PDA

View Full Version : Juliana: Momenti mė i bukur i jetės !


Jana
26-05-10, 18:33
Pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė nė edicionin e sivjetmė tė Eurovisionit, Juliana Pasha, ka siguruar kualifikimin pėr finalen e tė shtunės duke hyrė nė grupin e dhjetė vendeve qė u kualifikuan nga gjysmėfinalja e parė.

"Ėshtė momenti mė i bukur i jetės time. Ndjej se Europa u bė njė familje sot nė skenė", ka qenė komenti i kėngėtares shqiptare nė konferencėn pėr shtyp tė organizuar menjėherė pas pėrfundimit tė natės sė parė gjysmėfinale tė festivalit evropian.
Versioni anglisht i kėngės "Nuk mundem pa ty", "It's All About You", me muzikė tė Ardit Gjebresė dhe tekst tė Pirro Ēakos dhe Gjebresė, nė finalen e 29 majit do ta ketė numrin rendor 15-tė, ashtu qė televotuesit shqiptarė jashtė Shqipėrisė mund tė votojnė kėtė numėr nė finale.

Dilaver
27-05-10, 13:40
Me 29 maj 2010 mbahet festivali i kėngės europiane nė Osllo.
Shqiperinė reprezenton Juliana Pasha nė finale pasi u kualifikua nė gjysmefinalen e parė.
Votoni shqiperinė http://www.hamovhotov.com/eurovision/?p=141

Mos e kurseni njė votė pėr Shqiperinė.

Murgesha
27-05-10, 14:01
Qenka ka udheheq me 18%/ 5130 vota!

Dilaver jo nje po kysmet maksimumin e votave te mundshme do te ja jap!

Kenga e mir e interpretimi edhe me i mir, po Eurovizioni eshte shenderruar ne marketing regjional e me keta kojshi qe i kemi ne veshtire se do te arrijm te fitojm ndojher!

Arb
27-05-10, 16:24
Kenga me e mire e Eurovizionit...

Hajt shqipe bre!

roadrunner
27-05-10, 16:41
Just voted:

Albania (19%, 5,423 Votes)

thellenza
27-05-10, 16:46
Vota ime shkon gjitheqysh per Shiperine, jo vetem pse e ndjej veten te obliguar te votoj per Shqiperine, por se kenga eshte vertete shume shume e bukur !

Shume fat dhe sukses :smile: