PDA

View Full Version : Poezi...


VoOoglushja
27-03-10, 11:44
Te gjith e shikojn Buzqeshjen time,
por askush se si ndjehem un.

Te gjith me ndegjojn kur flas un,
por askush sedi se qvar mendoj.

Te gjith e lexojn tani ket se qvar shenoj,
por askush smi sheh lotet qe me pikojn...

VoOoglushja
27-03-10, 12:16
Me te then qe ke nje Bukuri,
tu rritet mendja...

Me te then qe ndjej diqka per ty,
sta merr mendja...

Me te then qe te dua ty,
po tutna qe mos pot lsho Zemra:P

VoOoglushja
27-03-10, 18:36
Eja ngadal mu afro ti shikoj syt e bukur,
eja ngadal mu afro ta ledhatoj trupin te bukur....
afrohu ma afer qe ti preki buzt te embla te puth ngroht qe tme sherohet Zemra...!

VoOoglushja
09-06-11, 11:10
Té Kam Shpirt
Té Kam LLokum
T“kam Melaqe té du Shum

VoOoglushja
09-06-11, 11:24
Mé fal qe te lus

tlutem mos u ngut

me fal qe te ndal

te lutem me fal


Me fal se kam gabu

me beso se vetem ty te du....

VoOoglushja
09-06-11, 11:33
Mé Puth, mé puth
mos mé ler te lus...

Me duaj, me duaj
mos u bér qe je i huaj...

VoOoglushja
09-06-11, 12:12
Te fort jan ata,
qe dhe me lot buzéqeshin,
Merziat e veta i harrojn,
dhe te tjeret i Disponojn...!!!

VoOoglushja
09-06-11, 12:14
Un nuk jam e vdekur,
vetem e ndrroj vendin.
Un jetoj ne shpirtine juaj,
dhe shetisem naper Enderr.

VoOoglushja
12-06-11, 19:28
I Mbylli Syt Dua te Enderroj

I Mbylli Syt Dua te Paramendoj


.... por ja tani u zgjova dhé Endrrat i harrova...!!!

VoOoglushja
16-06-11, 11:18
http://media.picfor.me/0011C32E6/arabic-dreams-gif-eyes-moon-girls-Rihanna-nice-fantasy-Love-star-arabic-gif-pixel-hearts-green-eyes-hijab-glitter-bananas-gifs-quotes-leonardgregory-Eterna4ui-sexy-girl-motion-sweet-fingers-thinking-mujer-loris-images-ceca-gotico-women-sensual-woman-beautys-Love-this-Gru%C3%9F-romanticas-labrujita-svasta-nesto-3D-animation_large.jpg

VoOoglushja
26-06-11, 18:14
Ndjenjat...

Un sdote tregoj gjdo Dite,
se sa bukur dukesh ti.
Sepse ti je per mua
Personi ma i Bukuri ket Bote...

Un sdote them gjdo Dite,
se sa shum te Dua,
Por ashtu ndjeja un....shume per ty..

POr ndasht, qa nuk te them gjdo Dite ty...

Duhesh prap ta dish se ti je Personi ma i vlershmi per mua.

Te THem se sa shum te dua!!!

VoOoglushja
26-06-11, 18:21
...Friké...


E mbuluar me Frike hidiset Jeta ime,
Ne mbremje i mbylli Syte,
dhe Terrimi me jep Ngrohtsi dhe Siguri.


Ne Mengjes i qeli Syte,
me ngreh Frika ne realitet perseri.

Ndjenja per Dashuri shkelmohet me Kemb,
qe dua luftoja per ket kjo u thy,
me shikim qe lypi ledhatime,
NJe Fjal e mire qe me Sy akullit vetem shiqohet...!!!


Trupi im me dhemb, Zemra me dridhet,
pa shprese humbi ne vetveten time.


arritja...

...kjo ndjenje ka hy ne pakufi...

VoOoglushja
27-06-11, 17:25
http://photos.erdbeerlounge.de/images/gallery/1/246/146/28/AICS/rtl/500/500/14628.jpg

VoOoglushja
27-06-11, 17:33
Aka Jeta nje Kuptim?

Pse jam ne ket Bote?

A egziston Fati?

Eshte keshtu Fati im ?

...kam frike

frike nga vetvetja...Te gjitha Pytjetev tmija dhe frikes ju gjith nje Pergjigje:


Pergjigjja ishe TI !!!

VoOoglushja
27-06-11, 17:47
Eshte Nate,
jam ulur ne Dritare
ishikoj Njerzit tu ec Rruges.

E humbur ne Mendime shikoj tek nje Yll ne Qiell.
Nuk e shoh fare se si ec jeta pran meje.
e humbur ne Endrra
mendoj vetemper ty.


Mendimet e mija jan te ti.
Zemra ime eshte tek ti.
Smundem ta kuptoj,
pse aq shume ndjej Mungesen tende.Ndjej Dhimbje
Dhimbje qe ndjej vetmine.
Nuk e kuptoj se si kjo Ndjenje..me shkatrron.
Pse nuk ndalet me??....

