PDA

View Full Version : Koha e ingjeve


Urata
11-10-09, 23:50
Kur e lexova kete artikull te Z. Mushkolaj, mendja m'shkoj te Konti dhe 'inxhet e tij' virtuale....! Lexim po, veq shijim kendshmerie n'kete fare "kategorie" asesi....!!!!

Imer Mushkolaj


Tallava imazh iu japin institucioneve femra qė vishen e sillen sikur tė jenė nė farė dasme a kanagjeqi dhe qė s’kanė fije respekti pėr punėn qė bėjnė

Mė ka ardhur pėr tė qeshur dhe qarė njėkohėsisht, kur nė “Kohėn Ditore” e pashė fotografinė e njė pjesėtareje tė Policisė sė Kosovės teksa po e arrestonte njė anėtar tė “Vetėvendosjes”. Me thonj tė ngjyrosur, duart plot unaza e byzylykė, ajo po pėrpiqej ta zaptonte tė riun qė e kishte prishur rendin. E pėshtirė, shumė e pėshtirė tė shihet njė ruajtėse rendi, e cila paraqitet nė detyrė sikur tė shkonte nė farė kanagjeqi. Si ingje e vėrtetė.
A ka kush qė i tregon asaj dhe tė tjerave si ajo, qė janė pjesė e Policisė sė Kosovės, se tė jesh pjesėtare policie don tė thotė tė respektosh standarde, don tė thotė tė kesh paraqitje dhe sjellje dinjitoze? Apo mbase ėshtė e pamundur qė tė atillat tė binden se policia nuk ėshtė mexhlis, nuk ėshtė vend pėr ingje dhe hallhallet e byzylykėt duhet lėnė pėr tė tjera raste.

* * *

Fatkeqėsisht, termi ingje iu shkon pėr merak edhe disa deputeteve kosovare. A i keni parė si duken teksa serbez-serbez ulen nė parlament? Tė krijohet pėrshtypja se janė kthyer prej farė dasme. Frizura tė rregulluara pa shije - enkas pėr seancė, grim i tepruar e shumė demode. Disave prej tyre as qė iu ėshtė dėgjuar zėri ndonjėherė tė flasin diēka para popullit. Thjesht, punėn e tė qenit deputete e marrin si shans “pėr me dalė n’televizor”, pėr t’i reklamuar frizurat e “kompletet” qė ua ka sjellė dikush dhuratė.
Por, ato nuk kanė faj. Faj kanė partitė politike qė i kanė futur nė lista zgjedhore nė emėr tė 30 pėrqindėshit tė domosdoshėm tė femrave nė parlament. Me tė tilla ingje parlamenti kthehet nė cirk, e ato assesi nuk mund ta pėrfaqėsojnė femrėn kosovare. Sepse janė shumė-shumė ingje. Janė nė gjendje ta lėnė seancėn nė gjysmė pėr tė shkuar nė shtėpi dhe pėr tė parė ndonjė serial latin a turk. Tallava deputete.

* * *

Kategoria e tretė e ingjeve ėshtė ajo e atyre qė punojnė nėpėr shėrbime tė administratės komunale. A ju ka rastisur tė shkoni pėr tė kėrkuar njė shėrbim nė komunė dhe t’i gjeni grumbull duke pirė kafe? Mua po. Pesė gra nė njė zyrė duke bėrė muhabet, me filxhanė tė rrotulluar pėrpara. Duke u ankuar pėr rroga tė ulėta, pavarėsisht se lėnė shumė pėr tė dėshiruar nė punėn qė kryejnė, njohuritė nga kompjuteri dhe sjellja me palė. Edhe pėr to fajet i kanė partitė politike, sepse varėsisht qysh ėshtė ndėrruar pushteti, janė ndėrruar edhe ato. Prej ingjeve nė ingje. Tallava administratė.

* * *

Rrėfim nė vete janė ingjet e Universitetit tė Prishtinės. Jo ligjėrueset, por shumė punonjėse nė administratė. Pėr to mė e rėndėsishmja ėshtė tė pėrgatisin kafe nė plin dhe ta shijojnė atė duke bėrė llaf e duke qitur fall. Pa e kryer kėtė “rit”, kot pritni se do t’ju kryejnė punė.
Ēfarė imazhi iu japin institucioneve femra tė tilla? A e dinė ato se puna publike kėrkon pėrgjegjėsi e dinjitet? Apo qytetarėt nuk meritojnė mė shumė se kaq? Kushdo qė arrin tė reformojė administratėn, tė vendos standarde nė polici, nė universitet, madje edhe nė parlament meriton tė shpėrblehet. Ėshtė koha e ingjeve dhe nuk ėshtė fort e lehtė tė merresh me to.

(Editorial i gazetės “Profil”)

teutaA
12-10-09, 03:44
edhe ingjet e ambolanteve e spitaleve i paska harru qe besa per grim spo e bajm llaf po duke nejt ulur besa ka nje qeiz po e kryejn:smile:

lovely
12-10-09, 09:53
edhe mu m shkoj menja te konti tybe kur e pashe ingjet, po jo, kto kokan do ingje tjera :mad:
shume e vertete kjo, fatkeqesisht, mjerisht!

sherri
12-10-09, 10:15
Tem e mire,ketu mund ti sjellim edhe prevojat tona me sherbimet e inxheve ku do neper administratat e ndryshme ku ato kryesisht sherbejn.....une po e dha nje me nje inxhe,qe punojke ne KeK(Korporata energjetike e (tu) Kosoves)....

.....po pres ne radh nuk kishte shume nje ishte ne sportel,une u radhita lash distanc normal (qe mos me i ndejt ne qaf tjetrit) nja nje meter e gjysem dikun,,erdh njeri u fut para meje u ba sikur s'po e din qe une po pres...i thash:haver edhe une po pres ne radh (aha veq kam me vet dicka) ok edhe une pata me vet veq!.......shkoj ai kure dy vajza te reja si vetima prap para meje,,njera pa marr frym mam tha po me duhen 10€ per shkoll dicka,mama(inxhja) i nxjerri pak t'idht,skam pare e sen e pse e qysh......kaloj ajo u afrova pa fillu me fol tel.. aloe .u a ti je a ...nom mire.pse qysh,ku,aha,...e cka kish vesh............hohohohohoohoho po a t'kam than qe ska shie hahahahahhhha..jo su kan....u idhnnu dicka.......cka di pse po xhelozojn moj hahahahahaha............

eu prit une telefonata ska t'perfundum,u rrebelova pak..kot as qe ja terhjeka vemendjen...ishte nje zyre ku punojshin edhe nja dy Inxhe tjera,me thirri tjetra eja kendej ishin sporetalet tjer ne anen tjeter ...

Urata
12-10-09, 21:16
shume do te doja qe Konti t'kishte mundesin e casjes n'kete teme...!

...edhe une kisha me thane si Z. Vuniqi A thua ka humbur shpresa per ndryshim....?

Kosova nuk eshte me ajo e para 20 viteve...! Tv me plot chanale Europiane, computera po, besa me shkolle , plot koleg t'huej, shumica e tyre kane antare t'familjes jashte Kosove....!!!!


ps: njera erdh nga Kosova ketu dhe per joging dilke me TAKA...!:wink: vete me vete luja inxhe luja.....!!!!

Skyfter
12-10-09, 21:25
Ti krejt boten pe njifshe moj e Urume edhe krejtve po ja u njifshe jeten private cka e bojn, respekt a .......

Nejse ti shoqe e kontit je, qasi niveli ke!

Urata
12-10-09, 21:28
Ti krejt boten pe njifshe moj e Urume edhe krejtve po ja u njifshe jeten private cka e bojn, respekt a .......

Nejse ti shoqe e kontit je, qasi niveli ke!

a u shfryne o i uruem...! computeri na shpetoj, ul n'shtepi po njihemi me boten....!

Skyfter
12-10-09, 21:30
a u shfryne o i uruem...! computeri na shpetoj, ul n'shtepi po njihemi me boten....!

krejt ok. vetem me befasove pak, ti vet je prind dhe duhet te kesh kujdes se po te dalin edhe ty fjal e me von munden mu akuzu pasardhsit e tu per gjana koti, per hiq me shum se spekulime!

Urata
12-10-09, 21:40
krejt ok. vetem me befasove pak, ti vet je prind dhe duhet te kesh kujdes se po te dalin edhe ty fjal e me von munden mu akuzu pasardhsit e tu per gjana koti, per hiq me shum se spekulime!


vetem le t'jene fjale nga ata qe m'njohin...! perndryshe WE DO NOT CARE, besom!


Skyfter, ke te drejte kur thue se jam prind, ama, besom nje gje! kurre nuk flas ate qe nuk e kam pa/nie vete...! pra, flas pa 'dhjam' keshtuqe po t'me bie "t'ha fjalet" e mia e kam me t'lehte ti ha "t'zajfta'....! shume kam dhe jam e do te mundohem ne ivestim t'pasardhsve, nuk besoj se do zhgenjehem dhe se do te zhgenjehen ata...!

Urata
12-10-09, 21:58
krejt ok. vetem me befasove pak, ti vet je prind dhe duhet te kesh kujdes se po te dalin edhe ty fjal e me von munden mu akuzu pasardhsit e tu per gjana koti, per hiq me shum se spekulime!


mua m'hapi syt Baci Gure....! tani e kuptova nga vie ti me "ofendim" ndaj meje...!

s'ka gje! keqkuptimet/gabimet ndodhin ne neve dhe me neve njerezit!


thanks!

panta_rhei
12-10-09, 22:03
Po m vjen keq me folė... shumė... Zoti mė ndjeftė... (e dij se po bėj kėtu njė deklaratė skandaloze, duke njohur rrethanat e kėtij mixhlizi, por po e bėj me vetėdije):

Urata!? Temė shumė e qėlluar.
Veq me ia lėshu njė sy kėtij forumi... femra shqiptare... mjerim... 99.9% kategori e ingjeve.
Nuk e kalojnė dot nėpėr postime nivelin e "hahahahahahahhahaaa", "qka po te rrok ty... kqyre ti vetin... un e jepa mendimin tim", ose maksimumi "pajtohem me mendimin tėnd"...
Veq lėshoja njė sy se nė cilat tema angazhohet femra 99%... edhe komenti do tė jetė i tepėrt. Kurse nėse kyqet nė ndonjė temė qė, bota e zhvilluar e cilėson si tė rėndėsishme ose serioze, megjithatė kyqet duke sjellė ndonjė material tė huazuar nga interneti, e tė cilin as vet nuk ėshtė nė gjendje pastaj me e mbrojtė ose me e arsyetu)...

Kjo, sinqerisht ėshtė, tė paktėn pėr mua, shumė dėshpėruese.

PS. A po doket qė e kam marrė kėtė punė, pak ma tepėr sesa duhet, seriozisht???!!!

Mund tė jetė. Nuk e pėrjashtoj.

Murgesha
12-10-09, 23:43
Panta edhe mua po mė vie keq me fol se ndoshta edhe kjo e folmja e jeme ėshtė skandaloze por nuk pajtohem me shkrimin tėnd, e besoj qė asnjė nga inxhet e kėtij forumi nuk pajtohen.
Ėshtė shumė keq tė thuash se ne inxhet bajmė veq hahahahahaahahahah ktu pari se nėse shiqon temat e forumit temat mė me vlerė qė ka ky forum janė hapur pikėrisht prej inxheve, e nė shumė prej tyre keni mbet ju axhat duke bėrė hahahahaahahahah ose kur nuk ju kan shku pėr shtati na u keni vėrsul me epitete pėr tė cilėt axhat shqiptar janė kogja tė njohur.


Sa i pėrket temės:

Nuk paskam ndėgju kurr pėr qet Imer Mushkolaj, por as qė dua tė dėgjoj mė se qenka marr vetėm me inxhet e Kosovės e jo edhe me axhat e administratve, qė kur ju shkon nė derė deri sa ta kryejnė punėn pėr tė cilėn je shku duhesh me ja dhėn tė gjitha infot e tua personale, sa vjeqare je, je e martuar, ku jeton, ēfarė cope qenke, a po mi ban bre letrat e qeso farė banalitete.

Pastaj Panta pėr hirė tė realitetit kqyri pak edhe axhat e kėti forumi, ta boj kshtu ta boj ashtu, unė jam qesi trimi unė shkyj, unė qaj.


Tė jem real a!!!!!!!

panta_rhei
12-10-09, 23:52
Panta edhe mua po mė vie keq me fol se ndoshta edhe kjo e folmja e jeme ėshtė skandaloze por nuk pajtohem me shkrimin tėnd, e besoj qė asnjė nga inxhet e kėtij forumi nuk pajtohen.
Ėshtė shumė keq tė thuash se ne inxhet bajmė veq hahahahahaahahahah ktu pari se nėse shiqon temat e forumit temat mė me vlerė qė ka ky forum janė hapur pikėrisht prej inxheve, e nė shumė prej tyre keni mbet ju axhat duke bėrė hahahahaahahahah ose kur nuk ju kan shku pėr shtati na u keni vėrsul me epitete pėr tė cilėt axhat shqiptar janė kogja tė njohur.


Sa i pėrket temės:

Nuk paskam ndėgju kurr pėr qet Imer Mushkolaj, por as qė dua tė dėgjoj mė se qenka marr vetėm me inxhet e Kosovės e jo edhe me axhat e administratve, qė kur ju shkon nė derė deri sa ta kryejnė punėn pėr tė cilėn je shku duhesh me ja dhėn tė gjitha infot e tua personale, sa vjeqare je, je e martuar, ku jeton, ēfarė cope qenke, a po mi ban bre letrat e qeso farė banalitete.

Pastaj Panta pėr hirė tė realitetit kqyri pak edhe axhat e kėti forumi, ta boj kshtu ta boj ashtu, unė jam qesi trimi unė shkyj, unė qaj.


Tė jem real a!!!!!!!
Isha real, Murgesha. Isha real. Besom qė nuk mund tė jem mė tepėr.
Mos mė thuaj qė ti je e kėnaqur me performancėn e femrave shqiptare sot, sepse e zvenitė peisazhin edhe mė tepėr.

Sa pėr axhat, ata ndoshta edhe ndjehen komod nė "pėrparėsinė e tyre", kur e dijnė tė ēfarė niveli e kanė konkurrencėn gjinore.

P.S. Kam thėnė 99%. Jo 100%.

emine
13-10-09, 00:06
ev breh njerz disa ankohen se angela merkel spo mahet e shminkatet,spo ka frizer si duhet jo po njersitet,knej kokan qu pesh me inxhe,tu kosves,ec e gjoja fillin ktij lomshit,,,,:tongue:

teutaA
13-10-09, 02:28
shume do te doja qe Konti t'kishte mundesin e casjes n'kete teme...!

...edhe une kisha me thane si Z. Vuniqi A thua ka humbur shpresa per ndryshim....?

Kosova nuk eshte me ajo e para 20 viteve...! Tv me plot chanale Europiane, computera po, besa me shkolle , plot koleg t'huej, shumica e tyre kane antare t'familjes jashte Kosove....!!!!


ps: njera erdh nga Kosova ketu dhe per joging dilke me TAKA...!:wink: vete me vete luja inxhe luja.....!!!!

hahaha edhe pse spo bojka me kesh po su durova hahah oj e gzume a qysh po te quejn kta qyqanat :wink: le moj per tok po edhe per qiell me kto taka siq te shkojsh ne airoporte te evropes meniher i dallon qe jan nga ks edhe mir paska than murgesha qe as kta balat (se me ju than axha po tingellojn me hot) si kan punet me mir qe besa duke fillu prej policeve te airoportit e deri te taksisti me ato pyetje personale te mbushet mendja qe i ke shku ne shpi per drek:smile:

lovely
13-10-09, 06:11
hahaha edhe pse spo bojka me kesh po su durova hahah oj e gzume a qysh po te quejn kta qyqanat :wink: le moj per tok po edhe per qiell me kto taka siq te shkojsh ne airoporte te evropes meniher i dallon qe jan nga ks edhe mir paska than murgesha qe as kta balat (se me ju than axha po tingellojn me hot) si kan punet me mir qe besa duke fillu prej policeve te airoportit e deri te taksisti me ato pyetje personale te mbushet mendja qe i ke shku ne shpi per drek:smile:

boll u tuta veq hahahahahahahahahahahahahaaha

Troē
13-10-09, 11:04
Kur e lexova kete artikull te Z. Mushkolaj, mendja m'shkoj te Konti dhe 'inxhet e tij' virtuale....! Lexim po, veq shijim kendshmerie n'kete fare "kategorie" asesi....!!!!

Imer Mushkolaj


Tallava imazh iu japin institucioneve femra qė vishen e sillen sikur tė jenė nė farė dasme a kanagjeqi dhe qė s’kanė fije respekti pėr punėn qė bėjnė

Mė ka ardhur pėr tė qeshur dhe qarė njėkohėsisht, kur nė “Kohėn Ditore” e pashė fotografinė e njė pjesėtareje tė Policisė sė Kosovės teksa po e arrestonte njė anėtar tė “Vetėvendosjes”. Me thonj tė ngjyrosur, duart plot unaza e byzylykė, ajo po pėrpiqej ta zaptonte tė riun qė e kishte prishur rendin. E pėshtirė, shumė e pėshtirė tė shihet njė ruajtėse rendi, e cila paraqitet nė detyrė sikur tė shkonte nė farė kanagjeqi. Si ingje e vėrtetė.
A ka kush qė i tregon asaj dhe tė tjerave si ajo, qė janė pjesė e Policisė sė Kosovės, se tė jesh pjesėtare policie don tė thotė tė respektosh standarde, don tė thotė tė kesh paraqitje dhe sjellje dinjitoze? Apo mbase ėshtė e pamundur qė tė atillat tė binden se policia nuk ėshtė mexhlis, nuk ėshtė vend pėr ingje dhe hallhallet e byzylykėt duhet lėnė pėr tė tjera raste.

* * *

Fatkeqėsisht, termi ingje iu shkon pėr merak edhe disa deputeteve kosovare. A i keni parė si duken teksa serbez-serbez ulen nė parlament? Tė krijohet pėrshtypja se janė kthyer prej farė dasme. Frizura tė rregulluara pa shije - enkas pėr seancė, grim i tepruar e shumė demode. Disave prej tyre as qė iu ėshtė dėgjuar zėri ndonjėherė tė flasin diēka para popullit. Thjesht, punėn e tė qenit deputete e marrin si shans “pėr me dalė n’televizor”, pėr t’i reklamuar frizurat e “kompletet” qė ua ka sjellė dikush dhuratė.
Por, ato nuk kanė faj. Faj kanė partitė politike qė i kanė futur nė lista zgjedhore nė emėr tė 30 pėrqindėshit tė domosdoshėm tė femrave nė parlament. Me tė tilla ingje parlamenti kthehet nė cirk, e ato assesi nuk mund ta pėrfaqėsojnė femrėn kosovare. Sepse janė shumė-shumė ingje. Janė nė gjendje ta lėnė seancėn nė gjysmė pėr tė shkuar nė shtėpi dhe pėr tė parė ndonjė serial latin a turk. Tallava deputete.

* * *

Kategoria e tretė e ingjeve ėshtė ajo e atyre qė punojnė nėpėr shėrbime tė administratės komunale. A ju ka rastisur tė shkoni pėr tė kėrkuar njė shėrbim nė komunė dhe t’i gjeni grumbull duke pirė kafe? Mua po. Pesė gra nė njė zyrė duke bėrė muhabet, me filxhanė tė rrotulluar pėrpara. Duke u ankuar pėr rroga tė ulėta, pavarėsisht se lėnė shumė pėr tė dėshiruar nė punėn qė kryejnė, njohuritė nga kompjuteri dhe sjellja me palė. Edhe pėr to fajet i kanė partitė politike, sepse varėsisht qysh ėshtė ndėrruar pushteti, janė ndėrruar edhe ato. Prej ingjeve nė ingje. Tallava administratė.

* * *

Rrėfim nė vete janė ingjet e Universitetit tė Prishtinės. Jo ligjėrueset, por shumė punonjėse nė administratė. Pėr to mė e rėndėsishmja ėshtė tė pėrgatisin kafe nė plin dhe ta shijojnė atė duke bėrė llaf e duke qitur fall. Pa e kryer kėtė “rit”, kot pritni se do t’ju kryejnė punė.
Ēfarė imazhi iu japin institucioneve femra tė tilla? A e dinė ato se puna publike kėrkon pėrgjegjėsi e dinjitet? Apo qytetarėt nuk meritojnė mė shumė se kaq? Kushdo qė arrin tė reformojė administratėn, tė vendos standarde nė polici, nė universitet, madje edhe nė parlament meriton tė shpėrblehet. Ėshtė koha e ingjeve dhe nuk ėshtė fort e lehtė tė merresh me to.

(Editorial i gazetės “Profil”)
Urat ti n cilin grup ban pjes??
A po ti nime si KYRINGJE ste bjen me kanun nasnji grup.

roadrunner
13-10-09, 11:05
E pse po thu ti keshtu, kurse ti je i pari qe kqyr me ofendu ne secilen teme. Te kujtohet ty se kur e hape temen e pedofilav, un e dhash mendimin tim se si duhet edhe Keyeministri jone te marri keso vendime (per arsyen se plaki 70 vjet ne ferizaj ka dhunu djalin 6 vjet edhe ka dal prej burgu, e pastaj e dhunoi edhe tjetrin)...e qfar pergjegje morra nga ti per at se e shpreha mendimin tim? The hijeke avatarin e vajzes. Dmth ti po kercenon se je nje pedofil, dhe me at fillove te shtyresh me llafe edhe mundoheshe me gjet qfardo fjale ofenduese qe kinse jan ushqyese per ket forum. Shum njeri palidhje, normal qe tani njerzit ta baj hahahaha ose hihihihihihi...se me shkru at qe mendojn, ti shkon jau kap thmin prej avatari. E qfar dobie shembull tani kemi na me lexu qka ti shkruan apo qfare mendimi ke ti.
Po m vjen keq me folė... shumė... Zoti mė ndjeftė... (e dij se po bėj kėtu njė deklaratė skandaloze, duke njohur rrethanat e kėtij mixhlizi, por po e bėj me vetėdije):

Urata!? Temė shumė e qėlluar.
Veq me ia lėshu njė sy kėtij forumi... femra shqiptare... mjerim... 99.9% kategori e ingjeve.
Nuk e kalojnė dot nėpėr postime nivelin e "hahahahahahahhahaaa", "qka po te rrok ty... kqyre ti vetin... un e jepa mendimin tim", ose maksimumi "pajtohem me mendimin tėnd"...
Veq lėshoja njė sy se nė cilat tema angazhohet femra 99%... edhe komenti do tė jetė i tepėrt. Kurse nėse kyqet nė ndonjė temė qė, bota e zhvilluar e cilėson si tė rėndėsishme ose serioze, megjithatė kyqet duke sjellė ndonjė material tė huazuar nga interneti, e tė cilin as vet nuk ėshtė nė gjendje pastaj me e mbrojtė ose me e arsyetu)...

Kjo, sinqerisht ėshtė, tė paktėn pėr mua, shumė dėshpėruese.

PS. A po doket qė e kam marrė kėtė punė, pak ma tepėr sesa duhet, seriozisht???!!!

Mund tė jetė. Nuk e pėrjashtoj.

Troē
13-10-09, 11:10
Panta edhe mua po mė vie keq me fol se ndoshta edhe kjo e folmja e jeme ėshtė skandaloze por nuk pajtohem me shkrimin tėnd, e besoj qė asnjė nga inxhet e kėtij forumi nuk pajtohen.
Ėshtė shumė keq tė thuash se ne inxhet bajmė veq hahahahahaahahahah ktu pari se nėse shiqon temat e forumit temat mė me vlerė qė ka ky forum janė hapur pikėrisht prej inxheve, e nė shumė prej tyre keni mbet ju axhat duke bėrė hahahahaahahahah ose kur nuk ju kan shku pėr shtati na u keni vėrsul me epitete pėr tė cilėt axhat shqiptar janė kogja tė njohur.


Sa i pėrket temės:

Nuk paskam ndėgju kurr pėr qet Imer Mushkolaj, por as qė dua tė dėgjoj mė se qenka marr vetėm me inxhet e Kosovės e jo edhe me axhat e administratve, qė kur ju shkon nė derė deri sa ta kryejnė punėn pėr tė cilėn je shku duhesh me ja dhėn tė gjitha infot e tua personale, sa vjeqare je, je e martuar, ku jeton, ēfarė cope qenke, a po mi ban bre letrat e qeso farė banalitete.

Pastaj Panta pėr hirė tė realitetit kqyri pak edhe axhat e kėti forumi, ta boj kshtu ta boj ashtu, unė jam qesi trimi unė shkyj, unė qaj.


Tė jem real a!!!!!!!
Edhe pse paske kundershtu Panta rehi e paski nxirr vetin npergjigjen kur ke dhanun menim per temen.
Pse me shkruajtun ai per axhat kur tema ka tbaj vec per ingje dhe e sjelur nga kryingja?
Vjen shpejt edhe tema per axhat e sjellun nga KRYBALI (miku i Urats- Konti) se duhet me tregu edhe ai veten mik i kujna asht.

Murgesha
13-10-09, 11:51
Isha real, Murgesha. Isha real. Besom qė nuk mund tė jem mė tepėr.
Mos mė thuaj qė ti je e kėnaqur me performancėn e femrave shqiptare sot, sepse e zvenitė peisazhin edhe mė tepėr.

Sa pėr axhat, ata ndoshta edhe ndjehen komod nė "pėrparėsinė e tyre", kur e dijnė tė ēfarė niveli e kanė konkurrencėn gjinore.

P.S. Kam thėnė 99%. Jo 100%.

Po te ishte sjell kjo temė nga njė axhė i kėtij forumi atėherė do tė diskutohej ndryshe.
Po tema u sjell nga njė inxhe dhe plus inxhet tjera e pėrkrahen, e pėrkrahi edhe vet se ēka osht e tepėrt ėshtė!

Por.....


Panta unė kam parė bosa qė edhe gruas sė vet ja kan pėrplas pėr ftyre punėn e bėrė shkel e shko e le mė puntorėve tjera...

panta_rhei
13-10-09, 12:50
Murgesha,
e kam konsideruar deklaratė skandaloze postimin tim sepse kam llogaritur nė reagimet dhe keqkuptimet...

Nuk kam asgjė kundėr femrave shqiptare... kundėr ingjeve po...

Edhepse ėshtė fare e dukshme qė femrave shqiptare po ju pėlqen edhe po ju vjen lezet kur po e lujnė rolin e qyqajkes, e tė ingjes... sepse disi po ia mundėson me ndejtė anash e me u dembelavė...
Disi menzi po prisni ju femrat me dalė ndonjė bal (si unė psh ose dikush tjetėr) edhe me ju thanė "ta ha, ta boj, ta shkyj, ta qaj...", edhe ju pastaj me thanė "qe, na e provuam por ju na ofenduat"... ok, ke tė drejtė, shko tash kapi tentenet edhe seriallat edhe bonu ingje se s'paske faj. :biggrin:

Ēėshtja ėshtė qė femra shqiptare tė shkojė pėrtej fyerjeve, pėrtej ofendimeve, pėrtej barrierave. Dhe kjo nuk arrihet me hatėr, me njofsi e me ligėshti, por arrihet me mund, me punė, me djersė e me sakrifica tė mėdha.

Urata
13-10-09, 14:25
Miremengjes t'gjitheve....! Falemnderit per leximin e 'mundimit' te Z. Mushkolaj(dhe "telashen" time me e sjell ketu se goxha do pune dhe copy-paste ha,ha,haaaaaaaaaa...)


he bela....! UNE, qenkam 'emnue NDERMJETSUESE/PRIJESE e "hallit dhe "deshires, une
FOTOGRAFI E INGJEVE t'Z. Mushkolaj....!


tani, nuk kam kohe qe t'behem e gjate!

ps: modestia ulet ne mendimin e teutaA, lovely dhe sherri...! Murgeshe dhe roadruuner une e di qe ju e doni "KRYEINGJEN " ama nuk eshte nevoja per reagim "bombardues".....!

pa 'shit disturbers nuk 'provokohet mendimi/debati....!nuk do diskutonim....!


edhe tjetra ju te dyat e dini qe une s'ndaloj ne nickat(rezerve) sepse i shoh HAN mbeturinash/arrogances/ligesis...!


Inxhet e Z. Mushkolaj duhet ndryshue....! duhet ndryshue vetem per arsyen se POLITIKA udhehiqet nga BURRAT dhe ne te cilen grate plotesojne vetem quota/"hijeshim" strukture...!

do vij prap.....!


mirembetshi....!

Amina
13-10-09, 14:33
Po m vjen keq me folė... shumė... Zoti mė ndjeftė... (e dij se po bėj kėtu njė deklaratė skandaloze, duke njohur rrethanat e kėtij mixhlizi, por po e bėj me vetėdije):

Urata!? Temė shumė e qėlluar.
Veq me ia lėshu njė sy kėtij forumi... femra shqiptare... mjerim... 99.9% kategori e ingjeve.
Nuk e kalojnė dot nėpėr postime nivelin e "hahahahahahahhahaaa", "qka po te rrok ty... kqyre ti vetin... un e jepa mendimin tim", ose maksimumi "pajtohem me mendimin tėnd"...
Veq lėshoja njė sy se nė cilat tema angazhohet femra 99%... edhe komenti do tė jetė i tepėrt. Kurse nėse kyqet nė ndonjė temė qė, bota e zhvilluar e cilėson si tė rėndėsishme ose serioze, megjithatė kyqet duke sjellė ndonjė material tė huazuar nga interneti, e tė cilin as vet nuk ėshtė nė gjendje pastaj me e mbrojtė ose me e arsyetu)...

Kjo, sinqerisht ėshtė, tė paktėn pėr mua, shumė dėshpėruese.

PS. A po doket qė e kam marrė kėtė punė, pak ma tepėr sesa duhet, seriozisht???!!!

Mund tė jetė. Nuk e pėrjashtoj.

Te jesh i nje mendimi me nje postim apo edhe huazim te ndonje anetari nuk te ben as "ingje" dhe as te dobet apo te lig.

Ne tema te ndryshme hasim edhe ne mendime te ndryshme. Ka disa anetar qe kur pergjigjen ne nje tem jan me te aft apo din te shprehen me mire. Dhe pse te mos e thuash qe pajtohesh me at mendim, kur vertete deshiron te shkruash te njejtin mendim por qe se nuk mund ta shprehesh apo nuk te vijn ato fjale per te ju pergjigjur ashtu edhe sic e mendon. Nuk e di cfare "ligeshtije" tregon kjo?!

Sa i perket "hahaha": te besh nje pyetje dhe te mos vendosesh ?, eshte sikur ben shaka dhe nuk e shkruan "hahaaha".

Virti
13-10-09, 14:39
... shume pak po kuptoj! :rolleyes:

DEA
13-10-09, 15:52
Secila inxhe ketu, eshte bija , motra, nena,gruaja e dikujt. Andaj rezultati i inxheve eshte puna e axhave.

lovely
13-10-09, 16:05
ku dojn me na dal ingjet problematike :biggrin:

Murgesha
13-10-09, 19:08
Murgesha,
e kam konsideruar deklaratė skandaloze postimin tim sepse kam llogaritur nė reagimet dhe keqkuptimet...

Nuk kam asgjė kundėr femrave shqiptare... kundėr ingjeve po...

Edhepse ėshtė fare e dukshme qė femrave shqiptare po ju pėlqen edhe po ju vjen lezet kur po e lujnė rolin e qyqajkes, e tė ingjes... sepse disi po ia mundėson me ndejtė anash e me u dembelavė...
Disi menzi po prisni ju femrat me dalė ndonjė bal (si unė psh ose dikush tjetėr) edhe me ju thanė "ta ha, ta boj, ta shkyj, ta qaj...", edhe ju pastaj me thanė "qe, na e provuam por ju na ofenduat"... ok, ke tė drejtė, shko tash kapi tentenet edhe seriallat edhe bonu ingje se s'paske faj. :biggrin:

Ēėshtja ėshtė qė femra shqiptare tė shkojė pėrtej fyerjeve, pėrtej ofendimeve, pėrtej barrierave. Dhe kjo nuk arrihet me hatėr, me njofsi e me ligėshti, por arrihet me mund, me punė, me djersė e me sakrifica tė mėdha.

Nuk ishte deklarata skandaloze jo, me skandaloz ishte pergjithsimi e ai nuk te falet!

Besoj se i din fare mir rrethanat e kushtet si vjen nje femer deri tek pozita ne Kosove, besoj se e din dhe je i vetedijshem qe ato qe vertet kan ber mundin, djersen, punen dhe e meritojne te jen ato vende ku udhehiqet as qe e kan ate shance te arrijne aty.

Qaso inxhe ju konvenojne axhallareve e politikes ditore ne Kosove kukulla qe nuk dijn mi ba dy fjal bashke...

Edhe ne ket forum ato inxhe qe dalin pertej friges se shtypjes se mendimeve prej axhave etiketohen, etiketohen, etikohen e nje prej etikuesve je edhe ti Panta kur e shkruan haptazi se ne menxi ē`po presim!!!!!!!

Murgesha
13-10-09, 19:12
Miremengjes t'gjitheve....! Falemnderit per leximin e 'mundimit' te Z. Mushkolaj(dhe "telashen" time me e sjell ketu se goxha do pune dhe copy-paste ha,ha,haaaaaaaaaa...)


he bela....! UNE, qenkam 'emnue NDERMJETSUESE/PRIJESE e "hallit dhe "deshires, une
FOTOGRAFI E INGJEVE t'Z. Mushkolaj....!


tani, nuk kam kohe qe t'behem e gjate!

ps: modestia ulet ne mendimin e teutaA, lovely dhe sherri...! Murgeshe dhe roadruuner une e di qe ju e doni "KRYEINGJEN " ama nuk eshte nevoja per reagim "bombardues".....!

pa 'shit disturbers nuk 'provokohet mendimi/debati....!nuk do diskutonim....!


edhe tjetra ju te dyat e dini qe une s'ndaloj ne nickat(rezerve) sepse i shoh HAN mbeturinash/arrogances/ligesis...!


Inxhet e Z. Mushkolaj duhet ndryshue....! duhet ndryshue vetem per arsyen se POLITIKA udhehiqet nga BURRAT dhe ne te cilen grate plotesojne vetem quota/"hijeshim" strukture...!

do vij prap.....!


mirembetshi....!

Jo oj e Uruar nuk kam hy tė shkruaj nė kėtė temė pse tė dua ty.

Pėrkundrazi aty ku e shkruan se tu kujtua Konti dhe inxhet e forumit ti sikur mėton tė dallosh veten, tė mos jesh njėra prej atyre tė inxheve tė Kontit, mu kujtuan edhe mua fyerjet qė spran sė thėni pėr kėto inxhe tė forumit Konti!!!!!!

Urata
13-10-09, 19:28
Murgeshe, pse po i quen "axha" .....?:wink:


ps: nuk kam menue qe ti po shkruen ketu pse m'don mue...!


Mue po m'duket se inxhet e forumit te omla diqysh...! edhe mire/drejt komunikuesit po i mbajm ksajde....!:wink:


tung i here se sot jam busy....!

panta_rhei
13-10-09, 20:06
Hej Murgeshė,
take it easy please... ingjet janė produkt i axhave, axhat janė produkt i ingjeve... nuk munden me ekzistu pa njėra tjetrėn...
Ēėshtja ėshtė: pėrfaqėsues tipik i femrės nė Kosovė ėshtė ingjja. Kurse e njėjta nuk ėshtė edhe me meshkujt. Pra, nuk ėshtė axha tek meshkujt.
Pra, pavarėsisht profesionit qė kanė, 99% e femrave me lezet hyjnė nė profesionin e ingjes... i kuptoj... sepse kalojnė ma mirė... pėrgjegjėsia ėshtė mė e vogėl... ma pak ju dhem kryet.

Murgesha
13-10-09, 20:09
Hej Murgeshė,
take it easy please... ingjet janė produkt i axhave, axhat janė produkt i ingjeve... nuk munden me ekzistu pa njėra tjetrėn...
Ēėshtja ėshtė: pėrfaqėsues tipik i femrės nė Kosovė ėshtė ingjja. Kurse e njėjta nuk ėshtė edhe me meshkujt. Pra, nuk ėshtė axha tek meshkujt.
Pra, pavarėsisht profesionit qė kanė, 99% e femrave me lezet hyjnė nė profesionin e ingjes... i kuptoj... sepse kalojnė ma mirė... pėrgjegjėsia ėshtė mė e vogėl... ma pak ju dhem kryet.

Ani bre panta po e lėmė ashtu si po thua ti.
Ja kam mėrzi komentev qė nuk qojnė asku, e po e marr me tė lehtė mbasi edhe ti po mė kėshillon!

Urata
13-10-09, 20:32
Rrnofshin inxhet...!

teutaA
13-10-09, 21:19
koha e ingjeve me duket ketu fjala eshte per mentalitetin e femres kosovare ne ditet e sotit e ne ket tem pikrisht veqohen femrat ne ks dhe stili i tyre ne vendet e punes :rolleyes:

ingjet kjo kategori shum mir besa kan perparu i kan hjek shamijat jan hy pak ne mod por problem kryesor mendoj qe jan xhixhat e ks hahahah me stilin e tyre psh punojn ne spital rrog 140 euro e duart plot dukat hmmm qudi ku e kan gjith ate kapital me i ofru vehtes nje lluks te till :rolleyes:

femrat e fd shum perparimtare sa qe shpesh quditem me besoni dhe para se te regjistrohem ne ket forum nuk e kam dit qe ekzistojn kto lloj familjesh ne shqiptarhane merreni shembull Uraten Murgeshen Eminen Lovelin Shejtonken Halla e madhe Roadrunner Selvijen e shum te tjera edhe pse kemi nje gjini mashkullore me mentaliete te ult prap ja kan arrit me vite te tera te jen antare te sjellshme dhe ne hap me kohen kjo eshte edhe arsyea kryesore pse ky forum eshte kaq i frekuentuar

opsss arsyeja pse jam regjistru ne ket forum jan ketu femra familjare qe jan ne mesin ton kam nderin dhe ju kam lakmin ju lumt te gjithave:wink:

ju peshendes me nje ahhahhahahhahahahhahahahah

DEA
13-10-09, 21:49
Murgeshe, pse po i quen "axha" .....?:wink:


ps: nuk kam menue qe ti po shkruen ketu pse m'don mue...!


Mue po m'duket se inxhet e forumit te omla diqysh...! edhe mire/drejt komunikuesit po i mbajm ksajde....!:wink:


tung i here se sot jam busy....!

Eshte nje e met e jotja, ta them shume sinqerisht se kur sheh se biseda merr drejtim serioz e jo ne kahjen qe ke mendur , ti ikesh me disa fjale " Hajgareske" e pa dhene kurrefare pergjigje.

E di qe ke diqka ne koke, po se di se pse nuk e perdor ku duhet!

Urata
13-10-09, 22:30
koha e ingjeve me duket ketu fjala eshte per mentalitetin e femres kosovare ne ditet e sotit e ne ket tem pikrisht veqohen femrat ne ks dhe stili i tyre ne vendet e punes :rolleyes:

ingjet kjo kategori shum mir besa kan perparu i kan hjek shamijat jan hy pak ne mod por problem kryesor mendoj qe jan xhixhat e ks hahahah me stilin e tyre psh punojn ne spital rrog 140 euro e duart plot dukat hmmm qudi ku e kan gjith ate kapital me i ofru vehtes nje lluks te till :rolleyes:

femrat e fd shum perparimtare sa qe shpesh quditem me besoni dhe para se te regjistrohem ne ket forum nuk e kam dit qe ekzistojn kto lloj familjesh ne shqiptarhane merreni shembull Uraten Murgeshen Eminen Lovelin Shejtonken Halla e madhe Roadrunner Selvijen e shum te tjera edhe pse kemi nje gjini mashkullore me mentaliete te ult prap ja kan arrit me vite te tera te jen antare te sjellshme dhe ne hap me kohen kjo eshte edhe arsyea kryesore pse ky forum eshte kaq i frekuentuar

opsss arsyeja pse jam regjistru ne ket forum jan ketu femra familjare qe jan ne mesin ton kam nderin dhe ju kam lakmin ju lumt te gjithave:wink:

ju peshendes me nje ahhahhahahhahahahhahahahah


shume interesant...! kaq e re dhe kaq logjike t'shendoshe....! parandjenjat nuk m'kane genjye asnjehere....!

gjithemon ta kam dashte synin/avatarin!

thanks!

teutaA
13-10-09, 22:37
shume interesant...! kaq e re dhe kaq logjike t'shendoshe....! parandjenjat nuk m'kane genjye asnjehere....!

gjithemon ta kam dashte synin/avatarin!

thanks!

hahahah a moj urata a e ke pyet vehten najher ku i kan grat kjo kategroi e mehskujve qe na quejn neve ingje te forumit:rolleyes:

Urata
13-10-09, 22:42
Mos mendoni se me mungon aftesia e debatit mirepo po me pengon fakti qe disa njerez e gjejne veten dhe aty ku sduhet....!

nuk brengosem lehte dhe nga gjithekush...!


ps: mduhet te ik per darke....
kthehem prap!

Urata
13-10-09, 22:54
hahahah a moj urata a e ke pyet vehten najher ku i kan grat kjo kategroi e mehskujve qe na quejn neve ingje te forumit:rolleyes:

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....


ps: Nenen time e kane thirre inxhja **** dhe i kam thirre thirre grate e kusherinjeve/farefisit, besoj dhe garantoj se edhe Nena e Z. Mushkolaj eshte thirre me Inxhe ne mos xhixhi...!


je shume e thekun ne diskutim teutaA canadeze....!

emine
13-10-09, 22:54
hahahah a moj urata a e ke pyet vehten najher ku i kan grat kjo kategroi e mehskujve qe na quejn neve ingje te forumit:rolleyes:

qiko si ke me thirr ndryshe femren,kur si mashkull veq inxhet te kan rrethu,qaso me kule 17 metra qe 10 thash kopira i kan qu perniheri,,plus ec thuje inxhes afer kto fjale se papuqe hunve han,

teutaA
13-10-09, 23:00
qiko si ke me thirr ndryshe femren,kur si mashkull veq inxhet te kan rrethu,qaso me kule 17 metra qe 10 thash kopira i kan qu perniheri,,plus ec thuje inxhes afer kto fjale se papuqe hunve han,

ahhahahahhaha mos harro me kesh emine hanmi se te perjashtojm prej grupi tani:wink:

opsss me te vertet mendoj qe ja vlen te diskutohet ketu ndoshta rasisht ato femra te ks ne vende te punes hyn na dardani edhe e shofin qe jan ba hor me ate stil e ndryshojn pak se per neve ne forum more mos te lodhen se me sy spo na shofin:smile:

urata mu martu motra ne ks edhe i than me i ble dukat tha jo more po burri jem nuk e ka gjith at pasuni me me ofru mu ate lluks edhe ne cnd nuk me duhet se un punoj prej qeku ne qek jetoj ende skam ba jet per me i ofru vehtes dukatin e nuseve te ks ahhahahah

Troē
14-10-09, 09:49
[b]

E di qe ke diqka ne koke, po se di se pse nuk e perdor ku duhet!
Pernime e zgjut asht (ka diqka nkrye) por nuk e perdore sepse men ska.

Interesant sa shum dhe me gjithkan shoqnohet, edhe vjen i quan ingje indirekt duke perkujtu miqt e vet kishe qi veten spe shtin nat llogari.


rrofshin ingjet edhe un po tham Urat se te duhen met ardhun mas ingjet, e lutu lutu se tani stvin.

Troē
14-10-09, 11:29
nkofsh tarak perime kallzo drejt a hin nqate rrrypin e katrams edhe shoqja jote urat? Apo ajo i takon naj kategorije tjeter, se perime tdon e tneron ty? E zoja asht.

roadrunner
14-10-09, 11:45
Urata nuk eshte inxhe, edhe shumica shihni anderr mu dok si urata, ket e them me plot bindje...ajo eshte grofic per shume shume ne ketu ne ket forum. Edhe mos ma merrni daden neper goj, se fjala eshte ne pergjithesi e leni mos u kapni neper usernames....pifffffffffffffffffffffffff

Troē
14-10-09, 11:49
Urata nuk eshte inxhe, edhe shumica shihni anderr mu dok si urata, ket e them me plot bindje...ajo eshte grofic per shume shume ne ketu ne ket forum. Edhe mos ma merrni daden neper goj, se fjala eshte ne pergjithesi e leni mos u kapni neper usernames....pifffffffffffffffffffffffff
Ti a ke percillsja e par a dyt e kryingjes Urat? Se qi nuk asht veq igje e dijna.

roadrunner
14-10-09, 11:49
Qa po te intereson ty, a sun pe ha dreken pa e dit a? Kapju temes edhe qiti pak biber. tung e kie

Ti a ke percillsja e par a dyt e kryingjes Urat? Se qi nuk asht veq igje e dijna.

pirro
14-10-09, 13:46
Qe po muj me i ra ne fije qeti diskutimi spo muj. E di qe diqka me rrotulla po sillen senet ama fort diqka ne menyre perfekte.

DEA
14-10-09, 14:57
E nderuara Urata, reagimi im ishte pasi qe tema eshte ngaterruar me Kontin, e ne thuaja shumica e dijme fjalorin e tije te ndyre ndaj femres shqiptare. Andaj nuk mund ta perkrah asnje mendim qe nderlidhet me Kontin, pasi qe karakteri i tij njerzor ka qene nen nivel. Perndryshe tema si teme eshte kualitative, me shume deshire kisha fol rreth saj sikur te mos ishte ngatrrur qysh ne fillim.
Nese nderhyrjen time e merr si hakmarrje ateher gabon, kjo eshte menyra ime se diskutuari para kuintave, pas nuk ka.
Nuk te eshte drejtuar ty si person, por ishte dicka rreth asaj qe ke shkruar. Nese nuk me pelqen,mund edhe te deklarohem haptas. Mendoj se nuk me eshte mohuar ende e drejta e fjales.

Sinqerisht DEA

DEA
14-10-09, 15:03
Urata nuk eshte inxhe, edhe shumica shihni anderr mu dok si urata, ket e them me plot bindje...ajo eshte grofic per shume shume ne ketu ne ket forum. Edhe mos ma merrni daden neper goj, se fjala eshte ne pergjithesi e leni mos u kapni neper usernames....pifffffffffffffffffffffffff
Urata deri tani eshte deklaruar se ingje i ka thirre te gjitha grat qe i ka pasur me afer per me i nderu.
Ateher nuk po e kuptoj nese ndjeheni te fyera nese ju thrrasin edhe ju ingje. Mwe vjen keq fjalen grofic nuk po e kuptoj , andaj as nuk mund ta komentoj, Kurse te behem si Urata nuk endrroj, kisha pas deshire ta kem njohurite e saja, se ma merr mendja se do ti kultivoja.

roadrunner
14-10-09, 15:23
Perse une te ndihem e fyer kurse un jam 26 vjeqe moter. Mundesh me mthirr ndesh inxhe, ndesh dad, ndesh bakllav, qysh te kishe qef, une nuk kam aso komplekse :D....

Urata deri tani eshte deklaruar se ingje i ka thirre te gjitha grat qe i ka pasur me afer per me i nderu.
Ateher nuk po e kuptoj nese ndjeheni te fyera nese ju thrrasin edhe ju ingje. Mwe vjen keq fjalen grofic nuk po e kuptoj , andaj as nuk mund ta komentoj, Kurse te behem si Urata nuk endrroj, kisha pas deshire ta kem njohurite e saja, se ma merr mendja se do ti kultivoja.

DEA
14-10-09, 15:31
Urata nuk eshte inxhe, edhe shumica shihni anderr mu dok si urata, ket e them me plot bindje...ajo eshte grofic per shume shume ne ketu ne ket forum. Edhe mos ma merrni daden neper goj, se fjala eshte ne pergjithesi e leni mos u kapni neper usernames....pifffffffffffffffffffffffff ......

roadrunner
14-10-09, 15:34
A ben me ma zberthy kete kerkesen tende, qfare kerkon. Mos pahire je prek me postimin tem se kam shpreh mendimin tim ndaj Urates? Nese nuk eshte kjo ateher me ndihmo te te kuptoj

......

lovely
14-10-09, 16:11
i madh e i vogel jeni dal pej temes, ncncn

ktu osht tema per policen shqiptare, qe shkon n pune, nreq frizure, i ngjet 2 killa shminka, i vnon 20 rrathe t dujkatit, e i mush gizhtat unaza, ma zi se me shku n dite t grave, edhe e arreston njerin, bohet fjale per ingjet qe lyhen, ngjyhen, nreqin frizura, mathin shtiklla 20 cantin edhe shkojne n pune, qfaredo pune cofte. Po nuk kan faj se nuk dijne ma shume, nuk kan pa ma shume e nuk dijne ma mire. qashtu eshte rrethi, qashtu eshte mentaliteti.
Dikush vjen e kallxon qe e kan kryt thate, nashta e kan, nuk po m intereson, tema eshte per veshje e jo per dijeni, Dijenine funi i funit qaq sa jau ka dhane Zoti, e sa ua mundesojne rrethanat.

hon e don i kena thirr grate e mixhollareve ingje, po ktu po bohet fjale per do tjera ingje :biggrin:

selam iu bon

ingjja :biggrin:

Urata
14-10-09, 18:18
Qe po muj me i ra ne fije qeti diskutimi spo muj. E di qe diqka me rrotulla po sillen senet ama fort diqka ne menyre perfekte.


