PDA

View Full Version : Kush e fsheh kriminelin mė tė madhė tė Evropės mladiq


murrizi
18-10-09, 18:51
Nė soldatesken e tijė njihej me titullin GJENERAL Mladiqi, e qė nė tė vėrtetė nuk ka tė bėjė fare me njė grad aq tė lart prej ushtaraku, po ti quanim kriminelet si tė sojit tė mladiqit Gjeneralė, atėher nuk i mbetėt mė asnji nder tė veshėsh uniform ushtrie, e tė mbrosh popullin dhe nderin e tijė.

Krimineli qė vrau 8000 viktima, kryesisht njerz tė moshuar dhe fėmijė, nė Srebrenic tė Bosnjė e Hercegovinės, ende fshihet nga qarqet ushtarake tė Serbis sė sotme, e demokratike, siq i'a ka ėndja ta quajn Tadiqi dhe Jeremiqi, dhe disa bashkėmendimtarė tė tyre Evropjanė, e qė e ftojn tu hapen vizat dhe tė lėvizurit e lirė Serbis.
Kush e fsheh kėtė maskara, qė mė sė paku ka tė bėjė me ushtarin apo edhe patriotin... ???
Kėtė pyetje besoj qė nuk jam i vetėm unė qė e bėjė, do e bėnė edhe Gjykata e Hagės neser kur do ta dėnoj Karaxhiqin, e bėjnė edhe tė gjithė ata qė i shpėtuan masakrės sė Srebrenicės, Gjenocidit qė u bė mbi popullatėn Boshnjako Muslimane, do ta bėnte ēdo Evropian qė don tė besoj nė Evropen e Bashkuar, pa dallim kombėsh dhe besimesh.

Pse i zgjatet Jeta, dhe luksi njė Krimineli tė tillė, derisa nė anėn tjetėr i privohet e drejta themelore njė populli tė tėrė tė pafajshėm siq ėsht ai i Bosnjės (musliman) apo edhe mė gjėrė ???
Kushtet e vėshtira tė dhėna nga Brukseli plak (jo Belgjika), Diskriminim PUR, a do ta extremizojn edhe mė tej paknaqsin dhe euforin ndaj Evropės.
Njė gjė, njė paralajmrim i fundit, neve nuk do tė kemi mė as fakte, as mundėsi e as hapsir ti flasim dikujt pėr "EVROPEN, DJEPIN E DEMOKRACIS, SHAMPIONIN E TĖ DREJTAVE TĖ NJERIUT".
Mos thuani qė su tham !!!

Guri i madh
18-10-09, 18:55
qeveria e shkinis ket e din edhe evropjant ket e din edhe shefi per siguri evropjane HAVIER SOLLANA , miku i hashim thaqit

murrizi
18-10-09, 19:19
qeveria e shkinis ket e din edhe evropjant ket e din edhe shefi per siguri evropjane HAVIER SOLLANA , miku i hashim thaqit
Tė ishte Havier Solana Miku i Hashim Thaēit, kjo do ti bėnte nder tė madhe Kosovės mor lum Guri i madh, Javier Solana ėshtė i rangut ndėrkombtar, nga ata tė kategoris sė rėndė bile, ku shkon e ma bėnė njė krahasim tė tillė aman ???!!!
Ti duke dashur ta mbytėsh nė fakt po e lėmon Hashim Thaēin, Pardon Kryeministėr Hashim Thaēin !

Guri i madh
18-10-09, 19:31
Tė ishte Havier Solana Miku i Hashim Thaēit, kjo do ti bėnte nder tė madhe Kosovės mor lum Guri i madh, Javier Solana ėshtė i rangut ndėrkombtar, nga ata tė kategoris sė rėndė bile, ku shkon e ma bėnė njė krahasim tė tillė aman ???!!!
Ti duke dashur ta mbytėsh nė fakt po e lėmon Hashim Thaēin, Pardon Kryeministėr Hashim Thaēin !e more murriz HAVIER SOLLANA e ka shkatrrue LDK en ky sollana ishte kembnguls qe mos te prishet federata jugosllave MALI I ZI SHKINI , ky HAVIER SOLLANA gjat qeverisjes se KOJZUMIT edhe QEKUT tri her apo kater her ka ardh ne kosov me kerkesen e thaqit ka kerkue qe te shperndahet qeveria e te formohet nji qeveri teknike ku do tew perfshihet i ter spektri politik i kosoves ,qe kjo thenje esht e HASHIM POLARIT


EDHE pse ne at koh qeveria nuk i kishte vjedh 50 kg drog te paster HEROIN NUK I KISHTE VJEDH QINDRA MILON EURO NGA STACIONI POLICOR edhe pse nuk isht nxen asnji person publik me 12 milon euro ne aeroportin e prishtines duke udhtue per zvicer


ktu e kam fjalen per SABRI FEJZULLAHUN ME 12 milonet E FATMIR LIMESMURRIZ edhe shroda ishte njeri nder inicatoret per me bumbardue shkinin po tash ka ndryshue mos harro SOLLANA KA FITEMET E VETA NGA 50 KG HERON EDHE NUK E DON KOSOVEN po e adhuron HAshim thaqin

bert
18-10-09, 22:24
edhe ne tirane ka mik damir fazllicin, mikun e ngushte te sllobodanit dhe berishes. damir fazllic para dy ditesh eshte fotografuar ne zyrat e sherbimit sekret serb ne novi sad

Guri i madh
18-10-09, 22:40
edhe ne tirane ka mik damir fazllicin, mikun e ngushte te sllobodanit dhe berishes. damir fazllic para dy ditesh eshte fotografuar ne zyrat e sherbimit sekret serb ne novi sad
si mbas rrethanave ne duhet me bae nji kryengritje gjith kombtare

ne kosov e kena ALBIN KURTIN


PO NE SHQIPRI


EDHE NE ILIRID


PO mos te harrojm se kosova lindore esht e gatshme esht ngop me genjeshtrat e kosovarve te partive shqiptare ne maqedoniveq ktu perqendronu

qeveria shqiptare kurr nuk e ka ngrit zerin per shqiptart e kosoves lindore


edhe partit politike ne maqedoni kurr nuk kan fol per shqiptart e kosoves lindore po oer kufirin e prohor pqinskit folen edhe na than se ne kosova duhet me ja dhan aq tok sa maqedonia ja ka dhan shkinis te vranja ose pjesen kontestuse te kishes ne prohor pqinski


po edhe ne ne kosov aspak nuk jemi marr me kta bashkombas


gjithnji duke ju than trusni bothen dhe respektoni li8gjet e shkinis shkavi i rraf i arreston perdor metoda te lloj llojshme qe kta te shperngulen nga kto troje

e kta komitetlit e havier sollanes i detyrojn parlamentart ton me votue per kufirin kosov maqedoniheeeejjjj maqedonia neve me na parashtrue kushte


une besoj se populli ket problem duhet me me e dergue ne gjykaten kushtetuse se esht shtru presion ndaj delegatve ,edhe votimi nuk esht ber ne baz te kushtetues ne mnyr te fshehur