PDA

View Full Version : RON REXHI '' ZOTI ĖSHTĖ I MADH '' ( Njė histori e vėrtet)


GjIlAnAsI_cSi
02-09-09, 21:23
RON REXHI '' ZOTI ĖSHTĖ I MADH ''

Hp9SfjGJc_k

Nje kenge e vertet , nje histori e vertet , i riu Ron Rexhi nga Gjilani ka zgjedhur kengen qe te shpalos dhembjen e tij te madhe mes familjes dhe babait te tij!

Mund ta degjoni ne kenge historin e tije , si babai i tij arriti te dashurohet me nje femer tjeter , si i nxori nga shtepija familjen per nje tjeter!


Shum prekse.. edhe pse life is hard neve duhet te mbijetojm!

GjIlAnAsI_cSi
02-09-09, 21:28
TEXTI - ZOTI ESHTE I MADH

Chorus

zoti osht i madh , vet ka met thirre

hala pom mundon pe e po bile mami osht e lire

e kalum kite kriz , se jeta eshte e shtire

po qysh me bab kurr ne jete sma bone as ni tmire

verse 1

po ta thome kete sen , edhe pse pom dhem

skom qka met bo ty zoti ta kthen

edhe mami kur permen , qysh na majshe me ni dhome

me ni shtrate na vike ngusht tani mamin flejke ntoke

as nuk kishmi buke , ty nuk ta ka ni

tlutke mami ami paret , se pom vyn per fmi

t'thojsha babe , pasha zotin une shum te du

e tani zdi qka ndodhi keejt ja nese me ndryshu

krejt t'thojshin ma se zbon ha prishe jeten fmive

at kujtohet athere qe na qite prej shpije

thojsha bab tlutem ti bertitshe JASHT

prej atherit e kom dite qe famlija nuk bohet bashke

nuk jom i pari fmi qe u rrit pa bab

nuk jom tu te sha se ti vetven e ka pa

e din qka ke bo , shpyrtin ma ke vra

ni sen po ta thome kurr ma syt zdu me ti paCHORUSverse 2

ti mu nuk um njef , kurr mu sun um rren

se une a kum vetebesimin e babgjyshit tem

gjith lutna per familjen a ata qe kan vdek

kur zdo ti harroj gjith ne zemer kan mem met

kallxoma ni sen , vorrin e motres nuk e ndreqe

shum be bone pare , po vorrin nuk e preke

a je ti more nermal , a ke linde pa zemer

ja po ti hargjiti krejt paret ajo femen

spo permine emen , e dini ju kush jeni

bravo ju koft per shpijat qe e keni

banesa shum ke bo , asnjo sma ke dhone

i shkrujte nemen tbabes tonde qe mos mem ra ne dore

jo be mos t'ha palla , hiq ty mos ta nine

se ke hi ngjyna qe i ke lone kta fmi

une e di tverteten , ti rejje krejt gilanin

e ka pas qat plan po na ta prishem planinCHORUS

verse 3

ani ska problem . mami po ka pune

ja ka pru zoti nu engjull e e u dashuru

une e thirri bab edhe pse sum ka maru

me zemer e kqyre mamin lumturi na ka pru

ty kukrkush nuk te don kjo sen osht e vertet

qka po tvyn parja kur krejt vet ke met

edhe qka ke bo kurr sta fali njete se

rrenc ti ke lend edhe renc ki me dek

ntelefon me vetshe pse spom thirr bab

baba se shan djalin dhe nuk e thirr rrugaq

krejt muren vesh qe fjalt e tua jon kon rrena

se baj ma ket gajle qita krej qka pata mbrena

per ty jom yu knu se shum here ta kum fal

kurr ma zdu met pa te dera kurr ma sku met ardhe

e din ti ma mire qysh um ke qite nrruge

kur ta nish ket kange krejt ki me kupCHORUS

Elina
02-09-09, 21:36
Po Gjilanas...kete histori te kesaj familje e kam dite edhe me heret...vertete rast prekes!

Jemi ne lidhje micesore me familjen Rexhi.

Tarzani
03-09-09, 04:10
Allahu i ndihmoft ksaj familje...,ky tipi paska kendue edhe per shume te tjer qe kan rastin e njejt...,bile bile ne shqipet e evropes ka bajagi raste te tilla sa te duash mirpo shteti i fort dhe ekonomikisht nuk hjekun keq thmija as per kulem per me u strehue.

Mi braktis familjen,thmin qe o pjes e mishit dhe gjakut, per nje kurv/shfajlerk kjo o kiamet bre.

Arb
03-09-09, 09:06
Tash ky djali koka rrit. Nuk i ka hije me u marr me nje burrec. Atij i bahet nder i madh qe te behet protagonist i ksaj konge. Kqyr ne mujsh me jete gjalle, djalooo, hyqu te kalumes...

elsaaa08
05-09-09, 23:05
shum prekse hera e pare qe nij kete ngjarje

roadrunner
16-03-10, 16:14
Mos po te njohsha une ty :DPo Gjilanas...kete histori te kesaj familje e kam dite edhe me heret...vertete rast prekes!

Jemi ne lidhje micesore me familjen Rexhi.

murrizi
16-03-10, 21:30
Tash ky djali koka rrit. Nuk i ka hije me u marr me nje burrec. Atij i bahet nder i madh qe te behet protagonist i ksaj konge. Kqyr ne mujsh me jete gjalle, djalooo, hyqu te kalumes...
si me pas ngu mesazhin tend Arb ky Ēuni.
edhe njėmend ja paska dal.
Hajde e shum sukses edhe u t'uroj.

BZC-MW0zwYE