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa....! jo une po i die rotullat valla veq ka dashte Allahu qe durim/tolerance kam me bollek n'gjak dhe udhehiqem nga kujdesi/miresia e krejt kjo eshte pershkak se jam e rrethuar me ngrohtesi dhe kualitet...!ps: une se gjej veten as ne inxhet e z. Mushkolaj e as ne inxhet e Kontit...! sikurse nuk e gjej veten as ne shumicen e stafit/antareve dhe as ne Kontin...!

Me Kontin gabuet te gjithe andaj dh eskaloj e shara...!


Po i drejtohem DEAS; as Troc nuk ka fjalor me t'mire se Konti, biles Konti eshte i hapur, perdore nick tjeter vetem kur i ipet BANN....! e BANNET e Kontit une i shoh deshtime .....!

DEA, aq me ben ne m'nderon/ vlereson mua apo dhe menqurin time ti apo tjetri....! une s'ndaloj....! Mos u flijo ma per dhjam pleshti se nuk te ben nder, besom! Keni keqkuptue, nuk eshte faji im....!

I jam drejtue Murgeshes pse po i therret axha...? ne pleqte /nivel inxhesh i kem thirre BAL....! por me t;thane te drejten nuk kishte nevoj te mirret me Bala fare, me mire t'mirreshim me ndonje IDE/MENDIM beneficiare se ajo qe flet Z. Mushkolaj eshte COPE E MADHE realiteti femror Kosovar....! Une per vete e lexova Panta por s'kisha perse te sekelldisesha AI DHA MENDIMIN E TIJ, ai e bri te veten ...! Une nuk e kam ndermend "te bie deshmore" se po mbroj GENDER qe i takoj dhe une....!

DEA, ti rri/mbaju ne nivelin/kategorin tende e une ne timen! une ndihem mire keshtu si jam dhe ketu ku jam.... ishalla dhe ti ndihesh de je mire ashtu siq ke dashur vete....!


Nje shoqeri do te arrije emancipim kultural dhe do ngritet shpirterisht vetem athere kur ne qender/balle te ketyre proceseve vendoset gruaja dhe kanalizon drejte e efektivisht POTENCIALIN e saj zhvillimor e jo me STIL alla inxhe( nenash/gjyshesh tona plot prej tyre paqin ndjese) ....!


lovely,roadruuner dhe emine ju don DADA....!

emine
14-10-09, 18:26
kam fitu bindje se Troc nuke pe dine a me majte fustanin apo pantollat,a me shku em ingje a me axhet,sdi hiq qka po na e pshtjellin kallabuqin veq ishalla sjan qeshtu te zhgenjyme si paraqiten disa se vaj halli tyne kam dhimbte cfare jete te tmershme bajne derisa hyn ne forum e shprehin vner ne njerz qe nuke i njofin:(

dado qaf hahahhahhhhahahhahhah

Urata
14-10-09, 18:38
kam fitu bindje se Troc nuke pe dine a me majte fustanin apo pantollat,a me shku em ingje a me axhet,sdi hiq qka po na e pshtjellin kallabuqin veq ishalla sjan qeshtu te zhgenjyme si paraqiten disa se vaj halli tyne kam dhimbte cfare jete te tmershme bajne derisa hyn ne forum e shprehin vner ne njerz qe nuke i njofin:(

dado qaf hahahhahhhhahahhahhah


shpirte e dades, te lutem shume ty dhe synit tim mos hargjoni minuta ne kyqje diskutimi te till! ju, ju te pakten me njihni....!


VRASESIT/KRIMINELET shtiejn me plumb per te te vrare, ose edhe dhunojne/prejne se ndeshen me personin...! e "KRITIKU" INATQOR (perndryshe patologjik) nxjerr fjalen n'vend plumbit dhe dhunes...!
kam thene dikund me larte se NICKUN dytesor te njerit e shoh HAN MBETURINASH(kupto drejte ketu) ARROGANCE sepse udhehiqet nga ligesia....!

UNE PO PAJTOJ ME KONTIN E TE TJERAT ME TROC dhe jeta vazhdon....!

Qika^Me^Kule
14-10-09, 18:40
kam fitu bindje se Troc nuke pe dine a me majte fustanin apo pantollat,a me shku em ingje a me axhet,sdi hiq qka po na e pshtjellin kallabuqin veq ishalla sjan qeshtu te zhgenjyme si paraqiten disa se vaj halli tyne kam dhimbte cfare jete te tmershme bajne derisa hyn ne forum e shprehin vner ne njerz qe nuke i njofin:(

dado qaf hahahhahhhhahahhahhah

aghaghaghaghaghaghghaaghaghaghaghaghghagh kuku beso menxi qe e kuptova titullin e temes moj ghaaghghgha kur te lexova ty kret e kuptova:smile:

DEA
14-10-09, 19:55
Qe te funksionoj komunikimi, duhen ndeshur sado pak diku, deshirat, idet, njohurit me bashkekomunikuesin. Perndryshe gjithqka eshte e kot, nese flet e nuk kuptohesh.


poashtu nuk i perkrahi as ato femra,qe shkojne ne pune me shtiklla e dukat.......

lovely
14-10-09, 20:21
i madh e i vogel jeni dal pej temes, ncncn

ktu osht tema per policen shqiptare, qe shkon n pune, nreq frizure, i ngjet 2 killa shminka, i vnon 20 rrathe t dujkatit, e i mush gizhtat unaza, ma zi se me shku n dite t grave, edhe e arreston njerin, bohet fjale per ingjet qe lyhen, ngjyhen, nreqin frizura, mathin shtiklla 20 cantin edhe shkojne n pune, qfaredo pune cofte. Po nuk kan faj se nuk dijne ma shume, nuk kan pa ma shume e nuk dijne ma mire. qashtu eshte rrethi, qashtu eshte mentaliteti.
Dikush vjen e kallxon qe e kan kryt thate, nashta e kan, nuk po m intereson, tema eshte per veshje e jo per dijeni, Dijenine funi i funit qaq sa jau ka dhane Zoti, e sa ua mundesojne rrethanat.

hon e don i kena thirr grate e mixhollareve ingje, po ktu po bohet fjale per do tjera ingje :biggrin:

selam iu bon

ingjja :biggrin:

pasna harru me tho se veq me Teuten pajtohna100%

motra Zarife, mpuq e kie :wink:

teutaA
14-10-09, 20:36
pasna harru me tho se veq me Teuten pajtohna100%

motra Zarife, mpuq e kie :wink:

mpuq back oj motra has hahahahahhah te pershendes me nje te keshne edhe me ba me te pa me shtiklla ne airoport per kreje kam me ti dhan:smile:

opsss nime e anita muqaj qe i jep lajmet me peslirsh qka po ja u merr mendja gabim apo ?

lovely
14-10-09, 20:41
mpuq back oj motra has hahahahahhah te pershendes me nje te keshne edhe me ba me te pa me shtiklla ne airoport per kreje kam me ti dhan:smile:

opsss nime e anita muqaj qe i jep lajmet me peslirsh qka po ja u merr mendja gabim apo ?

kurr nuk e pasna zamarit aniten me peslirq tybe motra Zarife:biggrin: no komentos hiq :D

qysh bre s po m len me dal me shtiklla n aeroport? a bon bile pak frizure me nreq edhe nja 3-14 rrathen dore ? hahahahahahahahahahahahahaa

teutaA
14-10-09, 20:46
kurr nuk e pasna zamarit aniten me peslirq tybe motra Zarife:biggrin: no komentos hiq :D

qysh bre s po m len me dal me shtiklla n aeroport? a bon bile pak frizure me nreq edhe nja 3-14 rrathen dore ? hahahahahahahahahahahahahaa

qysh moj se ka zamarit peslirshin veq ne konop te zi e ka vjerr pak me moderrne ahhahah valla oj motra zarife boll po ju lakmoj ne qata dukat edhe po me shko mendja te ajo kenga " epaske mush fytin dukat e e han buken that ":smile:

opsss mendoj qe eshte e tepert me hy dikush borgj per me u martu sherri i dukatit ncncnc qfar dashnije kur e shtin burrin borgj deri ne fyt ani na keshin neve te jashtit dashni me interes phaaaa

lovely
14-10-09, 20:49
qysh moj se ka zamarit peslirshin veq ne konop te zi e ka vjerr pak me moderrne ahhahah valla oj motra zarife boll po ju lakmoj ne qata dukat edhe po me shko mendja te ajo kenga " epaske mush fytin dukat e e han buken that ":smile:

opsss mendoj qe eshte e tepert me hy dikush borgj per me u martu sherri i dukatit ncncnc qfar dashnije kur e shtin burrin borgj deri ne fyt ani na keshin neve te jashtit dashni me interes phaaaa

po de, shit pasuni e blej dukat, tani ha buke e fustana e 15 pare papuqe qe nuk i perdor kurr

le qe qfare dashnije, se "adet" osht familja me lyp sene, po qysh ka ftyre ajo familje me i dal dhanrrit perpara masanej kur ia ka lyp 3000 evra dukat :mad: tu e dit qe nuk ka kushte ncncncnc

eee po aqik dyjese ishum kan

teutaA
14-10-09, 20:52
po de, shit pasuni e blej dukat, tani ha buke e fustana e 15 pare papuqe qe nuk i perdor kurr

le qe qfare dashnije, se "adet" osht familja me lyp sene, po qysh ka ftyre ajo familje me i dal dhanrrit perpara masanej kur ia ka lyp 3000 evra dukat :mad: tu e dit qe nuk ka kushte ncncncnc

eee po aqik dyjese ishum kan

ahhahah un kam me huazue a bon se tybe jo skam pare me ble 1000 euro komplet sinqerisht edhe qito adete palidhje duhet me i hjek :smile:

teutaA
14-10-09, 20:55
Teuta, veq pak tash mos ja teproni per do sene... ok tash me fol pak drejt a... ku i bone ti qato kushte ose qata stila anej knej qe po tripavni ketu kishe ju veq pak sa me than shminkatni....Krejt qat pune, qat shkollim qato mundsi i ke gjet pik e madhe e shtypit, i ke gjet te gatshme ti ka mundsue kanada ( e ne e dijm mire qfar mundsis ofron kanada dhe Skandinavia ) Se kur shkon naj aheng atje ne kanada.. qoft aheng familjar apo naj diskotek diku mundohni me ble tesha naj fustan deri 500 euro veq me u duk mire aty me fitue vemendjen e tjerve....mani se edhe te perendimit ja teprojn......, une e di qka vesh ni suedezk kur del ne disko e qka nje shqiptare.....

po tipii un kam mundesi me ofru se punoj vet edhe standardi i jetes eshte ndryshe nuk e shti kerkon borgje edhe me u martu nuk ja bi punen kerkujt me than skam mudesi me u martu budallaki pse ske mundesi se me keshin kojshija duhet me ble dukat aa ncuk ti dallojm gjanat kosov edhe kanada

lovely
14-10-09, 20:55
ahhahah un kam me huazue a bon se tybe jo skam pare me ble 1000 euro komplet sinqerisht edhe qito adete palidhje duhet me i hjek :smile:


pasha ingjen ingjja 30 vjet martese po i bon kurr komplet t dukatit s kam ble :wink: se ta kisha huazu une :biggrin:

teutaA
14-10-09, 20:58
pasha ingjen ingjja 30 vjet martese po i bon kurr komplet t dukatit s kam ble :wink: se ta kisha huazu une :biggrin:

ahhahahah jo moj nje byzhiteri 10 dollar ne aldo edhe e nderroj per gjdo dit qy :smile:

halla e madhe
14-10-09, 21:28
Qenka teme se jo mahi,ani ky far alamet gazetari na paska knaq e ndeze emocionet e inxheve,haj medet per inxhet e sodit dhe gazetaret e sotit qe po shkruajne disa rreshta me cinizem e po t'ja fusin karieres hava bac hava...mazamakeq qe qe keso gazetaresh qe ju ban ndergjegja me fole per inxhet,motrat, qe ndoshta ne kete kohe te veshtire mundohen t'i perballojne perditshmeris me nje page shume te vogel,te mbajne familje, te punojne nga 8 ore dhe prap te jane te disponuara me stoli e frizura,...shume qenka i perpikte ky far gazetar bali qe fokuson sjelljet e inxheve,ky far bali qe ndoshta as maturen nuk ka munde ta kryej si duhet ju dha e drejta te behet "dikushi" ti perbuze inxhet, motrat e nenat e dikujt,kane then dikur:_"qo zot mend ku s'ka!"...po tash po hyjme ne Evrope do ti kalojme te gjithat me siguri,po ku po na mbeten keta qe i shajten inxhet, nenat e motrat e veta, eshte mjerim kur me kujtohen disa qe shkruajne si pseudo gazetar me zi se qyqar,aty kur shahet femra aty s'ka edukate familjare!!!

ps;Urata, ky postim s'ka te beje me ty aspak, me vjen keq qe bijne keso fylla e lexojne bota tallava te fyllave!!!

halla e madhe...edhe inxhe ,po inxhe me zemer te pathyer!!!!:smile:

lovely
14-10-09, 21:32
Qenka teme se jo mahi,ani ky far alamet gazetari na paska knaq e ndeze emocionet e inxheve,haj medet per inxhet e sodit dhe gazetaret e sotit qe po shkruajne disa rreshta me cinizem e po t'ja fusin karieres hava bac hava...mazamakeq qe qe keso gazetaresh qe ju ban ndergjegja me fole per inxhet,motrat, qe ndoshta ne kete kohe te veshtire mundohen t'i perballojne perditshmeris me nje page shume te vogel,te mbajne familje, te punojne nga 8 ore dhe prap te jane te disponuara me stoli e frizura,...shume qenka i perpikte ky far gazetar bali qe fokuson sjelljet e inxheve,ky far bali qe ndoshta as maturen nuk ka munde ta kryej si duhet ju dha e drejta te behet "dikushi" ti perbuze inxhet, motrat e nenat e dikujt,kane then dikur:_"qo zot mend ku s'ka!"...po tash po hyjme ne Evrope do ti kalojme te gjithat me siguri,po ku po na mbeten keta qe i shajten inxhet, nenat e motrat e veta, eshte mjerim kur me kujtohen disa qe shkruajne si pseudo gazetar me zi se qyqar,aty kur shahet femra aty s'ka edukate familjare!!!

ps;Urata, ky postim s'ka te beje me ty aspak, me vjen keq qe bijne keso fylla e lexojne bota tallava te fyllave!!!

halla e madhe...edhe inxhe ,po inxhe me zemer te pathyer!!!!:smile:

ingjja Halla e madhe :biggrin: , me qato paga t vogla qe po i mbajne familjet, qysh po kan bre me ble gjithe ate dukat e me nreq flizura perdite? n ven se me ia plotsu fmise t vet nej extra kusht ???


ps; une nuk e shoh dukatin e frizuren si disponim, po si stoli per vende t caktune
pa te keq
ingjja pa dukat :biggrin:

Murgesha
14-10-09, 22:30
ingjja Halla e madhe :biggrin: , me qato paga t vogla qe po i mbajne familjet, qysh po kan bre me ble gjithe ate dukat e me nreq flizura perdite? n ven se me ia plotsu fmise t vet nej extra kusht ???


ps; une nuk e shoh dukatin e frizuren si disponim, po si stoli per vende t caktune
pa te keq
ingjja pa dukat :biggrin:


Po nuk e blejn vet oj Re.

Bile tash kur ta boj dasmen per djalin tem, o dukatin e modes se fundit e plus dimi e jelek ma te reja qe jan dal kam me ti ble, ja nuk koritna une para shoqev me me than e paske lon nusen cullak pa dukat e pa tesha.

Qeshtu edhe ato inxhet e atjeshit e kan dukatin se ja u kan ble vjehrrat.

S.P tybe kur jam martu krejt sari ma patėn bo qafėn me dukat ha,hahahaahahahahaahah.
Dhe nuk guxon me mė thonė unė du dukat tė teneqev qė po i bajnė tash ato perėndimoret, pffffffffff kur po na vijnė pėr vizitė prej atje krejt qafat e zdralavta e tė nxime tuj bajtė qeshit metali e po na fryhen kishe na moderne :biggrin:

teutaA
14-10-09, 22:47
Po nuk e blejn vet oj Re.

Bile tash kur ta boj dasmen per djalin tem, o dukatin e modes se fundit e plus dimi e jelek ma te reja qe jan dal kam me ti ble, ja nuk koritna une para shoqev me me than e paske lon nusen cullak pa dukat e pa tesha.

Qeshtu edhe ato inxhet e atjeshit e kan dukatin se ja u kan ble vjehrrat.

S.P tybe kur jam martu krejt sari ma patėn bo qafėn me dukat ha,hahahaahahahahaahah.
Dhe nuk guxon me mė thonė unė du dukat tė teneqev qė po i bajnė tash ato perėndimoret, pffffffffff kur po na vijnė pėr vizitė prej atje krejt qafat e zdralavta e tė nxime tuj bajtė qeshit metali e po na fryhen kishe na moderne :biggrin:


ooo e gjeta ku me lyp dukatin hua hahahahah edhe eminja nashta mi gjon do dimijaaaa edhe u martova tybe :smile:

GURI SYLAJ
15-10-09, 04:57
Inxhe e edhe Axha
ne eshte mbushe mahalla,
kur nuk kan cka bejne
nisin kallxojne prralla!

Uuuu, a e dini cka njeve
,cka kish ba vaki-
i pshtjellin muhabetet
hiq pa pi raki!....

Vazhdone !!

Urata
15-10-09, 05:11
Qenka teme se jo mahi,ani ky far alamet gazetari na paska knaq e ndeze emocionet e inxheve,haj medet per inxhet e sodit dhe gazetaret e sotit qe po shkruajne disa rreshta me cinizem e po t'ja fusin karieres hava bac hava...mazamakeq qe qe keso gazetaresh qe ju ban ndergjegja me fole per inxhet,motrat, qe ndoshta ne kete kohe te veshtire mundohen t'i perballojne perditshmeris me nje page shume te vogel,te mbajne familje, te punojne nga 8 ore dhe prap te jane te disponuara me stoli e frizura,...shume qenka i perpikte ky far gazetar bali qe fokuson sjelljet e inxheve,ky far bali qe ndoshta as maturen nuk ka munde ta kryej si duhet ju dha e drejta te behet "dikushi" ti perbuze inxhet, motrat e nenat e dikujt,kane then dikur:_"qo zot mend ku s'ka!"...po tash po hyjme ne Evrope do ti kalojme te gjithat me siguri,po ku po na mbeten keta qe i shajten inxhet, nenat e motrat e veta, eshte mjerim kur me kujtohen disa qe shkruajne si pseudo gazetar me zi se qyqar,aty kur shahet femra aty s'ka edukate familjare!!!

ps;Urata, ky postim s'ka te beje me ty aspak, me vjen keq qe bijne keso fylla e lexojne bota tallava te fyllave!!!

halla e madhe...edhe inxhe ,po inxhe me zemer te pathyer!!!!:smile:


Hallushe, je me e madhe se une edhe me mu drejtua mua nuk me ngelet hatri, megjithese jam shume e sigurte/bindur ne maturin/edukaten tende dhe ngrohtesin si GRUA/NENE/HALLE qe tregon ketu n'forum...! Sikur mos t'gjeja plot elemente per tu diskutuar per fenomenin e Z. Mushkolaj nuk do ta bija ketu...!

m'duhet te ta them se kur flet per gazetarin, une nuk do ta 'akuzoja' dhe aq shume...! n'Kosove ke shume te punesuara qe skane te mbaruar as edhe filloren, por vetem e vetem pse eshte antare e familjes/miqeve qe jane ne parti/pushtet...!!!!

Gazatari ka kap bishtin per ti ra kokes...! Inxhet e tilla po i punesojne Balokat...! Sido qe te jete, duhet shperthye dhe ec me kohen...!

GRUJA ESHTE SHTYLLE THEMELORE E FAMILJES e duhet t'jete edhe e SHOQERISE ...! Gruja mirret me organizim familje pse jo dhe edhe me shoqerin...! Sukseseve u shtrojne 'asfaltin' grate me aftesit multitaskore...!

Ishalla e kane lexue artikullin e Z. Mushkolaj te gjitha inxhet qe i ceke ai....!

Urata
15-10-09, 05:24
2X paska dale, SORRY!

Urata
15-10-09, 17:09
ahhahahah jo moj nje byzhiteri 10 dollar ne aldo edhe e nderroj per gjdo dit qy :smile:


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
ani thojka byzhyteri t'ALDO's...!


fola me nje vajze teze nje dite dhe m'tregoj per nje dasme qe ishte n'family tonen dhe thonte: o Zot i madh cfare veshe e salltanati per nje kunat timen...! ia ktheva po moj po, une puno e ato jeto...!


teutaA, une me byzhyteri t'Winners ...! :wink:

roadrunner
15-10-09, 17:19
Un kam shku te burri me dane...qashtu i pelqeva, desh em hanger pi terrpije hahahahahah... :P

Urata
15-10-09, 18:36
Un kam shku te burri me dane...qashtu i pelqeva, desh em hanger pi terrpije hahahahahah... :P

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...!
t'kisha prpozue per KRYETARE t'levizjes per transformim t'inxheve...! Kuku, shume kishe ndikue....!

Antika
15-10-09, 18:47
Koha e ingjeve
.
Teme interesante me diskutime edhe me interesante,por me interesante ishte ajo qe....tema eshte hapur nga Urata me Sherr-in:P:P

Prane nje "ingjeje te mire” qendron nje"bal i mire” .:P

Rezultat i atyre "balave" qe tash kane rastin t'i dallojne kravatat e veres nga ato te dimrit,e qe deri dje nuk dallonin as me cilen kravate i pershtaten patiket,:biggrin: sot rreth tyre mbajne "ingje" te rangut te vet ne zyra.
Pra problemi nuk eshte "ingjjet"!!
Dikush mundohet t'i mbroje, dikush fyen nga nje ndjenje "superioriteti “per pozite me te mire se sa ato "ingjet " e Kosoves!!!!!
Bera pyetjen vetes,por kete pyetje do ia parashtroja disa diskutueseve!
Valle keni menduar ndonje her ,KU DO ISHIT,NE CILEN POZITE DO ISHIT SIKUR MOS T'U IPEJ "RASTI" TE SHKELNIN EUROPEN dhe me large...??!
Andaj,kujdes ne diskutime o "ingje".Te diskutojme nje her vertet si ingje(pa thonjeza),dhe pa ate ndjenjen JU ne Kosove dhe Ju ne gurbet!

Ehh,pashe cka nuk pashe ne Gurbet,pash cka nuk pashe ne Kosove.
Me te mira o ingjet e mira.

roadrunner
15-10-09, 18:52
Kur i kisha 19 vjet, e ndrrova postin se kisha nevoj per pushim, shkova me nje organizate goxha te perparume, edhe po ma terhjekin verejtjen, pom thojn keit keit pastrusen mos gabo me nguc se eshte PDK-ashe e madhe, edhe tre vet deri tash qe kan fol me to, kan hy fell se jau nxjer guhen me dana, saqe e kan humb punene. Nuk ke guzu me fol aty per politik, qeshtu u kon rregulla per shkak te situates. Un e njohsha at zojen edhe e disha arsyen pse ajo i qitke brinat per PDK (njiheshim familjarisht se babi ka punu me vllaun e saj). Pi them shefit, qu e dhezim ni cigare, tha jo be prit le te shkojn se qy ku te koka, thash qu bre hec qyh...tha ani veq ruju mos fol najsen se e din qe je LDK hahahha....thash hajde ti....Dolem ne ballkon, tu nejt, erdh te tavolina ajo, po ma bon: Ti LDK a? Po thash. Vjerri PDK. Thash PO. Eeeee, e ki vjerrin e urt se tybe te un skishe hanger buk. Thash sha ki be ti PDK, LDK, kush po t'jep ty pare me hanger, ti lutju Zotit mem rrok barki mu qetash se e kom bo njet me ta vazhdu kontraten, e le PDK LDK se me ja fshi Thaqit zyren duhesh me prit 1 vjet me ti dhan 150 evra, kshtu qe mos u haparesh shum se aj as qe tnjeh ty. Ndash me dhez ni cigare me nejt si njeri rri, mos dash shko fshij najsen e mos qit shkelma. Eh, prej atehershit ajo ska guzu kurr hiq me fol ma PDK LDK AKR RRTTTT, a qa po di une, se do dove qeshtu duhet me jau mshel gojen se spo durohen hiq. Se kqyrin realitetin po shohin andrra.


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...!
t'kisha prpozue per KRYETARE t'levizjes per transformim t'inxheve...! Kuku, shume kishe ndikue....!