VoOoglushja
27-06-11, 18:01
Dua te vi tek ti,
por nuk mundem.
Dua te tregoj se qvar ndjej per ty.
Dua ta dish te verteten.
Pse te duam un keshtu?!


Asgje, smundem tma largo nga Mendja.
Asgje, qe me ndal mos tmendoj per ty.
Eshte Dhimbje, qe smundem tjem te ti.
Por prap se prap jam e lumtur.


E Lumtur, qe i kam keto Ndjenje.
E lumtur, qe msundem tmi ndalon askush.
Zgjohem nga Mendimi im dhe buzeqesh.
Buzeqesh, se e ndegjoj Zerin tend.


I Mbylli Syte.
E Paramendoj, qe je para meje.
Qé me Perqafon dhe ne Vesh ngadal me tregon sa
me Dashuron....!!!

VoOoglushja
27-06-11, 18:13
http://www.gbbilder.net/gbbilder/Liebe/Liebe5-39.gif

VoOoglushja
27-06-11, 18:27
Pa ty


Me beso, pa ty
do vdes
kurr me sdote Buzeqesh,
kurr e lumter me sdote jem...

Zemrat tona kan qené NJČ...
..pa Ty e imja do
vdesé...!!!

VoOoglushja
27-06-11, 18:30
http://www.dream-ecards.de/motive/gedichte08.jpg

VoOoglushja
27-06-11, 18:43
http://www.bilder-hochladen.net/files/39ao-w2.jpg

VoOoglushja
27-06-11, 18:47
Mos e lendo kurr Personin
qe e do,
Ai/Ajo ndoshta ta fal gabimin...
por kurr sdota harron!!!

VoOoglushja
27-06-11, 18:51
Ate Dite kur un do Vdes
te lutem e shkruani daten
e asaj Dite kur te pash te paren her ne Gur te Varrit tim..
...nga ajo dit ka fillu te jetoj shpirti im...

VoOoglushja
27-06-11, 18:55
Nese ti nuk mundesh me,
ma jep friken tende.
Nese shpresa ty te len,
ateherembeju tekun...

Ti je si nje Pjes e imja...sdote mer kurr tyVetmija!!!

VoOoglushja
27-06-11, 19:25
e di e di...,
qe gati 1000 her tkam then te du
por tani dua ta them perseri te du,
sepse gjdoher qe te them un te dua
shtohet ndjenja per ty me shume me shume
dhe nuk poka FUND!!!

VoOoglushja
27-06-11, 19:34
http://www.gbsucht.de/gbbilder/I-Love-You/I-Love-You13.gif

tipi engjellor
27-06-11, 23:05
Eja ti qė po vonon kaq shumė!
Agim shprese apo pasion i mbytur?
Fill i kėputur nė shpirt fle gjumė.
Morali ditės mendimesh strukur...

VoOoglushja
28-06-11, 16:29
http://www.feelingpearls.cms4people.de/abschied2-sw-neu_135_202.jpg

VoOoglushja
28-06-11, 19:02
http://thamy.files.wordpress.com/2006/12/freunde.jpg

VoOoglushja
28-06-11, 19:37
Kur fillo shpirti qe te ngrihet.
Zemra joteja nis e qané.
Dhe Shpresa fillon te humbas.
Drita jote qe ne Terrim zhduket.
Kur ngadal dhe ajri nis tu ndalet.
Ti qe gjdo ndjenje e largon.
Ti qe briste ne Enderr.
Dhe kur nuk edi, se si quhesh ti.
Kur Jeta jote fillo te zoptohet.
E para Syve tu largohet.
Eshte Dhimbja qe zgjon prap.
Dhe ty te tregon ... se ende je GJALL!!!

VoOoglushja
01-07-11, 19:01
http://i.kw.cx/ip/295406.gif

VoOoglushja
04-07-11, 20:36
...te pres sod..
te pres dhe neser...


por nuk dote me gjes pasneser...!!!

VoOoglushja
05-07-11, 18:50
http://farm3.static.flickr.com/2519/3933703136_19b175cd1e.jpg

VoOoglushja
06-07-11, 17:36
http://img13.imageshack.us/img13/3664/1043636vtgnlwzjif.gif
Mua mem taku, eshte Fat.
Mua mem dashte, eshte Guzim.
Mua mem pas, eshte Durim.
Mua mem Fitu, eshte nje Enderr.


E mua mem Trathtu... eshte Fundi yt!!!

VoOoglushja
07-07-11, 16:19
http://www.grusskartenkoenig.de/images/de/ecards/sehnsucht/krank_vor_sehnsucht.jpg

ritta
08-07-11, 12:19
Perderisa je gjalle ndihu i/e tille


Mos prit tė mbarosh universitetin,
tė dashurohesh,
tė gjesh njė punė,
tė martohesh,tė kesh femijė,ta shohėsh veten tė sistemuar,
tė humbėsh ato dhjetė kilogramė,
qė tė vijė darka e tė premtes apo mėngjesi i sė shtunės.
Nuk ka moment mė tė mirė se ky pėr tė qene i/e lumtur.

