PDA

View Full Version : Albumi i ri i Rexhep Kryeziut


illyria
01-04-10, 18:38
Sapo dėgjova Rock & Blues albumin me titull " Edhe njė ditė/Edhe njė natė" tė ish gitaristit tė grupit Prizma nga Theranda, Rexhep Kryeziu.
Albumi ka 11 tituj, nga to 9 janė kėngė tė kėnduara nga super vokali Enis Potoku dhe 2 instrumentale.
Komplet albumi ėshtė njė freski tejet e mirėseardhur nė sqenėn e muzikės sė popullarizuar gjithshqiptare.
Pėrveē pjesės fantastike muzikore, edhe vetė dizajni grafik i kopertinave me librezė tė vogėl me tekste dhe ilustrime ėshtė mjaft i qėlluar.
Titujt:
1.Po ē'ti bėj unė zemrės sime
2.Kėngė e pakėnduar
3.Edhe njė ditė
4.I humbur pa ty
5.Pika lotėsh pėrmbi gur
6.Rrugė e mbarė
7.Edhe njė natė
8.Pėrrallė me lotė
9.Zbulove veten
10.Marinar i dashurisė
11.Lamtumirė