Antika
15-10-09, 18:55
Kur i kisha 19 vjet, e ndrrova postin se kisha nevoj per pushim, shkova me nje organizate goxha te perparume, edhe po ma terhjekin verejtjen, pom thojn keit keit pastrusen mos gabo me nguc se eshte PDK-ashe e madhe, edhe tre vet deri tash qe kan fol me to, kan hy fell se jau nxjer guhen me dana, saqe e kan humb punene. Nuk ke guzu me fol aty per politik, qeshtu u kon rregulla per shkak te situates. Un e njohsha at zojen edhe e disha arsyen pse ajo i qitke brinat per PDK (njiheshim familjarisht se babi ka punu me vllaun e saj). Pi them shefit, qu e dhezim ni cigare, tha jo be prit le te shkojn se qy ku te koka, thash qu bre hec qyh...tha ani veq ruju mos fol najsen se e din qe je LDK hahahha....thash hajde ti....Dolem ne ballkon, tu nejt, erdh te tavolina ajo, po ma bon: Ti LDK a? Po thash. Vjerri PDK. Thash PO. Eeeee, e ki vjerrin e urt se tybe te un skishe hanger buk. Thash sha ki be ti PDK, LDK, kush po t'jep ty pare me hanger, ti lutju Zotit mem rrok barki mu qetash se e kom bo njet me ta vazhdu kontraten, e le PDK LDK se me ja fshi Thaqit zyren duhesh me prit 1 vjet me ti dhan 150 evra, kshtu qe mos u haparesh shum se aj as qe tnjeh ty. Ndash me dhez ni cigare me nejt si njeri rri, mos dash shko fshij najsen e mos qit shkelma. Eh, prej atehershit ajo ska guzu kurr hiq me fol ma PDK LDK AKR RRTTTT, a qa po di une, se do dove qeshtu duhet me jau mshel gojen se spo durohen hiq. Se kqyrin realitetin po shohin andrra.

Kush ingjet pastruese a?

roadrunner
15-10-09, 19:01
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga roadrunner
Kur i kisha 19 vjet, e ndrrova postin se kisha nevoj per pushim, shkova me nje organizate goxha te perparume, edhe po ma terhjekin verejtjen, pom thojn keit keit pastrusen mos gabo me nguc se eshte PDK-ashe e madhe, edhe tre vet deri tash qe kan fol me to, kan hy fell se jau nxjer guhen me dana, saqe e kan humb punene. Nuk ke guzu me fol aty per politik, qeshtu u kon rregulla per shkak te situates. Un e njohsha at zojen edhe e disha arsyen pse ajo i qitke brinat per PDK (njiheshim familjarisht se babi ka punu me vllaun e saj). Pi them shefit, qu e dhezim ni cigare, tha jo be prit le te shkojn se qy ku te koka, thash qu bre hec qyh...tha ani veq ruju mos fol najsen se e din qe je LDK hahahha....thash hajde ti....Dolem ne ballkon, tu nejt, erdh te tavolina ajo, po ma bon: Ti LDK a? Po thash. Vjerri PDK. Thash PO. Eeeee, e ki vjerrin e urt se tybe te un skishe hanger buk. Thash sha ki be ti PDK, LDK, kush po t'jep ty pare me hanger, ti lutju Zotit mem rrok barki mu qetash se e kom bo njet me ta vazhdu kontraten, e le PDK LDK se me ja fshi Thaqit zyren duhesh me prit 1 vjet me ti dhan 150 evra, kshtu qe mos u haparesh shum se aj as qe tnjeh ty. Ndash me dhez ni cigare me nejt si njeri rri, mos dash shko fshij najsen e mos qit shkelma. Eh, prej atehershit ajo ska guzu kurr hiq me fol ma PDK LDK AKR RRTTTT, a qa po di une, se do dove qeshtu duhet me jau mshel gojen se spo durohen hiq. Se kqyrin realitetin po shohin andrra.Pse ku thash se inxhja ke pastruese ne organizate? Ajo ishte zonje 45-50 vjeqare ne ate kohe


Kush ingjet pastruese a?

Urata
15-10-09, 19:15
Koha e ingjeve
.
Teme interesante me diskutime edhe me interesante,por me interesante ishte ajo qe....tema eshte hapur nga Urata me Sherr-in:P:P

Prane nje "ingjeje te mire” qendron nje"bal i mire” .:P

Rezultat i atyre "balave" qe tash kane rastin t'i dallojne kravatat e veres nga ato te dimrit,e qe deri dje nuk dallonin as me cilen kravate i pershtaten patiket,:biggrin: sot rreth tyre mbajne "ingje" te rangut te vet ne zyra.
Pra problemi nuk eshte "ingjjet"!!
Dikush mundohet t'i mbroje, dikush fyen nga nje ndjenje "superioriteti “per pozite me te mire se sa ato "ingjet " e Kosoves!!!!!
Bera pyetjen vetes,por kete pyetje do ia parashtroja disa diskutueseve!
Valle keni menduar ndonje her ,KU DO ISHIT,NE CILEN POZITE DO ISHIT SIKUR MOS T'U IPEJ "RASTI" TE SHKELNIN EUROPEN dhe me large...??!
Andaj,kujdes ne diskutime o "ingje".Te diskutojme nje her vertet si ingje(pa thonjeza),dhe pa ate ndjenjen JU ne Kosove dhe Ju ne gurbet!

Ehh,pashe cka nuk pashe ne Gurbet,pash cka nuk pashe ne Kosove.
Me te mira o ingjet e mira.


Antike, shkruen si rralle,disi t'kem malle...! temen e hapi Urata por pa sherrin....! he i dalte plasa, "sherr" i bana veti....! mesiguri e ke pa si ju 'hodhen' Urates...! E ulen Uraten n'karrike gjykimi thue se une jam Z. Mushkolaj ...! Po nashte se une ua fali, m'vjen gjynah shume kur i shoh qe guten....! Ne jemi mesue me i heroizue edhe ata qe s'luftuen/vrane po veq perse bonin zhurme prej s'largi....!

u hap tema per lexim/vleresim/analize ...! une thash n'mos ju me mire se une e kuptoni 'rrefimin dhe transportin e mesazhit...!


Nje gje do ta them Antika, me shume sinqeritet a..! Sikur te isha atje do isha/dukesha me mire se qe jam ketu dhe beso ne Zot se do ndikoja vetem per dhe ne t'mire...!

E verteta e jetes shoqrore atje dallon me ketu...! Ka njerez -inxhe qe e gjejne veten me mire ketu sepse skane pas cka te humbin atje, e ka inxhe, qe atje do ta kishin me mire sepse ketu se gjejne veten por shkaqet shkak dhe po varrosin aftesit/zotesit ....!

Urata
15-10-09, 19:19
Kur i kisha 19 vjet, e ndrrova postin se kisha nevoj per pushim, shkova me nje organizate goxha te perparume, edhe po ma terhjekin verejtjen, pom thojn keit keit pastrusen mos gabo me nguc se eshte PDK-ashe e madhe, edhe tre vet deri tash qe kan fol me to, kan hy fell se jau nxjer guhen me dana, saqe e kan humb punene. Nuk ke guzu me fol aty per politik, qeshtu u kon rregulla per shkak te situates. Un e njohsha at zojen edhe e disha arsyen pse ajo i qitke brinat per PDK (njiheshim familjarisht se babi ka punu me vllaun e saj). Pi them shefit, qu e dhezim ni cigare, tha jo be prit le te shkojn se qy ku te koka, thash qu bre hec qyh...tha ani veq ruju mos fol najsen se e din qe je LDK hahahha....thash hajde ti....Dolem ne ballkon, tu nejt, erdh te tavolina ajo, po ma bon: Ti LDK a? Po thash. Vjerri PDK. Thash PO. Eeeee, e ki vjerrin e urt se tybe te un skishe hanger buk. Thash sha ki be ti PDK, LDK, kush po t'jep ty pare me hanger, ti lutju Zotit mem rrok barki mu qetash se e kom bo njet me ta vazhdu kontraten, e le PDK LDK se me ja fshi Thaqit zyren duhesh me prit 1 vjet me ti dhan 150 evra, kshtu qe mos u haparesh shum se aj as qe tnjeh ty. Ndash me dhez ni cigare me nejt si njeri rri, mos dash shko fshij najsen e mos qit shkelma. Eh, prej atehershit ajo ska guzu kurr hiq me fol ma PDK LDK AKR RRTTTT, a qa po di une, se do dove qeshtu duhet me jau mshel gojen se spo durohen hiq. Se kqyrin realitetin po shohin andrra.qou e kalo ne qeveri Kosove....!

Antika
15-10-09, 19:27
Antike, shkruen si rralle,disi t'kem malle...! temen e hapi Urata por pa sherrin....! he i dalte plasa, "sherr" i bana veti....! mesiguri e ke pa si ju 'hodhen' Urates...! E ulen Uraten n'karrike gjykimi thue se une jam Z. Mushkolaj ...! Po nashte se une ua fali, m'vjen gjynah shume kur i shoh qe guten....! Ne jemi mesue me i heroizue edhe ata qe s'luftuen/vrane po veq perse bonin zhurme prej s'largi....!

u hap tema per lexim/vleresim/analize ...! une thash n'mos ju me mire se une e kuptoni 'rrefimin dhe transportin e mesazhit...!


Nje gje do ta them Antika, me shume sinqeritet a..! Sikur te isha atje do isha/dukesha me mire se qe jam ketu dhe beso ne Zot se do ndikoja vetem per dhe ne t'mire...!

E verteta e jetes shoqrore atje dallon me ketu...! Ka njerez -inxhe qe e gjejne veten me mire ketu sepse skane pas cka te humbin atje, e ka inxhe, qe atje do ta kishin me mire sepse ketu se gjejne veten por shkaqet shkak dhe po varrosin aftesit/zotesit ....!

..shume e kjarte Urata,tru i derdhur shqipetar kudo ne bote,per keqardhje,kuptoj.
E per ndikimin,me mire te thuash"do te perpiqesha ",mundesite e kufizuara nga antivlerat,ish dashte te kesh shume durim dhe energji :wink:

roadrunner
15-10-09, 19:29
Jo, se aty jan do qesi inxhe qe i ka permend Z. Vuniqi, sem rrihet me to se un si du dallimet :D

qou e kalo ne qeveri Kosove....!

teutaA
15-10-09, 19:47
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
ani thojka byzhyteri t'ALDO's...!


fola me nje vajze teze nje dite dhe m'tregoj per nje dasme qe ishte n'family tonen dhe thonte: o Zot i madh cfare veshe e salltanati per nje kunat timen...! ia ktheva po moj po, une puno e ato jeto...!


teutaA, une me byzhyteri t'Winners ...! :wink:

hahahah qy moj ti ke ba kapital se aty pak me shtrejt ani do unaza i kan te mira hahahah motra me punon qaty ne homesens kshtu qe do me shku me marr diqka me lir se ti :smile:

edhe nime kqyr XXI forever ahhaha i kishin me te lirat edhe me te mirat

e ju qe jetoni jasht ks a muni me than qe skeni qu pare kurr ne ks per me ble dukat per kunata :rolleyes:

lovely
15-10-09, 20:32
hahahah qy moj ti ke ba kapital se aty pak me shtrejt ani do unaza i kan te mira hahahah motra me punon qaty ne homesens kshtu qe do me shku me marr diqka me lir se ti :smile:

edhe nime kqyr XXI forever ahhaha i kishin me te lirat edhe me te mirat

e ju qe jetoni jasht ks a muni me than qe skeni qu pare kurr ne ks per me ble dukat per kunata :rolleyes:


PO :biggrin:

LOJETARI
15-10-09, 20:36
Sa me shume qe po mundoheni t“i ikni realitetit veq sa po ju shkelqen ylli i inxheve ne ball .

selvija
15-10-09, 21:20
Po mu dashka 1 jav pushim mjeksor me lezu kete tem INGJEVE. shum tema debatohen per to,,ama disi pa ingje ska Forume

emine
15-10-09, 21:31
qka mkish nejt per ftyre mu(inxha min) hahahhahhahhahahhahah:biggrin:

panta_rhei
15-10-09, 21:37
Sa me shume qe po mundoheni t“i ikni realitetit veq sa po ju shkelqen ylli i inxheve ne ball .

ik bre prej ktuhit o lojtar se te thella jan kto sene per ty :tongue:

LOJETARI
15-10-09, 21:51
ik bre prej ktuhit o lojtar se te thella jan kto sene per ty :tongue:

Me fal, ika !

GURI SYLAJ
15-10-09, 22:28
Me fal, ika !


