PDA

View Full Version : A jeni t'pajtimit, Moderatori moderon, neve diskutojm ?


murrizi
28-10-09, 22:49
Pėrshėndetje miqė virtual.
Neve kėtu pak jemi njohur sadokudo dhe ka raste ku dikush nga ne po "preket" pa nevoj.
Njė ndėr arsyet pse edhe po "preken" njerzia ėshtė edhe e natyrės, ti po hap shum tema ,ti po shkrun shum postime, ti kshtu ti ashtu e deri te temat e shumta, e stėrshumta.

Pra siq kemi arritur tė mėsojm, forumet i administron dikush, por ato edhe i MODERON dikush. Edhe forumi ynė nuk lėngon sa i pėrket moderatorėve, dhe kta janė pėrpjestuar pėr mrekulli nėpėr tė gjitha nėnforumet me kompetencat e tyre dhe kapacatitetin e tyre. tash shka me bo qeta qe jonė, na tash s'muj sjellim njerz pi forumeve tjera kėtu.
Fjalė shumė fukarallėk: E krejt kjo temė (e tepėrt ndoshta) e ka vetėm dhe tė vetmin qėllim!
Qė nė tė ardhmėn, Moderatori tė mos e kryej vetėm funksionin e fshisės, por ai edhe tė marrė mundė dhe tė na e freskoj forumin: me Tema, me gjėsende qė e mbajn atė aktual, si dhe me dhėnjen e kahjes sė duhur. Ndėrsa ne tė tjerėt prej atij momenti tė mos e kemi mė kėtė tė drejt (hapjen e temave), ama tė dikutojm derisa tė biem pėrtoke sė diskutuari.
...hė ēa thoni ?

roadrunner
28-10-09, 23:07
Murriz vllau jem mos tu kan nxan hunt pahire, se diqysh tema kejt tjeter e titulli kejt tjeter. Po do me than se moderatort me u inkuadru ma shume neper tema dhe ne hapjen e tyre apo????

Estella
29-10-09, 14:11
Une mendoj se modertoret me bartjen e temave te mbyllura te temat e vjetra (qetyne temav me dry) na kan mundessu maleht me shfletu forumin ..... kete pune e vlersoj shume qe kan bere ....edhe ju kisha lut gjithmon temat e mbyllura me i bart te temat e vjetra kshtu qe ne kemi mundesi me leht me shfletu forumin..........:smile:

AlbanianPirat
29-10-09, 14:49
Erdhe ti me bo pak qjef e me na pa -a , qishtu me shkronja ..
ani ani mire paske bo , se bash valla me dert te ti ishim ..
shkruj edhe nja 30 min po te leme kohe se pos po del qe po i diskriminojme dhe mohojme lirine ,
lirohu prej energjise negative njeri .veq 30 min-a.jsdore mendoj se kesi antar si far ky taraku nuk ka nevoj mi dhan koh as nje second nuk ka nevoj ky forum per kesi lloj antari ti qenke edhe moderatore edhe e len ket far idiottin te shprehet ashtu
ju po reagoni ashper ndaj atyre qe mundohen ti ndimojn antareve e nuk reagoni ndaj ketyre idiotav

administratori ka reaguar ndaj nikut uck_aksh me perjashtim nga FD vetem pse esht munduar ti ndimoj antareve te FD

Peja-Boy
29-10-09, 15:27
Titulli:A jeni t'pajtimit, Moderatori moderon, neve diskutojm ?

Diskuto e Beju Moderator i vetvetes,qe Moderatoret e Forumit te ken e ma pak mundesi me shly apo me bart Tema n“kontenjer !!

Makresh
30-10-09, 08:26
Un jam i pajtimit, njerezit te cilt kontribojn ne zhvillimin e debateve me hapje temash, te shperblehen ! Kurse te tjeret qe s'jan asnjehere aktiv si Kodra, e disa te tjer; tė zėvendsohen !

DEA
30-10-09, 11:17
Po valla, une pajtohna, ata me moderu e neve vetem me diskutu.

