PDA

View Full Version : Dhurata Lipovica pėrcjellėsja e parė nė Best Model of the World...


Jana
19-12-09, 13:02
Dhurata Lipovica ka fituar vlerėsimet e jurisė nė mesin e bukurosheve nga vende tė ndryshme tė botės nė garėn mė tė madhe pėr modelet, “Best Model of the World 2009”.Bukuria shqiptare, nė veēanti ajo kosovare, ka shėnuar edhe njė sukses tjetėr ndėrkombėtar.Modelja kosovare Dhurata Lipovica ka marrė ēmimin ‘pėrcjellėsja e parė’, nė edicionin e 22-tė tė spektaklit tė famshėm “Best Model of the World 2009”.Nė spektaklin qė u zhvillua mbrėmė nė Sofje tė Bullgarisė, konkurruan njė numėr rekord sa i takon pjesėmarrėsve, gjithsej 135 modelė dhe modele nga 66 vende tė ndryshme tė botės.Fituesja e garės ishte Aicha Dicko nga Mali, ndėrsa prej modelėve ishte turku Erkan Meric. Dhurata si shoqėruese e dytė, pati nė krah modelin nga Serbia, Vasa Nestorovic, si pėrcjellės tė parė tė Modelit mė Tė Mirė.http://thashethe.me/wp-content/uploads/2009/12/dhurata-200x300.jpg

Virti
19-12-09, 13:21
evvv po keq paska dalė n'syret. :frown:

Sibora
19-12-09, 15:09
Bravo.
Femrat po punojne me shume ne nderkombetarizimin e shtetit t'Kosoves:tongue: