PDA

View Full Version : Genta Ismajli dhe Dafina Zeqiri i shpallin luftė tė hapur njėra-tjetrės


Shqiptar_prej_Zotit
08-03-10, 18:18
GENTA I KERKON DUET DAFINES ! DAFINA AS NUK DO QE TE DEGJOJE !
Genta Ismajli dhe Dafina Zeqiri i shpallin luftė tė hapur njėra-tjetrės
28 shkurt 2010
Pas debatit qė lindi nė internet nė lidhje me njėrėn nga kėngėt e fundit tė Genta Ismajlit me titull “Game over”, e cila duket qė i ėshtė kushtuar kėngėtares Dafina Zeqirit, kjo e fundit nuk ėshtė e interesuar qė tė diskutojė nė lidhje me kėtė temė nė asnjė nga intervistat e realizuara deri mė tani. Kėngėn, Genta e kishte realizuar nė studio tė Flori Mumajesit, nė shoqėri tė tė cilit shihet ditėve tė fundit. Qė tė dy kėngėtarėt po punojnė shumė, por bazuar nė reagimin e fansave dhe angazhimin e koncerteve, duket qė pėr Gentėn kėtė vit nė Kosovė dhe diasporė ka filluar “zbehja” e popullaritetit, gjykuar nga numri i publikut. Ashtu siē hyri Genta nė estradė, me njė vrull akoma mė tė madh ėshtė paraqitur edhe Dafina. Rivaliteti dhe xhelozia mes tyre kohėve tė fundit ėshtė rritur aq shumė por asnjėra nuk e pranon tė vėrtetėn, madje nė prononcime janė shumė tė kufizuara kur flasin. “Kam menduar tė sjell muzikė tė mirė nė stilin tim dhe mendoj qė kurrė mos tė zhgėnjej publikun tim”, thekson Dafina, pa dashur tė komentojė kėngėn e Gentės. Burime tė “Panorama plus”, prezent gjatė regjistrimit tė programeve festive pėr Vitin e Ri nė Kosovė, nė kushte anonimiteti tregojnė se Genta me bashkėpunėtorėt e saj i ka ofruar “duet” Dafina Zeqirit, pėr tė treguar siē thuhet “miqėsinė” mes tyre.Por, Dafina as qė kishte dashur tė dėgjojė. Madje tė afėrm tė Gentės tė revoltuar nga ky gjest i Dafinės, nuk kanė kursyer “fjalėt fyese” publikisht, siē ndodhi nė njė koncert tė mbajtur nė diasporė kohė mė parė. Gjatė xhirimeve tė programeve festive vėrehej qartė se aty ku ishte e pranishme Genta, Dafina nuk ishte ftuar dhe e kundėrta. Nė rastet ku patjetėr qėllonin bashkė, Dafina me ēdo kusht evitonte Gentėn, dhe kjo gjė u vėrejt madje shumė. Mjaftuan disa fotografi tė realizuara gjatė netėve festive nė njė diskotekė nė Zvicėr, ku ishin tė pranishme tė dy kėngėtaret dhe menjėherė dolėn fjalėt se Genta dhe Dafina janė “shoqe”, por kėto foto ishin bėrė me kėrkesė tė fansave qė tė jenė tė dyja bashkė. Po tė njėjtat burime tregojnė se ka dy muaj qė Genta i ka ofruar bashkėpunim Dafinės, ndėrsa nė anėn tjetėr Genta luan nė “lojėn e sigurtė” duke “sabotuar” Dafinėn nė koncerte, me kushtin qė Genta tė jetė ylli i mbrėmjes. Kėto burime brenda estradės kosovare tregojnė se Dafina as qė do tė dėgjojė pėr bashkėpunimin, pasi ndjehet e ofenduar nga kėnga dhe nga propaganda qė po i bėhet pas shpine. Madje, flitet se ndarja me Milotin ėshtė njė “trik” marketingu pėr tė rikthyer popullaritetin nėpėr media, derisa e vėrteta flet ndryshe kur Genta dhe Miloti janė parė sė bashku duke frekuentuar lokale tė ndryshme nė Tiranė. Qė nga Viti i Ri, kėto fjalė qarkullojnė nėpėr estradėn kosovare, sepse kėtė vit Genta bėri tė pamundurėn qė tė tejkalojė Dafinėn nė vallėzim por pa sukses, sepse klikimet nė internet pėr videon ku ka vallėzuar Genta janė shumė mė tė ulėta se sa tek Dafina Zeqiri. Si duket, dueti do tė mbetet vetėm njė ėndėr e parealizuar!!!

Legend
09-03-10, 18:52
Qy qy...Kersiti a?
Mashallah...

Shqiptar_prej_Zotit
09-03-10, 18:58
PO WALLA KRISI EDHE KEQ BILE,E KA KAPLUE ZJARRI JUTUBIN COPASH DOJN ME U BA:biggrin:

roadrunner
09-03-10, 19:00
Rri ma mire me qat nik "LEGEND" se po t'rri ma mire per ftyre hahahaPO WALLA KRISI EDHE KEQ BILE,E KA KAPLUE ZJARRI JUTUBIN COPASH DOJN ME U BA:biggrin:

elvio
09-03-10, 19:58
si bajlozi me gjergj elez aline behen

te marra kok e kembe

ExCeLL-
12-03-10, 15:05
tash unikkatili e duda e kta kongtart tjer nuk po bojn dissa nermjet veti , se ja kan lon femrave :p si gentes adelines dafines etc etc :p

thellenza
12-03-10, 23:08
Kuku dyja te trenta:biggrin:.. bash kisha dasht me pa kete luft.. sa do pak bilem:tongue:

Xuki
12-03-10, 23:13
Unė e kam mendjen me ju hy ndėrmjet......hiq nuk kisha pritu....edhe sevap kisha bo!

Daglasi
22-07-10, 12:47
Keto 2-ja i kish pajtue Zafina Ismajli:wink:

qe do te thote ska ring.??

Qika^Me^Kule
22-07-10, 13:54
Unė e kam mendjen me ju hy ndėrmjet......hiq nuk kisha pritu....edhe sevap kisha bo!

Ik... more mos lyp me nderhy ndermjet dy zjareve.... se mos po e han ndoj shkelm prej Gente... e tanshi dashnija hjeke keqe..me ta lage goje em pambuk :tongue:

Hajra
26-11-10, 08:19
http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/genta_3543_thumb_large.jpg
Plisi me brekė!

Genta Ismajli lart me plis, poshtė si Lady GaGa
Nga A. Jasiqi mė 25 nėntor 2010 nė ora 15:40
Genta Ismajli e veshur me njė stil si tė Shote Galicės kurse poshtė si tė kėngėtares se njohur amerikane Lady GaGa, ka joshur tė pranishmit nė koncertin e mbrėmshėm “Hello America” nė Prishtinė.

Kėshtu ka bėrė paraqitjen nė kėtė koncert kėngėtarja Genta Ismajli, e cila nė kėtė koncert promovoj edhe kėngėn e saj tė re “Femrat shqiptare nr. 1”.

Normalisht tė entuziazmuar nė kėtė koncert mė sė shumti kanė mbetur publiku i mbledhur nė Sheshin “Nėna Terezė” nė Prishtinė, qė mė tė kėnduar kėngėn e kanė kėrkuar qė Genta tė kėndoj edhe njė kėngė dhe pas kėtyre duartrokitjeve nuk ka munguar as tupani dhe vallėzimi i disa valltareve nė skenė.

Video e Gentės mbremė gjatė paraqitjes nė sheshin “Nėna Terezė”


vKoVzu_s1NQ&feature

LOJETARI
26-11-10, 09:29
http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/genta_3543_thumb_large.jpg
Plisi me brekė!

Genta Ismajli lart me plis, poshtė si Lady GaGa
]

Genta Ismajli me plis , poshtė si Fadil Muriqi , hahaaha

Kalimero
26-11-10, 09:33
nuk e ka pasen plis pu ja kum dhonen kapuqit tem pur qat spot:biggrin: ,kur ja pash qato donet e shkurta ja mora :biggrin:,thash ftir o kjo be se kuriti as kapuqin me at sejsuze tibe:eek:

Hajra
26-11-10, 09:50
Genta Ismajli me plis , poshtė si Fadil Muriqi , hahaaha

jo si maradona hahahahahah....

Zanzi/M
26-11-10, 10:01
nuk e ka pasen plis pu ja kum dhonen kapuqit tem pur qat spot:biggrin: ,kur ja pash qato donet e shkurta ja mora :biggrin:,thash ftir o kjo be se kuriti as kapuqin me at sejsuze tibe:eek:


Cka keni more kunder Gentes? Aii bash si Lady Gaga nuk osht ama me qat plis i afrohet pak.

Kalimero
26-11-10, 10:05
Cka keni more kunder Gentes? Aii bash si Lady Gaga nuk osht ama me qat plis i afrohet pak.

kshire kit edepsezin me qurap en krie qish ma purqesh plisin,ik be edepsez ik bee :biggrin:

Zanzi/M
26-11-10, 10:08
kshire kit edepsezin me qurap en krie qish ma purqesh plisin,ik be edepsez ik bee :biggrin:

Kallxona kur don me na e hek qat kapuq ti?? :d

... se me kane i bukur e kisha majt une edhe edhe se kisha qit qarapin ne krye.

Qika^Me^Kule
26-11-10, 23:05
nuk e ka pasen plis pu ja kum dhonen kapuqit tem pur qat spot:biggrin: ,kur ja pash qato donet e shkurta ja mora :biggrin:,thash ftir o kjo be se kuriti as kapuqin me at sejsuze tibe:eek:


Aaghaghaghaghaaghaghghaaghghaghaghaaghaghaghghagha gh hair inshall-llah....

emine
26-11-10, 23:12
valla shtos i forte a se ja marrin buken njana tjeres,ev knaqsi a me pa femnat ka rrehen hahahahhahahhah,a ka najfar grushti a veq shpallje si te Fd-s

emine
26-11-10, 23:14
http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/genta_3543_thumb_large.jpg
Plisi me brekė!

Genta Ismajli lart me plis, poshtė si Lady GaGa
Nga A. Jasiqi mė 25 nėntor 2010 nė ora 15:40
Genta Ismajli e veshur me njė stil si tė Shote Galicės kurse poshtė si tė kėngėtares se njohur amerikane Lady GaGa, ka joshur tė pranishmit nė koncertin e mbrėmshėm “Hello America” nė Prishtinė.

Kėshtu ka bėrė paraqitjen nė kėtė koncert kėngėtarja Genta Ismajli, e cila nė kėtė koncert promovoj edhe kėngėn e saj tė re “Femrat shqiptare nr. 1”.

Normalisht tė entuziazmuar nė kėtė koncert mė sė shumti kanė mbetur publiku i mbledhur nė Sheshin “Nėna Terezė” nė Prishtinė, qė mė tė kėnduar kėngėn e kanė kėrkuar qė Genta tė kėndoj edhe njė kėngė dhe pas kėtyre duartrokitjeve nuk ka munguar as tupani dhe vallėzimi i disa valltareve nė skenė.

Video e Gentės mbremė gjatė paraqitjes nė sheshin “Nėna Terezė”


vKoVzu_s1NQ&feature
pse more a jane ka dyshojne edhe ne genten se o TRANSFESTIT a ,hahahhahahhahhahhahhahahhahh,se qashtu lypshin prej ledy gagushkes me jau kallxu senet poshte:P ev teme interesante me marre gjygymin sonte e me nejt qetu te kjo tem:P

teutaA
27-11-10, 00:57
vKoVzu_s1NQ&feature[/QUOTE]


hot po duket per bes sen keq spaska ba kengetare eshte kjo edhe kenga cool veq ishalla sosht e vjedhne :smile:

Hajra
27-11-10, 08:54
valla kenga e mire po doket veq kjo me hektar paska pune, shume ma mir duket kur ka diqka vesh.

Guri i madh
27-11-10, 22:27
tash vin trupat paqe rujtse per me rue paqen

valiii
28-11-10, 00:06
Kur eshte fjala per vlerat muzikore Genta nuk i vjen as deri te thoni i gishtit t'vogel t'komes Dafines. Po tybe :))

Kaltrina
28-12-10, 11:41
Paj spo di bre, dafina eshte e mire veq edhe genta pom pelqen koheve te fundit, ka stil i kushton rendesi pamjes, po kur don kjo mu dok mire jau kalon krejteve, e sa per yll dyjat jane yje, e leni o njerez mos ngjitni llafe, tung e klm.

tipi engjellor
28-12-10, 16:33
qfare lufte more jo jo nuk eshte rrezik prej grave se me fol flasin shume se pune skane jo