Idila
30-10-09, 11:50
Unė do tė thosha qė edhe ata (moderatorėt) tė marrin pjesė nė diskutim tė ndonjė teme, e jo tė qėndrojnė sikurse statuja.

roadrunner
30-10-09, 12:02
Po ma qojn mallin nganjeher si nana jem engrata, dej u rritem tu fshi mas neve :(

Unė do tė thosha qė edhe ata (moderatorėt) tė marrin pjesė nė diskutim tė ndonjė teme, e jo tė qėndrojnė sikurse statuja.

panta_rhei
30-10-09, 12:11
Mbase paska mbetė nė dorėn tonė, unė po propozoj: Neve po moderojmė, e moderatorėt le tė diskutojnė. Tybe edhe hije ju ka.
Se disa anėtarė tė sėmurė keq n'kry, le qė s'dijnė me diskutu as ēka me diskutu, por pėr kėtė arsye u mbushet mendja me vendosė edhe rregulla nė forum. Thu ti se i veti dikush, a ke n'zor dikush pėr kėshillat e tyre, a i luti dikush pėr ndihmė a???
Hej taksirat... s'ka ma gjendje e dhimbshme se kur t'ia nisė njeri me mendu pėr veti qė ėshtė qendra e botės.
Ti, melaqja, hapėsi i kėsaj teme,
Hapi edhe njo 20 nofka (nja 6 veq dihen ashiqare se i ke pranu vet)... edhe fyej e shaj sa tė mundesh e sa mė banalisht anėtarėt nė privat e tek reputacioni... edhe pastaj e ki n'rregull... s'ta prish kush, vet moderon vet diskuton... vet vendosė.
Nuk ka dikush tjetėr qė e poshtėron mė shumė se ti kėtė forum. Edhe atė nė mėnyrė tė hapur, pa fije turpi e respekti.
Po nejse, mendoj se nė rastin tėnd vjen nė shprehje karakteri human i kėtij forumi.
Shfrytzoje pėr me u shnoshė.
Ti veq shėrohu, se ne t'i durojmė sharjet e fyrjet skizofrenike nga cilado nofkė e jotja qė ti e zgjedhė pėr momentin.

murrizi
30-10-09, 12:27
Mbase paska mbetė nė dorėn tonė, unė po propozoj: Neve po moderojmė, e moderatorėt le tė diskutojnė. Tybe edhe hije ju ka.
Se disa anėtarė tė sėmurė keq n'kry, le qė s'dijnė me diskutu as ēka me diskutu, por pėr kėtė arsye u mbushet mendja me vendosė edhe rregulla nė forum. Thu ti se i veti dikush, a ke n'zor dikush pėr kėshillat e tyre, a i luti dikush pėr ndihmė a???
Hej taksirat... s'ka ma gjendje e dhimbshme se kur t'ia nisė njeri me mendu pėr veti qė ėshtė qendra e botės.
Ti, melaqja, hapėsi i kėsaj teme,
Hapi edhe njo 20 nofka (nja 6 veq dihen ashiqare se i ke pranu vet)... edhe fyej e shaj sa tė mundesh e sa mė banalisht anėtarėt nė privat e tek reputacioni... edhe pastaj e ki n'rregull... s'ta prish kush, vet moderon vet diskuton... vet vendosė.
Nuk ka dikush tjetėr qė e poshtėron mė shumė se ti kėtė forum. Edhe atė nė mėnyrė tė hapur, pa fije turpi e respekti.
Po nejse, mendoj se nė rastin tėnd vjen nė shprehje karakteri human i kėtij forumi.
Shfrytzoje pėr me u shnoshė.
Ti veq shėrohu, se ne t'i durojmė sharjet e fyrjet skizofrenike nga cilado nofkė e jotja qė ti e zgjedhė pėr momentin.

Me u shty me ty, asht si me mih n'uj, bile bile ti je aq n'zor me vehten sa qė po t'duket qe krejt dynjeja ti kan fajet.
Ku e ke hallin pispantaleshi, pse po mu deshka mu t'regjistroj nofka treja, kė e paskam "shar" ? (e qė une kur dikė e shaj ,atė e bėjė kėtu, me pa krejt dynjeja).
Ka ama njė gjė kėtu, (se pėr kėto tjerat jemi mėsue me ty) Cili nga ne dy e poshtrojm mė shumė kėtė forum nė fakt, e bojmė sondazh po deshe, dhe humbėsi dihet ?!

murrizi
30-10-09, 12:46
Duhet tė bėhesh njėher nė jetė trim, dhe ta pranosh duelin, unė e dijė qė i kam shancat e pakta, por ja qė du me rreziku, prandaj "lajmrohu" mos u struk tash.
Une ndėrkoh po dal pak me bo do sefa, e kthehna kthehna, pa edhe n'qoft e fundit her !

jadore
30-10-09, 16:25
Duhet tė bėhesh njėher nė jetė trim, dhe ta pranosh duelin, unė e dijė qė i kam shancat e pakta, por ja qė du me rreziku, prandaj "lajmrohu" mos u struk tash.
Une ndėrkoh po dal pak me bo do sefa, e kthehna kthehna, pa edhe n'qoft e fundit her !

murriz ..
interesant prej qe jam ne forum kam vrejtur nje dukuri , antaret qe deshironin ti sheronin kompelset qe kishin me te gjeturit e pozites ne shoqerine virtuale gjithmone kerkonin forma sontazhi per vlersimin rreth personalitetit te tyre virtual ..
prandaj si dashamire te them , terhjeke kerkesen, na kursen dhe neve ...se kjo demokarcia na lodhi beso me sontazhe e votime qofte reale qofte virtuale ...

jadore
30-10-09, 16:30
Po ma qojn mallin nganjeher si nana jem engrata, dej u rritem tu fshi mas neve :(

hahahah , garant mbas jush gjithmone ju ka ndi zeri duke thene , ...evlad e spaske cka me i bo..?...po qysh nuk e fali Zoti te del i keq humbe, ma mire pa te ..
( hahahah , tu dal prej bankes qishtu e njdjeva njeren tu i thone femise se vet ne rruge prej nervozes .. )

roadrunner
30-10-09, 16:34
Pse a e jotja mos e ka pas ma mir se e jemja? apo ti vet i ke la mnelat e tua :P. Bile bile e jemja e ka pas ma leht se e jotja hahahah. T'kish ba nana jote lum nashta i kishe pas punt ma mir, po mos mu kap ktu me kungja se sjom ne zor me ni opinionin tond sonte.

Kalofsh bukur

hahahah , garant mbas jush gjithmone ju ka ndi zeri duke thene , ...evlad e spaske cka me i bo..?...po qysh nuk e fali Zoti te del i keq humbe, ma mire pa te ..
( hahahah , tu dal prej bankes qishtu e njdjeva njeren tu i thone femise se vet ne rruge prej nervozes .. )

murrizi
30-10-09, 16:57
murriz ..
interesant prej qe jam ne forum kam vrejtur nje dukuri , antaret qe deshironin ti sheronin kompelset qe kishin me te gjeturit e pozites ne shoqerine virtuale gjithmone kerkonin forma sontazhi per vlersimin rreth personalitetit te tyre virtual ..
prandaj si dashamire te them , terhjeke kerkesen, na kursen dhe neve ...se kjo demokarcia na lodhi beso me sontazhe e votime qofte reale qofte virtuale ...

Pėrkunder qėllimmirės sė kėtij postimi, paj tybe ne u lodhsha edhe aq fort, qeta jarana qe i kom ketu i kom edhe ne mesenger, taksirat me e rrit volumin mesengerit edhe me do tjer qė do tė vinin, pėr ēdo rasti.
E thash, pėrkunders qėllimmirės nga ana jote (sa qėllime 'mira mundet me kon Jadora pėr mua, zoti mos i dhasht n'dor ma teper, hahahaha) ti je boll Qik e meqme, po do sene po get kurr njet tone si more vesh sa duhet( pėr virtualitet e kom fjelen) E tash bone bone mos ki dert. e na ndihmo tė gjithėve, tka ardh shanci bijo..... (qe mos me thon ma boni kush).

jadore
30-10-09, 17:01
Pėrkunder qėllimmirės sė kėtij postimi, paj tybe ne u lodhsha edhe aq fort, qeta jarana qe i kom ketu i kom edhe ne mesenger, taksirat me e rrit volumin mesengerit edhe me do tjer qė do tė vinin, pėr ēdo rasti.
E thash, pėrkunders qėllimmirės nga ana jote (sa qėllime 'mira mundet me kon Jadora pėr mua, zoti mos i dhasht n'dor ma teper, hahahaha) ti je boll Qik e meqme, po do sene po get kurr njet tone si more vesh sa duhet( pėr virtualitet e kom fjelen) E tash bone bone mos ki dert. e na ndihmo tė gjithėve, tka ardh shanci bijo..... (qe mos me thon ma boni kush).

cka me bo..?
p.s.
le bre murriz se ti edhe ashtu kurr nuk ke kuptu ...e ku me e kuptu jadoren ..

murrizi
30-10-09, 17:08
cka me bo..?
p.s.
le bre murriz se ti edhe ashtu kurr nuk ke kuptu ...

Le bre Jador se une ta thash ma para qe "TI JE AJO QE SPI KUPTON DO SENE" por prap po ta them, kėtu nė kėtė rast nuk ke faj.
Paftyrsia e njerzėve me nofka tė shumta tė bėjnė tė qmendesh,ksi si unė qė kallzojn, prej sot jam filani, deri dje isha fisteki, prej ktyne mos u tut, ska rrezik prej nesh.
Shka me bo Jador me ata qė me vite jan kalit ne dyftyrsin e tyne (dhe e keqja ashtė qė kujtojn qe spi merr vesh kush,edhe ata nė funksione tė lartaaaa, bile kėtu).
Po nejse hajri e daft edhe ksaj here...
P.s Jador a bash s'pate hiq ku me ja ngjit, apo je "kompetente" dhe deshe me vertetu a me hap , a mos me hap SONDAZHIN. ?

sherri
30-10-09, 17:24
A po ta hapin o Murriz?! une jame per,e kisha lut edhe panten me pranu(se pa pranu edhe ai nuk bane) per humanitet se jo qe i duhet ati,edhe une kisha votu ne te mire te <Murrizit me i kontribu tarapis.....

Murriz nje keshill(mos ma merr per ters): Thaset me drith,nuk maten ne peshoren e Artarit(Sherri)

murrizi
30-10-09, 17:31
A po ta hapin o Murriz?! une jame per,e kisha lut edhe panten me pranu(se pa pranu edhe ai nuk bane) per humanitet se jo qe i duhet ati,edhe une kisha votu ne te mire te <Murrizit me i kontribu tarapis.....

Murriz nje keshill(mos ma merr per ters): Thaset me drith,nuk maten ne peshoren e Artarit(Sherri)
Ngo balin ti Sherr i vogėl tredimensional,
ka raste kur njė e vetme thėrmije drithi do ti'a merrte anen e peshores edhe sikur tė jetė elefanti pėrtej :wink:

jadore
30-10-09, 17:40
Le bre Jador se une ta thash ma para qe "TI JE AJO QE SPI KUPTON DO SENE" por prap po ta them, kėtu nė kėtė rast nuk ke faj.
Paftyrsia e njerzėve me nofka tė shumta tė bėjnė tė qmendesh,ksi si unė qė kallzojn, prej sot jam filani, deri dje isha fisteki, prej ktyne mos u tut, ska rrezik prej nesh.
Shka me bo Jador me ata qė me vite jan kalit ne dyftyrsin e tyne (dhe e keqja ashtė qė kujtojn qe spi merr vesh kush,edhe ata nė funksione tė lartaaaa, bile kėtu).
Po nejse hajri e daft edhe ksaj here...
P.s Jador a bash s'pate hiq ku me ja ngjit, apo je "kompetente" dhe deshe me vertetu a me hap , a mos me hap SONDAZHIN. ?
jo bre , le se nuk cmendet njeriu per nje virtualitet ..!
qe po te ndimoj , afrohu e degjo..
bondi , murgesha, kodra , admini , guri , lojetari , anna , shejtanja , labi , xuki, uliksi , laliloli ,paraadoxi etj etj ..krejte qita jane jadore ..
qikaq per nje here ,
me kohe te kallxoj qe edhe enimja , vjashta dea , selvija , liraku, spogi, tinky, elina , albonita, zana, dilaveri , oqeani, 4 peace ,hawk , shfletuesi panta-rhei, selvija jane apet jadore ..po njher per nje here e leme per me vone ..
p.s.
mos e harro -a maximen ..dielli shkelqen veq per mua...!E tash a nuk do te ishte e padrejte nese forumi nuk jam une .??

pirro
30-10-09, 19:29
Cka i bjen bre kjo qe jane Jadore? dmth te ndegjojne ty a cka?

pirro
30-10-09, 19:30
Ngo balin ti Sherr i vogėl tredimensional,
ka raste kur njė e vetme thėrmije drithi do ti'a merrte anen e peshores edhe sikur tė jetė elefanti pėrtej :wink:

