PDA

View Full Version : Hashure...


Jana
17-09-09, 22:23
Grure 1 filxhan caji, sheqer 1 filxhab, 1/2 filxhan caji, arra te shtypura 3 luge gjelle, niseshte nje filxhan kafeje, uje 7 filxhan caji, pak kanelle...

Pergatitja:

Grurin e bardhe e pastrojme duke e shpelare vazhdimisht qe ti ikin hellet qe ka. e veme ne zjarr qe te zieje derisa te plasaritet, hedhim sheqerin, pasi te zieje pak me grurin hedhim niseshtene te holluar me pak uje. e leme sa te marre 2-3 vale dhe e ndajme neper gota. siper i hedhim arra te grira dhe pak kanelle. pasi te jene ftohur mire, i sherbejme.

LuLjaa
18-09-09, 23:41
Jana jaa tybe na hashuret veÁ me uje i zijna sen tjeter si qesum
e masi te zihet atehere e merr se cili per veti edhe sheqer i qet sa don
dikush e len ashtu me uje qysh eshte, e dikush i qet edhe qumshet

Jana
19-09-09, 01:13
Jana jaa tybe na hashuret veÁ me uje i zijna sen tjeter si qesum
e masi te zihet atehere e merr se cili per veti edhe sheqer i qet sa don
dikush e len ashtu me uje qysh eshte, e dikush i qet edhe qumshet

Une as se kam dit sha asht...po met nime e kam pas ket fjal...
Kurr s'kam honegr...

LuLjaa
19-09-09, 01:37
Jana kur t'vish te une kallxom nja 2 dite perpara edhe i tham nanes me zi hashure edhe e kerkon Áfare eshte, tani sit shkojsh te shpia jote ki me zi ti vet :D

Jana
19-09-09, 01:40
Jana kur t'vish te une kallxom nja 2 dite perpara edhe i tham nanes me zi hashure edhe e kerkon Áfare eshte, tani sit shkojsh te shpia jote ki me zi ti vet :D

O flm shum...kismet te tregoj...po per mu kryesore q epo thu qishtu...si me e honger em doket...
flm shum...