PDA

View Full Version : Dora e gjatė e Amerikės mbėrrin deri nė Kosovė


murrizi
17-06-10, 21:34
Unė thėnė tė drejtėn pata tė vendos mes kėtij tiulli qė i kam vėnė mė lartė, dhe: O makresh oooou, mos t'kan zon ej ?

Arrestohet njė kosovar pėr dyshime nė lidhje me terrorizėm

Njėsia Anti-Terrorizėm e Policisė sė Kosovės nėn mbikėqyrjen e prokurorit tė EULEX-it, nga Prokuroria Speciale e Kosovės ka arrestuar njė mashkull kosovar nė regjionin e Mitrovicės sot nė mėngjes dhe kjo ka qenė njė kėrkesė pėr ekstradim nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės...
Postuar: 11:59:49 / 17.06.2010 www.rtklive.com (http://www.rtklive.com)

Njėsia Anti-Terrorizėm e Policisė sė Kosovės nėn mbikėqyrjen e prokurorit tė EULEX-it, nga Prokuroria Speciale e Kosovės ka arrestuar njė mashkull kosovar nė regjionin e Mitrovicės sot nė mėngjes dhe kjo ka qenė njė kėrkesė pėr ekstradim nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, tek organet kompetente tė Kosovės. Prokurori Publik i Shteteve tė Bashkuara pėr Qarkun Lindor tė Karolinės sė Veriut e ka akuzuar tė pandehurin pėr dy vepra: sigurimi i pėrkrahjes ose resurseve materiale pėr terroristė, pėrkrahje pėr terrorizėm dhe planifikim tė vrasjes, rrėmbimit, gjymtimit, ose lėndimit tė personave apo dėmtimit tė pronės nė ndonjė shtet tė huaj.

Urdhėr-arrestimi dhe bastisja e shtėpisė janė autorizuar nga gjykatėsi i procedurės paraprake i EULEX-it nė Gjykatėn e Qarkut nė Mitrovicė. Hetimi i kėtij personi do tė vazhdojė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, kur edhe do tė bėhet ekstradimi i kėtij personi.

shfletuesi_
17-06-10, 21:40
Unė thėnė tė drejtėn pata tė vendos mes kėtij tiulli qė i kam vėnė mė lartė, dhe: O makresh oooou, mos t'kan zon ej ?

Arrestohet njė kosovar pėr dyshime nė lidhje me terrorizėm

Njėsia Anti-Terrorizėm e Policisė sė Kosovės nėn mbikėqyrjen e prokurorit tė EULEX-it, nga Prokuroria Speciale e Kosovės ka arrestuar njė mashkull kosovar nė regjionin e Mitrovicės sot nė mėngjes dhe kjo ka qenė njė kėrkesė pėr ekstradim nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės...
Postuar: 11:59:49 / 17.06.2010 www.rtklive.com (http://www.rtklive.com)

Njėsia Anti-Terrorizėm e Policisė sė Kosovės nėn mbikėqyrjen e prokurorit tė EULEX-it, nga Prokuroria Speciale e Kosovės ka arrestuar njė mashkull kosovar nė regjionin e Mitrovicės sot nė mėngjes dhe kjo ka qenė njė kėrkesė pėr ekstradim nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, tek organet kompetente tė Kosovės. Prokurori Publik i Shteteve tė Bashkuara pėr Qarkun Lindor tė Karolinės sė Veriut e ka akuzuar tė pandehurin pėr dy vepra: sigurimi i pėrkrahjes ose resurseve materiale pėr terroristė, pėrkrahje pėr terrorizėm dhe planifikim tė vrasjes, rrėmbimit, gjymtimit, ose lėndimit tė personave apo dėmtimit tė pronės nė ndonjė shtet tė huaj.

Urdhėr-arrestimi dhe bastisja e shtėpisė janė autorizuar nga gjykatėsi i procedurės paraprake i EULEX-it nė Gjykatėn e Qarkut nė Mitrovicė. Hetimi i kėtij personi do tė vazhdojė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, kur edhe do tė bėhet ekstradimi i kėtij personi.Dikush eshte ka mundohet me na e shti fitilin me Amerike.

Arb
17-06-10, 22:25
Kete magjup duhet me e lidh midis Sheshit Nene Tereza, e me ia pshty ate ftyre te gabelit, cdo Shqiptar qe kalon asajde...

Marco
17-06-10, 22:47
Kete magjup duhet me e lidh midis Sheshit Nene Tereza, e me ia pshty ate ftyre te gabelit, cdo Shqiptar qe kalon asajde...

A me pshty veq ata , apo edhe Nėne Terezen , apo krejt sheshin se spot kuptoj?

