PDA

View Full Version : Pirro Cako: Merr 3 shtėpi nga Inva pėr divorcin


Idila
26-03-10, 09:38
Pirro Cako: Merr 3 shtėpi nga Inva pėr divorcin, por nuk mjaftonet

21/03/2010 - 09:02


Divorci i dy personazheve VIP, Inva Mula dhe Pirro Ēako prej mė se njė viti ėshtė bėrė pjesė e kronikave rozė. Dhe padyshim, me arsye. Ajo ėshtė sopranoja qė ka korrur sukses mbarėkombėtar dhe qė nderon emrin Shqipėri, dhe ai njė nga kantautorėt e njohur shqiptarė. Tė dy fėmijė tė dy familjeve me emėr nė vend nė fushėn e muzikės. Njė arsye qė do tė bėnte bujė qė prej dekadash kur ēifti u dashura, fejua, martua dhe u largua nga Shqipėria. Gjithė kėta faktorė justifikojnė zhurmėn qė bėri divorci i tyre. prej mė se njė viti, nė Gjykatėn e Tiranės ka nisur procesi i divorcit mes ēiftit. Prej mbi njė viti Inva Mula ėshtė dashuruar dhe gati tė martohet me supermiliarderin kosovar, Et’hem Ramadani. Prej mbi dy vjetėsh Pirro Ēako ra nė dashuri me vajzėn Anja, sė cilės i kushtoi edhe kėngėn “Anjushka”. Por ēfarė ka ndodhur tashmė me divorcin e tyre? Pėrse ai ėshtė tejzgjatur kaq shumė, nė njė kohė qė tė dy personazhet jetojnė jetėt pėrkatėse larg njėri-tjetrit?
Divorci
Para se divorci tė mediatizohej, ēifti Inva Mula dhe Pirro Ēako kishin rėnė dakord pėr ndarjen. Prej mbi katėr vjetėsh Pirro Ēako u kthye nė Shqipėri pėr tė vazhduar jetėn e vet, ashtu sikurse edhe Inva tė sajėn, mes suksesit dhe fitimeve marramendėse. Pirro nisi kėshtu t’u kthehej si dikur kėngėve, kompozimeve, dashurive pse jo, si njė djalosh beqar. Pakti ishte bėrė; ndarje pa bujė. Mė pas Inva do tė binte nė dashuri me njė miliarder, qė ia vlente pse jo edhe tė martohej. Lidhja u publikua shpejt dhe kjo duket se e irritoi kėngėtarin Ēako. Nuk kaloi shumė dhe Inva mendoi ta konkretizonte marrėdhėnien e saj nė martesė me Et’hemin. Por pėr kėtė, mė parė i duhej tė divorcohej nga Pirro. Kėshtu nė fund tė marsit tė vitit qė shkoi (Dt. e regjistrimit: 31.03.2009), Inva Mula dorėzoi nė Gjykatėn e Tiranės kėrkesėn pėr divorc nga bashkėshorti dhe nė datė 22 prill 2009 u zhvillua seanca e parė gjyqėsore. Aktualisht janė zhvilluar rreth 14 seanca mes dy palėve. Ende nuk ėshtė arritur divorci. Seancėn e tė mėrkurės avokatėt e Ēakos kėrkuan qė tė vijė djali Anthony qė tė zgjedhė se me cilin nga prindėrit do tė jetojė, pėr shkak se ai ėshtė nė shkollė. Aktualisht ėshtė vendosur qė ai tė vijė nė seancėn e radhės nė 15 maj.
Arsyet e vonesės
Por, cilat janė arsyet e tejzgjatjes sė kėtij divorci tė shumėpėrfolur dhe tė kėrkuar me insistim tė mbyllej sa mė shpejt. “Bluetooth” ka investiguar sė fundmi dhe ka zbuluar se gjithė vonesat vijnė nga kantautori Pirro Ēako. Pak para se tė niste divorci, Inva kishte rėnė dakord me Pirron pėr t’u ndarė pa zhurmė. Ishte bėrė edhe njė marrėveshje mes tė dyve, e cila zbulohet sot pėr herė tė parė nė faqet e suplementit tonė. Dihet qė Inva ka tė ardhura tė majme nga puna e saj. Pėrveē pasurisė sė saj, vetėm nė Shqipėri numėrohen tri vendbanime tė sopranos; njė vilė nė fshatin turistik pranė Golemit, njė apartament nė zonėn e Golemit dhe njė shtėpi shumė e madhe pranė liqenit nė Tiranė. Akordi mes ēiftit ishte, qė Pirro tė mbante dy shtėpitė; apartamentin nė Golem, (ku kalojnė pushimet ēdo vit prindėrit e Pirros) atė tek zona e liqenit (ku aktualisht jeton Pirro), si edhe njė apartament tė vogėl nė Paris, tė cilin Inva ia ka falur Pirros. Kjo ishte marrėveshja. Dhuratė tri shtėpi pėr njė firmė divorci. Fillimisht Pirro ishte dakord. Aq mė tepėr qė nuk ishin gjėra tė fituara me djersėn e tij, por dhurata tė mirėfillta nga bashkėshortja, Inva. Por ja qė rrugės marrėveshja u thye nga Pirro. Ai nuk u kėnaq me kaq. Thuhet se Pirro i kėrkon mė tepėr se kaq Invės. Ai po e stėrzgjat divorcin me pretendimin se do tė marrė kujdestarinė e tė birit, Anthony, nė njė kohė qė prej 4 vjetėsh ai shihet shumė rrallė me tė birin (hera e fundit, Anthony erdhi tė ndiqte tė atin nė Festivalin nė RTSH nė fund tė dhjetorit), pasi ai jeton nė Paris me tė ėmėn, e cila i ka krijuar tė gjitha kushtet pėr njė jetesė mė se luksoze. Siē thonė njerėzit, ai vetė dėshiron tė jetojė me Invėn. Megjithatė, avokatėt e Ēakos dhe ky vetė, kėtė pėrgjigje e kėrkojnė nga vetė Anthony, i cili pritet ta pohojė dėshirėn e tij kėtė mars.

Inva dhe Et'hemi
Historia e dashurisė, e lindur nė dasmėn e vajzės sė regjisores Vera Grabocka dhe aktorit Timo Flloko nė Jerusalem, (vend ku u zhvillua dasma) mes sopranos Inva Mula dhe biznesmenit kosovar Et’hem Ramadani, vazhdon me tė njėjtin pasion edhe sot. Ajo qė u tha si nisje e njė bashkėpunimi nė ndihmė tė artit mes dy personazheve u kurorėzua nė njė lidhje, qė sot pretendon altarin. Por gjatė kėsaj rruge, pengesa e kėsaj dėshire mbetet divorci ende i parealizuar mes Invės dhe Pirros. Pas tij ndoshta do tė kemi njė dasmė vėrtet madhėshtore, siē edhe e kanė pohuar miqtė e pėrbashkėt tė ēiftit.

balkanweb

Gentiani
27-03-10, 18:56
Mos mė thuaj humbi dashuria
pa mi dhuruar edhe 2 vila e 4 shtepia :wink:
Eja zemer netėt ti pėrcjellim si dikur

Dashuria nis me ty ,me shtepia e vila mbaron
Je kuptimi qė merr Jeta sapo vila dhe shtepia me dhuroooooooon :tongue:


O ti Idila, po te isha ne vend te atij Pirros, nuk do me ikte as mendja se jo me ti firmos, pa e rregulluar nje lagje me vila e shtepia; nje ne Vlore, nje ne Sarande, nje ne Rinas, nje te tuneli i Kalimashit, nje ne Qafe Thane... ku kalon rruge kryesore e ndalon o makine o anije o aeroplan.:tongue:

d0cU92WGfe0&feature=related

Zanzi/M
27-03-10, 20:01
Epoo .. nganjhere edhe mashkujt duhet te perfitojne nga divorcet, jo vetem femrat sic jemi mesuar ti shohim ne ngjarjet e hollivudit :biggrin:.

Idila
31-03-10, 19:53
Vargje tė bukura kėto o Genti.
Mos mė thuaj humbi dashuria
pa mi dhuruar edhe 2 vila e 4 shtepia :wink:
Eja zemer netėt ti pėrcjellim si dikur

Dashuria nis me ty ,me shtepia e vila mbaron
Je kuptimi qė merr Jeta sapo vila dhe shtepia me dhuroooooooon :tongue:

Ma dėrgo pak linkun ta dėgjoj kėtė kėngė.:biggrin:

Idila
31-03-10, 19:55
Epoo .. nganjhere edhe mashkujt duhet te perfitojne nga divorcet, jo vetem femrat sic jemi mesuar ti shohim ne ngjarjet e hollivudit :biggrin:.
Ligjin e bėn Maliqi o shok! S`ka kili vili me ne. :tongue: