PDA

View Full Version : Derrat dele !


Fshatari
20-04-10, 16:09
http://fshatari.perso.neuf.fr/derrdele.jpg

Londėr, 20 prill – Nė njė kopsht zoologjik nė Britaninė e Madhe kanė arritur tri kopje tė njė race tė rrallė tė derrave, tė cilėt kanė lesh si delet e vėrteta.
Udhėheqėsit e kopshtit zoologjik kanė vendosur tė shpėtojnė derrat-dele nga kėrcėnimi i zhdukjes.
Kėta derra janė me origjinė nga Austria dhe Hungaria, dhe vlera e tyre ėshtė rreth 1 000 sterlina, pesė herė mė shtrenjtė se njė derr i zakonshėm.
___________________________
http://www.kohaditore.com/index.php?cid=1,62,18676

Idila
21-04-10, 12:23
Interesant dhe pėr t`u habitur.
Sasia e leshit qenka nė rritje e sipėr :p
... gjė qė na bėn tė dyshojmė tani se me ēfarė leshi ėshtė thurrur xhemperi qė kemi veshur? lol

Prishtina-racing
21-04-10, 12:27
interesant koka virani

Prishtina-racing
21-04-10, 12:28
thi e gjys koka...veq edhe aj thiu i kuq skoka rac e keqe hahahaha

Fshatari
21-04-10, 13:36
Interesant dhe pėr t`u habitur.
Sasia e leshit qenka nė rritje e sipėr :p
... gjė qė na bėn tė dyshojmė tani se me ēfarė leshi ėshtė thurrur xhemperi qė kemi veshur? lol
U perzie leshi ēiko!

teutaA
21-04-10, 19:08
http://fshatari.perso.neuf.fr/derrdele.jpg

Londėr, 20 prill – Nė njė kopsht zoologjik nė Britaninė e Madhe kanė arritur tri kopje tė njė race tė rrallė tė derrave, tė cilėt kanė lesh si delet e vėrteta.
Udhėheqėsit e kopshtit zoologjik kanė vendosur tė shpėtojnė derrat-dele nga kėrcėnimi i zhdukjes.
Kėta derra janė me origjinė nga Austria dhe Hungaria, dhe vlera e tyre ėshtė rreth 1 000 sterlina, pesė herė mė shtrenjtė se njė derr i zakonshėm.
___________________________
http://www.kohaditore.com/index.php?cid=1,62,18676

stop diskriminimin ndaj thive hahahaha edhe zoti ka dasht me kallzu qe delja e thiu skan te bejn asgje me besimin ne zot:smile:

~AnnA~
24-04-10, 16:54
Jane te klonuara ( te fituara in vitro) dhe ne asnje menyre kafshe natyrale...Ne te njejten menyre mund te fitohet dhe mace me trup qeni...

vjeshta
24-04-10, 18:48
Jane te klonuara ( te fituara in vitro) dhe ne asnje menyre kafshe natyrale...Ne te njejten menyre mund te fitohet dhe mace me trup qeni...

Ky ka qene edhe mendimi im ne fillim por , kta te shtepijes ma turbulluan pak mendjen se ky delederr ka mujt me ardhe ne kete bote edhe ne nje menyre tjeter !!!:redface:

~AnnA~
24-04-10, 20:45
Ky ka qene edhe mendimi im ne fillim por , kta te shtepijes ma turbulluan pak mendjen se ky delederr ka mujt me ardhe ne kete bote edhe ne nje menyre tjeter !!!:redface:

Edhe po te kete ardhe ne menyre tjeter ky derrdele(delederr) :) paraardhesit kan qene te klonuar.Spjegim tjeter nuk mund te kete....

Zero Cool
09-05-11, 16:52
Huh, interesant, koka thi i biri dashit :p