PDA

View Full Version : Njė JO kategorike nuk e thotė as Rusia, por pasi ta ketė bindur dalngadalė Serbin.


murrizi
20-10-09, 21:18
Rusia mbėshtet Serbinė rreth Kosovės, ndėrkohė bisedohet pėr ALTERNATIVĖ !


http://www.rtklive.com/new/img/vija_lajmi.jpg


Presidenti i Rusisė Dimitri Medvedev, i cili ndodhet pėr njė vizitė njėditore nė Beograd, pas takimit me presidentin serb Tadiq, deklaruan se i mbeten qėndrimit tė tyre pėr mosnjohjen e pavarėsisė sė Kosovės....

Rusia do vazhdojė tė mbėshtesė Serbinė nė ēėshtjen e Kosovės, pėr tė mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial. Kjo mbėshtetje bazohet nė ligjin ndėrkombėtar", tha Medvedev. Nė prag tė vizitės shefi i diplomacisė serbe Vuk Jeremiq deklaroi se "vizita do tė konfirmojė unitetin nė qėndrimet politike dhe mbėshtetjen reciproke tė Serbisė e Rusisė nė arenėn ndėrkombėtare

RTK.

bert
21-10-09, 02:01
nuk na duhet as po-ja as jo-ja e ruseve te qelbur. ata skane me kurrfare peshe ne statusin e kosoves. ata sy pyeti, dhe ska per ty pyetur kurrkush ne bote. pergjigjet vendosen ne washington