PDA

View Full Version : Disponimi juaj (politik) pėr zgjedhjet e 15 Nėntorit???


panta_rhei
14-10-09, 13:57
A do tė votoni?
Kush mendoni se e meriton votėn e qytetarėve tė Kosovės, pėrkatėsisht tuajėn!?
(Edhepse zgjedhjet janė lokale, shumica absolute e kandidatėve janė tė deleguar tė partive nga qendra, prandaj ėshtė e qartė se do tė votohet pėr programin e partive pėrkatėse):

AKR - Behxhet Pacolli
LDK - Fatmir Sejdiu
AAK - Ramush Haradinaj
PDK - Hashim Thaqi
LDD - Nexhat Daci
Ora - Teuta Sahatēia
PD - Ferid Agani
PSD - Agim Ēeku
PSK - Emrush Xhemajli
Njė tjetėr
Nuk do tė votoj

Dilaver
14-10-09, 19:24
LD e Dardanisė.

DEA
14-10-09, 20:03
Behxhet Pacolli , po veshtire ka me fitu , se mundohet me qene mire me te gjithe.

pirro
14-10-09, 20:41
Dihet more ....

teutaA
14-10-09, 20:49
ooo jepnja qati qe ka pare bieles nuk ju vjedh as nuk ju lyp :smile:

panta_rhei
14-10-09, 21:00
LD e Dardanisė.
Edhe unė votoj pėr LD tė Dardanisė.

ShEjToNkA
14-10-09, 22:10
E vetmja parti, pėr kohėn tani, qė gėzon pėr kryetar partie njė pėrson qė vėrtetė meriton tė quhet LIDER ėshtė LD e Dardanisė. Prandaj, le tė fitoj LDD!

Oqeani
14-10-09, 22:12
ooo jepnja qati qe ka pare bieles nuk ju vjedh as nuk ju lyp :smile:

ahahha Ai nuk vjedh mapakice.. se u msu me shumice !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Oqeani
14-10-09, 22:12
LDD - eshte ardhmeria e Kosoves.

teutaA
14-10-09, 22:40
ahahha Ai nuk vjedh mapakice.. se u msu me shumice !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

cili eshte ai spo di veq naj njo qe eshte i pasun se tybe qita qe skan kot e keni se deri ti ndreqin punet eveta stjau ka pa hajrin kush:wink:

LOJETARI
14-10-09, 23:07
Me ja u kqyre punen qe e kane bere deri me tani ,asnjera prej tyre nuk e meriton me ja u dhene te drejten e pushtetit .Thjeshte eshte nencmin ,fyerje dhe turp per secilin qe e qet veten aq poshte me u udheheq prej kesaj klase politike .

teutaA
14-10-09, 23:28
Me ja u kqyre punen qe e kane bere deri me tani ,asnjera prej tyre nuk e meriton me ja u dhene te drejten e pushtetit .Thjeshte eshte nencmin ,fyerje dhe turp per secilin qe e qet veten aq poshte me u udheheq prej kesaj klase politike .

Nėse dėshiron ta bėsh Zotin tė qesh , tregoja planet tua

nese don me i ba qita politikuaj me kesh jepjav voten "ehhh popull budall a hala po shpresoni qe ndryshojm aa":wink:

Makresh
15-10-09, 07:22
Bexhet Pacolli, eshte i vetmi politikan i cili ka vepruar edhe aktivisht ne ndihmen e Shqiptarėve !

Tė tjeret, vetem perralla, perralla dhe vjedhje e ndertim kasollash ne pista te skijave, te gjithe e provuan, te gjithe deshtuan ! Koha e ndryshimeve eshte ardhe, Kosova ka nevoj per ndryshim, ka nevoj per Lider !

pirro
15-10-09, 07:27
Qeverisja me e suksesshme e pas luftes ne Kosove eshte qeverisja nga Hashim Thaqi, ky nuk eshte i perkryer mirepo eshte me i miri i mundshem.

