PDA

View Full Version : SHBA-te dhe Gjermania : liderė tė ballkanit


Fshatari
10-12-09, 18:23
Hyseni nė vizitė nė Gjermani

Nga Express mė 10.12.2009 nė ora 17:39

Ministri i Punėve tė Jashtme i Kosovės, Skėnder Hyseni, nga Haga, udhėton pėr nė Berlin, ku tė premten do tė takohet me ministrin e Jashtėm tė Gjermanisė, Guido Westerwelle.
“Ndėrkaq, mė 12 dhe 13 dhjetor, ministri Hyseni do tė marrė pjesė nė konferencėn e nivelit tė lartė tė organizuar nga Instituti Aspen me titull: Dialog i ri transatlantik: liderėt gjermanė dhe amerikanė nė dialog me liderėt nga Ballkani Perėndimor”, thuhet nė njė komunikatė tė Ministrisė kosovare tė Punėve tė Jashtme.
Nė kėtė konferencė, pritet pjesėmarrja e shumė ministrave tė Jashtėm nga Ballkani Perėndimor.

panta_rhei
10-12-09, 18:41
na kalle krejt!!!
he bre fshatar, teneqe hesapi... pėr nji sekond nxehesh edhe ftofesh...
... edhe krejt temat e tua e kanė formėn e teneqes...

Arb
10-12-09, 18:48
More degjova qe Franca dhe SHBA-ja jane lidere te Ballkanit...