PDA

View Full Version : Gjebrea: Asnjėherė nuk kam pėrdorur drogė..


Jana
26-01-10, 17:32
Ardit Gjebrea, kėngėtari, kantautori, kompozitori dhe prezantuesi i njė prej spektakleve tė fundjavės nė Shqipėri ka treguar sekretet e tij njė ditė mė parė nė "Junion Club", njė emision pėr adoleshentė nė Digitalb.

Shoumeni pohon se ėshtė i famshėm dhe kėtė e ka arritur me punė, studim dhe talentin pa diskutim, por ajo qė e ka ndihmuar mė sė shumti ka qenė fakti se ai nuk ka reshtur “sė qeni vetvetja”.
“Tė jesh vetvetja kjo mė ka ndihmuar tė jem ky qė jam sot”. I pyetur nga kureshtja e njė adoleshenti sesa fiton njė artist i suksesshėm si ai, Gjebrea pėrgjigjet se “aha ca gjėra nuk tregohen”, por pyetjes se a ėshtė koprrac apo dorėlėshuar, kėngėtari nuk heziton tė pėrgjigjet “jam dorėshqyer, vlen kjo si pėrgjigje. Jam dorėshqyer sa s’ka mė”.
Gjebrea nuk heziton tė shpjegojė se nuk ėshtė bėrė kurrė pre e drogės dhe s’ka provuar asnjėherė, pavarėsisht se njėherė ka tentuar ta bėjė kėtė. “Kam qenė i ri, nė Bari dhe kisha rast ta provoja, por thashė jo”.

Idila
26-01-10, 17:55
Ardit Gjebrea ylli i muzikės shqiptare, e ēmoj shumė. :)