PDA

View Full Version : Sheqerpare...


Jana
17-09-09, 22:26
10 te verdha vezesh +nje te bardhe
1kg miell
1kg gjalp
per sherbetin
2gota uji me sheqer 1 me uje pra masa dy me nje


Pergaditja

Rahim te verdhat e vezeve bashke me te bardhen jo shume po mjaftueshem pastaj shtojme gjalpin e shkrire me pare por te ftohur,i perziejme bashke dhe fillojm e shtojme miellin ngadale duke e perzier me dore(ngjeshur)pasi te kesh shtire te gjithe miellin e punojme me duar brumin pastaj e ndajme ne kulece sipas deshires i rendisim ne tepsi piqet ne furre ne temperature 300* sherbeti i hidhet i vaket si dhe sheqerparja te jet e vaket hidhet me kujdes qe te mos prishet kokra e sheqerpares ...

LuLjaa
18-09-09, 23:38
Jana e zojaaa ishe ti bee, ēkas po dishe me maru,, Hallall t'koft :)

Jana
19-09-09, 01:16
Jana e zojaaa ishe ti bee, ēkas po dishe me maru,, Hallall t'koft :)

Lule kto i kam gjet ne net...kan qen per mu fjla te degjuara shpesh por se kam dit sha jan...e beso kur i kam gjet..krejt shpis ju kam lexu...hahahahaha

Thash t'ju tregoj edhe juve...

LuLjaa
19-09-09, 01:40
Une di ndryshe me qit sheqerpare kete recet se kam provu,, veē edhe ajo shume e mire eshte e omel :D ... nese don me dit tjera here t'kallxoj se tash po pritoj :)

Jana
19-09-09, 01:46
Une di ndryshe me qit sheqerpare kete recet se kam provu,, veē edhe ajo shume e mire eshte e omel :D ... nese don me dit tjera here t'kallxoj se tash po pritoj :)

Ok tregoma kur te kish koh...kam mi provu kto te gjitha amo mbas Bajramit,,,se sdi qysh em dalin..

AlbaSoft
19-09-09, 01:47
Sheqerpare din te pergadisin vetem sheqerparet si p.sh Jana

premium
19-09-09, 01:54
Jana,,, a'ti ēelim njė dyqan ambėltores ortak ?? :rolleyes:

Jana
19-09-09, 01:59
Jana,,, a'ti ēelim njė dyqan ambėltores ortak ?? :rolleyes:
Po ban ....besoj qe kishim fitu...

premium
19-09-09, 02:06
Po ban ....besoj qe kishim fitu...
Vetėm ja njė muaj punojm pa pare , ti mėsohet koma e myshteris ,,, ;P

Jana
19-09-09, 02:10
Vetėm ja njė muaj punojm pa pare , ti mėsohet koma e myshteris ,,, ;P

Jo dy...a mes o pak nje muja...

Jo valla une as nje dit spunoj pa pare...
At dit qe e kishim hap...ju kishim dhon nga nje gjyl torte gratis atyre qe kishin ble...ma shum sen...

premium
19-09-09, 02:15
Jo dy...a mes o pak nje muja...

Jo valla une as nje dit spunoj pa pare...
At dit qe e kishim hap...ju kishim dhon nga nje gjyl torte gratis atyre qe kishin ble...ma shum sen...
Hahaha ,,,mirė e ke , se pėr njė muaj ky narodi ynė edhe zidnat e hajn?? :wink:

Janė disa kėtu qė e kan reklamu edhe ambėlsinat e tjera ,,,, mos po na vijn me na konkuru ;D

Jana
19-09-09, 02:19
Hahaha ,,,mirė e ke , se pėr njė muaj ky narodi ynė edhe zidnat e hajn?? :wink:

Janė disa kėtu qė e kan reklamu edhe ambėlsinat e tjera ,,,, mos po na vijn me na konkuru ;D

Po de...duhet me byll na shitoren....

Mes ta nin ty...me mu s'ka konkurenc....

lovely
19-09-09, 22:00
10 te verdha vezesh +nje te bardhe
1kg miell
1kg gjalp
per sherbetin
2gota uji me sheqer 1 me uje pra masa dy me nje


Pergaditja

Rahim te verdhat e vezeve bashke me te bardhen jo shume po mjaftueshem pastaj shtojme gjalpin e shkrire me pare por te ftohur,i perziejme bashke dhe fillojm e shtojme miellin ngadale duke e perzier me dore(ngjeshur)pasi te kesh shtire te gjithe miellin e punojme me duar brumin pastaj e ndajme ne kulece sipas deshires i rendisim ne tepsi piqet ne furre ne temperature 300* sherbeti i hidhet i vaket si dhe sheqerparja te jet e vaket hidhet me kujdes qe te mos prishet kokra e sheqerpares ...

o Zot qka ma kana qet sen :biggrin: kysmet po mu dashka me maru, falemineres Jane qe na kallxove qysh ;)

Jana
20-09-09, 13:35
o Zot qka ma kana qet sen :biggrin: kysmet po mu dashka me maru, falemineres Jane qe na kallxove qysh ;)

Sps..
Hey tregom kur ta bojsh ti..qysh pet del,se edhe une du me bo...