PDA

View Full Version : Hasurde...


Jana
17-09-09, 22:20
Nje embelsire e thjeshte dhe e perdorur nga shqiptaret ...

Niseshte 1 filxhan caji, uje 2 gota, sheqer 1 filxhan caji, gjalp 2 luge gjelle.

Niseshteja kaurdiset me gjalpin sa te marre ngjyre te verdhe te lehte, shtohet uji i nxehte i perzier me sheqerin, trazohet shpejt qe te mos krijohen kokrriza dhe piqet mbi zjarr sa te shkeputet nga anet e enes. Ndahet ne forma, ose shtrohet ne tepsi dhe pritet ne copa. Sipas deshires i hidhen dhe arra te grira gjate pergatitjes.

P.s as kete fjla se kam kuptu sha eshte...me ne fund e morra vesh...

Estella
22-09-09, 09:41
qka eshte ky sen allahile....