PDA

View Full Version : Ejani e na vrisni te shtepia!


Fshatari
17-11-09, 14:47
Sėshpejti, francezet nuk do kene me nevoje te udhetojne deri ne beograd per t'u rrahur e vrare nga kriminelet e tadiēit. Kriminelet serbe do mund te udhetojne shlirshem neper provincat franceze ku mund te rrahin e vrasin sa te duan, hiē pa viza.
___________________________________

Barrot: Pajtueshmėri pėr pezullimin e vizave
Nėnkryetari i Komisionit Evropian, Jacques Barrot, deklaroi se Kėshilli i ministrave mė 30 nėntor do tė propozojė dhėnien e pajtueshmėrisė pėr pezullimin e regjimit tė vizave pėr qytetarėt e Serbisė.
“Vendi bėri pėrpjekje tė mėdha dhe nė tėrėsi i pėrmbushi kriteret, kėshtu qė Kėshilli i ministrave padyshim do tė propozojė pezullim tė vizave”, tha Barrot.
Ai konfirmoi se po afrohet data kur qytetarėt e Serbisė, Malit tė Zi dhe Maqedonisė do tė mund tė udhėtojnė lirshėm nė BE, por nuk mund tė konfirmonte se liberalizimi i vizave do tė ndodhė pikėrisht me 19 dhjetor, siē ishte paralajmėruar. /Makfaks/
__________________________________________________ _______
Komente (3)
Behluli:
Para 2 orėve:
Zoti Barrot,tash e tutje,me bekimin tuaj,do ti keni te pragu i deres kriminelet serb;ata do te iu shoqerojne Juve(europianve) dhe femijet tuaj ne pune ,shkolle,spitale ,rruge.
Mos harroni se ATA qe iu lidhen per shtylla elektrike si shtazet dhe bene masakrat si ajo e Srebrenices ne Bosnje,Recak,Suhareke,Trnje,Meje etj. ne Kosove,kane ndryshuar.Jane po te njejtit dhe me te perkushtuar per terrorizem shteteror e te ndihmuar nga Rusia e Putinit.
Ju kujtoni se kater milion musliman te Europes jane rrezik per Ju duke harrue rrezikun nga qindra miljon sllav te shteteve teroriste te Bashkimit Sovjeyik dhe Serbise.
SURLA:
Para 3 orėve:
Tani pasi serbet munden me udhėtuar pa viza,tash ju duhen edhe pare me udhėtuar,rendi kishte me qen me ju dhan edhe 2 apo 3 miliard euro ndihėma se moti nuk i keni dhanė,ka ndoshta 6 muaj qė serbia ska marrė ndihėma prej evropės...jepni jepni....se mundet nė tė ardhėmen tė mos ju degjojnė ,edhe pse nuk e kan perfunduar misionin ashtu siq e kan parashikuar,por pjesėrishtė kan pas sukses,se kan vra boshnjak dhe shqipėtarė sa kan mundur ,e ata kan qenė mysliman,e qka mendoni ju pėr myslimanet dihet fort mirė....JU JENI TURPI I NJERZIMIT... EVROPA ja ka humbur kuptimin drejtėsisė .
nIPI:
Para 3 orėve:
Keshtu Europa Plak shperblen Agresoret Ata qe Vran,Dhunuaqn ,dogjen qdo gje qe gjeten para vetes,
Populli e thot nje fjal Ariu Lekuren e ndrron porzanatin jo.
__________________________________________________ ______________
Artikullin e plote mund ta lexoni ne kete adresė:
http://www.telegrafi.com/?id=3&a=4460#Scene_1
__________________________________________________ __________________
Asgje nuk iu shtohet reagimeve objektive te tre autorve te lartcituar.
PS: Edhepse nuk eshte kryesuese e radhes, franca "humanitare" po ia mundeson liberalizimin e vizave miletit kriminel serb.
Kete po e realizon Nėnkryetari i Komisionit Evropian, Jacques Barrot, e jo kryetari i ketij komisioni.
Shqiptaret duhet te qendrojne sa me larg kesaj organizate te vetecilesuar "bashkim evropjan".
Firmosur nga kryetari i bashkimit shqiptar.