PDA

View Full Version : 25-vjetori VIP I Ēilit...


Jana
11-02-10, 22:51
Ciljeta festoi dy ditė mė parė nė njė nga pub-et e Tiranės 25- vjetorin.

http://thashethe.me/wp-content/uploads/2010/02/Ciljeta_Xhilaga-300x224.jpg
Anėtarja mė e re e Kėshillit Kombėtar tė Partisė Demokratike kishte ftuar nė kėtė ditėlindje pothuajse gjithė kėngėtarėt, tė cilėt deri nė mesnatė mund tė pinin gratis pafund, pasi mė pas secili paguante me lekėt e veta.
Por, nė fund tė fundit kjo do tė thotė: Ēilin e duan tė gjithė. Madje, mbrėmja qė filloi nė orėn 21:00 dhe zgjati deri vonė pas mesnate, ėshtė shoqėruar pėrherė e mė shumė me batuta e shpėrthime emocionesh dhe kėngėsh nga vetė kėngėtarėt e ftuar.
Ēiljetės, nė kėtė mbrėmje nuk i mungoi as Romeo, pėr tė cilin u fol se kishte pasur edhe shkėputje. Nė fakt, sherret nė ēift i pranon edhe vetė Ēiljeta, por duket se Romi e respektoi mirė pėr 25-vjetor. Por ja qė pėr anėtaren mė tė re tė KK sė PD-sė kishte edhe surpriza.
Vetė Doktor Flori nuk harroi tė merrte mikrofonin: “Edhe pse Ēili ėshtė njė shoqe e mirė dhe sot mbush 25 vjeē, unė prapė them, ‘Hapni kutitė’!” – tha DR.Flori, duke e bėrė sallėn tė ushtonte nga duartrokitjet. Nuk pritej gjė tjetėr, pėrveēse Flori tė kėndonte kėngėn “Ēohu, ēohu, ēohu…!”, ndėrsa Ēili, majė banakut tė pub-it, me dy gishtat lart tė kėndonte “Shqipėria po ndryshon”.

Por, rivalitetit tė dy kėngėtarėve, sigurisht u dhanė fund dy vėllezėrit korēarė, tė cilėt me njė “Serenatė” korēare i ulėn paksa tonet e asaj qė mund tė ndodhte aty, e sigurisht jo pėr sherr. Ditėlindja pėr Ēilin ka qenė perfekte, madje dhe vetė Ēili, e cila kishte shtuar sė tepėrmi qerpikėt, duke u prezantuar me njė look tėrėsisht tė ri.

Jana
11-02-10, 22:52
Shkelzen Berisha i ftuari nė ditėlindjen e Ēiljetės
http://thashethe.me/wp-content/uploads/2010/02/Shkelzen_Berisha-300x174.jpg

Ai nuk ėshtė aspak njeri mediatik. I pėlqen tė rrijė nė hije. Madje, edhe kur i lakohet emri nga politika, nuk preferon aspak tė justifikohet. Edhe pse ėshtė djali i kryeministrit tė vendit, Shkėlzen Berisha ėshtė njė njeri krejt indiferent.

Nuk i pėlqen pompoziteti e aq mė tepėr tė zgjedhė vende pėr tė rėnė nė sy. Kėshtu ka ndodhur edhe nė ditėlindjen e kėngėtares Ēiljeta Xhilaga, anėtares mė tė re tė Kėshillit Kombėtar tė Partisė Demokratike.

Shkėlzeni ka qenė i ftuari special i kėsaj nate, por ai nuk ka marrė as meritat dhe as ka kėrkuar tė zgjedhė ndonjė vend pompoz. Pėrkundrazi!

Si njė njeri krejt i thjeshtė, pa bashkėshorten Sadijen me vete, me njė ēift miqsh tė tij, ai ka qėndruar tek banaku i barit fare pranė derės sė lokalit. Pakkush e ka vėnė re, kjo edhe pėr faktin se tė gjithė ishin tė pėrqendruar tek Ēili, por edhe pėr arsyen se Shkėlzeni ka qėndruar me kurriz nga njerėzit. Kjo, sigurisht pėr t’iu pėrshtatur natyrės sė tij dhe jo pėr ndonjė motiv tė veēantė.

Nė ditėlindjen e kėngėtares Xhilaga kanė qenė edhe anėtarė tė tjerė tė Partisė Demokratike, por sigurisht, prezenca e djalit tė Kryeministrit tė vendit, ka qenė njė shenjė respekti dhe konsiderate qė Berisha ka ndaj mė tė resė nė partinė e tij.

Agroni22
19-02-10, 01:23
i gzofte edhe shume te tjera