PDA

View Full Version : Fluturimi Femėror Mesdhetar


Helene_EFM
26-12-09, 05:29
Fluturimi Femėror Mesdhetar kėrkon gra dhe vajza tė moshės 16 deri nė 25 vjeē nga 19 vendet e Mesdheut pėr ti pergaditur pėr pilotim (avionėsh) falas.Ky projekt zhvillohet nė kuadrin e Bashkimit pėr Mesdheun (Shoqata Anna Lindh). Ne kerkojme 2 vajza pėr ēdo shtet, e para duhet te jetė studente, e dyta duhet tė ketė origjinė rurale. Criterėt e vetėm eliminues janė mosha dhe nėnshtetėsia, nė qoftė se keni ndonjė dyshim (problem shėndeti pėrshembull), mos nguroni tė dėrgoni CV-nė tuaj, ne do tju pėrgjigjemi.

http://www.foxtrot-aviation.com
http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=153246647771&ref=ts