PDA

View Full Version : Koktej shampanje


Gloss
10-01-10, 22:48
Pėr 8 persona. Pėrgatitja: 5 minuta
Nevojiten:

* 1 shishe shampanjė
* pak brendi
* 8 katrorka sheqeri
* pak liker
* 1 portokall
* 2 limona

Pėrgatitja:

Katrorkat e sheqerit qiten nė gota pėr kokteje, tė ftohura mė parė nė frigorifer. Nė secilėn katrorkė qitet nga njė pikė liker dhe nga njė lugėz brendi. Gotat mbushen ngadalė me shampanjė tė ftohur.

• Koktejet shėrbehen tė zbukuruara me fizalisė (kjo egzotė mund tė blihet edhe nė tregtoret tona ), me feta portokalli dhe me lėvore limoni.

• Nėse dėshirohet koktej pak mė i ėmbėl, brendi mund tė zėvendėsohet me liker portokalli. Ky koktej mund tė pėrgatitet edhe nė njė enė tė madhe, porse duhet shėrbyer menjėherė, qė tė mos humbin flluskat./Telegrafi

Makresh
13-01-10, 14:44
A bon ni kille kokakoll be se shamponin se pim na ? :(

Sibora
15-01-10, 21:48
A bon ni kille kokakoll be se shamponin se pim na ? :(
A e din ti se edhe kokakolla ka pak shampon?:tongue: