PDA

View Full Version : SA JAN TE LUMUTRA FEMRAT apo MASHKUJT SHQIPTARE NE MARTES


ritaaa
08-10-09, 13:13
E kom fjalen se shumica e femrave ka edhe mashkuj tona/e
jan te martuar pa u njoft mes veti
pa dashuri e
per hater familjev apo
per dukumenta e per
pasuri apo
per ndonji shkak tjeter???


SIKUR T ju kish
ndodh kjo ne martes
a do ishit te lumtur
edhe si do kishti vepruar???

me respekt ritaaa

roadrunner
08-10-09, 13:15
Un u knaqa per veti, tjert se di. nuk ndodh mos mu kon te knaqt se bajm kompromis dhe gjejm gjuhe per gjithqka qe na vie perpara ne jete.

Murgesha
08-10-09, 13:17
Jam martuar me dashuri, por besoj se edhe po tė mos isha martu ashtu sigurisht do tė isha e lumtur dhe e pajtuar me fatin.


P.S. Ritaaa tė lutem shkruaj me germa normale!

premium
08-10-09, 13:49
Lumturia vazhdon nėse nė atė familje nuk janė tė pėrfshirė 20 antarė familjes ......
pėr fatkeq ende egziston nė trojet tona se jetojnė bashk njė vagon antarė :mad:

Xuki
08-10-09, 13:58
Heee kafeee dynjeee...si sot mė kujtohet, kur ma prunė gruen n'shpi! Vend nuk mujsha me zanė prej merakut, se ēfare po mė del....si fėmija qė i pritė dhuratat e babadimrit! :D

Unė pėr veti jam shumė i lumtur me dhuratėn teme!

Ėshtė shumė leht mu dashuru dhe martu, por ėshtė pak mė vėshtirė me mbajtė atė dashuri dhe atė martesė....pa marrė para sysh a me njohje (dashuri) apo pa (si maca n'thes).

Tfala kush t'vesin pėr mu


Xuki (u plaakaaa bre) hahahhahaa

ritaaa
08-10-09, 14:05
Heee kafeee dynjeee...si sot mė kujtohet, kur ma prunė gruen n'shpi! Vend nuk mujsha me zanė prej merakut, se ēfare po mė del....si fėmija qė i pritė dhuratat e babadimrit! :D

Unė pėr veti jam shumė i lumtur me dhuratėn teme!

Ėshtė shumė leht mu dashuru dhe martu, por ėshtė pak mė vėshtirė me mbajtė atė dashuri dhe atė martesė....pa marrė para sysh a me njohje (dashuri) apo pa (si maca n'thes).

Tfala kush t'vesin pėr mu


Xuki (u plaakaaa bre) hahahhahaa

me ke be me qesh me ze nje pergjigje shum e mir hahahahaha
me vjen mir se paske gjet lumturin
po sigurisht ju ka qillu fati jeni tipa njejt
ndoshta apo pse mendon ti se je i lumtur

me respekt ritaaa

Xuki
08-10-09, 14:53
me ke be me qesh me ze nje pergjigje shum e mir hahahahaha
me vjen mir se paske gjet lumturin
po sigurisht ju ka qillu fati jeni tipa njejt
ndoshta apo pse mendon ti se je i lumtur

me respekt ritaaa


Tung Ritaaa

Tipa tė njėjt nuk jena, por jena tė thjeshtė dhe jo mendjemadhe. Nuk kena problem me ia thėnė njani tjetrit mendimin. Duhemi ashtu siq jena...me t'mira e me t'kqija (veq kush rren thotė jam perfekt). Ėshtė normal qė edhe ne kena mospajtime, si ēdo qift, por themelin (dashuria, jetė tė mirė, familja etj.) e kena aq tė fortė, qė ėshtė shumė vėshtirė me na nda diēka (pėrpos Leonora Jakupi hahahahahhahaha). Normal qė duhet njani tjetrit mi pėlqy pak e jo met ardhė tug sa her ta pashė! hahahhaa

Si e ceka edhe parzit, ėshtė shumė leht mu dashuru (bile nė shikimin e parė) dhe mu martu, por ėshtė pak mė vėshtirė me mbajtė atė dashuri apo martesė. Ditėt e para tė njė lidhje jan gjithė tė mira dhe pa zhurmė, njani kqyrė mos me ia prishė tjetrit, gruja qohet n'kamė kur tė hinė burri n'dhomė (hahahaha), por dikur i kthehet ēdonjėrit personaliteti, i cili nė fakt ėshtė dhe nuk luhen ma rolėt e serialave t'hollywoodit apo t'bollywoodit. Duhet me iu kthy realitetit e mu ballafaqu me probleme etj.

DEA
08-10-09, 15:03
Mendoj se martesat me dashuri kane nje temel shume te forte, nuk dyshoj aspak qe nuk mund te jene te lumtur edhe ata qe martohen me shkuesi.

teutaA
08-10-09, 18:40
nejse per vete spo flas se hala se kam mar ate dhurat hahah qysh po thot xuki por sa ju perket femrave dhe meshkujve ne ks mendoj qe ka shum e shum raste qe nuk jan te lumtur ne martes vetem shkaku i shum rrethanave vazhdojn te jetojn bashk:smile:

Oqeani
08-10-09, 18:48
Te kenaqur e te shashtrisur http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

edlir
08-10-09, 21:07
Kjo ishte pergjigjja me e buku, hahahahaha (te kenaqur por te shastisur).
Te kenaqur por nganjeher kercet kepuca, pu pu pu ku dreqin i ka ren njeriut per risk te martohet.

Prishtinasja_
08-10-09, 21:15
Kur te martohna vi e ju tregoj ! :biggrin:

edlir
08-10-09, 21:19
Kur te martohna vi e ju tregoj ! :biggrin:
Hajde se na behet qejfi.

Lo-la
08-10-09, 21:21
E kom fjalen se shumica e femrave ka edhe mashkuj tona/e
jan te martuar pa u njoft mes veti
pa dashuri e
per hater familjev apo
per dukumenta e per
pasuri apo
per ndonji shkak tjeter???


SIKUR T ju kish
ndodh kjo ne martes
a do ishit te lumtur
edhe si do kishti vepruar???

me respekt ritaaa

Mos te harrojme se shumica e prinderve tan jan martu dhe kan jetu nje jete shume te lumtur edhe pse nuk jan njofte paramarteses kshtu qe nuk eshte kjo nje arsye mos me qen te lumtur per kete shkak mirepo ma e parsyeshme eshte sot kur njihen edhe jan ne lidhje me vjet para martese e kur te martohen jan te pa knaqur e te palumtur e me me shume probleme sepse siq duket nuk po e marrin si shume serioze martesen .Pra per me rujte martesen kerkohet me pas respekt ,sinqeritet dhe bashkepunim mes qiftit e keto te gjitha sjellin lumturin .

ritaaa
09-10-09, 10:03
Mos te harrojme se shumica e prinderve tan jan martu dhe kan jetu nje jete shume te lumtur edhe pse nuk jan njofte paramarteses kshtu qe nuk eshte kjo nje arsye mos me qen te lumtur per kete shkak mirepo ma e parsyeshme eshte sot kur njihen edhe jan ne lidhje me vjet para martese e kur te martohen jan te pa knaqur e te palumtur e me me shume probleme sepse siq duket nuk po e marrin si shume serioze martesen .Pra per me rujte martesen kerkohet me pas respekt ,sinqeritet dhe bashkepunim mes qiftit e keto te gjitha sjellin lumturin .


