PDA

View Full Version : Fotodiskutim


YanYan
13-03-10, 07:41
Ideja e kesaj teme eshte te komentojme nje foto duke u bazuar ne
mesazhin qe jep ajo foto ne si individ. Rregulli i vetem i kesaj teme
eshte ti beni koment fotos qe ka vendosur antari siper jush dhe te
veni edhe ju nje foto tjeter per antarin e radhes. Meqe une jam e
para dhe skam ciles foto ti bej koment, thjeshte po vej nje foto.
Shpresoj qe kem qene e qarte. Diskutim te kendshem!

~

http://www.wyevalleymusic.org.uk/images/kmin-piano_keys.jpg

Kercovari
13-03-10, 10:25
Ideja e kesaj teme eshte te komentojme nje foto duke u bazuar ne
mesazhin qe jep ajo foto ne si individ. Rregulli i vetem i kesaj teme
eshte ti beni koment fotos qe ka vendosur antari siper jush dhe te
veni edhe ju nje foto tjeter per antarin e radhes. Meqe une jam e
para dhe skam ciles foto ti bej koment, thjeshte po vej nje foto.
Shpresoj qe kem qene e qarte. Diskutim te kendshem!

~

http://www.wyevalleymusic.org.uk/images/kmin-piano_keys.jpg

Pėrshėndetje,
Unė kam vėnė re se komentet mbi shqyrtimin e fotove janė tė rralla.
Dhe nėse bėn atė, zakonisht ka komente vetėm pėr cilėsinė e imazhit apo pamjen vizuale.
Ne gjithashtu mund tė pėrdorim kėtė funksion pėr tė komentuar, pėr tė shpjeguar ndryshimet, keqėsim, pėrmirėsime, pėrparimin e ndėrtimit, etj pėr tė thėnė se fotografia ka shtesa qė nuk korespondojnė me realitetin.
Pastaj,dikush mund tė paraqesė njė koment tė shkurtėr, ēka ka gjetė gjatė pamjes vizuale tė fotografisė,si shembull ketu njė piano nė njė ambient tė mjegullosur ku dominim drita duke krijuar hije fantastike nė tastier shtresat tė dy rendet, simbol shprese se nė kėtė fotografi nuk pėrshkruhet vetem e kaluara muzikore po edhe ardhmėria qė nuk e le tė vdes bashkė me virtuozėt e muzikės nėpėrgjithsi,por ama,mjegulla shėmton ato shpresa dhe tė duket se kjo piano ka mbet e vetmuar.
Nė sfond nuk gjejmė diēka fascinuese,por kėtė fajė unė do tė ja kisha pėrshkruar autorit tė fotografisė si mos njohės tė foto teknikave,pse jo edhe postuesit kur ka foto te cilat shkruajne romane ejo komente siē edhe kėrkon postuesi.
Pėr mua fotografia nuk ka fituar imazh tė pakuptimtė, negative, ose nė shumė vjetėrsi kuptimplotė,sepse rrethanat ku edhe ėshtė mbaruar fotografia dhe teknikat qė jan pėrdorė flasin pėr negativitetin e kohės mė tė re.
Kjo ide erdhi pėr mua si i shikoj unė fotot e progresit tė ndėrtimit.
Prandaj,e gjithė ajo qė unė mund tė themė pėr kėtė fotografi ėshtė,se autori nuk ka pas qėllim qė punimi i tij nė fushėn e Art fotografisė tė sjellė dicka thelbsore por pak a shumė tė lidhet me dy kohė reale-e kaluara e pianos dhe e sotmja,pėr mua duket e pakumtimptė kur sot mbi piano thuren gishtrinje tė bukur dhe autore dhe autor tė cilit notat muzikore i shėndrojnė nė tinguj jete shpresdhė nes pėr paianon po edhe pėr ndigjuesit kenaqsi shpirtore. Kjo piano nuk e ka vendin ne mjegull,megjithate,abstraktiviteti egziston…

Kercovari
13-03-10, 10:32
http://www.schmelings.de/images/sehnsucht.jpg

Jana
13-03-10, 10:54
http://www.schmelings.de/images/sehnsucht.jpg

Ketu ....nje person buz Detit...po rrelaksohet...po mendon dhe pi shijon ket bukuri dhe kenaqesi qe veten Deti mund ta jap...do te ishte me mir sikur t'mos ishte i vetmuar...mendoj qe nganjeher eshte mir t'jesh edhe vetem...

http://dl7.glitter-graphics.net/pub/2472/2472617nznot75v3j.jpg

YanYan
14-03-10, 06:55
Nje vajze e rritur duke bere nje gjest femijeror.
Me pelqen *backgroundi i fotos. Ai bari i gjelber dhe rrezet e diellit
percjellin pozitivitet e energji. Gjithashtu dhe vajza po zbavitet...po
llaston veten. Ne fakt, po me kujton veten time. Shpesh here ndihem
teper mire duke bere ndonje gje qe me kujton femijerine...ndonje
gjest apo gjera te tipit: te flas si bebe, te llastohem si femije, apo
edhe te loz me ndonje femije te familjes apo komshinjve. Vite te arta...

~

http://i40.tinypic.com/1orcd5.jpg

PS. E di se ndoshta po kam shume kerkesa por desha t'ju kerkoj
nqs keni mundesi qe mos ti citoni fotot por thjeshte te vazhdoni me
komentin e fotos siper jush dhe te veni foton e re. Kjo thjeshte per
estetike te temes. Gjithashtu, komenti dhe fotoja te behen ne nje
postim te vetem dhe jo te ndame. Si shembull keni kete postim
(pa pjesen e PS)
Ju pershendes :)

DEA
14-03-10, 08:12
Nje Njeri qe ka nderruar jete, dhe familja i qendron prane, vajza zgjate doren pasi qe ende nuk mund ta kuptoj pse i ati rri i shtrir dhe nuk e merr ate, nena shume e kujdesshme duke mbrojtuj femiun dhe ndjenjat e tij ka nje qendrim te matur prane bashkeshortit te vdekur.
http://blufiles.storage.live.com/y1pfFqq7pjDNFGdb14fMG1m1KXEDyngOQXnogrnkcQxh3D0B-WqaDoz8UHTzVmaUS1LvdoYooi5jqo

Makresh
29-03-10, 15:08
http://x9e.xanga.com/2b4f720179130265647214/b210609300.jpg

Hani molla, e mos pini duhan :tongue:


:frown:

Neferta
28-12-11, 17:38
Po sikur te vendosnin kleriket pak dallim do te kishin grate .http://3.bp.blogspot.com/-uQCTuT9Y6Uc/TpUYc6v8G0I/AAAAAAAAD2w/wyUE3jtkWZM/s400/ChristianJewishMuslimClothingSidebySide.jpg

e-uritura
28-12-11, 22:51
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/263986_10150304196125803_649220802_9676423_4999090 _n.jpg

Dushku
29-12-11, 18:36
http://www.anime-otakus.de/wp-content/uploads/2009/08/komm-her-Rin.JPG

emine
12-01-12, 19:11
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/378390_10150448586066339_133648571338_8950740_1625 780999_n.jpg

emine
12-01-12, 19:18
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/374200_10150445620056339_133648571338_8938023_1374 75331_n.jpg

emine
14-01-12, 15:14
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/399859_350011715010256_141388129205950_1542219_131 3111261_n.jpg

emine
14-01-12, 15:16
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/392627_349845095026918_141388129205950_1541828_173 5077873_n.jpg

emine
14-01-12, 15:18
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/407507_349836738361087_141388129205950_1541793_158 7756949_n.jpg jo tybe pos si kan me dite derisa kan linde ne kohen e DVD ,CD:P kure shkojshin dy metra tu i sill me laps

Albonita
30-01-12, 20:37
http://media.picfor.me/0014E319A/me.jpg

SANTANA-29
30-01-12, 21:27
Miss you--------eshte nje dhimbje e madhe kur njeriu humbe nje te dashur.
mungesa eshte shum e madhe derisa edhe Lulja humbe bukurin e saj,.-#
:redface:--


http://img.webme.com/pic/f/franzueabfs/img_0034.jpg