PDA

View Full Version : Ka rėnė si Grrku, pėr tė dytėn herė.


murrizi
10-12-09, 22:10
Qė nė fillim do tju kėrkoj falje pėr titullin nė gjuhėn sllavene, por kjo fjal pėrdoret shumė dhe shpesh nė popujt sllaven si ata tė Zagrebit, Sarajeves, e po deshet edhe Beogradit.

Pra fjala ėshtė pėr Trazirat nė Greqi, dhe kollapsin fincjar atje, me njė fjalė egziston rreziku qė shteti grek tė bankrotoj tėrsisht, nga dhe do ta merrte pėrkohėsiht timonin dikush nga fuqit e rajonit si Shqipria apo Turqia (kuptohet me bekimin e Amerikes).
....eh, mos i mih varrin tjetrit se mund tė biesh vetė nė tė !
Ēka jua merr mendja juve, ka shpėtim pėr Greēin tė mos vie deri kėtu ?

murrizi
10-12-09, 22:28
Pardon kėtė e vėrteton mė sė miri edhe kjo video kėtu

o5LXwR1EQ-8

premium
10-12-09, 23:28
Pardon kėtė e vėrteton mė sė miri edhe kjo video kėtu

o5LXwR1EQ-8
Fol mor burr ,, mos u stidit te flet gjuhen panosllave :wink: nuk eshte keq me dit gjuhen e armikut ..
po qe na shajn ata neve , edhe une automatikisht ja kthej gjevopin ne gjuhen e tyre :wink: ma interesante po me duket ashtu ..hahaha

jadore
11-12-09, 14:26
Qė nė fillim do tju kėrkoj falje pėr titullin nė gjuhėn sllavene, por kjo fjal pėrdoret shumė dhe shpesh nė popujt sllaven si ata tė Zagrebit, Sarajeves, e po deshet edhe Beogradit.

Pra fjala ėshtė pėr Trazirat nė Greqi, dhe kollapsin fincjar atje, me njė fjalė egziston rreziku qė shteti grek tė bankrotoj tėrsisht, nga dhe do ta merrte pėrkohėsiht timonin dikush nga fuqit e rajonit si Shqipria apo Turqia (kuptohet me bekimin e Amerikes).
....eh, mos i mih varrin tjetrit se mund tė biesh vetė nė tė !
Ēka jua merr mendja juve, ka shpėtim pėr Greēin tė mos vie deri kėtu ?

sinqerishte ta kam frigen murriz, kam frig qe je ne dimezion tjeter ,apo humor ishe ky ..?
ndryshe nuk di si te justifikoj peshen e pergjegjesise se te thenes tende ..!

Fshatari
11-12-09, 15:03
Qė nė fillim do tju kėrkoj falje pėr titullin nė gjuhėn sllavene, por kjo fjal pėrdoret shumė dhe shpesh nė popujt sllaven si ata tė Zagrebit, Sarajeves, e po deshet edhe Beogradit.

Pra fjala ėshtė pėr Trazirat nė Greqi, dhe kollapsin fincjar atje, me njė fjalė egziston rreziku qė shteti grek tė bankrotoj tėrsisht, nga dhe do ta merrte pėrkohėsiht timonin dikush nga fuqit e rajonit si Shqipria apo Turqia (kuptohet me bekimin e Amerikes).
....eh, mos i mih varrin tjetrit se mund tė biesh vetė nė tė !
Ēka jua merr mendja juve, ka shpėtim pėr Greēin tė mos vie deri kėtu ?
Shpresoj qe ky vend te kapitulloje sa me shpejt te jete e mundur.
Shqiperia dhe Turqia nuk e kerkojne gjithe greqine po vetem pjeset qe u takojnė. Sa per Turqine nuk e di saktesisht ku e ka kufirin; kurse Shqiperia shkon diku deri te Janina, kryeqytet i pashallekut te jugut shqiptar, me i fjale tokat legjitime te Ēameve. greket asht mire me i shty deri ne bregdet, bile me i qit n'uje krejt e me i lan ne meshiren e harreses se perjetshme! s'meritojne tjeter.
helbete, nashta po me dalka naj hektar toke qatje kah meteoret se m'u kane ba lopte kallaballek e po kane nevoje per sane...!

murrizi
11-12-09, 16:16
sinqerishte ta kam frigen murriz, kam frig qe je ne dimezion tjeter ,apo humor ishe ky ..?
ndryshe nuk di si te justifikoj peshen e pergjegjesise se te thenes tende ..!

.....uuuuuu sa e mėshirshme qė je, ke xhanin pėr shtat qiej mori aman......

zhade kur jemi te bankroti, si po t'shkon firma tya, me ata shumė punonjėsit e tu qė ke ?
...dhe, po u shfaq rastėsisht ndoj vend i lirė pune, ma n'sho i zė t'lutem, se ka marrė sezon e ligė pėr mua si puntor krahu,e spo muj e paguaj qiran te baba. Apo kėrkohet diēka mė shumė aty te ti, far ngritje profesionale, a ku ta dijė unė ?
Tash unė nima sa ti i ngritur nuk jam, (ēka me bo) por nji vend aty te hyrja diku sa pėr t'pastruar hymjen apo obrrin e firmes tėnde, kėtė besoj qė do ta bėja shumė mirė, fundja ta kem pėr padrone njė JADOR nuk ėshtė edhe pak a, dikush kishte pėr ta zėnė privilegj, ja qe edhe unė po e zė ashtu.

jadore
11-12-09, 16:26
.....uuuuuu sa e mėshirshme qė je, ke xhanin pėr shtat qiej mori aman......

zhade kur jemi te bankroti, si po t'shkon firma tya, me ata shumė punonjėsit e tu qė ke ?
...dhe, po u shfaq rastėsisht ndoj vend i lirė pune, ma n'sho i zė t'lutem, se ka marrė sezon e ligė pėr mua si puntor krahu,e spo muj e paguaj qiran te baba. Apo kėrkohet diēka mė shumė aty te ti, far ngritje profesionale, a ku ta dijė unė ?
Tash unė nima sa ti i ngritur nuk jam, (ēka me bo) por nji vend aty te hyrja diku sa pėr t'pastruar hymjen apo obrrin e firmes tėnde, kėtė besoj qė do ta bėja shumė mirė, fundja ta kem pėr padrone njė JADOR nuk ėshtė edhe pak a, dikush kishte pėr ta zėnė privilegj, ja qe edhe unė po e zė ashtu.

e dine qe e kam menduar dhe kete , une jam humane do te shpetoja jo dardanine por ato krijesa te gjora aty afer teje ( per ato me shume brengosem se per mendimet e tya) , .. por kam nje qik droh , e di kujt ja kam dorone .. te qelluarit te vizionit ne shenje .. aty pak je i mengjur ashtu si ky parashikim i kesaj teme ..qe kur e lexova sinqerishte me disponove me shyre te qesh ( se qe thua ti pak kriza ndihet , granituren nga rolf benz e pagova po si ta bej me dhomen e fjetjes nga joop , kjo pak me ngushton .. behet mire .. kur te vish ti si krah ndihme do e kapercejme dhe kete problem ..)
..
te behemi real murriz , te shof te fundosur Greqine eshte dhe deshire e imja , po nuk guxoj te lajthitem deri ne ate moment iluzioni kur e di qe per dreq ai popull mbin e mbin qe nga lashtesia e thelle e po na perpine neve edhe ditet e sotme pa e kuptuar shumica ketu..

Sibora
11-12-09, 20:44
Greqia po perjeton krizen me te madhe sociale ne historine e saj.Nuk me kujtohet sa ishte shifra e sakte e borgjeve te saj,por e di se ishte marramendese,por te kapitulloje,kjo eshte veq enderr dhe deshire jona siq thote edhe Jadore.

4peace
13-12-09, 12:45
***

"Kish pas hupė Greqia...
...e ish kon pas gėzue Shkinija"

Pra, Greqia e kish pas humbur nje ndeshje futbolli me rezultat te larte (me duhet 8 me 2), s'di kunder kujt, dhe ishte pas gezue Serbija... Keshtu, per nje kohe te gjate (deri sot) eshte perdorur thenia "Ka hupė si Gėrrēka" (Greqia).

Mirepo, pleqte tane kishin pas thene:
"Mos kesh se t'bje n'vesh".

Sic e pame, Shkinija humbi (e pesoi) shume me keq se Greqia asajhere.

Keshtuqe eshte mire te mos i (per)qeshim, sepse mund "t'na bie n'vesh" (ndodhe) edhe neve njesoj, ne mos edhe me keq!!!