pse Lo-La po ta merr menja se kan qen te lumtur a prindrit tan po ata nuk jan hapur se e kan pa se nuk kan rrug tjeter e kan vazhdu jeten ashtu diku mir e diku tu u perlesh e diku pa guxu me fol femra kurr, kjo eshte rahatija e qifteve te vjera se ateher edhe mos met pelqy diqka tregojke nana ime nuk kan pas drej as me u anku se le mo me qu koken si sod femrat e zani ju ndegjohet atj perjashta ishalla kerkush nuk e qon jeten sikur prindrit ton se edhe pse ne syt ton ata jon duk te lumtur por zemra E TYRE E DIN KTO JOM E BINDUR

nje plak kur kish pas dasht me vdek e kish pas lan amanet kurr femres mos mi besu
e kishin pyt pse more
ju kish pergjigj se na femrat e ksaj kohe kurr nuk jemi kan lumtur ne martes e gjithmon kem tradhtu mas shpine se pa dashuri nuk ka jet e kshtu dashuri kem pas mas shpine a ko kemi jetu me tjere
e per qka ka ndodh kjo se kan qen lumtura
per para ka pas shum ma shum tradhtina per shkak si nuk kan qen te lumtur e atsh jon dal hapur po thojn oooo nuk due edhe po du shkururzim ma mir shum

Peja-Boy
09-10-09, 14:14
Spo i leni Rahat t“martumit hiq edhe ju me keto tema ... hajt shkruni per beqart diqka more !!

emine
09-10-09, 16:23
te lumtune jane gjith ata qe gjene prehje dhe dashuri tek partneri tyne,dhe nuke i thojne lumturi nje martese duke kapercy ne njeqind afere,,,kshtu e mendoi une lumturine te jesh i /e knaqur me ate qka ke afer ...

thellenza
09-10-09, 16:35
Per ta pergjigje kete pytje duhet te jesh psikolog/e, dhe te kesh mundesine ta kesh be nje statistike per kete gje.. me tjera fjale nuk kam ide, se sa jane te lumtur apo te pa lumtur dynjaja ne martese.

Rolinda
27-10-09, 00:31
pse Lo-La po ta merr menja se kan qen te lumtur a prindrit tan po ata nuk jan hapur se e kan pa se nuk kan rrug tjeter e kan vazhdu jeten ashtu diku mir e diku tu u perlesh e diku pa guxu me fol femra kurr, kjo eshte rahatija e qifteve te vjera se ateher edhe mos met pelqy diqka tregojke nana ime nuk kan pas drej as me u anku se le mo me qu koken si sod femrat e zani ju ndegjohet atj perjashta ishalla kerkush nuk e qon jeten sikur prindrit ton se edhe pse ne syt ton ata jon duk te lumtur por zemra E TYRE E DIN KTO JOM E BINDUR

nje plak kur kish pas dasht me vdek e kish pas lan amanet kurr femres mos mi besu
e kishin pyt pse more
ju kish pergjigj se na femrat e ksaj kohe kurr nuk jemi kan lumtur ne martes e gjithmon kem tradhtu mas shpine se pa dashuri nuk ka jet e kshtu dashuri kem pas mas shpine a ko kemi jetu me tjere
e per qka ka ndodh kjo se kan qen lumtura
per para ka pas shum ma shum tradhtina per shkak si nuk kan qen te lumtur e atsh jon dal hapur po thojn oooo nuk due edhe po du shkururzim ma mir shum

Pajtohem plotesisht me ty ashtu edhe eshte normal,po prap thom se ma perpara skan guxu me tradhtu se ateher edhe plumbin nball e kan mar,a sot ma mer mendja ma shum tradhtojn se ska mo plumba u kryn mo,po eshte e vertet se skan jetu tlumtur,po per hater tfamiljes e te fmive qe i kan me at bur mos me i lan jetima e kan shty me zor jeten e vet,po edhe sot ende ka qe martohen me dashuri po si than edhe ma lart fillimi eshte diqka interesante masanej secili e tregon at personalitetin e vet edhe gjithqka mbaron behet bajat,po prap ndalen se kan fmi hai mos me i lan pa babe.