Lumturia ėshtė nje rrugėtim,jo njė destinacion.
Puno sikur tė mos kesh nevojė pėr para,
dashuro sikur tė tė mos kenė lėnduar kurrė,
dhe kerce,sikur tė tė mos shihte njeri.
Kujto se lėkura rrudhet
flokėt behen tė bardhė dhe ditėt behen vite.
Por kryesorja nuk ndryshon:
Forca dhe bindja jote nuk kanė moshė.
Shpirti yt ėshtė ai qė largon tutje cdo ngatėrresė qė mund tė jetė krijuar nė tė.

Pas cdo fundi ka nje fillim te ri.
Pas cdo arritjeje ka nje sfidė tjetėr pėr tu kapėrcyer.
Pėrderisa je gjallė,ndjehu i/e tillė.

Shko pėrpara edhe kur tė gjithė presin rrėzimin tend!!

|Nėnė Tereza|

Gega 1
08-07-11, 15:55
Tatjeta voglushe,syzeza e Tasjanit,
Mus hi be kamos,se t`shkel drama !
Tu kukshe sersem!ne paq pi insanit,
Qasaj sehirxhores i dekt` nana.


Qajo katilka mun mu kane kujshike.
I raft` kama n`m.ut ,pi ahri ka del,
Qe na e bani qiken kaq belaxhike…
Ju farofshin pulat,mus i knoft ku gjel.


A be voglushe…nuk jane kto viq llafe;
Ka mujt mu kane lamsh…I zi, ja najllon!
Mi ra veti mas,mu qit fall un kafe,
Tanshi mu shkri plum,me ba kejt NAKSAN:


Bash qat katilken,qe ka mujt me t`fry!
E na e ka shti qiken pur mu hi kamos,
Me turli bri thyemi…t`bardhe….musteqezi,
Mus mu dit ku e nisi, as ku e pat sos.


Ti voglushja tjeter,yjzit qe i sodite :
Mus i lakmo hiq,ti je Yll vet!:smile:
A e sheh sa bukur ftyra ty t`shendrite!
Merre nanen n`prehen,mus e le mu hjeke.

VoOoglushja
12-07-11, 15:39
http://www.gedichte-gedanken.de/wp-content/myfotos/bilder/dance%20love%20sing%20live.jpg

VoOoglushja
12-07-11, 15:44
Kur kam lindur me kish pas fal Zoti dhe
Syt per me shiku
dhe Zemren per me dashuru...

Por a“skush sme thonte qe
Syt dote mé lotojné
Zemra do t“me zoptohnte....!!!

VoOoglushja
12-07-11, 15:48
http://img001.superweb.de/sites/b/berti/img/b1-r_p_158473_3_b1r_p_155410_3_love1.jpg

VoOoglushja
19-07-11, 09:55
Shoqeria vertet eshte si yllet ne Qiell

si sheh shpesh ... por e di se gjithmon jan aty...!!!

VoOoglushja
19-07-11, 09:59
Me jep DOREN dota mbaj


...kur ti frigohesh...
..dota nzeh kur te nerth ...
..dota ledhatoj kur je e merzitur...
..dhe dota leshoj kur ti do te jesh e lire/i lir....!!!

VoOoglushja
19-07-11, 10:00
http://img001.superweb.de/sites/m/made_leine/img/b2-r_p_42908_1_freundschaft.jpg

VoOoglushja
04-08-11, 10:18
Mos mendo se un do vuaj,
mos mendo se un dote qaj,
mos mendo se pa ty smundem
....jet pa ty beso per mu ka...!!!

VoOoglushja
04-08-11, 10:24
Mos me Puth ne Faqe se jan per Prind e Shoqeri

Mos me Puth ne Ball se Inat ta marr Ty

Mos me Puth ne Qaf se Trupi me rethqethet

por me Puth ne Buze ....kjo shie te me mbetet...!http://www.awokenmind.de/wp-content/uploads/2006/07/kuss.jpg

VoOoglushja
04-08-11, 12:58
http://www.grusskartenkoenig.de/images/de/ecards/romantik/schluessel_zum_herzen.jpg

VoOoglushja
14-08-11, 18:49
Malli per ty...


Malli per tyeshte nje Dhimbje e thelle...

e dia ket
e ndjej ne zemer
do vrapoj tek ti
nuk te gjej
sje askund
e humbas vetveten
...keshtu pres me shum mall
te lutem me gjej ti e me merr tek ti.....!!

VoOoglushja
14-08-11, 18:53
Nje Buzeqeshje e do nga un
shiko ne Pasqyr dhe me kerko mua..
Kur do jam ne Shpirtin tend
ather dote shofesh dhe se si te buzeqesh....

uck_aksh
21-09-11, 19:02
EOwr8l9dUAs&feature=related