Lojtar ,mos u sill ti ktu kah inxhet po kallxo kur don me hi ne loje ???

panta_rhei
15-10-09, 22:49
Te jesh i nje mendimi me nje postim apo edhe huazim te ndonje anetari nuk te ben as "ingje" dhe as te dobet apo te lig.

Ne tema te ndryshme hasim edhe ne mendime te ndryshme. Ka disa anetar qe kur pergjigjen ne nje tem jan me te aft apo din te shprehen me mire. Dhe pse te mos e thuash qe pajtohesh me at mendim, kur vertete deshiron te shkruash te njejtin mendim por qe se nuk mund ta shprehesh apo nuk te vijn ato fjale per te ju pergjigjur ashtu edhe sic e mendon. Nuk e di cfare "ligeshtije" tregon kjo?!

Sa i perket "hahaha": te besh nje pyetje dhe te mos vendosesh ?, eshte sikur ben shaka dhe nuk e shkruan "hahaaha".

E nderuar dhe shumė e respektuar Amina,
Mė shumė se askujt tjetėr nė kėtė forum, ty tė kam borgj njė skjarim dhe njė kėrkimfalje tė sinqertė.
Kėrkimfaljen, nė lidhje me postimin tim tė parė nė kėtė temė, nėse ty pėr ēfarėdo arsye tė ka zhgėnjyer apo tė ka revoltuar ai postim. Tė jesh e bindur se ti, mė sė paku ti, nuk e meriton kėtė (as zhgėnjimin as revoltėn).
Poashtu pajtohem me Murgeshėn kur mė tha "nuk tė falet pėrgjithėsimi".

Skjarimi:
U kyqa nė kėtė temė, (me njė dozė pak mė tė tepruar tė euforisė) vetėm pėr njė arsye.
Mendoj se pėrpara ka qenė bindja e pėrgjithshme se femrat intelektuale dhe tė shkolluara po knaqen dhe po e shijojnė jetėn, kurse ingjet janė tė shtypura dhe tė nėnēmuara.
Gjatė gjithė kohės shoqėria shqiptare bėnte thirrje "pėr emancipimin* e femrės shqiptare".

Sot, e theksoj Sot, mendoj se situata ėshtė pėrmbysur. Dmth ėshtė kthyer mbrapsht.
Sot mendoj se ingjet janė ato qė po knaqen e po e shijojnė jetėn, kurse femrat intelektuale dhe me shkollė janė tė shtypura dhe tė nėnēmuara.
Sepse tė jesh e angazhuar mirėfillshėm intelektualisht dhe nė shkollė, i ka sakrificat e veta. Sidomos pėr femrat. Mbeten paksa mbrapa: familja... garderoba e shtrenjtė... dukati... shminkat..., pra tė gjitha ato gjėra qė tė nevojiten sot pėr njė jetė "normale" si tė ingjeve... pra mbetesh "mbrapa" dhe tė duhet tė ulėsh kokėn e tė dėgjosh "kanunet" e ingjeve, sepse thjesht je pakicė.
(Pse e kam shkruar "femrat e forumit"? Sepse duket qartė se janė shumicė absolute tė llojit qė trajton kjo temė)

Kjo, e nderuar, ishte arsyeja.

Mbetesh e pėrshėndetur

*emancipim nė latinisht do tė thotė pavarėsim

P.S. pse pėr kėtė nuk t'u drejtova nė privat? Nuk m'u duk fer.

Urata
16-10-09, 02:25
O po t'mire e kom pas inxhen Lude...!ps: emine po t'besoj se nuk e ke dite termin inxhe se edhe kah Istogu nuk e perdorin...!


psps: po m'duket ky Z. Mushkolaj e ka lexue Kontin se ky moti ja ka nise me na thirre inxhe, qysh ne vitin 2002-2003 ne ate forumin e thaqit...!

Urata
16-10-09, 02:27
Lojtar ,mos u sill ti ktu kah inxhet po kallxo kur don me hi ne loje ???


"Bali Gur , inxhet po e majne dardanin me 'mbuloj e shtroje'...!pastaj fsheses ma s'shumti i grahim, edhe u rrime pronto mbas cdo afishimi e jo si ato inxhet e Z. Mushkolaj qe s'qajne *****....!

ps: nuk guxoni me u ankue ne inxhet dardane se ju vret Zoti...!:wink:

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

teutaA
16-10-09, 02:30
e moj urata u gzofsh me ket tem se shum vetave po ju hjeket maska ehh un tu mendu qe veq konti eshte vetem ne fd :smile:

Urata
16-10-09, 02:43
e moj urata u gzofsh me ket tem se shum vetave po ju hjeket maska ehh un tu mendu qe veq konti eshte vetem ne fd :smile:

bashkeshtetase o s'kam qare pa qesh me kete t'urumen tende,
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa...!


mos t'ishe ti me i qite shtylla kesaj teme pata me e hap varrin e me e varros ha,ha,haaaaaaaaaaaaaa....!

sherri
16-10-09, 07:15
.
Teme interesante me diskutime edhe me interesante,por me interesante ishte ajo qe....tema eshte hapur nga Urata me Sherr-in:P:P


Inxhja,Antika! i kam do sene antike(i du shume)mose me shti me i hup krejt ;) me qate (in) qe ja ke shtu Sherr-in po me ban bashkautor, te trefisht bile,se as Urata nuk esht autore e keti qkrimi!?une veq e tregova nje ngjarje cka me kish ndodh..........
si do qe e ka mendu kjo tem dul me sherr?......ne Balave (me kravata t'shkurta e me jakne t'skijimit):biggrin: mos na ngatrro ne ket teme,hapne nje enkas per Balat...e po shtyhemi n'duar deri sa te dorzohet njera pale:P:P

roadrunner
16-10-09, 07:59
A ka naj zjarrfikes ketu pari, se u kallen kulet. Nuk di pse po jeni kunder shkrimev, a po je vret miza ner kapuq per najsen apo qka osht puna?

Tek e fundit, edhe n'kofshi te vjetra aq sa me ju than inxhe, ani qka breeee se kejt kemi mu plak, ju menut qe dejm keni me met ka 20 vjet a? Shyqyr qe inxhet qe i kam rreth meje ne jeten reale nuk kan qesi derte aaaa...kryt rahat

jEtA_1
16-10-09, 08:27
Mirmengjesi per ingjet e forumit si jeni sot a keni be plan me na gatue dicka

selvija
16-10-09, 09:43
Mirmengjesi per ingjet e forumit si jeni sot a keni be plan me na gatue dickaMirmengjesi ingjaj e dashur po qysh je ti sot qysh e ki burrin hahahah

Une mir jam burrin ne pun , vet pushim e t'ju gjuj ingjja lap-tapit hahahhaah se keta beqaret/e s'po kan ide se q'fare te shkrujn hala nuk jan pjek per disa gjera te bukura hahhaha

Konti qka ki sot per ingje???:biggrin:

~AmaZonA~
16-10-09, 18:08
Thjeshtesia ka vler me shume,sinqerisht edhe mua me ka rastisur te shof ne TV police ne Kosove qe aq shume ishte shminku sikurse me marr prej noj dite t'grave edhe me qu drejt n'vend t'punes me unaza me bylyzyk qka nuk i shkonin fare vendit ku ajo punon,por nuk jan te gjitha njesoj.

roadrunner
16-10-09, 18:13
Qetu shume po pajtohem me ty se me rregull, uniforma kur veshet, floket assesi nuk guxojne me prek jaken, vathet e unazat assesi nuk guxojne te ndohen, duart ne xhepa nuk lejohen, ngjyrosja e flokeve tek femrat me me shume se nje ngjyre nuk guxon te perdoret dhe perjashtohen ngjyrat qe kalojne normen e ngjyrave natyrale ne nje person, makiazhi perdoret shume pak e jo me dal jashta nivelit, po ndoshta per gjeneraten tjeter keto do te mirren parasysh.

Thjeshtesia ka vler me shume,sinqerisht edhe mua me ka rastisur te shof ne TV police ne Kosove qe aq shume ishte shminku sikurse me marr prej noj dite t'grave edhe me qu drejt n'vend t'punes me unaza me bylyzyk qka nuk i shkonin fare vendit ku ajo punon,por nuk jan te gjitha njesoj.

~AmaZonA~
16-10-09, 18:20
Qetu shume po pajtohem me ty se me rregull, uniforma kur veshet, floket assesi nuk guxojne me prek jaken, vathet e unazat assesi nuk guxojne te ndohen, duart ne xhepa nuk lejohen, ngjyrosja e flokeve tek femrat me me shume se nje ngjyre nuk guxon te perdoret dhe perjashtohen ngjyrat qe kalojne normen e ngjyrave natyrale ne nje person, makiazhi perdoret shume pak e jo me dal jashta nivelit, po ndoshta per gjeneraten tjeter keto do te mirren parasysh.

Po moj uroj qe gjeneratat e reja do jen me nė nivel se t'them te drejt ai Mushkolaj qe e kishte shkrujt artikullin nuk paska qen edhe aq i verber sa disa ne forum nuk po cek askend por disa qe nuk kan pare keto gjera qe po ndodhin ne Kosove e n'fakt i kan pas tėr kohen para syve te tyre.

Virti
16-10-09, 22:37
ketu nuk paska ingje a? :cool:

teutaA
16-10-09, 22:39
ketu nuk paska ingje a? :cool:

ku ashtu:rolleyes:

Virti
16-10-09, 22:40
ku ashtu:rolleyes:
qitu n'qet forum. :smile:

emine
16-10-09, 22:41
e qka i keni marak ju inxhet o,po jeni ba si dhelpna (rrushi therbt)

Virti
16-10-09, 22:41
e qka i keni marak ju inxhet o,po jeni ba si dhelpna (rrushi therbt)
mua me the a? :biggrin:

emine
16-10-09, 22:44
mua me the a? :biggrin:

mos e qite veten ne thes me kompira te mykt:P(me ty s e pata)

Virti
16-10-09, 22:48
mos e qite veten ne thes me kompira te mykt:P(me ty s e pata)
shume bre po na sulmoni ju femrat.

emine
16-10-09, 22:57
shume bre po na sulmoni ju femrat.

jo brhe mik,une u bana inxhe veq me ja maru disave qejfin,te ken qka llafosin knejna,po shuje se ska inxhe s eme pas ishin rref disa ktu bisht terfurki:P

Virti
16-10-09, 22:58
jo brhe mik,une u bana inxhe veq me ja maru disave qejfin,te ken qka llafosin knejna,po shuje se ska inxhe s eme pas ishin rref disa ktu bisht terfurki:P
:cool:

lovely
17-10-09, 02:06
:cool:

qu Virt me ingjen shko flej hohohohohohohohohoo :P

Troē
23-10-09, 08:51
Po i drejtohem DEAS; as Troc nuk ka fjalor me t'mire se Konti, biles Konti eshte i hapur, perdore nick tjeter vetem kur i ipet BANN....! e BANNET e Kontit une i shoh deshtime .....!


Pse krahason fjalorin tim me t Kontit?
Ti e din shum mir si flet dhe sillet ai. A tkam ofendu najher qe ti m krahason me te?
Edi shum mir qi ti e din se kritika dhe sharja dallojn. Tkam kritiku edhe dikund edhe ktu tkam kritiku sepse ti me ket tem qi ke prue ktu ma shum se vet ai gazetari (qi i thot veti) ke ul veten.
E kishe skrue dikun qi shum e ki dasht ingjen lude. E masi e ki dasht aq shum me vedije qellim apo pa to e ki ofendu. Se ato ingje qi ai ka shkru per to e ti e ke sjell shkrimin ktu nuk krahason me igjet e athershme. Nese i krahasojm ather po na bjen mei ofendu dhe fy deri ku nuk shkon ma edhe ni paqim dasht. Po ti qellimin ki pasun mi ofendu "ingjet"e ktuhit pa perfshi veten por nuk ji aq lart deri sa ban pjes nmesin e ktyne ingjeve prandaj ku thajsh mos flliq se automatikisht ul edhe vetenUn n dardani.de kam ardh me kit nick per her t par dhe shkruj veq me kit nick. disa juve qi juv ngjoh juv ngjo prej asaj tjitres web

roadrunner
23-10-09, 09:21
A ka najpar qerapa te leshta edhe ni jelek te vunices se kogja ftoht ja ka nis me u be

lovely
18-03-13, 23:12
Um paska marre madhi per Uraten.

roadrunner
07-06-13, 21:43
Ku jeni inxhe? Jaaa paskan ra me fjet mdoket haha