PDA

View Full Version : Fjala e Berishės, edhe mė larg se deri n'vesh t'zotit. Ruset ankohen...


murrizi
06-10-09, 23:31
<H2>Shqiptarėt bashkohen nė BE, kombi mbetet njė dhe i pandarė

06.10.2009 13:43 ET Prishtinė (KosovaLive)
http://www.kosovalive.com/common/images/thaci-berisha-1a.jpg
Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha dhe homologu i tij kosovar, Hashim Thaēi deklaruan tė martėn nė Prishtinė, se bashkimi kombėtar do tė bėhet realisht kur tė dy shtetet do tė integrohen nė Bashkimin Evropian, edhe pse kombi shqiptar nė shpirt e identitet, sipas tyre, ėshtė i pandashėm.
</H2>
Ishin pikėrishtė kėto fjalė qė u dėgjuan edhe mė larg se ē'mendohej.
Lavrov derisa kishte pėr vizitė "miqėsore" Jeremin (njeri qė flet n'ėndėrr) kėtij tė parit i'u desh patjetrė ti'a bėjė qejfin mysafirit, dhe gjoja tė "ankohet" pėr bashkimin e Shqiptarve.

panta_rhei
07-10-09, 00:39
Pėr patriotizėm??? Ngjitja bishtit tė sharkisė edhe knoja kangėn...
Sa pėr politikė dhe diplomaci... kėto deklarata janė thjeshtė pallje tė gomarit.
Nuk e dij pse duhet tė pėllitet si gomari pėr disa gjėra qė shumė me lehtėsi mund tė kryhen nė heshtje(!?)

4peace
07-10-09, 09:41
*

Se cfare thot e cfare (ne te vertete) mendon Sala, tashme po e dijme...Mua me shume ne vesh me tingelluan (me keq) ca fjale te Lavir Ovit:


se kompetencat e Misionit tė OKB-sė nuk duhet zėvendėsuar me kompetencat e strukturave tė tjera.

ka kritikuar udhėheqjen e Prishtinės dhe linjėn e saj "jokontstruktive", e cila pengon harmonizimin e marrėveshjeve midis Beogradit dhe faktorėve ndėrkombėtarė qė punojnė nė Kosovė...


...ka kėrkuar zbatimin rigoroz tė rezolutės 1244 tė KB nė Kosovė.

qe e perforcon ate qe jam duke e perseritur mjaft shpesh.


***

shfletuesi_
07-10-09, 09:42
Ky reagim eshte mjaft i mire dhe ne dobi per shqiptarhanen jo per diqka por u kujton shqipeve qe po te duan te behen 1 fjale mund te luajn rol ne ballkan dhe rrajon.