PDA

View Full Version : Nje ide briliante!


~AnnA~
07-04-10, 21:18
Ne videon qe do paraqesim shfaqet nje realizim i nje ideje(nese mund te themi keshtu) madheshtore qe nje person i thjesht i ka kushtuar kohe teper te gjate per ta realizuar.

V1yv0ETlEls&feature=player_embedded

shfletuesi_
07-04-10, 21:39
Ne videon qe do paraqesim shfaqet nje realizim i nje ideje(nese mund te themi keshtu) madheshtore qe nje person i thjesht i ka kushtuar kohe teper te gjate per ta realizuar.

V1yv0ETlEls&feature=player_embedded


AnnA, me pelqeu pa mase kjo video shpresoj qe ne te ardhmen do sjellesh edhe tjera te kesi llojit.

~AnnA~
07-04-10, 21:55
AnnA, me pelqeu pa mase kjo video shpresoj qe ne te ardhmen do sjellesh edhe tjera te kesi llojit.

Eshte per t'u cuditur me mencurine e tij!!!
Ekzistojne njerez te thjeshte, por me ide te medhaja...

shfletuesi_
07-04-10, 21:58
Eshte per t'u cuditur me mencurine e tij!!!
Ekzistojne njerez te thjeshte, por me ide te medhaja...

Mendoj qe ka pasur sukses me kete video

~AnnA~
07-04-10, 22:01
Mendoj qe ka pasur sukses me kete video

As nuk dyshoj per kete...

tipi engjellor
08-04-10, 11:36
shume ide e forte po shume e vehstire ku me dit sa kohe ja ka dashur te bej kete gje interesante

Makresh
13-04-10, 21:49
Nj ide,........ pa lidhje !

Per mua do ide qe s'ka dobi, eshte palidhje.

vjeshta
13-04-10, 22:02
Interesant por jo edhe aq brillante ,spaska produktivitet ,mekat !

~AnnA~
14-04-10, 11:06
Nj ide,........ pa lidhje !

Per mua do ide qe s'ka dobi, eshte palidhje.

Ka shpenzuar aq kohe njeriu, e ti po ja mposht punen :smile:
Rendesi ka, te vish deri tek kjo ide, pa marre parasyshe nese eshte e dobishme apo jo ( e demshme s'eshte)

Kjo ide eshte njejte sikurse ajo ideja e Artitektit amerikan Bryan Berg, i cili u shenua ne librin e rekordeve duke ndertuar shtepine me te madhe te perbere nga letra loje.
Ai perdori 218.792 letra per te ndertuar nje ndertese te njejte si Venetian Macau, e cila eshte e njohur si hotel luksoz dhe kazino....Kjo nuk n'a solli neve ndoj dobi, por i solli dobi Arkitektit dhe u shperblye per idene...

http://www.ngabota.com/wp-content/uploads/shtepia-nga-letrat.jpg

http://all4yourfun.com/img/bizarre/card_tower/1.jpg

~AnnA~
14-04-10, 11:06
......

http://all4yourfun.com/img/bizarre/card_tower/7.jpg

http://all4yourfun.com/img/bizarre/card_tower/2.jpg

Skyfter
14-04-10, 14:30
Hi AnnA....Tut mir echt sorry amo qekjo qenka ide dhe tem kot!


......plas

roadrunner
14-04-10, 14:57
Qka kam qef me i pa qeta te FD-se veq nje rresht me e qit me letra se jo ma shume....po kanjeher po mendoj se veshtire po i gjejne shkronjat ne tastature, e le ma me i renit letrat me precizitet. Une per vete mendoj se ky eshte talent. Aj njeri hin ne Guiness pse ec neper nje fije te holle prej nje ane ne anen tjeter, ne lartesi 4000 metra, po ajo ska dobi, per dikend eshte budallaki, po aj e ka aftesine qe ti se kie. Keshtu qe mos xhelozoni ne mrekullina te atilla.

~AnnA~
14-04-10, 15:37
Hi AnnA....Tut mir echt sorry amo qekjo qenka ide dhe tem kot!


......plas
Hahahaha Skyfteri, plase derisa te me kthesh borxhin(se e di ku te djeg ty) :smile: , por une te pakten titullin kam shkruar pa gabime :biggrin:
ps. une po te fal :D bile dhe po t'pershendes :)


Qka kam qef me i pa qeta te FD-se veq nje rresht me e qit me letra se jo ma shume....po kanjeher po mendoj se veshtire po i gjejne shkronjat ne tastature, e le ma me i renit letrat me precizitet. Une per vete mendoj se ky eshte talent. Aj njeri hin ne Guiness pse ec neper nje fije te holle prej nje ane ne anen tjeter, ne lartesi 4000 metra, po ajo ska dobi, per dikend eshte budallaki, po aj e ka aftesine qe ti se kie. Keshtu qe mos xhelozoni ne mrekullina te atilla.

Askush nuk mund te perfundoje fjaline me bukur se ti ;)

roadrunner
14-04-10, 15:42
...kur shoh kesi mrekullira, veq tham bravo, qenka per nje duartrokitje te forte. Nuk e xhelozoj, por e adhuroj nje talent te tille, qe secili prej nesh kishte me u mburr po t'mundeshim ta bejme. Hahahaha Skyfteri, plase derisa te me kthesh borxhin(se e di ku te djeg ty) :smile: , por une te pakten titullin kam shkruar pa gabime :biggrin:
ps. une po te fal :D bile dhe po t'pershendes :)
Askush nuk mund te perfundoje fjaline me bukur se ti ;)

Skyfter
14-04-10, 22:48
[quote=~AnnA~]Hahahaha Skyfteri, plase derisa te me kthesh borxhin(se e di ku te djeg ty) :smile: , por une te pakten titullin kam shkruar pa gabime :biggrin:
ps. une po te fal :D bile dhe po t'pershendes :)____________________________________________


AnnA un vetem e dhash mendimin tim per ket tem koti:biggrin: e jo per drejtshkrim :P , mos mendo se me ke borgj dicka, ta kam then se kurr nuk ta boj hallal.

Edhe un te pershendes :P

Makresh
15-04-10, 12:40
Ka shpenzuar aq kohe njeriu, e ti po ja mposht punen :smile:
Rendesi ka, te vish deri tek kjo ide, pa marre parasyshe nese eshte e dobishme apo jo ( e demshme s'eshte)
[/IMG]


Ky s'ka ardhe deri tek kjo ide, kete ide e ka gjet, dhe e din se ku ? Tek Tom & Jerry :biggrin: :tongue: