08-09, 01:00
Minatori-Molla me sherbet..(hmmm shum kenge e mire qe ma kujton femrin)


http://www.youtube.com/watch?v=SCgPrdbR39A

shfletuesi_
25-08-09, 10:17
KKa66t95JiE&feature

Skyfter
26-08-09, 14:56
Qamili i Vogėl & Mazllum Mezini - Ka nji vjet e disa muaj
http://www.youtube.com/watch?v=nrnAq2DyltA

Skyfter
26-08-09, 15:00
Sabri Fejzullahu- Konvikti nr.5http://www.youtube.com/watch?v=lLe81SSgCYc

Agolli
26-08-09, 15:04
Skyfter shoki, a ke mundesi me mi gjeten do kenge te kenduara nga Skofiaret :smile:
Babi i degjojke forte dhe me kan mbete te ngulfatura ne shpirt.

Skyfter
26-08-09, 15:18
Skyfter shoki, a ke mundesi me mi gjeten do kenge te kenduara nga Skofiaret :smile:
Babi i degjojke forte dhe me kan mbete te ngulfatura ne shpirt.

Per fat te keq kenget nga Legjendat e kenges-muzikes Shqipetare shum rrall jan te postuara ne Youtube apo ndonje tjeter rrjet Shoki...un me shum ndegjoj nga Youtube... kerkova dhe vetem keto gjeta :confused: ... Shpresoj se te tjeret forumiste qe kan njohuri me shume ta plotsojn ket deshire Agolli!

http://www.youtube.com/watch?v=ciPQHDz3ifA
http://www.youtube.com/watch?v=o15wWrPgEqw

Agolli
26-08-09, 15:23
Per fat te keq kenget nga Legjendat e kenges-muzikes Shqipetare shum rrall jan te postuara ne Youtube apo ndonje tjeter rrjet Shoki...un me shum ndegjoj nga Youtube... kerkova dhe vetem keto gjeta :confused: ... Shpresoj se te tjeret forumiste qe kan njohuri me shume ta plotsojn ket deshire Agolli!

http://www.youtube.com/watch?v=ciPQHDz3ifA
http://www.youtube.com/watch?v=o15wWrPgEqw

Te falemnderit shoki, pash besen, bema hallall ē'i te nxjerra telashe.. :smile:
Isha i strresuar nga mysafiret dhe darsmat tu Kosoves :biggrin: , saqe s'kisha kohe me i ble do CD-ja te Skofiarve. Falemnderit per mundin.

Skyfter
26-08-09, 15:30
Te falemnderit shoki, pash besen, bema hallall ē'i te nxjerra telashe.. :smile:
Isha i strresuar nga mysafiret dhe darsmat tu Kosoves :biggrin: , saqe s'kisha kohe me i ble do CD-ja te Skofiarve. Falemnderit per mundin.

You are welcome Agolli :smile: ...
shuj se paske pshtu se ashtu keshtu nuk besoj se kishe gjet CD e Skofiarevee kishe ble tjera, un 30cd i bleva, nga ato 30copa vetem 5ja vlen me i ndegju e ato jan Sofra Pejane 1-5 ....tjerat CD vetem fotografit i kishin te mira e sen spo vyshin,ken ka ma prishin CD e kerrit :mad: ...nejse ja kam dhan shokve si dhurat :biggrin: ...

________________________________________________


Shkėlzen Jetishi e Gėzim Nika Oj Kosovė


http://www.youtube.com/watch?v=0sgG6TI5eWI

Agolli
26-08-09, 15:42
You are welcome Agolli :smile: ...
shuj se paske pshtu se ashtu keshtu nuk besoj se kishe gjet CD e Skofiarevee kishe ble tjera, un 30cd i bleva, nga ato 30copa vetem 5ja vlen me i ndegju e ato jan Sofra Pejane 1-5 ....tjerat CD vetem fotografit i kishin te mira e sen spo vyshin,ken ka ma prishin CD e kerrit :mad: ...nejse ja kam dhan shokve si dhurat :biggrin: ...

________________________________________________


Shkėlzen Jetishi e Gėzim Nika Oj Kosovė


http://www.youtube.com/watch?v=0sgG6TI5eWI

Thanks shoki :smile:
Ja, ja mos u merkaos, ma paten gerditen muziken neper ahengje.. thash mara ksajde paska veē Cd-ja tallava. :biggrin:
Qeshtu te kerset taksirati, si me CD e kerrit.
Mirembetshe Shoki.

Fehmi Xharra ''Morra gitaren shoke''

http://www.youtube.com/watch?v=LMcnHhejdug

Prishtinasja_
26-08-09, 19:11
:wink::wink:Kenge e mrekullushme !

clBbwC8vs2A&feature

Skyfter
26-08-09, 20:03
LUMTURIJE AXHANI - E kam nje malle
http://www.youtube.com/watch?v=8IAbRTr9lvg

Skyfter
26-08-09, 20:12
Shyqyri Alushi - Nate fushe tmejdanit
http://www.youtube.com/watch?v=5caNk6HdeMk

Skyfter
26-08-09, 20:22
LUAN HAJRA - Nuse Re


http://www.youtube.com/watch?v=xxd867ZWatY

Skyfter
26-08-09, 20:37
Riza Bytyqi-Vijn Vaporat
http://www.youtube.com/watch?v=DIXGP2b3K5E

Skyfter
26-08-09, 20:50
Haxhi Maqellara- KENGA E JETIMIThttp://www.youtube.com/watch?v=OloXt7F4yF4

Skyfter
27-08-09, 10:24
Nazmi Belica- e jo e jo ....


http://www.youtube.com/watch?v=vQCygNNgxeg

Skyfter
27-08-09, 10:36
Agim Tejeci - Qaj kitara ime


http://www.youtube.com/watch?v=LWMOgfCzw8E

Skyfter
27-08-09, 10:40
Hareja-Nuk eshte ashtuhttp://www.youtube.com/watch?v=oU0W0BhTkvU

Skyfter
27-08-09, 10:45
Trix-Mė beso se tė kam dashur


http://www.youtube.com/watch?v=q4cJdH0p7pA

Skyfter
27-08-09, 10:48
Mjellma-Do ta thej kitaren


http://www.youtube.com/watch?v=Lt9LLUCd3G4

Skyfter
28-08-09, 16:19
Grupi 403 - Boemia


http://www.youtube.com/watch?v=Wf1liZaVf7M

Skyfter
28-08-09, 20:11
Osman Shehu-Shkembi i kujtimit


http://www.youtube.com/watch?v=LWa920vCXK8

gazi-de
28-08-09, 20:14
Kenga e Rexhes...
_xcEkufNvgs

gazi-de
29-08-09, 00:07
http://www.youtube.com/watch?v=4VtLfQNVnlM

Skyfter
31-08-09, 20:30
Hidaver Osmani - Meri Meritahttp://www.youtube.com/watch?v=w_-nLSUF6bs

Skyfter
31-08-09, 20:35
Foleja - Vetem 5 minuta


http://www.youtube.com/watch?v=56OZtOadXJ0

gazi-de
31-08-09, 20:40
HO8Erdw8vMQ

Kureshtari
02-10-09, 16:33
http://www.youtube.com/watch?v=bree1DFIswU&feature=related

Alima
11-05-12, 21:41
...

Babai i ketyre 4 femijeve !


ilUxzDkJwW0&feature


Kanga e humbun e Muharrem Qenes- "Oj Hane," ka mbete ne kujtesen e femijeve te tij, ashtu si Ai u kendonte, me kitare, keshtu nji nate, spontanisht e kenduan: Nebiu kitare dhe vokal, Rebeka e Kozeta vokal, Rroni tarabuke, dhe Blondi i incizoi, une i xhirova me mobil, per ta postu ketu, per dashamiret e kanges se bukur, Antigona


.

Skyfter
28-05-12, 08:18
shaqir cervadiku dhe mahmut ferati - borxhliu i keq8-c97xrz0ie
http://youtu.be/8-C97XRZ0IE

Bajlozi i Zi
20-06-12, 16:48
VWC7TWeSmWI

Njė kėngė qė, personalisht, pėrnga mjeshteria dhe ndjesia e interpretimit, e rendis krahas "Bareshes" se Nexhmije Pagarushes.

pasioni_
20-06-12, 20:16
http://www.youtube.com/watch?v=8qbp7sWJ5Qg&feature=relmfu

pasioni_
28-06-12, 11:00
Luēie Miloti - Per mu paska ken kismet

http://www.youtube.com/watch?v=gq0-6xb5t-Y&feature=relmfu

pasioni_
03-08-12, 19:27
Hysni Zela - Fry moj erė

http://www.youtube.com/watch?v=tWgR9YRJcj4

elvio
03-08-12, 20:55
ycKKp3y9Ejg


:smile::smile:

pasioni_
05-08-12, 14:03
SHPRESA GASHI - NGA ARKIVI I TVP-se

http://www.youtube.com/watch?v=vDy2VmnSxNE

pasioni_
12-08-12, 14:31
Fitnete Rexha - Mu aty te shtat zymbylat

http://www.youtube.com/watch?v=DZkik5Tj0RU&feature=related

Binasa
20-08-12, 13:00
xcigIwPXGZs

Binasa
20-08-12, 13:26
olnAhYjung8

murrizi
20-08-12, 15:17
xcigIwPXGZs

Kėngė qytetare ?

Atėher ne fshatarėt s'po i dėgjojm pro ?!


Binasa, qa mė dukesh sikur je kah kėndon ti vetė kėtu.
Muzika dėgjohet sikur nė prapavijė, derisa ti je afėr mikrofonit duke i lexuar rreshtat :wink:.

murrizi
20-08-12, 15:30
Se ē'mė shtyrėt kėtyre ujėrave tash.

Unė e dėgjojė me knaqėsi kėtė legjendė.

http://youtu.be/E38Ng4yK8pk

pasioni_
24-08-12, 13:54
Rovena Dilo - Ne Shkoder Te Vish

http://www.youtube.com/watch?v=I_vue8oWI4Q

Binasa
24-08-12, 14:06
PYOcqXry9zs

pasioni_
01-09-12, 15:54
valsi i lumturise

http://www.youtube.com/watch?v=FyeyKH4bkIw&feature=related

pasioni_
02-09-12, 12:09
bik ndoja...kenke nur i bukurise

http://www.youtube.com/watch?v=j7Sfl--warY

Binasa
02-09-12, 13:22
S3_jiS-9Gsc

lovely
10-09-12, 22:31
vbTRmSSIdls&feature=related

Dardanesha
12-09-12, 12:39
Per mu kengetarja e te gjitha koherave eshte Adele...

Giovanni
12-09-12, 12:40
XKRvhggXH9o

Neferta
12-09-12, 16:35
Tina Turner (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=tina+tarner&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CDQQtwIwAg&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DaIr CFrFpHvw&ei=yqhQUKvlEabk4QSf14DIAg&usg=AFQjCNG_bdc0L4aVEYn8oBvLarmrRzdUuw) Eshte per mua mbreteresha e dy shekujve

pasioni_
13-09-12, 11:16
Luēie Miloti - Per mu paska ken kismet

http://www.youtube.com/watch?v=gq0-6xb5t-Y&feature=related

Binasa
14-09-12, 08:29
nlDGWuYtzkw

pasioni_
14-09-12, 16:23
Xhevdet Hafizi - O bylbyl

http://www.youtube.com/watch?v=yuU7ldm2dxE&feature=related

pasioni_
15-09-12, 18:05
Ibrahim Tukiēi - Moj e vogla si florini

http://www.youtube.com/watch?v=ozQVawC6s14&playnext=1&list=PL65F2D4964C383C70&feature=results_main

pasioni_
20-09-12, 11:44
Hafsa Zyberi - si m'ke syte m'ke vetllat -

http://www.youtube.com/watch?v=x_4Lsdytav0&feature=related

pasioni_
20-09-12, 12:07
S'paske pas njė pikė mėshire

http://www.youtube.com/watch?v=DX3hzxeGUSA&feature=related

Hajra
23-09-12, 16:08
...pa dyshim Ilir Shaqiri, njeriu qe i kendoi me se shumti lirise.

dABoe8QiiwU

Binasa
25-09-12, 13:56
VI7e0MB8ScE

Bajlozi i Zi
30-09-12, 18:41
prAzJuO3SCI

vjeshta
30-09-12, 21:52
http://www.youtube.com/watch?v=Bd6G-QpMFNI&feature=related

vjeshta
30-09-12, 22:13
http://www.youtube.com/watch?v=M2Lc3R_sL3o&feature=related

vjeshta
30-09-12, 22:20
http://www.youtube.com/watch?v=g-Y-VC23aPI&feature=related

Edonisi
01-10-12, 11:55
ZSyewjz927g&feature

SANTANA-29
01-10-12, 12:10
http://www.youtube.com/watch?v=8t3QSl8Jo0E&feature=relmfu

pasioni_
09-10-12, 10:31
Nazmije Hoxha ~~ Kenge e Kurbetit

http://www.youtube.com/watch?v=OERCzHlEinc&feature=related

pasioni_
12-10-12, 13:38
Naile Hoxha - Moj e mir synin larush

http://www.youtube.com/watch?v=3GsPkgawrpU

Rozafa
15-10-12, 11:42
...:smile:

iv0Vm7A8oRY

Shpat
15-10-12, 11:47
...:smile:

iv0Vm7A8oRY

gabim ! ani mori plakushe ishte dashur te jete konga :wink:

Binasa
15-10-12, 13:00
gabim ! ani mori plakushe ishte dashur te jete konga :wink:

Mashkulli zbuloi nusen,e e shpiku plakuqken.
Mashkulli zbuloi femren,dhe zbuloi sexin.
Plakuqka zbuloi sexin,dhe e shpiku dashuricken.
Nusja zbuloi mashkullin,dhe zbuloi dashnorin.


Ps: Cila tu pershtat me ngjyre te kemishes,nusja a plaka.

fCZV3vrTShY

Shpat
16-10-12, 11:42
Mashkulli zbuloi nusen,e e shpiku plakuqken.
Mashkulli zbuloi femren,dhe zbuloi sexin.
Plakuqka zbuloi sexin,dhe e shpiku dashuricken.
Nusja zbuloi mashkullin,dhe zbuloi dashnorin.


Ps: Cila tu pershtat me ngjyre te kemishes,nusja a plaka.haha sa me perket mua, ajo ma e mira :wink:

po ti ku e percakton vteveten te dashnori apo dashuricka :wink:


http://www.youtube.com/watch?v=x_4Ls...eature=related

Binasa
16-10-12, 12:07
haha sa me perket mua, ajo ma e mira :wink:

po ti ku e percakton vteveten te dashnori apo dashuricka :wink:


http://www.youtube.com/watch?v=x_4Ls...eature=related

Qysh Live perpara e mbrapa a,ti me Gossipet a?

Nime a po ja rok plakuqkes,a veq Playback po luni?

http://www.youtube.com/watch?v=ZmY275qSWbY

Murgesha
16-10-12, 12:32
Qysh Live perpara e mbrapa a,ti me Gossipet a?

Nime a po ja rok plakuqkes,a veq Playback po luni?

http://www.youtube.com/watch?v=ZmY275qSWbY

Pershendetje Binasa!

Koheve te fundit ket nik po e perdorni per te fyer "plakat" e ketij forumi. Te ishe ti 20 vjeqare ndoshta kisha then hajt se axhami e po e le te tallet me vetveten ne ket menyre, po mbasi nuk je ketij niku po i ve nje ban te perjetshem,e ti lutesh te vazhdosh te shkruajsh me nikun tjeter qe e keni shum respektativ ne ket forum.

