PDA

View Full Version : Gjebrea paralajmėron njė festival qė do tė mbahet mend ...


Jana
16-09-09, 16:35
Ndryshe nga herėt e tjera, kėsaj radhe unė kam qenė vetė nė fazėn e parė tė seleksionimit tė prurjeve, bashkė me komisionin seleksionues. Duhet tė them se ka njė prurje dhe cilėsi tė tillė, tė denjė pėr njė jubile, siē ishte festivali i dhjetė. Por, ky besoj se do tė jetė njė festival qė do tė mbahet mend, si festivali i 11-tė nė RTSH, veēse kėtu nuk do tė kėtė humbės, por vetėm tė fituar- tha bashkėproducenti i Festivalit "Kėnga Magjike", Ardit Gjebrea pėr shtojcėn "Summer Time".


Sipas tij, skenografia do t’i besohet sėrish Gaetano Castellit, skenografit tė 16-tė festivaleve tė Sanremo-s, ndėrsa me ndriēimin do tė merret Franco Ferrari.

Vlen tė pėrmendet se kėtė vit “Kėnga Magjike” do tė jetė festivali mė i shikuar nė televizionet e shqiptarėve, duke qenė se do tė transmetohet nga TV Klan, STV, TV Klan Kosova, RTV21-Kosovė, Alsat-Maqedoni dhe MTV Balkanica- Bullgari.

Jana
16-09-09, 16:37
Pjesėmarrėsit nė Kėnga Magjike

Gazeta "Koha Jonė" ka publikuar listėn e kėngėtarėve pjesėmarrės nė Festivalin "Kėnga Magjike 2009", i cili fillon nė datėn 19 nėntor, si njė produksion i TV Klan dhe Ardit Gjebresė.
Bėhet fjalė pėr 57 kėngėtarė nga Shqipėria, Kosova dhe diaspora, tė cilėt pritet tė dhurojnė spektakėl dhe befasi, ashtu sikurse ēdo vit.

Nga befasitė, bie nė sy prania e Nora Istrefit dhe Sidrit Bejlerit, qė e shkelin skenėn e “Kėngės Magjike” pėr herė tė parė. Por, ka edhe rikthime premtuese, siē ėshtė ai i Mira Konēit, Elvana Gjatės, Flori Mumajesit etj.

Ndėrkohė, pjesėmarrės nga viti i shkuar janė kėngėtarė tė njohur si, Soni Malaj, Kastro Zizo (i cili sipas burimeve tė gazetės do tė paraqitet nė skenė me gruan e tij), grupi “Produkt 28” etj.

Lista e kėngėtarėve pjesėmarrės nė Festivalin “Kėnga Magjike”:

1. Afėrdita Dreshaj
2. Albana Bilali
3. APG
4. Arkimed Lusha
5. Barbana
6. B2N
7. Blerina Braka
8. Blerina Matraku
9. Blertina Shabani
10. Burim Hoxha
11. Burn
12. Dibosick
13. Egla Shkurti
14. Eliza Hoxha & Rosela
Gjylbegu
15. Elvana Gjata
16. Emi Bogdo
17. Eris Hoxha
18. Erjon Beci
19. Evi Reci
20. Flori
21. Fortesa Citaku
22. Fortesa Hoti
23. Gentiana Podrimaj
24. Gerta Mamutaj
25. Gerti Gjoni
26. Ingrid Gjoni
27. Isad
28. Jeta Faqolli
29. Kaltrina Selimi
30. Kastro Zizo
31. Kejsi Tola
32. Klevis Salia
33. Linda
34. Liria Dedvukaj
35. Litium
36. Mikela
37. Mimoza Mustafa
38. Mira Bregu
39. Mira Konci
40. Mirjeta Mema
41. Nora Istrefi
42. Nazmie Selimi
43. Olta Boka
44. Orgesa Zaimi
45. Orinda Huta
46. Produkt 28
47. Rona
48. Ronela Hajati
49. Rozana Radi
50. Saimir Ēili
51. Samanta Karavella
52. Sidrit Bejleri
53. Silva Gunbardhi & Kelly
54. Soni Malaj
55. Shota Baraliu
56. Valon Shehu
57. Zana Ahmetgjekaj

Jana
22-11-09, 15:04
Kenga Fituese....

Eliza Hoxha & Rosela Gjylbegu]

http://www.youtube.com/watch?v=SrbqxJJX80M(Rosela:)
uuuuuuu
Sa here e thyer
sa here e lodhur
sa here me friken se ku po gabon
tek vetja jote
je gjithēka qe kerkon

(Eliza:)
As koken ulur
as e perbuzur
kurre mos qendro
as kurre mos lejo
tek vetja jote
je gjithēka qe kerkon

(Bashkė:)
Ti beso...
ne fuqine e zemres tende
dhe mos harro
se per vete ti vendos
drejt vazhdo
dhe atehere kur ti rrezohesh
mos ndalo asnjehere
as kur jeta te dėshpėron

(Rosela:)
Nje rruge e humbur
nje e pamundur
kurre mos mendo
se eshte jeta per ty
mos u dorzo
ti ne vete mos dysho

(Eliza:)
Nje rruge e humbur nje e pamundur
mos thuaj kurre
se eshte jeta per ty
mos u dorzo ti
ne vete mos dysho

(Bashkė:)
Ti besoooooo
ne fuqine e zemres tende
dhe mos harro
per vete ti vendos
drejt vazhdo
dhe atehere kur ti rrezohesh
mos ndalo asnjehere
as kur jeta te deshpron

(Eliza:)
Mos u tremb nga asgje
qe ty jeta te sfidon

(Rosela:)
Ne zemren tende ti beso
ajo s'te mashtron

(Bashkė:)
haaahaaa haaaaaa
Dielli per ty rrezon
ku do qe je ku do qe shkon
dielli per ty rrezon
rrugen tende ta ndriēon

(Eliza:)
Rrugen e zemres tende
asnjehere mos e ndalo
(mos e ndalo)(mos e ndalo)

(Rosela:)
Rrugen e zemres tende asnjeher mos e ndalo
(mos e ndalo)(mos e lesho)

(Bashkė:)
Asnjehere mos e lesho...

ti beso ne fuqine e zemres tende
mos harro
se per vete ti vendos
drejt vazhdo
dhe atehere kur ti rrezohesh
mos ndalo asnjehere
as kur jeta te deshperon

(Rosela:)
ti beso ne fuqine e zemres tende...

(Eliza:)
Mos harro se per vete ti vendos...

(Bashkė:)
Drejt vazhdo
deri athere kur ti te dorzohesh
mos ndalo asnjehere
as kur jeta te deshperon

teutaA
22-11-09, 17:00
thnx jana bash pram e kam lyp ne yt kush ka fitu por smujta me gjet

opss e adelina a spaska qen konkurente a

Guri i madh
22-11-09, 17:04
po po ky gjebrea per neve kosovarve ksaj radhe po i sillke yjet e muzikes botrore


AFRO , HAZEN


ELVIS ,PRISLIN

LUI , PASTERIN

e MAJKEL, GJEKSONINkena me u knaq

Jana
24-11-09, 00:53
thnx jana bash pram e kam lyp ne yt kush ka fitu por smujta me gjet

opss e adelina a spaska qen konkurente a

Shikoje Teuta...

Adelina Ismajli - Nuk ngec

http://www.youtube.com/watch?v=zz41KBtRC3o&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=zz41KBtRC3o&feature=related)

hey me mua nuk te duhet shkenc
hey mendon ne ajer pak koshienc
hey kur vjen e shkon si influenc
hey hey je je remineshenc

ooooo hey
jo me mua ti nuk ngec
ooooo hey hey

ref.2x
jeten nuk e plak
mua s'me ke hak
prej teje largohem
per ty s'ka me fjal
nje sekond sta fal
harroje s'dorezohem

oooo hey hey
jo me mua ti nuk ngec
oooo hey hey

hey te duhet shum te jesh tendenc
hey me ty ne shtrat me duhet referenc
hey me cmend kur pret me kompetenc
hey ti je prap remineshenc

ooooo hey hey
jo me mua ti nuk ngec
hey hey

ref.2x
jeten nuk e plak
mua s'me ke hak
prej teje largohem
per ty s'ka me fjal
nje sekond sta fal
harroje s'dorezohem

ref.2x
jeten nuk e plak
mua s'me ke hak
prej teje largohem
per ty s'ka me fjal
nje sekond sta fal
harroje s'dorezohem

hey hey jo me mua ti nuk ngec