PDA

View Full Version : Lind fėmija me peshė prej afro nėntė kilogramėsh!


Murgesha
27-09-09, 23:15
Djaloshi, i cili ende nuk ėshtė emėruar, ka lindur tė hėnėn, nė spitalin shtetėror nė Kisaranu tė Sumatras, ka thėnė gjinekologu Binsar Sitanggang i cili ka kryer lindjen.

"Pėr shkak tė peshės sė porsalindurit, operacioni ka qenė jashtėzakonisht i vėshtirė”, ka thėnė ai.

Doktori ka precizuar se foshnja, e cila ėshtė 62 centimetra e gjatė, ndjehet mirė pasi qė “pesė minutat e parė pas lindjes ėshtė dashur t’i ofrohet ndihmė me frymėmarrje".

"Kjo ėshtė njė foshnje e jashtėzakonshme. Qan me mė zė se foshnjat tjera dhe vazhdimisht ėshtė e uritur", ka shtuar doktori.

E ėma 41-vjeēare e foshnjės nuk ka shkuar nė kontrollet e rregullta gjatė shtatzėnisė dhe lėngon nga diabeti, qė shton rrezikun e lindjes sė fėmijėve mė tė mėdha nga mesatarja, ka thėnė doktori.

Gruaja ka edhe tre fėmijė tjerė, tė cilėt gjatė lindjes kanė peshuar rreth katėr kilogramė.


http://www.telegrafi.com/?id=10&a=1885


:eek: :eek: :eek: :eek:

Jana
28-09-09, 01:08
Koka le Burr ky ......

~AnnA~
08-10-09, 16:31
Koka le Burr ky ......

ahahahah
tamam per ne klase te pare :)

ATEIST
08-10-09, 16:33
me siguri ka qene elefant po i kane ngaterruar fecken me ndonje gje tjeter

~AnnA~
08-10-09, 16:34
me siguri ka qene elefant po i kane ngaterruar fecken me ndonje gje tjeter
Jo, jo s'besoj, se fenotipin njeri duket se e ka :smile:

Qika^Me^Kule
08-10-09, 16:48
:eek: :eek: :eek:

edlir
08-10-09, 21:24
Tre vjet shtatzen paska qen kjo!