Albonita
21-10-12, 11:18
S-ZGlKlf0ao&feature

pasioni_
23-10-12, 12:22
SHPRESA GASHI - "KROI I FSHATIT TONE"

http://www.youtube.com/watch?v=zMFNoYeQHIA

pasioni_
26-10-12, 13:36
Ismet Peja - Sarajeva Sheher i Bukur

http://www.youtube.com/watch?v=DZkcXev5EDg

vjeshta
11-11-12, 19:48
http://www.youtube.com/watch?v=0WbJqGvBtxM

Albonita
19-11-12, 12:18
5UngN_Mr_mk&feature

pasioni_
07-12-12, 17:10
Fitnete Rexha - k'no moj qyqe se po vjen behari -

http://www.youtube.com/watch?v=8qFQ0jn1TAk

pasioni_
07-12-12, 17:18
Vace Zela - Valsi i Lumturise

http://www.youtube.com/watch?v=XpAzQ63H7i8

pasioni_
13-12-12, 17:44
hafsa zyberi - si m'ke syte m'ke vetllat -

http://www.youtube.com/watch?v=x_4Lsdytav0

Rozafa
13-12-12, 22:01
hafsa zyberi - si m'ke syte m'ke vetllat -

http://www.youtube.com/watch?v=x_4Lsdytav0

:)

http://www.youtube.com/watch?v=VfGDL2NghFY

pasioni_
30-12-12, 00:08
fitnete rexha - edhe guret e sokakut -

http://www.youtube.com/watch?v=j3k0lovlskA

Alima
13-01-13, 18:24
...

http://www.youtube.com/watch?v=-yRS0gaHeSE


.

deti_om :-)
19-01-13, 03:16
xfjmpn-5JXA

Le jardin des disparus
26-01-13, 17:44
http://youtu.be/Bao6PUSLR4k

pasioni_
23-02-13, 23:26
Merita Halili - Ku'tka Lala

http://www.youtube.com/watch?v=eAZAO2UbBFk

pasioni_
03-03-13, 09:28
Sinan Vllasaliu - MOJ HAPSANE

http://www.youtube.com/watch?v=a6M2-k-24Kk

Alima
04-05-13, 16:56
...

2WIr-g9yri4.

Zana_ch
04-05-13, 17:08
B2YD31GYZt0

Albonita
22-09-13, 18:02
7ZqI3G8QuhE

natyra
09-10-13, 00:50
Legjendet i kendoin Legjendave neper mote...Si dhe,Per Legjenden e pavdekshme dr.Ibrahim Rugova

QKO_5gw7Hr0

Natyra.

Albonita
11-10-13, 18:30
xAlBdSMYXXA

Le jardin des disparus
21-10-13, 15:14
Nėse ju merr malli pėr mua
Dilni mes njerėzve dhe mė kėrkoni!
Me kėngė nė buzė tėrė jetėn dua
Tė jem pranė jush...sa mė mungoni.

Nėse ju merr malli... mos qani!
Radio Tiranėn paksa dėgjoni!...
Dhe njė minutė heshtje tė mbani
Unė do ju ndjej! Mos mė harroni...!

Do ti mungoj njerėzve tė dashur
Do ti mungoj dhe Tokės Mėmė
Ika nė gjumė... ėndėrr pėrflakur
Por do mė gjeni vetėm nė kėngė!

Kur dimri i bardhė do derdhė dėborėn
Kur njė hartim do bėjnė fėmijtė
Dhe kur nė tren dikush prek dorėn
Do vij t'u sjell gjithė dashuritė!

Ika pra ika, ky ishte fati...
Hyra nė ėndrrėn qė s'ka mbarim!
Udhtimi jetės kaq shkurt mė zgjati?...
Veē kėngėn time...ju lė kujtim!


http://youtu.be/TEwxTEDxC8w

Le jardin des disparus
14-01-14, 15:39
http://dai.ly/x19ntw1

Albonita
10-05-14, 14:14
UpxyneOALqM

Albonita
19-09-14, 15:41
UtupbEV3Lds

Albonita
21-09-15, 18:29
SWW9lSwC1tI

elvio
23-09-15, 18:45
DBQSkvtlq68