PDA

View Full Version : Albani dhe Miriami, dashuria qė lindi nga muzika ...


Jana
05-11-09, 23:16
Njė dashuri qe lindi me muzikėn, njė karrierė artistike qė lidhet po me muzikėn. Alban Skenderaj, dikur njė djalė i pasionuar qė jetonte nė Itali me ėndrrėn pėr t`u bėrė kėngėtar.
http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.1104235207968_m.jpg
Gjashtė vjet mė parė, ai u shfaq shumė modest nė skenėn e festivalit tė parė tė muzikės alternative “Top Fest”, por mė pas kėnga e tij “Vetėm ty” u bė hit, ndėrsa ai idhulli i vajzave.

Kėngė dhe videoklipe, turne brenda dhe jashtė Shqipėrisė, imazh televiziv nė reklama, plotėsojnė nė njė farė mėnyre profilin artistik tė tij.

Pasioni pėr kėngėn, veē famės, i solli edhe dashurinė. Mėsojmė se nga njė takim i rastėsishėm, nė stacionin qendror tė trenit nė Cyrih, 27- vjeēari takoi shpirtin binjak ose gjysmėn tjetėr tė zemrės- kėngėtaren e njohur Mirjam Canin.

“Me Mirjamin jam njohur nė mars tė 2007-ės, ka qenė tek stacioni i trenit nė Cyrih tė Zvicrės. Qė aty filluam tė njiheshim dhe pas kontakteve tė ndryshme filluam tė pėlqeheshim”, shprehet Albani.

Njė dashuri qė lindi nga “muzika” dhe pėrfundon me zgjedhjen e tė rinjve pėr tė ndenjur bashkė.

Prej 2 vjet e gjysmė, ata ndajnė njė shtėpi tė vogėl nė Munih tė Gjermanisė, tė pėrditshmen e tyre- atė artistike dhe atė qe i paraprin jetės familjare.

“Pėr njė qė merret me muzikė nuk ka njė tė pėrditshme standarde. Miriami vazhdon punėt e veta pėr sa i pėrket punėve qė ka nė Gjermani, merret me emisionet e saj. Zakonisht kur jam nė shtėpi shkruaj kėngė. Mundohemi tė jemi tė balancuar qė tė gjejmė kohėn e duhur pėr tė ndenjur bashkė”, thotė Albani.

“Kemi pasur shumė fat qė kemi gjetur njėri-tjetrin dhe ndajmė tė njėjtin pasion nė tė gjitha aspektet si nė punė dhe nė jetėn private. Pėr sa i pėrket jetės nė shtėpi tashmė jemi marrė vesh pas shumė kohe bashkė”, shprehet Mirjami.