Cfare kohesh kane ardhur, ka gjasa te medha qe nje gje e tille mund t'i ndodhe sejcilit shtet (kjo me siguri do te ndodhe... se shpejti ne mbare boten). Fjalen e kam per “krizen financiare, e cila, jo qe ka mbaruar por ende nuk ka filluar (ashtu sic eshte dashur).

Hapesi i kesaj teme eshte dashur ta ket parasysh edhe faktin se shteti ne te cilin jeton, ne emer te tij dhe cdo anetari te familjes ka hyre ne borxh afro 20.000 Euro. Pra, per cdo banor te shtetit gjerman eshte hyre borxh me nga 20.000 euro per cdo koke.
Borxhi i pergjithshem ka kaluar shumen prej 1.600 miliarde euro. Borxhe te njejta (madje edhe shume me te medha) kane edhe shume shtete tjera industrialisht te zhvilluara...

Per ta urryer Greqine sejcili nga ne e ka arsyen e vet. Por, ne kete rast, kjo nuk na ndihmon aspak neve (ne asnje segment). Perkundrazi. Ndaj sendeve si kjo populli yne thot "As deshmonin mos e pafsha n'ate gjendje".


***

murrizi
13-12-09, 14:09
e dine qe e kam menduar dhe kete , une jam humane do te shpetoja jo dardanine por ato krijesa te gjora aty afer teje ( per ato me shume brengosem se per mendimet e tya) , .. por kam nje qik droh , e di kujt ja kam dorone .. te qelluarit te vizionit ne shenje .. aty pak je i mengjur ashtu si ky parashikim i kesaj teme ..qe kur e lexova sinqerishte me disponove me shyre te qesh ( se qe thua ti pak kriza ndihet , granituren nga rolf benz e pagova po si ta bej me dhomen e fjetjes nga joop , kjo pak me ngushton .. behet mire .. kur te vish ti si krah ndihme do e kapercejme dhe kete problem ..)

,,Shyqyr qė ra kjo mortje e u pam,, do thoshnin grat (disa nga ato tė kqijat qė llafet i kan n'pamje pėr kry shnoshi kur dikush vdes).
Edhe unė kėsaj "shyqyre" do tja bashkangjisja 4 Peace pėr shkrimin e fundit kėtu, se as pėr t'mė shkuar mendja qė egziston njė Jador.
Po mirė, ani, sidokoft, ja qė "u pam" prap.

....paksa isha merakosur thėnė tė drejtėn pėr shoqėrimin e vajzės sime me njė shoqe tė sajė, qė disi ashtu nuk mė pėrzemėrsohej kurrsesi, (kushedi ka t'bėjė me mentalitetin tonė nė familje, qė nuk ua shplojm fort tė huajve ?) Nuk vija kurrsesi te pėrgjegjia, nuk e dija pra !
Mirpor kjo "nuk e dija" kishte t'bėje edhe me mos rehatin time, dhe nuk mė linte edhe aq indiferent se ē'po ngjiste rrethepėrqark fėmiut tim.
Njė ditė kėrkova nga goca ime qė ta lajmroj mėsuesen, sepse do ta vizitoja nė shkollė, ajo paksa u qudit, por pranoj pa u hamendur.
Mirė babi tha, do i them mėsueses, dhe ndodhi e nuk shkoj larg ku dhe u gjeta ballė pėr ballė vetėm me mėsuesen e vajzės sime.
Njė zonjė, njė edukatore e madhe me kultur e titull tė lart.
Pasi mbarova unė me "arsyejen" e kėrkeses sime, njėherit kėrkim takimin.
Qė nė fillim tė bisedes vėrejta njė shlirim nga ana e sajė, nga dhe i doli njė buzėqeshje e leht ,ku mė tha:
Hiqju Jador se niset nga vetja e sajė :wink: u kall bytha ime, u kall dynjeja.

Nejse pėrveq kėsaj tė pares ajo shtoj edhe kėtė: Faliminderit pėr kujdesin, por ju nuk do tė kishit nevoj fare tė shqetsohėshit pėr kėtė, sikur ti kisha tė gjithė fėmijėt nė klas sikur vajza e juaj, unė do tė isha njeriu mė i lumtur nė botė !

murrizi
13-12-09, 14:22
***

"Kish pas hupė Greqia...
...e ish kon pas gėzue Shkinija"

Pra, Greqia e kish pas humbur nje ndeshje futbolli me rezultat te larte (me duhet 8 me 2), s'di kunder kujt, dhe ishte pas gezue Serbija... Keshtu, per nje kohe te gjate (deri sot) eshte perdorur thenia "Ka hupė si Gėrrēka" (Greqia).

Mirepo, pleqte tane kishin pas thene:
"Mos kesh se t'bje n'vesh".

Sic e pame, Shkinija humbi (e pesoi) shume me keq se Greqia asajhere.

Keshtuqe eshte mire te mos i (per)qeshim, sepse mund "t'na bie n'vesh" (ndodhe) edhe neve njesoj, ne mos edhe me keq!!!

Cfare kohesh kane ardhur, ka gjasa te medha qe nje gje e tille mund t'i ndodhe sejcilit shtet (kjo me siguri do te ndodhe... se shpejti ne mbare boten). Fjalen e kam per “krizen financiare, e cila, jo qe ka mbaruar por ende nuk ka filluar (ashtu sic eshte dashur).

Hapesi i kesaj teme eshte dashur ta ket parasysh edhe faktin se shteti ne te cilin jeton, ne emer te tij dhe cdo anetari te familjes ka hyre ne borxh afro 20.000 Euro. Pra, per cdo banor te shtetit gjerman eshte hyre borxh me nga 20.000 euro per cdo koke.
Borxhi i pergjithshem ka kaluar shumen prej 1.600 miliarde euro. Borxhe te njejta (madje edhe shume me te medha) kane edhe shume shtete tjera industrialisht te zhvilluara...

Per ta urryer Greqine sejcili nga ne e ka arsyen e vet. Por, ne kete rast, kjo nuk na ndihmon aspak neve (ne asnje segment). Perkundrazi. Ndaj sendeve si kjo populli yne thot "As deshmonin mos e pafsha n'ate gjendje".


***
Jo, ata kan kesh, e neve tash kemi drejt me u "qaravesh"...... (po qe nevoja nga gėzimi) sepse "pleqt" tanė kanė thėnė edhe kėtė, "mos i mih tjetrit vorrin ,se t'rrshet kėmba e bje vet n'tė".
........................
..................................
..............................................
Pasi i lash nja disa rreshta zbrazėt lidhur me gėzimin apo mos gėzimin e dy fqinjėve tan grabitqar, atėher po vazhdoj me kėtė lidhur me "shka ta shih'sh n'fqinjėsi, prite n'shpi" gjė qė se besoj qė mundet ma keq me ndodh (pėrkundrazi, ėshtė rasti tė shkunden xhepat njėher e pėrgjithmon pėr tė mirė).
Ndėrsa kjo e fundit se Gjermania e zhytne n'borxh (le ti ato shifrat qė ti turbullojn edhe syt kur lėvizin pa ndalur, aty te "borxhet") kjo ėshtė hiq mė pak se njė hajgare vitit.
Amerika ka Borxhe, Franca poashtu, Japonia, Rusia, Kina e tė gjithė radhazi.... E kujt i kan borxh kėta ?
Jashtėtoksorėve ?
Po pra lum miku, lojėrat ndėrkombtare kan rregulla, njoftohu me rregullat mirė, dhe vazhdo lojen.....kush kujt po di me ja n'shu mas miri.......

jadore
13-12-09, 22:09
kush po e menagjon Arenen Nderkombetare..?

luckyman
13-12-09, 22:17
Buxheti i Shqipris eshte i mvarun prej migrantve Shqiptar qe jetojn e punojn ne Greqi!!!?.....qeshtu po thojshin?!

murrizi
13-12-09, 22:21
kush po e menagjon Arenen Nderkombetare..?
Banka Botėrore, dhe Pentagoni Jador, e bėjnė kėtė.
Por ti mesiguri e ke patur te ankesa jote , andaj tė ka interesuar se kush e moderon arenen ndėrkombėtare, apo ?

jadore
13-12-09, 22:29
Banka Botėrore, dhe Pentagoni Jador, e bėjnė kėtė.
Por ti mesiguri e ke patur te ankesa jote , andaj tė ka interesuar se kush e moderon arenen ndėrkombėtare, apo ?

bingo murriz ( ja qellove )
ashtu pra .. indikator kyq i kujt jane keto dyja ..?
..ps.
ngadal dal do dalim tek pergjigja e temes ..se kur dhe si do pritet..!

..jemi tek politika nderkombetare murriz , mos u ngut ..me rendesesi qe me vie mire per prezentimin e jashtem dinjitoz te femiut .

murrizi
13-12-09, 22:37
bingo murriz ( ja qellove )
ashtu pra .. indikator kyq i kujt jane keto dyja ..?
..ps.
ngadal dal do dalim tek pergjigja e temes ..se kur dhe si do pritet..!

..jemi tek politika nderkombetare murriz , mos u ngut ..me rendesesi qe me vie mire per prezentimin e jashtem dinjitoz te femiut .

paj mbase pate pyetur bre Jador, unė shpirtėgjėri si jam, s'muj e lash pa ta dhėnė edhe pėrgjegjien, mė erdhi mu ashtu edhe pėrgejgia pėr tya si bingo (me kusht qė t'mos rrejm kėtu a!) kaq se ku jemi !
Qebesa u mata me tė pyet unė tya ngjashėm, por mbase e dija paraprakisht e pėrgegjien.... besom mė erdhi keq.
merre veten me t'mirė Jador, nuk ke energji e as kapacitete kaq tė mėdhaja sa kujton, me shpres qė t'mos kaplon depresioni i dimrit, njė natė tė mirė dhe tė rehatshme tė uroj unė.
Dhe me kėtė e KREVA unė me TY !

jadore
13-12-09, 22:58
paj mbase pate pyetur bre Jador, unė shpirtėgjėri si jam, s'muj e lash pa ta dhėnė edhe pėrgjegjien, mė erdhi mu ashtu edhe pėrgejgia pėr tya si bingo (me kusht qė t'mos rrejm kėtu a!) kaq se ku jemi !
Qebesa u mata me tė pyet unė tya ngjashėm, por mbase e dija paraprakisht e pėrgegjien.... besom mė erdhi keq.
merre veten me t'mirė Jador, nuk ke energji e as kapacitete kaq tė mėdhaja sa kujton, me shpres qė t'mos kaplon depresioni i dimrit, njė natė tė mirė dhe tė rehatshme tė uroj unė.
Dhe me kėtė e KREVA unė me TY !

per cka e pate murriz..!
p.s.
mire qe me perkujtove ,
seqe thua ti sot isha ne nje dreke bamirsie per femite te rezikuar nga kanceri e te organizar ketu nga shoqatat italiane ..pasi shprehu admirimin ambasadori i Italise ne Kosove per humanitetin dhe solidarizimin mes njerzeve pasi me prezentuan para tij mu drejtua ..jeni e nderuar e shpresoj qe pas jush do vine shume tjere .. ( ne kete hesap e siper duke e cakrruar me salute , amaronen ne gote shfrystezova rastin e e pyeta per prognozen ne bastoren ballkanike se e dinja qe eshte preokupim kjo tema juaj .. me tha , me tha shkurt edhe po te them , thuaj kush e menagjon arenen nderkombetare ..
keshtu i nderuar lere , fati i bastores ballkanike eshte me jetik se energjia apo prestigji i jadores ..
a je i kenaqur mik ( se jam ende nen sensin e solidarizimit dhe humanizmit .. cila dt ishte sot ..13-shi apo, mos ta harrojme pra)

murrizi
14-12-09, 20:48
per cka e pate murriz..!
p.s.
mire qe me perkujtove ,
seqe thua ti sot isha ne nje dreke bamirsie per femite te rezikuar nga kanceri e te organizar ketu nga shoqatat italiane ..pasi shprehu admirimin ambasadori i Italise ne Kosove per humanitetin dhe solidarizimin mes njerzeve pasi me prezentuan para tij mu drejtua ..jeni e nderuar e shpresoj qe pas jush do vine shume tjere .. ( ne kete hesap e siper duke e cakrruar me salute , amaronen ne gote shfrystezova rastin e e pyeta per prognozen ne bastoren ballkanike se e dinja qe eshte preokupim kjo tema juaj .. me tha , me tha shkurt edhe po te them , thuaj kush e menagjon arenen nderkombetare ..
keshtu i nderuar lere , fati i bastores ballkanike eshte me jetik se energjia apo prestigji i jadores ..
a je i kenaqur mik ( se jam ende nen sensin e solidarizimit dhe humanizmit .. cila dt ishte sot ..13-shi apo, mos ta harrojme pra)
Ti paske rrejt bre Jador ktu.... mo bre Jador se marre oshtė pėr grun (apo edhe burrin) n'mosh ton-en me rrejt.
Jaaaa mos t'paqa borxh baco.

jadore
14-12-09, 22:43
Ti paske rrejt bre Jador ktu.... mo bre Jador se marre oshtė pėr grun (apo edhe burrin) n'mosh ton-en me rrejt.
Jaaaa mos t'paqa borxh baco.

( ju kerkoj falje per gjuhen e komunikimit atyre qe do e lexojne ,por murrizi i foruimit vetem keshtu kupton )

murriz me balin ,
.. nuk eshte marre te jesh katunar , marre eshte te mendosh qe problemet globale zgjidhen sipas komenteve te'' botes sot'' apo ''kohes ditore''te diskutimeve nga klubet e baballareve te diaspores neper rrugicat e lagjeve turke. ajerosuni pakes.

.p.s.
ma bej hallall qe po te le , me kaq rrugetimi mbaron . mjaft te ngrita reputacion nga komunikimi me mua .. me tutje fito vet.

murrizi
15-12-09, 18:49
( ju kerkoj falje per gjuhen e komunikimit atyre qe do e lexojne ,por murrizi i foruimit vetem keshtu kupton )

murriz me balin ,
.. nuk eshte marre te jesh katunar , marre eshte te mendosh qe problemet globale zgjidhen sipas komenteve te'' botes sot'' apo ''kohes ditore''te diskutimeve nga klubet e baballareve te diaspores neper rrugicat e lagjeve turke. ajerosuni pakes.

.p.s.
ma bej hallall qe po te le , me kaq rrugetimi mbaron . mjaft te ngrita reputacion nga komunikimi me mua .. me tutje fito vet.


au uuuu h, ti prap paske rrejt bre jador, ēka u bo kshtu me ty sdi njeri me kallzu, veqese njė gjė e morem vesh tė gjithė qė je nė gjendje tejet tė rėndė shpirtėrore prej se ta moren tė drejten e moderimit.
shka me bo bre jador, aiiiiiha, ai hupi gėrki e su bo nami, dela nji post moderimi....

Shteti grek nė prag tė kollapsit financiar

http://www.dardania.de/vb/upload/repository/images/papadreu_sthmb.jpg

Athinė, 15 Dhjetor 2009 (Kosovapress) Koha 11:58
Borxhi i jashtėm prej 300 miliardė euro ka bėrė qė kryeministri i Greqisė, Jorgos Papandreu tė deklaroj se tashmė vendi e ka humbur kredibilitetin ndėrkombėtar, dhe se ekziston rreziku qė ekonomia tė tretet nė borxhin e jashtėm tė shtetit.

P.s. ajo qė mua mu duk interesante ishte pikėrisht ky komenti i kėtij PLISIT, ja lexojeni ju lutem:
Komentet (1)

Plisi para 4 oreve Fjala e urte thote: \\\" Hilja hilon !\\\" Ose : \\\" Harami do del nje dite ne siperfaqe\\\". Politika e grekeve ndaj Shqiptareve ,perplot hile. Toka e Camerise, haram qe nuk do ta le te qete shtetin grek. As Nicolas Geixh nuk mund te ndihmon me. Vetem Bolano i mjere nuk po mund ta kupton realitetin.

Pulebardha
25-12-09, 22:17
Murrizi kam qesh shumé me kété tem, megjithaté éshté e vérteté se ky shtet po pérjeton nje kriz té madhe ekonomike, edhe Grekerit si Shqipétarét shumé voné u pavarsuan nga Turqia, ishte nje alamet vend pa asnjé zhvillim, kurse deri ne ivtin 1945 ne parlamentin Greké éshté folur shqip, por sigjithéhere moren hapin dhe eliminuan gjuhen Shqipe me njé egérsi té paparé, tashi po u kthehet si bumerang ne kokén e vet...

Guri i madh
25-12-09, 22:27
450 miljard borgje i ka junani do me than sa bugjeti i kosoves per 450 vjet duke u bazue ne bugjetet e viteve te fundit

Fshatari
26-12-09, 16:06
450 miljard borgje i ka junani do me than sa bugjeti i kosoves per 450 vjet duke u bazue ne bugjetet e viteve te fundit
Gadi 5 here me pak se borgji i Frances.
Nuk e kane qaren pa i kethye borgjet keto vende qe kane jetue ne luks me dekada me parate e te tjerve ose duhet te shiten me krejt ēka kane e te ēpronesohen e te skllavizohen...!