A bahmi edhe une e tu Jadore ahhahhahhh madonna madonna ( artisti )

jadore
30-10-09, 19:47
Cka i bjen bre kjo qe jane Jadore? dmth te ndegjojne ty a cka?

nofkat e mija bre pirro, edhe ti hiq nuk po e kupton murrizin..

murrizi
30-10-09, 19:59
jo bre , le se nuk cmendet njeriu per nje virtualitet ..!
qe po te ndimoj , afrohu e degjo..
bondi , murgesha, kodra , admini , guri , lojetari , anna , shejtanja , labi , xuki, uliksi , laliloli ,paraadoxi etj etj ..krejte qita jane jadore ..
qikaq per nje here ,
me kohe te kallxoj qe edhe enimja , vjashta dea , selvija , liraku, spogi, tinky, elina , albonita, zana, dilaveri , oqeani, 4 peace ,hawk , shfletuesi panta-rhei, selvija jane apet jadore ..po njher per nje here e leme per me vone ..
p.s.
mos e harro -a maximen ..dielli shkelqen veq per mua...!E tash a nuk do te ishte e padrejte nese forumi nuk jam une .??
aiii na lodhe bre Jador. mos na lodh, e mos u lodh sė koti pash teqen e modhe.

Mos ha spec djeges, se s'ta duron tya, jo tė gjithėve ja duron specin djegės, andaj pason ajo qė askush se do.....
Me pak fjalė mirė je ti, n'rregull je ti, mos u bo marak se me tya ėshtė n'rregull puna.

tjetėrēka po kėrkohet kėtu moj e nderuar, pse i merr mėkatet e tjerve mbi supe ti ?

P.s.

Ta zėm sikur tė shpallej sondazh, mendon ti qė nuk e dijė unė pėrfundimin e rezultatit ?

Por ama atėher ky forum qė e ndėrtuam tė gjithė , edhe unė , edhe ti, e edhe ai pantalocu qė merr tė drejtėn tė drejtoj gishtin ndaj meje, e qė unė po i bėkam ZARAR forumit, nuk "guxon" tė quhet dardania, por i duhet vėnė edhe njė prapashtes.......
E ke parasysh tash pse u kėrkova sondazh unė, kush po i bė, e kush jo mė shumė dėmė forumit.

Unė nuk jom ai, e as ai, e tjetri tė shaj dikė, jam apo sjam kėtu, zoti i shpis n'shpi t'huj tybe se kom men mu bo, por ama zoti i t'bamave tė mija po !

Hajde Pordho,
Pardon desha me thon Panto, hajde ēa po ta merr menja tya kėtė dasmė qė e kam nis une ?
Apo ke nevoj pėr njė Higjien Mentale

HIGJIENA MENTALE
-Qellimi kryesor i higjienes mentale eshte pengimi i semundjeve te ndryshme mentale.
Me personalitet te pjekur nenekuptojme personin i cili eshte i qendrueshem,qe ka vetebesim,veteiniciative,i cili di qe ta cmoje kohen si te veten ashte edhe te huajen, dhe i cili ka aftesi te komunikimit dhe adaptimit me mjedisin e vet.

Aktiviteti i higjienes mentale perfshin:

a)--aktivitetet qe kane per qellim te pengojne paraqitjen e semundjeve mentale.Ketu bejen pjese pengimi i qrregulimeve strukturore organike te sistemit nervor,per shkak te veprimeve te ndryshme demtuese infektive dhe traumatike.
Per zhvillimin e personalitetit jane te rendesishme shume faktore,ku perfshihet faktori biologjik (trashigimia) dhe ai social (faktoret e ambientit qe ndikojne ne zhvillimin e personalitit).
b)--pengimin e perhapjes kronike te semundjes,invaliditetin mental ose vdekjen e te semureve psiqik.
Nga kjo mjaft e rendesishme eshte RISOCIALIZIMI i hershem i te semurit .....,pra te pergaditet ambienti dhe kushtet per kthimin e te semurit,gjithashtu duhet te pergaditet mjedisi qe ta pranoje "normalishte" i semuri ......

Miqesise i duhen 6 muaj pushim per te rinovuar repertorin e vet. Edhe dashuris sė mėvonshme pėrafėrsisht po aq :wink: .origjinali--- Jules Renard (ndryshuar e pėrshtatur nga unė.)

Lypesi
30-10-09, 20:04
HIGJIENA MENTALE
-Qellimi kryesor i higjienes mentale eshte pengimi i semundjeve te ndryshme mentale.
Me personalitet te pjekur nenekuptojme personin i cili eshte i qendrueshem,qe ka vetebesim,veteiniciative,i cili di qe ta cmoje kohen si te veten ashte edhe te huajen, dhe i cili ka aftesi te komunikimit dhe adaptimit me mjedisin e vet.

Aktiviteti i higjienes mentale perfshin:

a)--aktivitetet qe kane per qellim te pengojne paraqitjen e semundjeve mentale.Ketu bejen pjese pengimi i qrregulimeve strukturore organike te sistemit nervor,per shkak te veprimeve te ndryshme demtuese infektive dhe traumatike.
Per zhvillimin e personalitetit jane te rendesishme shume faktore,ku perfshihet faktori biologjik (trashigimia) dhe ai social (faktoret e ambientit qe ndikojne ne zhvillimin e personalitit).
b)--pengimin e perhapjes kronike te semundjes,invaliditetin mental ose vdekjen e te semureve psiqik.
Nga kjo mjaft e rendesishme eshte RISOCIALIZIMI i hershem i te semurit .....,pra te pergaditet ambienti dhe kushtet per kthimin e te semurit,gjithashtu duhet te pergaditet mjedisi qe ta pranoje "normalishte" i semuri ......Sa mė pėlqeu ky definicon!!! e keni marrė tė gatshme diku nė google apo.....jeni AUTORI dora vet:biggrin:

murrizi
30-10-09, 20:08
Sa mė pėlqeu ky definicon!!! e keni marrė tė gatshme diku nė google apo.....jeni AUTORI dora vet:biggrin:
Jo jo e kam vjedh nga kėtu
http://lajme.shqiperia.com/media/artikull/iden/119620/titulli/Higjiena-mentale

jadore
30-10-09, 20:11
miko, terhjeke gjithe kete shkrim , ose lere i sherben ne te ardhmen ndokujt , por pantes mos ja drejto ..
arsyeja ..
edhe pse e kam kundershtar te perbetuar te mendimeve ( armik bile ) hakun jepja drejte ..
motoja ime ... aq sa di te vlersoj aftesisne e kundershtarit aq te ngritur apo e kthjellet jam une ..

e panta sipas meje , e cmuam nuk e cmuam , na pelqej nuk na pelqej , e kuptuam nuk e kuptuam ,forumi me nivel dhe stil te tij kurr nuk do te kete , pra nuk perseritet ..nje panta eshte dhe mbet ..
prandaj une e cmoj , e cmoj sepse nuk mund te matem me aftesit e tij , eshte i paparashikueshem .. ''armik qe nuk e kontrollon dhe dominon dote ne intelekt''
...............................
p.s.
pasi e hapa zemren me ju si moderatore e mire e juaja qe jam , a po me lejoni tash te shkoj ne shtepi ..

>>{SpOnGeBoB}<<
30-10-09, 20:15
Zhade , pernima edhe me Nik temin shkrun ti a ? Sahi mi paske lixue edhe qito privat messigjat qe mi shkrujne femnat qiknenaj. Sha zoten nuk osht mire qishtu se qajo privacija duhet mara mu garantue :tongue:

murrizi
30-10-09, 20:16
E tucejka e keqe,
mule mule qitja ni kafe, e vete a po don edhe i cop torte, mos harro a !

kush po thot qe kom armik Ponten, (veq me mujt e shkyj hahahah)

U kry bac, KahdelPanta u dorzua. dhe unė e lash ktuhen.
Po shkoj me pa a po dalin gjinja n'zgjedhje, dhe a kan pėrgadit far rasoji pėr kėtė dimėn.

Lypesi
30-10-09, 20:17
Jo jo e kam vjedh nga kėtu
http://lajme.shqiperia.com/media/artikull/iden/119620/titulli/Higjiena-mentale


Gjithēka mundesh me qenė,por jo edhe "djal i mirė, e din ti" sepse nuk kishe lėnė asnjė gjurmė nė kėtė vjedhje :D

jadore
30-10-09, 20:19
Zhade , pernima edhe me Nik temin shkrun ti a ? Sahi mi paske lixue edhe qito privat messigjat qe mi shkrujne femnat qiknenaj. Sha zoten nuk osht mire qishtu se qajo privacija duhet mara mu garantue :tongue:

o te ishin te tont si ti me ato privatnicat tuaja , po te garantoj une si moderatore ( vul demek po ta jap ) qe bota (alem demek lakmi )kish marr mend prej neve per moral e kulltur..
po le tash mos kallxo qe une si spongi jam shume e formume , demek kompllete..
qy nihere ...

emine
30-10-09, 20:25
ev ku je Gjakovare,krejt mahallat i paske me veti,me mahall te Getes,,dekterna ne qabrat,prej qabratiti dekterna ne shkugez,e prej atjehit deri en qafe te prushit:tongue: edhe eminen me kule qashtu zhag ,hahhahahahha

murriz a te ka hupe inspiracioni qe spo mun gjan fjal ne rradak tande pa vjedh te goglani kso kaperdhicash

ishalla po pshtoni se une veq qeshtu hina mase lexova nikun tem,,,

murrizi
04-11-09, 16:50
Emine qitma ti nji kafe e hiqu ktuhes..... :)
dhe eminja e kishte kuptuar shumė drejtė mesazhin tim dhe ma kishte qitur nji kafe atje te kafja e forumit.

he he...
kqyr sa me sherr e ka fshi dikush, e pėr ta lėnė deri kėtu te lavdata e emines pėr jadorken.
Sepse komenti i emines tue qu larrrrrt Jadorken e ka bo ata me menu qe pėrnime ashtė ashtu, ho ho...

pirro
04-11-09, 19:46
he he...
kqyr sa me sherr e ka fshi dikush, e pėr ta lėnė deri kėtu te lavdata e emines pėr jadorken.
Sepse komenti i emines tue qu larrrrrt Jadorken e ka bo ata me menu qe pėrnime ashtė ashtu, ho ho...
Shyqyr qe nuk i ka qu zoti me e livdu ma heret, po thom para fushates parazgjedhore se veq kur e kishe pas kandidtate te pavarur per Gjakove haahhahaaaa ( mos kesh murriz) edhe mos ther.

jadore
04-11-09, 19:49
Shyqyr qe nuk i ka qu zoti me e livdu ma heret, po thom para fushates parazgjedhore se veq kur e kishe pas kandidtate te pavarur per Gjakove haahhahaaaa ( mos kesh murriz) edhe mos ther.

mos e bene te madhe , shuj .. se thone antaret qysh kjo kaq e gjitheanshme ..
pirro ku jemi me bissnis ?

Qika^Me^Kule
04-11-09, 21:02
mos e bene te madhe , shuj .. se thone antaret qysh kjo kaq e gjitheanshme ..
pirro ku jemi me bissnis ?

vendase mos i fol reth bissnis se i dham kryt hiq nuk po ja don koheve te fundit... garant para zgjedhjeve e ka kusherini jem,,, :biggrin:

pirro
04-11-09, 21:10
mos e bene te madhe , shuj .. se thone antaret qysh kjo kaq e gjitheanshme ..
pirro ku jemi me bissnis ?

Meqenese po ke shtytje ( ani shtytje) nga antaret e forumi duhet me i ndegju se e kane qe te te shtyen per me bo karrier ne forum, nuk besoj qe ke pretendime me te madhe se sa te forumit:tongue: . Shyqyr qe nuk te kane perkraha para zgjedheve se ishe kanditu per gjakove si e pavarur.
Bisnesi mire, rruga sllatine prishtine eshte ne perfundim edhe ka dal super.

murrizi
04-11-09, 21:14
o,ho:tongue:hohohohohohoho....

roadrunner
04-11-09, 22:06
Paj a ka ma mir se vet me ba berllog edhe vet me e fshi, JO.Kshtu qe sdi pse po ankohi hahaha.

jadore
04-11-09, 22:08
Meqenese po ke shtytje ( ani shtytje) nga antaret e forumi duhet me i ndegju se e kane qe te te shtyen per me bo karrier ne forum, nuk besoj qe ke pretendime me te madhe se sa te forumit:tongue: . Shyqyr qe nuk te kane perkraha para zgjedheve se ishe kanditu per gjakove si e pavarur.
Bisnesi mire, rruga sllatine prishtine eshte ne perfundim edhe ka dal super.

zemra tu gezofte .. analitik te forte te forumit te kemi ,
kur...?