PDA

View Full Version : Edhe Unė Jam Kosovė


roadrunner
27-01-10, 12:45
Reportazh-dokumentar. Transmetohet ēdo tė hėnė nė orėn 19:00. Trajton jetėn e skamnorėve nė Kosovė, si mbijetojnė ata pa asnjė tė ardhur, pa kulm mbi kokė, me ndihma tė ulėta sociale. Qėllimi i reportazhit ėshtė qė tė tėrheq vėmendjen e organeve qeveritare qė tė punohet nė kėtė drejtim, mirėpo reportazhi deri tani ka arritur tė tėrheq vėmendjen vetėm tė qytetarėve tė rėndomtė si tė atyre qė jetojnė nė Kosovė, ashtu edhe atyre nga Diaspora.

Rezultat i reportazhit "Edhe unė jam Kosovė" janė shtėpitė e ndėrtuara nė Prishtinė, Fushė Kosovė, Runik tė Skenderajit, shtėpitė e rinovuara nė Podujevė, Drenas, etj., ndihma nė orendi shtėpiake, nė veshmbathje dhe nė para pėr familje tė shumta. Deri tani kamera e RTV 21 ka shėnuar ndihmat nė para nė vlerė prej mė shumė se 50,000.00 eurosh, ndėrkohė qė ka shumė njerėz tjerė qė kanė ndihmuar pa paralajmėruar RTV 21 pėr ndihmėn e dhėnė.

elijoni
29-01-10, 14:07
po e trajton po sa kam muptuar jo drejt

elijoni
29-01-10, 14:24
sa jan reale keto emisione