Makresh
15-10-09, 07:39
Prej gjithe qeverive qe ishin deri me tash, eshte e vertet. Thaqi ka dalur me i sukses'shmi, por mund te jet edhe me mir.

teutaA
15-10-09, 07:43
Qeverisja me e suksesshme e pas luftes ne Kosove eshte qeverisja nga Hashim Thaqi, ky nuk eshte i perkryer mirepo eshte me i miri i mundshem.

mir e kie se pa gabime e ka lexu deklaraten e pavarsis:smile:

sherri
15-10-09, 07:44
Kualicioni i ardhshem : Daci & Rambo-2

pirro
15-10-09, 07:47
mir e kie se pa gabime e ka lexu deklaraten e pavarsis:smile:

Mirepo e ka lexu .... dhe tjeret i kane duartrokit heheheh

Xuki
15-10-09, 13:49
Sivjet kysmet koalicionin LDD/AKR!

desert
15-10-09, 18:39
Sivjet kysmet koalicionin LDD/AKR!


mos shpreso bile :P

Xuki
15-10-09, 20:33
mos shpreso bile :P

Hajt dee leeem....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif


LDD/AKR...harrone votėn teme, se nuk pom len gruja!!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Kaqanikasja
15-10-09, 21:13
pdk-51

pirro
15-10-09, 21:36
pdk-51

Normal qe po

Kaqanikasja
15-10-09, 21:37
Normal qe po

Dihet bre ska fjal....

GjIlAnAsI_cSi
15-10-09, 22:22
Do te votoj.

Dr. Jashar Ramadani (LDD) ( Kandidat per kryetar te komunes se Gjilanit ) Vellau i Agim Ramadanit.

http://www.ldd-gjilan.350.com/Dr_Jashar_Ramadani.jpg

desert
16-10-09, 20:59
Hajt dee leeem....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif


LDD/AKR...harrone votėn teme, se nuk pom len gruja!!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


hahaha.. ashtu pra mire e ka gruja :D...cila gru mendove :P

Xuki
16-10-09, 21:01
hahaha.. ashtu pra mire e ka gruja :D...cila gru mendove :P


Qato qė mi humbi shpresat! hahahhahaa

MemphiSx
16-10-09, 21:21
Votova,dhe dot votoj LDD-ne,e vetmja arsye se skaaa mat mir,profesionalisht,moralisht,politikisht!!

lazdrani
17-10-09, 17:49
http://profile.ak.fbcdn.net/v224/1575/117/n1456336703_5004.jpg (http://www.facebook.com/album.php?profile=1&id=1456336703)


http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs275.snc1/10225_1127846723806_1456336703_30296258_1992999_n. jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=30296259&id=1456336703)

Abetare
17-10-09, 19:47
Hashimin dhe Pdk si zakonisht...:smile:

murrizi
17-10-09, 20:00
Pėr DISPONIMIN tuaj POLITIK

UJJ5he75MTU

Aurena
18-10-09, 15:05
Sipas asaj cfare une mendoj,askush nuk e meriton nje mandat per te udhehequr.
Jam e zhgenjyer teresisht nga te gjithe dhe disponimi im per te dalur ne votime,MUNGON.

Linka_pz
18-10-09, 21:52
LDD-Nexhat Daci

Guri i madh
18-10-09, 22:14
prej te ghith politikanve te kosoves qe kan pas rastin me tregue vehten

ma i miri esht trasusi i rruges se DR RUGOVES i nderuari NEXHAT DACI


e ka nji partner te kualiconit humanistin BEHXHET PACOLLINune ju deshiroj suksese dhe ky bashkpunim te jet afat gjat u ngopum me patriotizem polflorik populli po don pun edhe mirqenje ekonomikemjaft me kto emisionet e besa qekut u ngopum me rrena e pallavra

premium
18-10-09, 22:17
Qat ditė kom me nejt te shpija he..!! qė nevoitet vota ime ndonjė partisė ... votoj me mito (rryshfet)pėr 200 Eu .... :biggrin:... ndaqshin eee???

Guri i madh
18-10-09, 22:44
Qat ditė kom me nejt te shpija he..!! qė nevoitet vota ime ndonjė partisė ... votoj me mito (rryshfet)pėr 200 Eu .... :biggrin:... ndaqshin eee???rri ku te dush amani te koft mos i msho qasaj tavoline me kok se e sakatove

pirro
19-10-09, 07:06
Subjekti politik " LDD" dhe subjekti politik "Nuk do te votoj" te paret kokan.

roadrunner
19-10-09, 09:52
Ska disponim politik, e mjeret na per neve

>>{SpOnGeBoB}<<
19-10-09, 18:36
Pata me ja jepen voten nanes lutes :tongue: ama kerkund mara nuk e paskan qiten ne liste pisat. Sha zoten qasishna kandidata te jo te lodhte po te ngordhte qe e i kishin qiten sivjet as me konkurs nuk mund i gjen qishtu.

Idila
19-10-09, 19:09
Nuk do tė votoj.

Nirvana Band
19-10-09, 19:20
Nuk do tė votoj.

Urata
19-10-09, 19:52
Do te votoj.

Dr. Jashar Ramadani (LDD) ( Kandidat per kryetar te komunes se Gjilanit ) Vellau i Agim Ramadanit.

http://www.ldd-gjilan.350.com/Dr_Jashar_Ramadani.jpg


Votova,dhe dot votoj LDD-ne,e vetmja arsye se skaaa mat mir,profesionalisht,moralisht,politikisht!!


Kosoves i duhen Akademik e Doktora...!

shfletuesi_
19-10-09, 19:53
DMTH vota ime shkoj qe nuk do te votoj... tash u binda ketu qe paska njerez te krisur... ne baze te sondazhit.

Urata
19-10-09, 19:54
LDD-Nexhat Daci


une i jap voten time BUKUROSHES se PRIZRENIT Linka_pz...!

shfletuesi_
19-10-09, 19:55
Kosoves i duhen Akademik e Doktora...!

Kosoves i duhen njerez te pa shkoll ku vetem 1 me shkoll do mjaftonte qe te udheheqte.Keta qe kan kandituar jan teprice per Bese

murrizi
19-10-09, 20:00
une i jap voten time BUKUROSHES se PRIZRENIT Linka_pz...!

Valla don me na shti neve mashkujve me xhelozu nty dade, na i more krejt qikat....

teutaA
19-10-09, 20:06
ja zhig po me jet me votu valla se shum te fort kta kandidat aa:rolleyes:

pirro
19-10-09, 21:34
Nga keto zgjedhje ka mundesi se dikush ka me fitu pensionin

roadrunner
19-10-09, 23:09
Per burrin e Lejles aaa? Edhe une po dufka me votu se mrreh kushurina tybe hahahahah....


Do te votoj.

Dr. Jashar Ramadani (LDD) ( Kandidat per kryetar te komunes se Gjilanit ) Vellau i Agim Ramadanit.

http://www.ldd-gjilan.350.com/Dr_Jashar_Ramadani.jpg

jadore
19-10-09, 23:14
jo zhgjedhje ma hajgaragjike se qito hala nuk kam pa , diqa tu kesh kur po kam rastin me i ndi e me i pa ..
disponim ma te knaqeshem hala se mbaj mend..

jadore
19-10-09, 23:16
hej popull..!
qeky i psk - bajrush xhemajli a eshte ky vrasesi ..??

Elina
19-10-09, 23:18
Une voten time e kam lan ketu...
Nuk kam me dal ne zgjedhje kesaj here.

jadore
19-10-09, 23:22
Une voten time e kam lan ketu....nuk kam me votu kesaj here.

jo motrushe se ta keqperdorin , dil mos per tjeter jepja ati qe te duket nuk do te kete gjasa te fitoj .. keshu ju djeg karten per manipulime sado pak te pakten ..
e di qe nukna zhgenjen ti motrushe ..
( Bonem zo kur ke vakt se dalim me pi caffe na e me e bo kete dert tavatyr ..haha)

Elina
19-10-09, 23:28
jo motrushe se ta keqperdorin , dil mos per tjeter jepja ati qe te duket nuk do te kete gjasa te fitoj .. keshu ju djeg karten per manipulime sado pak te pakten ..
e di qe nukna zhgenjen ti motrushe ..
( Bonem zo kur ke vakt se dalim me pi caffe na e me e bo kete dert tavatyr ..haha)


Eh motrushe bash kam mendu....sot dola pak neper qytet e po i shof ne tana anet tuj punu e tuj renovu rruge...berllog ma as qe shef kund....bash me shkoj mendja me pas mujte me i shty qeto zgjedhje edhe per nja 3 muaj....qysh kan nis kta tipat me punu me vullnet paj valla krejt na kishin marr lakmi cfar shteti ishim be :biggrin:
Per kafe te baj za qysh jo :wink:

Tinky-Winky
20-10-09, 00:00
Mos ja jepni voten ises se i shkreti as ni kime n kry se kish e ma qojke mallin si mu kon shoferi i drakulles paramno me lujt me to xauuu e kisha myt qapraza votoni qat astrit qkulanin se ma leht atinaj qeverija ja lshon bugjetin e gjent jav ban prishtinen nigojeni ju qet tinken se sjav qet keq tyben.shnetje

Elina
20-10-09, 00:04
Mos ja jepni voten ises se i shkreti as ni kime n kry se kish e ma qojke mallin si mu kon shoferi i drakulles paramno me lujt me to xauuu e kisha myt qapraza votoni qat astrit qkulanin se ma leht atinaj qeverija ja lshon bugjetin e gjent jav ban prishtinen nigojeni ju qet tinken se sjav qet keq tyben.shnetje


Nigo bre Tinky cka po te them....ni japsha vote qetij Astritit gishti mu thafte ho :tongue:

panta_rhei
20-10-09, 00:13
hej popull..!
qeky i psk - bajrush xhemajli a eshte ky vrasesi ..??


po emrush moj e ka, jo bajrush se e more n qaf njerin :tongue:
ky s'ka lidhje me bajrushin vrasesin e atij djalit ri... nejse vllazen jan emrushi edhe bajrushi, t komogllaves... a beson qi deri von kan knu neper oda me sharkia???

Tinky-Winky
20-10-09, 00:13
Nigo bre Tinky cka po te them....ni japsha vote qetij Astritit gishti mu thafte ho :tongue:
po astriti ka me fitue qe vete fadilin mos besofsh se qysh e lezova ni koment tinaj isa po ikke si pi dreqit prej qetinaj astritit e mesap qe skishim me paten debat sysh jena msue me i pae ata en amerik po ata skan qare pa dal se e ka obligativejshen e ky kry suti i prishtins asht ka ik si pizda e boll mare prej tinaj e kishemile profesor doktor a shka po di une.shnetje

Xuki
20-10-09, 07:16
Mua mė ka befasu B. Pacolli nė intervistėn e fundit nė RTK!! Prej tina dhe Dacit mundet me dalė diēka! Ata jan tė pastėrt si loti! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif Kurse Astriti po ma qon mallin e atina tė Orės...qysh e pat bre emrin...qė veq nepėr rrugė u sillke duke zbulu bira, bėrllog, kanalizime qė nuk funksionojnė etj.etj.etj.

Nė ēoft se doni ndryshime, atėher votoni AKR/LDD! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

premium
20-10-09, 08:14
Sigurisht B. Pacolli ksi heri ka rendin te ulet ihere nė krye Kosovės ... bindur jam se ky njeri ndoshta ėshtė e ngopun me money ,, atehere mbetet tė fiton njė besim dhe sukses nė jeten e tij.

per hejėr na osht inshAllah !!!.

jEtA_1
20-10-09, 08:19
Sa i perket disponimit nuk kemi fare se po shohim se gjate fushates kan fillu njejt si ne zgjedhjet e meparshme kshtu qe po shihet qe ska asgje prej politikanve tane mjer populli i Kosoves poashtu dhe ata te diaspores se shoh qe shume familje ketu ne mergim jane merzit dhe kane deshir qe te kthehen ne vendlindje dhe te jetojn dhe investojn por si po duket gjasat pjau zvoglojn politikant tane

premium
20-10-09, 08:34
Sa i perket disponimit nuk kemi fare se po shohim se gjate fushates kan fillu njejt si ne zgjedhjet e meparshme kshtu qe po shihet qe ska asgje prej politikanve tane mjer populli i Kosoves poashtu dhe ata te diaspores se shoh qe shume familje ketu ne mergim jane merzit dhe kane deshir qe te kthehen ne vendlindje dhe te jetojn dhe investojn por si po duket gjasat pjau zvoglojn politikant tane
Njė fėmijė tė rritet duhet shumė e shumė vite ...
sa ėshtė fėmija e vogėl , babai ngrit zėrin , une tė kam rrit unė tė gėrrmoj !!!..

kupto tani??

kėtu njė tjetėr e ngrit zėrin pėr fatin e Kosovės , sepse thot : une te kam brojt ...
te tonėt shuanin mbasi nuk kishin kurrė provoj shtetarit ... andaj duhet shumė e shumė vite punė provoje tė kenė qė tė dalin nga komanda e babės ;S

GjIlAnAsI_cSi
20-10-09, 11:56
Ne gjilan dje e kishte LDD..

Deri tani asnje parti ska pas si LDD qe e kishte ne Gjilan!


Une isha prezent e kam bo ni foto me Gani Gecin :D haha

Skyfter
20-10-09, 12:14
Me thane te drejten un do ta votoj at Parti qe me se paku me ka zhgenjy si shtetas dhe qytetar Kosove, e ajo eshte PDK, me shpres se do te punojn ne maximum, me plot pergjegjesi, korrekt, ti rrespektojn ligjet dhe banoret e R.Kosoves pa dallim race, ta luftojn korrupcionin, te jen efektiv ne cdo fushe e sidomos me diplomaci internacionale ..etj ..

Xuki
20-10-09, 12:18
Ne gjilan dje e kishte LDD..

Deri tani asnje parti ska pas si LDD qe e kishte ne Gjilan!


Une isha prezent e kam bo ni foto me Gani Gecin :D haha


http://ldd-kosova.org/l/data/upimages/glf1.jpg

http://ldd-kosova.org/l/data/upimages/glf2.jpg

http://ldd-kosova.org/l/data/upimages/glf3.jpg

MemphiSx
20-10-09, 23:42
Subjekti politik " LDD" dhe subjekti politik "Nuk do te votoj" te paret kokan.


E subjekti yttt????

LuLjaa
21-10-09, 00:16
PDK - Hashim Thaqi http://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar5-l.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar5.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar5-r.gif 7 15.56%

Elina
21-10-09, 00:50
PDK - Hashim Thaqi http://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar5-l.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar5.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar5-r.gif 7 15.56%


Ani Hashim Thaqi...mire boll..... te deshiroj disponim te hjeshem politik :biggrin:

pirro
21-10-09, 07:24
E subjekti yttt????

Spo qendron mire me sondazhet, ama veq ne fd!

pirro
21-10-09, 07:25
PDK - Hashim Thaqi http://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar5-l.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar5.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/polls/bar5-r.gif 7 15.56%

Se lun topi Lule

Idila
24-10-09, 14:00
A mė thoni kush i gėzon votat e popullit?
Jo qė marrė vesh nga politika, por thjesht mė intereson.

Andej nga vij unė, partit dhe njerėzit luajnė si macja me miun. Punėsohen vetėm ata tė cilės i pėrkasin partisė fituese, e nėse radhėn tjetėr fiton parti tjetėr, atėherė punėtorėt e shkretė detyrohen tė dalin nė asistencė, dhe vendin e tyre tė punės e zėnė ata tė partisė dominuese.

Punė koti a?

bert
24-10-09, 16:54
dita e votimit duhet te jete dita e zise kombetare per 15 trupa e zhdukur ne lumin Tisa. akoma nuk jane gjetur kufomat. mos na merzitni me zgjedhje pasi ska zgjedhje

bert
24-10-09, 16:58
Gjenden tri kufoma nė lumin Tisa

Policia e Hungarisė dhe ajo e Serbisė kanė gjetur kufomat e tre personave tė mbytur nė lumin Tisa, ndėrkohė qė po vazhdojnė kėrkimet pėr tė tjerėt, i transmeton Reuters zyrtarėt e policisė.
Policitė e dy vendeve nuk konfirmuan nėse bėhet fjalė pėr aksident tė ndonjė mjeti lundrues dhe nuk thanė se sa njerėz tė tjerė mund tė konsiderohen tė zhdukur.

“Ėshtė e mundur qė kėta njerėz tė jenė pėrpjekur ta kalojnė kufirin me ndihmėn e trafikantėve tė qenieve njerėzore", transmetohet tė ketė thėnė Janosh Pal, zėdhėnės i policisė nė qarkun Congrad.

Kėtė dyshim po e heton tashmė dhe Policia e Kosovės. Zėdhėnėsi i policisė kosovare, Baki Kelani, sqaron: “Mund tė konfirmojmė faktin se Zyra Ndėrlidhėse e Interpolit nė Prishtinė ka pranuar njė kėrkesė pėr bashkėpunim nga Zyra Kombėtare e Interpolit hungarez, qė ka tė bėjė me identifikimin e disa personave, tė cilėt dyshohet se mund tė jenė shtetas tė Republikės sė Kosovės tė involvuar nė atė rast”.

Kelani shton se nė bashkėpunim me Prokurorinė speciale janė ndėrmarrė tė gjitha masat operative hetimore pėr identifikimin e personave tė dyshuar tė mundshėm qė mund tė jenė tė pėrfshirė nė rastin e trafikimit me qenie njerėzore.
Kelani bėn tė ditur se Policia e Kosovės nė bashkėpunim me Ministrinė e Punėve tė Jashtme tė Kosovės, me atė tė Brendshme dhe me autoritetet hungareze ėshtė duke bėrė pėrpjekje pėr tė dėrguar zyrtarė tė saj policorė nė Hungari, si ndihmė pėr forcat hungareze tė rendit.

Mėsohet se nė listėn qė ka arritur nė Policinė e Kosovės figurojnė emrat e 6 personave tė dyshuar pėr pėrfshirje tė ēfarėdoshme nė kėtė rast, qoftė nė cilėsinė e organizatorit tė trafikimit, apo tė pjesėmarrėsit nė tė.

Njoftimet rreth ngjarjes nė lumin Tisa nė Hungari, ku nga mesi i tetorit supozohet tė jetė pėrmbysur njė barkė me rreth 19 udhėtarė, edhe pse ende nuk janė konfirmuar zyrtarisht nga autoritetet e Hungarisė, kanė shtyrė Ministrinė e Punėve tė Jashtme tė Kosovės tė fillojnė bashkėpunimin edhe me forcat e rendit nė Kosovė.

Kėshtu bėri tė ditur zėdhėnėsja e Ministrisė sė Jashtme kosovare, Albana Beqiri, nė njė konferencė tė jashtėzakonshme pėr media, ku u publikuan tė rejat e fundit pėr pėrmbysjen eventuale tė njė barke nė lumin nė kufi tė Serbisė me shtetin hungarez.

“Pėr vetė ndjeshmėrinė dhe natyrėn qė ka marrė ky rast, ju tashmė po e shihni qė ka tė bėjė me kalim ilegal tė kufirit dhe trafikim tė qenieve njerėzore, autoritetet e rendit tashmė e kanė marrė rastin nė dorė. Ēdo informacion qė do tė vijė nė zyrėn konsullore tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme do t’i dėrgohet Ministrisė sė Rendit dhe Policisė sė Kosovės”, tha Beqiri.

Beqiri, po ashtu tha se tė gjitha shifrat pėr tė zhdukur, janė shifra tė hamendėsuara dhe tė bazuara kryesisht nė deklaratat e personit, qė konsiderohet si njė nga tre tė mbijetuarit e kėsaj tragjedie, pra bėhet fjalė pėr Blerim Ramėn, tė cilin autoritetet hungareze e kanė gjetur nė gjendje tė rėndė shėndetėsore bashkė me fėmijėt e tij.

E reja e fundit, sipas Beqirit, ka tė bėjė me informacionin e ardhur nga ambasadori kosovar nė Gjermani, Vilson Mirdita.

Mirditėn e ka kontaktuar kosovari Zenun Koci, i cili ishte kontaktuar nga autoritetet hungareze nė lidhje me identifikimin e njė kufome tė gjetur nė Hungari, nė rrobat e sė cilės ėshtė gjetur njė letėrnjoftim me emrin Brahim Koci.

Por, edhe ky informacion, sipas Beqirit, nuk ėshtė zyrtar. Ajo njoftoi se Zenun Koci ka shprehur gatishmėrinė pėr tė udhėtuar nė Hungari dhe pėr ta identifikuar trupin e pajetė. /Radio Evropa e Lirė/

luckyman
24-10-09, 20:24
Jam per nje Opozit t`fort ,p.sh. PDK-AAK (a bon )??!!

Llapjani_HH
13-11-09, 18:18
ecKt_iEYBT8

Guri i madh
13-11-09, 18:27
vllaznillak veq kta SHKJET e PDKes edhe do CERRNAGOR te LDK me i largue nga skena politike esht e arritur e madhe kombtare TE TJERT JAN SHUM TE MIR

pirro
15-11-09, 21:10
Me keqardhje ama ky sondazhi ketu spo don me dal ne perputhje me votat qe dhan qytetaret

teutaA
15-11-09, 21:33
Me keqardhje ama ky sondazhi ketu spo don me dal ne perputhje me votat qe dhan qytetaret

kush po fiton ejj

premium
15-11-09, 21:36
Ke kush ke fitues ..
ja uroj njė mendim tė kthjellt !

jadore
15-11-09, 21:44
kush po fiton ejj

cka u gezu moj teute mama qe po fiton Pali, se merak i pat mbet qe nuk shkoj me i ndimu me vote ,
p.s.
a po thuani qe eshte me te ,jo valla veq derti qe mos me ja pushtu Begjeti qytetin , ani kur po me thote , nuk i ke pa ti lot e fukarave qe kane punu ne rusi thane 5 pare pantolla 3 kapuqa , 4 pallta u duhshim edhe ngri jemi e kurr barkun buke mbush nuk e kemi,plus asaj 8 rroga mbrena ishin ..
jo per nasjan veq deshta me ju tregu qka po hjeki prej sabahit eshte duke ma perserit refrenin qe e ka degju , qysh mu ka bo labile deri para dy vjete bojke be ne to se thojke po ju ndihmon te smuarve e tash ndryshe .. a po thuni pse kjo se atehere e percjellke nga tv diaspora ecurine e politikaneve tane dhe imazhin e tyre te krijuar e tash live qe 4 muaj e tranun te ngraten me derte e ankime .. Pali po ja thote mendja qe eshte ma ferri per momentin
hajde qe ska paragjykimese me ka nga mua demek , po diqysh ja kam nis me dyshu ne gjenezen e saj a eshte a nuk eshte e muhalles se Hadumit ..hahahahahah

pirro
16-11-09, 08:23
kush po fiton ejj

mbi 38 % PDK-ja i ka fitu ne nivel te pergjithshem, cka me thon tjeter ..

Makresh
16-11-09, 08:45
Po Aga Nexhat a fitoj najsen a jo a ?

pirro
16-11-09, 09:23
Po Aga Nexhat a fitoj najsen a jo a ?

Po ka fitu veq ne zgjedhjet e kaluara

Makresh
16-11-09, 09:53
Po ka fitu veq ne zgjedhjet e kaluara

Edhe kur ishte kryetar i parlamentit, qat here pat fitu mir.

teutaA
16-11-09, 20:30
o i gzofshi e i shtjerrshi ne gardh ju metshin ata qe fituen e ata qe sfituen:smile:

ardijan shahini
06-12-09, 21:49
A do tė votoni?
Kush mendoni se e meriton votėn e qytetarėve tė Kosovės, pėrkatėsisht tuajėn!?
(Edhepse zgjedhjet janė lokale, shumica absolute e kandidatėve janė tė deleguar tė partive nga qendra, prandaj ėshtė e qartė se do tė votohet pėr programin e partive pėrkatėse):

AKR - Behxhet Pacolli
LDK - Fatmir Sejdiu
AAK - Ramush Haradinaj
PDK - Hashim Thaqi
LDD - Nexhat Daci
Ora - Teuta Sahatēia
PD - Ferid Agani
PSD - Agim Ēeku
PSK - Emrush Xhemajli
Njė tjetėr
Nuk do tė votoj

LIDHJEN DEMOKRATIKE TE IBRAHIM RUGOVES

Gjumashja
16-12-09, 20:20
hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahaha hahahahahahahahahahahahahah ketu e paskan ngushllu veten mire