PDA

View Full Version : A i dirigjon muzika ndjenjat e tona ?


murrizi
22-11-09, 22:48
Isha nisur pėr njė rrugtim tė gjatė , dhe thuaja se isha "armatosur" mirė me gjithēka. kisha marrė me veti njė termos kafeje, kisha pėrgaditur ca pitalka qė sapo i morra te furra dhe i kisha mbushur me djathė, dhe thuaja se gjithēka ishte pėrgaditur pėrfekt, mos tė harroj ta cek, se nė tė gjithė kėtė "pėrfekcionizėm" nuk mungonte edhe muzika qe e kisha shkarkuar pėr shijen time gati pėr njė vitė.
Nuk kaloi shumė kohė dhe bėja rrugė pėr merak, udhėtoja vetėm (mė pėlqen tė udhėtoj vetėm) dhe dėgjoja muzikėn qė kisha marrė me veti.
E gjitha shkonte si uji nėrė urė, makina lundronte nga njė autostradė nė tjetrėn dhe me tė sė bashku edhe unė, e nė pėrcjellje edhe muzika.
Besoj ti kisha kalaur aty diku nja 350 Kilometra rrugė, dhe nga autoparlantat nisi tė gumėzhonte njė muzik, qė ma qoj njė dhimbje tė madhe tė kokės. I'a lash fajin pushimit qė se kisha bėrė pėr gati 4 orė.
U ndala dhe pasi i zbraza nja dy tasa kafe, dhe i pėrbina nja dy ato pitalkat me xhizė nė njė park skaj autostrades, vendosa prap tė vazhdoj rrugėtimin.
Sapo i futa ēelėsin e kontaktit makines, prap u aktivizua muzika, pikėrisht nga aty ku kishte mbetur pėr sė fundmi. U kujtova ta kaloja atė kėngė, por disi ngula kėmbė, dhe thash ta ha dreqi, dikur kur e kam shkarkaur duhet tė mė ketė pėlqyer, pse tash jo.
Dhe vazhdoja rrugėn, njėkohėsisht vazhdoja ta duroja muziken qė vetė e kisha lėshuar, poashtu vazhdoja ta duroja edhe dhimbjen e kres qė sa vinte e shtohej.
..........dhe nuk dijė as vetė, vetėm se mė kujtohet ti kem hapur syt diku nė njė spital nė Itali, pėr tė qenė mirė e shėndosh, por me njė makin tė gatume pėr bėrllog.

A i dirigjon muzika ndjenjat tona ?

roadrunner
22-11-09, 23:06
Muzika kontrollon adrenalinen. Ne nje rrugetim te gjate, mos te nderroja muziken, me kish n'zan gjumi :D

4peace
23-11-09, 11:08
*

Natyrisht qė ndikon muzika...

Ti s'na tregove ēfarė muzike ke pasė me vete?!

Nėse ke lėshuar muzikė heavy-metal (ndonjė AC/DC apo Alice Cooper) normal qė ke dhembje koke. Biles janė shumė 350 km vozitje me njė "muzikė" si kjo.

Sikur tė punosh nė ndonjė fabrikė ku makinat bėjnė zhurmė tė madhe, ku ėshtė e obligueshme vendosja e mutusave (qė shėrbejnė pėr zbutjen e zhurmės) pėr veshė.


***

luckyman
23-11-09, 21:58
une kur t`jam tuj vozit vetem qet kong e ndigoj!!

http:www.youtube.com/watch?v=QnQeUUBPJj0

murrizi
23-11-09, 22:09
*

Natyrisht qė ndikon muzika...

Ti s'na tregove ēfarė muzike ke pasė me vete?!

Nėse ke lėshuar muzikė heavy-metal (ndonjė AC/DC apo Alice Cooper) normal qė ke dhembje koke. Biles janė shumė 350 km vozitje me njė "muzikė" si kjo.

Sikur tė punosh nė ndonjė fabrikė ku makinat bėjnė zhurmė tė madhe, ku ėshtė e obligueshme vendosja e mutusave (qė shėrbejnė pėr zbutjen e zhurmės) pėr veshė.


***
a bash po do me dit a, pse bre burrė s'mė kurseve pak, edhe mua edhe vehten, derisa unė ju kurseva juve, sepse e dija qė jo gjithkujt i pėlqen ajo muzik (arsyeja edhe pse nuk u tregova).
Mirė do ta themė, por me njė kusht qė para se ti jepni komentet e juaja tė pakripta ta lexoni ngjarjen edhe njėher dhe ma avash avash.
Po , ndigjoja enigmen !

Fc1FcHaFwhI

4peace
24-11-09, 09:53
*


Muzika e "Enigma"-s ėshtė krejt sipas "Sikur t'ishte dita e fundit e jetės"... Kurse kjo "Dracula- I love you - I kill you" ėshtė ceremoni postmortore (pasi tė vdisėsh ēohesh vampir).

T'paska shpėtue (me hesap) ēaj djathi me pitalka sa mos me m'rri deri te "...I love You - I kill You" ha haaa haaaaaaa


*

murrizi
27-11-09, 21:12
JpDUvbIQ1a8

roadrunner
27-11-09, 21:21
Kuku vella, ti edhe po kajshe rruges, a ndegjohet ajo kang e Ermalit tuj vozit, a di se ne dhe te shtin, ani mu kan jasht shtetit, s'bon mi ngu kto hiq se te bojn me qajt pa ndal kurr :(

murrizi
27-11-09, 21:32
Kuku vella, ti edhe po kajshe rruges, a ndegjohet ajo kang e Ermalit tuj vozit, a di se ne dhe te shtin, ani mu kan jasht shtetit, s'bon mi ngu kto hiq se te bojn me qajt pa ndal kurr :(
Bonu e fort bonu e fort rrumullake (valla mos shih kusur se une ja pėrshtata pak emrit tėndė, se inglizqen sma ther hiq).

roadrunner
27-11-09, 21:45
Hahahaha pa u kon rrumullake sun rrotullakesh hahahaha

Valla, mem ngu mu, bile Ilir Shaqirin se ngon se veq kur te shohish veten me naj tkurre kukuuuu po n'zemer qysh te prek Ilir Legjenda e muzikes sone. Shumet plaget qe ma hapi, e shumet plaget qe i mbylli.

Bonu e fort bonu e fort rrumullake (valla mos shih kusur se une ja pėrshtata pak emrit tėndė, se inglizqen sma ther hiq).

Idila
30-11-09, 11:41
Njė ditė tė kam lexuar kur thoje, " duke dėgjuar muzikė, fillova tė lėviz gjymtyrėt" apo Murriz? :smile:
Me kėtė dua tė them se, muzika ndikon veē tek ata qė kanė veshė dhe shqisa pėr muzikė. Mua pėrshėmbull, mė honeps totalisht....kjo vjen ngaqė jam "meraklie:biggrin: " pėr vallėzim, pėr tė kėnduar..uhuuu zėri mė jehon nė qiell :P, pastaj dhe disi gjaku mė vlon....ndėrkohė qė dėgjoj muzikėn/kėngėn e shijes qė kam. :smile:

Nė njė udhėtim tė gjatė, mė sė shumti dėgjoj kėtė lloj tė muzikės..... e sidomos natėn, rruga e hapur....veē unė, muzika dhe dritat me neon....


http://www.nutsie.com/top100sradio/100%20Greatest%20Reggae%20Songs/2133067

Sibora
20-12-09, 11:13
Ndaqi me u kenaq rruges kur udhetoni me makine,degjoni kenge qe t'japin gjalleri,psh ndonje Cd te Xenit:tongue: