PDA

View Full Version : Dafina dhe Krenari tregojnė sekretet e lidhjes sė tyre ...


Jana
22-02-10, 22:46
http://www.telegrafi.com/fo/intervista/f.0219211421237_m.jpg
Prej muajsh janė nė lidhje dashurie. Nė vitin qė lamė pas ishin njė nga ēiftet me tė pėrfolur nėpėr media. Edhe pse nuk kanė pranuar tė flasin hapur pėr lidhjen e tyre, ata nė ēdo vend dhe kudo janė parė sė bashku. Kėngėtarja mė atraktive aktualisht nė Kosovė, Dafina Zeqiri dhe i dashuri i saj Krenar Ēoēaj, flasin pėr njohjen, lidhjen dhe dashurinė e tyre. Thonė: “Jemi dy trupa e njė shpirt”!

Para se tė filloni lidhjen, a jeni njohur me njėri-tjetrin?
Dafina: Po, jemi njohur njė muaj para se tė fillojmė lidhjen.
Krenari: Prej qė jemi takuar, kemi menduar si ta zėmė njėri-tjetrin.(qesh).
Nė ēfarė rrethanash e njohėt pėr sė afėrmi njėri-tjetrin?
Dafina: Tė dytė kemi qenė nė njė sallon flokėsh ku rregullohen edhe meshkujt edhe femrat. Aty kemi biseduar dhe jemi njohur mes veti.
Pas sa kohe njohje filluan “xixat “ e dashurisė?
Krenari: “Xixat” e dashurisė filluan pas njė muaji njohje.
Kush e hodhi hapin e parė drejt lidhjes?
Krenari: Dafina
Dafina: Krenari valla.
Cila ka qenė gjėja e parė qė i ka rėnė nė sy Krenarit tek Dafina e cila Dafinės tek Krenari?
Krenari: Bukuria dhe shpirt mirėsia e saj.
Dafina: Ishte i ngjashėm si unė me sjellje dhe me humor.Natyrisht edhe i bukur.
Kush e ka thėnė i pari fjalėn magjike “Tė dua”?
Dafina: Krenari ka qenė ai qė ka filluar edhe me kėto fjalė tė bukura.
Si ishin ditėt e para tė lidhjes?
Krenari: Magjike, si nė pėrralla.
Cili di tė dhurojė mė shumė dashuri?
Krenari dhe Dafina: Ne jemi dy trupa e njė shpirt.
Po xhelozi?
Krenari: Dafina ma shumė.
Si e pėrshkruani dashurinė tuaj?
Dafina: Shumė romantike dhe “funny”!
Kush ėshtė mė romantik?
Dafina: Krenari ėshtė mė romantik dhe mė i kujdesshėm pėr gjithēka.
Cila ėshtė fjala qė ia thoni njėri-tjetrit nė mėngjes?
Krenari: I Love you sweetheart!
Po kur bini pėr tė fjetur?
Dafina: Natėn e mirė dhe shtyju mė andej (qesh).
Kur nuk jeni afėr njėri-tjetrit, si ndjeheni?
Dafina: Shumė tė zbrazėt, si njė trup i pa shpirt.
A hidhėroheni ndonjėherė?
Dafina: Po normal, por kthehemi shpejt.

valiii
22-02-10, 22:52
ku e paska gjete kete ftyre semenke more ?!

emine
22-02-10, 22:58
http://www.telegrafi.com/fo/intervista/f.0219211421237_m.jpg
Prej muajsh janė nė lidhje dashurie. Nė vitin qė lamė pas ishin njė nga ēiftet me tė pėrfolur nėpėr media. Edhe pse nuk kanė pranuar tė flasin hapur pėr lidhjen e tyre, ata nė ēdo vend dhe kudo janė parė sė bashku. Kėngėtarja mė atraktive aktualisht nė Kosovė, Dafina Zeqiri dhe i dashuri i saj Krenar Ēoēaj, flasin pėr njohjen, lidhjen dhe dashurinė e tyre. Thonė: “Jemi dy trupa e njė shpirt”!

Para se tė filloni lidhjen, a jeni njohur me njėri-tjetrin?
Dafina: Po, jemi njohur njė muaj para se tė fillojmė lidhjen.
Krenari: Prej qė jemi takuar, kemi menduar si ta zėmė njėri-tjetrin.(qesh).
Nė ēfarė rrethanash e njohėt pėr sė afėrmi njėri-tjetrin?
Dafina: Tė dytė kemi qenė nė njė sallon flokėsh ku rregullohen edhe meshkujt edhe femrat. Aty kemi biseduar dhe jemi njohur mes veti.
Pas sa kohe njohje filluan “xixat “ e dashurisė?
Krenari: “Xixat” e dashurisė filluan pas njė muaji njohje.
Kush e hodhi hapin e parė drejt lidhjes?
Krenari: Dafina
Dafina: Krenari valla.
Cila ka qenė gjėja e parė qė i ka rėnė nė sy Krenarit tek Dafina e cila Dafinės tek Krenari?
Krenari: Bukuria dhe shpirt mirėsia e saj.
Dafina: Ishte i ngjashėm si unė me sjellje dhe me humor.Natyrisht edhe i bukur.
Kush e ka thėnė i pari fjalėn magjike “Tė dua”?
Dafina: Krenari ka qenė ai qė ka filluar edhe me kėto fjalė tė bukura.
Si ishin ditėt e para tė lidhjes?
Krenari: Magjike, si nė pėrralla.
Cili di tė dhurojė mė shumė dashuri?
Krenari dhe Dafina: Ne jemi dy trupa e njė shpirt.
Po xhelozi?
Krenari: Dafina ma shumė.
Si e pėrshkruani dashurinė tuaj?
Dafina: Shumė romantike dhe “funny”!
Kush ėshtė mė romantik?
Dafina: Krenari ėshtė mė romantik dhe mė i kujdesshėm pėr gjithēka.
Cila ėshtė fjala qė ia thoni njėri-tjetrit nė mėngjes?
Krenari: I Love you sweetheart!
Po kur bini pėr tė fjetur?
Dafina: Natėn e mirė dhe shtyju mė andej (qesh).
Kur nuk jeni afėr njėri-tjetrit, si ndjeheni?
Dafina: Shumė tė zbrazėt, si njė trup i pa shpirt.
A hidhėroheni ndonjėherė?
Dafina: Po normal, por kthehemi shpejt.
hajeni kapak se pe sosni sekretin :biggrin:

qika tezes ka studju violinen edhe gjyshi e ngucke gjeth,ku te merr t djali shpis me ate sen ngju ngju ka ja ha nervat,veq ne marrsh naj magjup me harmonik,e bani dajre dyte bashk,e paska gjet dafine qashtu

teutaA
23-02-10, 06:43
ma zi se Genta koka qerru kjo Dafina :smile:

Makresh
23-02-10, 09:51
Si mu kon dy adoleshenta : Jo kjo ja flloj e para, jo ti, jo kjo, jo ti. Amu sekret ! Thash shka don me na kallxue tash :tongue:

teutaA
23-02-10, 21:55
Si mu kon dy adoleshenta : Jo kjo ja flloj e para, jo ti, jo kjo, jo ti. Amu sekret ! Thash shka don me na kallxue tash :tongue:

hahahhahahahaha edhe un e lexova sen interesant smu dok

Jana
24-02-10, 00:45
Edhe ktyre pas nje moshe s'do t;ju duke interesant kto gjera....

teutaA
24-02-10, 07:47
Edhe ktyre pas nje moshe s'do t;ju duke interesant kto gjera....

hahaha pse a po thu qe kan me perfundu bashk aa opssss sosht martesa per yje:wink:

Prishtinasja_
24-02-10, 12:28
Uroje te ken fat !

Dafi me te vertet eshte "Amazing Girl" ! :wink:

Jana
24-02-10, 14:28
hahaha pse a po thu qe kan me perfundu bashk aa opssss sosht martesa per yje:wink:

Nuk i dihet...

luckyman
27-02-10, 20:20
I lumi ky per veti,tash po i bojka letrat e Suedis?!:tongue:

Amina
27-02-10, 21:51
Uroje te ken fat ne lidhjen e tyre. Jan te lezetshem:smile:

DEA
27-02-10, 23:49
Po postime deprimuese more njerez, po jepuni njerzve gajret, tu thoni se do te plakeni bashke, edhe ne ishim dikur si ju etj, etj. Shkrimet e juaja si me pa lind ju ne kete moshe qe jeni dhe me kete eksperienc qe keni, e gjithe jeta eshte nje proces mesimi, edhe keta jane ne fillim te nje procesi!

Jana
28-02-10, 03:54
Po postime deprimuese more njerez, po jepuni njerzve gajret, tu thoni se do te plakeni bashke, edhe ne ishim dikur si ju etj, etj. Shkrimet e juaja si me pa lind ju ne kete moshe qe jeni dhe me kete eksperienc qe keni, e gjithe jeta eshte nje proces mesimi, edhe keta jane ne fillim te nje procesi!

Ooooo hallall t'koft....em ki knaq me ket shkrim....qaff e ki...

Amina
28-02-10, 17:34
I lumi ky per veti,tash po i bojka letrat e Suedis?!:tongue:

Shihe ky nuk paska pas letra a hahahah