PDA

View Full Version : Serenata


Idila
27-10-09, 13:59
Tė mos i harrojmė dhe Serenatat, kėngė tė cilat u zgjojnė epshin tė dashuruarve. :D Shumė mė herėt serenatat janė kėnduar sė tepėrmi, sidomos nė mbrėmje, i dashuruari me njė kitarė apo violinė qėndronte para pallatit dhe ia merrte serenatės nėn dritėn e Hėnės. Ndėrsa vajzat pikonin nėpėr dritare ai ato trėndafilat kur hapin petalet nėn rrezet e Diellit, e tė tjera qėndronin pas perdes duke menduar, "a mos vallė ai kėndon pėr mua?". Serenatat kanė aftėsi tė tė rrėmbejnė zemrėn fare pa e vėrejtur. :smile:

...kur tė kėndon shpirti fjalėt janė tė tepėrta...

PeCaT7h3teE

Idila
27-10-09, 14:06
pdHssk4VnS4&feature=related

Idila
27-10-09, 14:39
KrHvCK-8rac

...tash tjetrėn ti pėrkėdhelė, dhe mua mė le zog tė mjerė
ndoshta do tė kthehesh ndonjėherė
por atėherė s`do tė ketė vend
pėr shtegėtarė.....

Idila
27-10-09, 21:24
gZkMpuDJ8hQ

Idila
27-10-09, 21:29
z2MRiSquGrA&feature=related

Oqeani
27-10-09, 21:30
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

Idila
27-10-09, 21:32
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

xK7DGawAajs&feature=related
:wink:

Idila
27-10-09, 21:39
-hOPfUpyncQ&feature=related

Rozafa
27-10-09, 21:41
...nėse do mungon njė Yll qiellit,atėherė do i tregoj se ja vodha unė !!

GhXAz6AVVLc&feature

Idila
27-10-09, 21:51
PTqPuq4e2SY&feature=related

..binte shiu pa pushuar
uj u bėra unė i ziu.......

Rozafa
27-10-09, 22:01
....nėse deti do kishte valė
..atėherė vala jam unė..

B8fjMStQZx0&feature

Idila
27-10-09, 22:04
XTEXdxCZP_k&feature=related

....syēkat, doēkat, buzkat, faēkat lermi tė t`i puth
dhe nishanin qė ma ke nė gush..... :d

Rozafa
27-10-09, 22:15
...me i bukur capkėn ti je
....me shikime djalo mos mė mundo...
.....mė thuaj Mė Do apo S'mė Do...
...Tė Duaaaaaaa...Ti mos tregoooo
6CW3nHyf14c&feature

Idila
27-10-09, 22:30
VPFQL0pFRdY&feature=related

Ku shkuan lulet nė pranverė qė pėr ty i mblidhja
petale manushaqesh pėrmbi flokė tė hidhja
ku shkuan ato netė me hėnėn kėputur
nė kė parajs moj pėr gjithė jetėn
tė kam humbur...

Rozafa
27-10-09, 22:40
....nese cdo shkronje e ytja..
...... eshte gurre i cmuar per mua
..........atehere tiiii je margaritar....

zzzgpw4lcJU&feature

pasioni_
27-10-09, 23:46
http://www.youtube.com/watch?v=sta2n51e3ns

pasioni_
27-10-09, 23:55
http://www.youtube.com/watch?v=m3uWSdL3uLE&feature=related

Idila
28-10-09, 13:47
Wy-xJoljA2U

Idila
28-10-09, 13:53
wbh_nePwEqo

kur mė shkon sokakut nallet m`i troket...


kėngė qė tė kėnaq shpirtin

Idila
28-10-09, 13:58
V-fF-M71VuA&feature=related

...prej sė vogli tė kam dasht
sa qenke ligur sa qenke tretur...

Rozafa
28-10-09, 18:34
...mos rrefuzo diellin..
....se mund te bie shiu...
......ti i pameshire...nCpYPvTwSO8

pasioni_
28-10-09, 20:16
http://www.youtube.com/watch?v=oZkV5gPIeJI

Rozafa
31-10-09, 12:17
...nuk do ndaloj rrugen
....drejt qiellit, gjer te arrij
........tek Ylli i paprekshem !!

rWw7yGHflRo&feature

Idila
31-10-09, 12:22
Kali i bardhė hapėron...........nėpėr savane.

UaNji2oDbww&feature=related

doGzona
31-10-09, 12:27
4QSFihPGYqg

doGzona
31-10-09, 12:38
S7YEa5nD7Vo

pasioni_
31-10-09, 15:01
http://www.youtube.com/watch?v=oZkV5gPIeJI

Idila
31-10-09, 15:26
dj-J0YKVTm4&feature=related

Idila
31-10-09, 15:35
X7rqHJ2zlRM&feature=related


....po kėndoj nė shi me kitarė.....

Idila
04-11-09, 09:27
5Wmgtic_W0E&feature=related

Idila
04-11-09, 09:32
nJbCyuGJbq8

Idila
04-11-09, 09:34
36i0no8LFN0&feature=related

emine
04-11-09, 21:03
c-ApqooDp5U

pasioni_
04-11-09, 22:24
http://www.youtube.com/watch?v=VPFQL0pFRdY

Idila
05-11-09, 13:50
bcXnCdqfCec&feature=related

Idila
05-11-09, 13:54
nghSwBopwtY&feature=related

emine
12-11-09, 10:26
-htu78Yye_M

Idila
23-11-09, 22:27
CDYUVKIcTDM

Idila
23-11-09, 22:30
z2MRiSquGrA&feature=related

Oqeani
23-11-09, 22:32
z2MRiSquGrA&feature=related

E degjojme ....

Idila
23-11-09, 22:44
E degjojme ....

:smile: 9nNLx1aFlpY:smile:

Oqeani
23-11-09, 22:50
Vazhdojme degjimin !

Idila
23-11-09, 23:03
ilWsnp_nJVw&feature=related

Natėn e mirė :)

Oqeani
23-11-09, 23:12
T'a degjoj dhe shiqoj !

emine
20-12-09, 22:38
kc6llr5Msvc

emine
20-12-09, 22:43
fVF41xmgkyI

Idila
14-01-10, 22:31
pdHssk4VnS4&feature=related

Idila
14-01-10, 22:37
LhpFC_hG34w&feature=related

Oqeani
14-01-10, 22:48
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Idila
14-01-10, 22:56
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif
Dėgjoje Oqean -e bukura e katundit...! :smile:
bcXnCdqfCec

Oqeani
14-01-10, 22:59
Dėgjoje Oqean -e bukura e katundit...! :smile:
bcXnCdqfCec

Flm Idila - Ku po e din se te katundit e kam !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Idila
14-01-10, 23:06
Flm Idila - Ku po e din se te katundit e kam !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Bash pėr qejf e paske! :smile:

LmH3bktdxHQ

Oqeani
14-01-10, 23:08
Ani mos me e pas pasur, e kisha nderru moj - a zor a ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

E ku o e din se jam edhe fukara ! :(

Rozafa
29-01-10, 11:04
3b0Ue2QjhbI

Rozafa
17-02-10, 11:27
VPFQL0pFRdY

pasioni_
20-02-10, 20:07
http://www.youtube.com/watch?v=CDYUVKIcTDM&feature=related

emine
25-02-10, 08:41
http://www.youtube.com/watch?v=kc6llr5Msvc

pasioni_
28-02-10, 07:22
http://www.youtube.com/watch?v=hmMXLIIXeDU

pasioni_
28-02-10, 08:06
http://www.youtube.com/watch?v=GuYNHhLQ6IA&feature=related

Idila
07-03-10, 20:46
http://www.youtube.com/watch?v=nCpYPvTwSO8&feature=related

murrizi
07-03-10, 20:57
http://www.youtube.com/watch?v=kc6llr5Msvc
Sa kenge e bukur kjo .

Idila
05-04-10, 21:09
qJ-tK2q5V5Y

Idila
14-04-10, 12:10
http://www.youtube.com/watch?v=VPFQL0pFRdY

Idila
14-04-10, 12:17
http://www.youtube.com/watch?v=3b0Ue2QjhbI

Idila
14-04-10, 17:56
http://www.youtube.com/watch?v=LmH3bktdxHQ

Idila
14-04-10, 20:42
http://www.youtube.com/watch?v=9nNLx1aFlpY

Idila
14-04-10, 20:54
http://www.youtube.com/watch?v=XpzYUHLYm9E&feature=related

Oqeani
14-04-10, 22:51
http://www.youtube.com/watch?v=XpzYUHLYm9E&feature=related


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Oqeani
14-04-10, 22:52
http://www.youtube.com/watch?v=9nNLx1aFlpY


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

Idila
21-04-10, 20:02
dI-1zitlR4M

Idila
21-04-10, 20:09
dfXfyEYYpvY

Idila
21-04-10, 20:14
OmqAlhk7tKQ

Idila
21-04-10, 20:19
cTEwdqwZAw8

Oqeani
21-04-10, 23:43
cTEwdqwZAw8

Flm - Kjo nate ....

Guri i madh
21-04-10, 23:44
Flm - Kjo nate ....QE VLLA OQEANI MAS MIRI JA NISI ME KCYE

Oqeani
21-04-10, 23:45
QE VLLA OQEANI MAS MIRI JA NISI ME KCYE

Oret e qeta, o Guri ...

Guri i madh
21-04-10, 23:47
Oret e qeta, o Guri ...


seri nata do me than kie te drejt me kcye e nata me bae seri

Idila
20-05-10, 22:09
seri nata do me than kie te drejt me kcye e nata me bae seri
haha Guri i madh, ia ke qėlluar :d
Dėgjo kėtė kolazh, qetėsues pėr shpirtin.

dI-1zitlR4M

Idila
16-06-10, 07:43
XTEXdxCZP_k

Oqeani
16-06-10, 08:26
XTEXdxCZP_k

Para se te iki ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

pasioni_
18-06-10, 07:22
http://www.youtube.com/watch?v=lnLb43meASw&NR=1

pasioni_
18-06-10, 07:25
http://www.youtube.com/watch?v=ASuQ7oVH2yE

Idila
02-07-10, 08:52
PeCaT7h3teE&feature=player_embedded#!

Idila
21-04-11, 16:36
http://www.youtube.com/watch?v=ifvWxkFagHs

Oqeani
21-04-11, 22:16
Per ty -

Il étais une fois, la plus belle
Je tombais malade, de ses mots fragiles
Je soufrais si triste, comme oiseau sans ailles !

Antika
10-06-11, 11:52
Vj15404XavE

Oqeani
11-06-11, 19:51
http://www.youtube.com/watch?v=SllJ_N1m7bQ&feature=player_detailpage

Idila
14-12-12, 09:17
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=TFRUz4cGdgs


:smile:

Idila
14-12-12, 09:42
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xK7DGawAajs

Oqeani
14-12-12, 17:40
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xK7DGawAajs

Fare nuk mendove, apo diē te tille u be per te pervajtur dike !

Degjoj, ..!!!!!... , mendoj, prap mendoj dhe .... prap degjoj dhe ...!!!!.... !

Te quaj disi, do prekesh ?!

Le jardin des disparus
17-12-12, 13:30
http://youtu.be/WPVg9SJubUo

zanaa
17-12-12, 13:37
kY3GxGxHfYg

Oqeani
23-12-12, 19:48
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=kY3GxGxHfYg

Idila
23-12-12, 20:59
Fare nuk mendove, apo diē te tille u be per te pervajtur dike !

Degjoj, ..!!!!!... , mendoj, prap mendoj dhe .... prap degjoj dhe ...!!!!.... !

Te quaj disi, do prekesh ?!

Nuk pres gjė nga ti. :D


Serenata nė vijim: 'Syēkat si ato tė tuat'
Nuk mund tė vendos linkun...

Oqeani
23-12-12, 21:20
Nuk pres gjė nga ti. :D


Serenata nė vijim: 'Syēkat si ato tė tuat'
Nuk mund tė vendos linkun...Fakt ! Tė pa para ! :)

Degjoj tani ! : )

Le jardin des disparus
17-01-13, 14:26
http://youtu.be/NOjKRLnNTGY

Le jardin des disparus
15-03-13, 11:24
Serenata... (http://mp3-lyrics.org.ru/music/users/1588_it-lyrics.mp3)

Virti
29-04-13, 16:25
http://www.youtube.com/watch?v=DITj_z_DQ_Y

Le jardin des disparus
07-04-14, 20:04
http://youtu.be/MqKPVa1Mork

Le jardin des disparus
27-05-14, 21:54
http://youtu.be/O5n9YplShko