Spo di cilin shesh e ki fjalen se shesha te nene terezes ka shume vendet krishtere e sidomos ato te Amerikes Latine

Makresh
18-06-10, 08:30
Duket se paskem par njė ėndėrr tė tmerrshme, makreshi qenka gjallė dhe i fort, bile edhe mė i fortė ngase mendojm ne:


Ti gjithmon sheh endrra te tmerrshme.

Per ēfar terrorizmi flitet ketu sepse nuk eshte preēizuar ?

Kush qenkan te "terrorizuarit" ?
Kush u ankua ?

A flitet per terrorizmin israelit ?
Amerikan ?
Rus ?
Serb ?

Nime murriz, a e din ti ēka don te thot fjala Terrorist ?
Supozim ?
Perkrahje ?

A mund te gjykohet nje person vetem pse shprehet lirshem dhe mbron moralisht te drejtat e te shtypureve ?

Amu bonu burr nihere, e fol drejt e mos ja maj bishtin kerrkuna.
Hajt naten e mir.

Zeqiri
18-06-10, 08:35
e paska hanger ah po mire e paska gjet takllagjyni i keq tash ja bajn ma but shpinen se barkun teveqelit

Zeqiri
18-06-10, 08:45
o edhe qatyne qepaskan ba kishe organizim ne peje duhet me irreh stupc deri ku mus ti merr ata far banglladeshash pocka podojne meshkue neshkolle me ato shamija tehamamit ndashin me shkue me shamija lete shkojne ne harabi ne avganistan a somali a pakistan ne tu kosoves nukka meshamija jo spo naduhen gja ato far naletesh kishe pobajm shamija e nanat etyne ikan hjek shamijat qe 30 vjet eato kishe bajagi na jemi fetare ato jandrecen edhe ate drecen te zi bile mos taprefshin udhen qe e marrin nqaf krejt shoqnin e krejt familjen ato skanven tu kosove lete hupin kute dojne eu hallall tekoft ministri iarsimit qejau keftof qatyne hakubetave me mjekerr capi dhe hakubeteve meshamija

murrizi
18-06-10, 09:10
Ti gjithmon sheh endrra te tmerrshme.

Per ēfar terrorizmi flitet ketu sepse nuk eshte preēizuar ?

Kush qenkan te "terrorizuarit" ?
Kush u ankua ?

A flitet per terrorizmin israelit ?
Amerikan ?
Rus ?
Serb ?

Nime murriz, a e din ti ēka don te thot fjala Terrorist ?
Supozim ?
Perkrahje ?

A mund te gjykohet nje person vetem pse shprehet lirshem dhe mbron moralisht te drejtat e te shtypureve ?

Amu bonu burr nihere, e fol drejt e mos ja maj bishtin kerrkuna.
Hajt naten e mir.
Makresh, burrė me u bo ėshtė zor pėr mua, sepse unė pata dikur "firmėn" pėr interesa Kombtare bėjė aleanc edhe me dreqin !
Mirpor pėrgjegjia e jote ėshtė e thjesht fare, ska nevoj kėtu pėr kushedi far burrnije.
A e njeh ti Agronin ?
Dhe beso nė drejtėsin e mikut, i pafajshmi nuk dėnohet !

Makresh
18-06-10, 09:28
Makresh, burrė me u bo ėshtė zor pėr mua, sepse unė pata dikur "firmėn" pėr interesa Kombtare bėjė aleanc edhe me dreqin !
Mirpor pėrgjegjia e jote ėshtė e thjesht fare, ska nevoj kėtu pėr kushedi far burrnije.
A e njeh ti Agronin ?
Dhe beso nė drejtėsin e mikut, i pafajshmi nuk dėnohet !


Jo nuk eshte zor, fole ate qe e ke hak dhe behesh njeri i urt !
Ky mitrovicalia nese njehere u kon n'at an ures, kan ndoshta arsyeje pse eshte arrestue.

Po qe u kon n'amerik, e qe ka pergadit plane diabolike kunder popullesis amerikane,... paj tybe,...

Fshatari
18-06-10, 11:58
Dikush eshte ka mundohet me na e shti fitilin me Amerike.
Valla ky eshte problemi qenesor. Nuk ka probleme tjera se ky jarani i Mitrovices kurre me sy ameriken nuk e ka pa; sikur te kishte qene i zoti me organizue atentate ne Amerike do t'ishte i zoti me organizue naj atentat aty ne Mitrovice, pertej ures po as per kete nuk eshte i zoti. me ju thane te drejten, mue nuk po me shqetesojne shume keto fare punsh pislleqe serbo-euleshiane po me se tepermi po me shkojne ne nerva drejtuesit e institucioneve qendrore te Republikes se Kosoves qe lejojne llojlloj zagaresh me u tall e me i perbuze ne ēdo moment 2 milione shqiptare te shtetit kosovar.

murrizi
18-06-10, 12:21
Valla ky eshte problemi qenesor. Nuk ka probleme tjera se ky jarani i Mitrovices kurre me sy ameriken nuk e ka pa; sikur te kishte qene i zoti me organizue atentate ne Amerike do t'ishte i zoti me organizue naj atentat aty ne Mitrovice, pertej ures po as per kete nuk eshte i zoti. me ju thane te drejten, mue nuk po me shqetesojne shume keto fare punsh pislleqe serbo-euleshiane po me se tepermi po me shkojne ne nerva drejtuesit e institucioneve qendrore te Republikes se Kosoves qe lejojne llojlloj zagaresh me u tall e me i perbuze ne ēdo moment 2 milione shqiptare te shtetit kosovar.
Fshatar djali, Nigo:
Sa pėr Makreshin nuk kesh t'u lodhė me ja sqaru, sepse ai nuk don tė dinė pėr "versione" tjera, tė drejtash.

Sot nė kėtė shekull nuk po mbrohen shtetet mė nė kufijt e tyre (si ky filmi i Ahmetajt me ata gomart mes kufijve shqiptaro shqiptarė) kėtė ti bile duhet mė e ditė mė sė miri. a tė ka rėnė ndonjėher rrugėve tė Fevropės tė shohėsh Ushtar, e mos t'flasim ushtarė me armė. a kan edhe pėr me shit a, edhe armė atomike po deshe bile !

D.m.th arrestimi i kėtij djaloshit 29 vjeqar (tė manipuluar mentalisht nga fuqit e huaja) mesiguri nuk ėshtė edhe i pafajshėm, e pėr t'mos thėnė i rastėsishėm.
Pra kjo me njėfar dore (siq flet edhe titulli i kėsaj Teme) dėshiron [email protected] bėjė me dije tė gjithė atyre qė "rrehen" qė DORA E AMERIKĖS nuk i zė.
Shqiptar ?
Ani qė Shqiptar,
(tė tillėt)Shqiptarė qė nuk e dijn ēka ėshtė mirė pėr vehte dhe Kombin e tyre, kan nevojė pėr "trajtime" tė tilla !!!

Makresh
18-06-10, 12:47
Ah bre murriz,

Historia perseritet, e gabimet bashk me to, vecse ne "versione" (kontekste) te tjera.

E mira e kombit eshte perkujdesja e qeveris per qytetyret e saj. E jo e kunderta.

Po ani, ti me keto te drejtat e huaja, mbroj (kinse pernime po i mbron ;) ) interesat cioniste ne kosove.

E verteta heret a von, gjithmon do te del ne shesh.
Zoti i ndihmoft keti mitrovicalis.

4peace
18-06-10, 13:39
Unė thėnė tė drejtėn pata tė vendos mes kėtij tiulli qė i kam vėnė mė lartė, dhe: O makresh oooou, mos t'kan zon ej ?

Arrestohet njė kosovar pėr dyshime nė lidhje me terrorizėm

Njėsia Anti-Terrorizėm e Policisė sė Kosovės nėn mbikėqyrjen e prokurorit tė EULEX-it, nga Prokuroria Speciale e Kosovės ka arrestuar njė mashkull kosovar nė regjionin e Mitrovicės sot nė mėngjes dhe kjo ka qenė njė kėrkesė pėr ekstradim nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės...
Postuar: 11:59:49 / 17.06.2010 www.rtklive.com (http://www.rtklive.com)

Njėsia Anti-Terrorizėm e Policisė sė Kosovės nėn mbikėqyrjen e prokurorit tė EULEX-it, nga Prokuroria Speciale e Kosovės ka arrestuar njė mashkull kosovar nė regjionin e Mitrovicės sot nė mėngjes dhe kjo ka qenė njė kėrkesė pėr ekstradim nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, tek organet kompetente tė Kosovės. Prokurori Publik i Shteteve tė Bashkuara pėr Qarkun Lindor tė Karolinės sė Veriut e ka akuzuar tė pandehurin pėr dy vepra: sigurimi i pėrkrahjes ose resurseve materiale pėr terroristė, pėrkrahje pėr terrorizėm dhe planifikim tė vrasjes, rrėmbimit, gjymtimit, ose lėndimit tė personave apo dėmtimit tė pronės nė ndonjė shtet tė huaj.

Urdhėr-arrestimi dhe bastisja e shtėpisė janė autorizuar nga gjykatėsi i procedurės paraprake i EULEX-it nė Gjykatėn e Qarkut nė Mitrovicė. Hetimi i kėtij personi do tė vazhdojė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, kur edhe do tė bėhet ekstradimi i kėtij personi.
Per inati t'Makreshit...
...u kalltė e i daltė flaka Kusovės...

Luja murriz, luja...

Paske harruar krejt qė...

"dora e gjatė e..." e ka pasur njė listė tė gjatė, lista e matuf Bushit. Nė atė listė kanė qenė tė gjithė terrorista (sipas "dorės sė gjatė") kurse pėr ne kanė qenė luftėtarė tė lirisė - UĒK.
Nėse merremi sot me listėn e asaj "dorės sė gjatė t'Amelikės" e shohim se tė gjithė kanė pėfunduar nėpėr burgje (procese tė montuara politike) ose janė lėnė nė margjina...jetojnė nė skamje tė skajshme (mė sė keqi e kanė invalidėt) dhe njė pjesė i kanė hipur kalit tė bardhė - nė pushtet dhe po e mjelin Kusovėn si ėshtė mė keq. Kėta tė fundit janė ata qė kanė bėrė marreveshje me gojė:
USA: "Unė Bondsteel-in, kurse ju bėni ēfarė tė doni me Kusovėn"!
Mirėpo, njėfarė mburravec therra e murrizit, pasi ka ikur jashtė, i ka rregulluar punėt e veta... s'i han palla pėr tė tjerėt (dikur shokė lufte).

Kaq kanė moral tipat koēevar si puna e murrizit.
Pėr turp nuk do tė flas, sepse, pėr kombin kusovar turpi ėshtė bėrė si kafeja e mėngjezit, paraditės, pasditės e mbasdarkės...


***

Gentiani
18-06-10, 15:46
Per inati t'Makreshit...
...u kalltė e i daltė flaka Kusovės...

Luja murriz, luja...

Paske harruar krejt qė...

"dora e gjatė e..." e ka pasur njė listė tė gjatė, lista e matuf Bushit. Nė atė listė kanė qenė tė gjithė terrorista (sipas "dorės sė gjatė") kurse pėr ne kanė qenė luftėtarė tė lirisė - UĒK.
Nėse merremi sot me listėn e asaj "dorės sė gjatė t'Amelikės" e shohim se tė gjithė kanė pėfunduar nėpėr burgje (procese tė montuara politike) ose janė lėnė nė margjina...jetojnė nė skamje tė skajshme (mė sė keqi e kanė invalidėt) dhe njė pjesė i kanė hipur kalit tė bardhė - nė pushtet dhe po e mjelin Kusovėn si ėshtė mė keq. Kėta tė fundit janė ata qė kanė bėrė marreveshje me gojė:
USA: "Unė Bondsteel-in, kurse ju bėni ēfarė tė doni me Kusovėn"!
Mirėpo, njėfarė mburravec therra e murrizit, pasi ka ikur jashtė, i ka rregulluar punėt e veta... s'i han palla pėr tė tjerėt (dikur shokė lufte).

Kaq kanė moral tipat koēevar si puna e murrizit.
Pėr turp nuk do tė flas, sepse, pėr kombin kusovar turpi ėshtė bėrė si kafeja e mėngjezit, paraditės, pasditės e mbasdarkės...


***


o ti Four Peace, qitash se e kane futen qate Albinin ne haps, nuk ban me sha qishtu tu Kosoven :tongue:


A per qita terroristat, boll ju shkrujsha qisajde, mos shkruni be mos shkruni e as mos ja permeni emrin e mos i leni adrese se marohet si ne Kandahar :tongue: ose qishtu far tricku i tyre e kane sose me lene ameriken mu largue prej Kosoves edhe me qendrue deri sa ti luftojne qita terroristat!

Murgesha
18-06-10, 15:58
Njė dreq i madh o ka lun!

Sa herė po ju dalin ksaj qeverie nė shesh "maskarallėqet" po mbin njė "terrorrist" i madh, pėr me i tregu popullit (sylesh), se sa efektive ėshtė kjo qeveri pėr mbrojtje nga "terrorri" :biggrin:

Fshatari
18-06-10, 16:40
Njė dreq i madh o ka lun!

Sa herė po ju dalin ksaj qeverie nė shesh "maskarallėqet" po mbin njė "terrorrist" i madh, pėr me i tregu popullit (sylesh), se sa efektive ėshtė kjo qeveri pėr mbrojtje nga "terrorri" :biggrin:
Bile jo veē qeveria po edhe kryetaret e komunthave kane fillue me nxjerre ligje n'veti: kryetari i Prishtines e ka nxjerre nje dekret per shamija: mos u paraqit ti ne Prishtine se par qat shamine ne koke shkon drejte ne burg! keta "miqt" tane kane vendos me na ba ma katolike se vete papa benedikti te cilin as vete katoliket nuk e dojne hiē po ēka me i ba!
E tash edhe nje fjale per ate ēunin e Mitrovices:
tash veē sa e lexova nje deklarate te amb. amerikan ne Prishtine:
"E gjithe bota qenka e rrezikuar nga mitrovicalija"!
A po e shihni se nje shqiptar i vetem e dridh krejt planetin! Po u ban dy bashk, ēfare do te deklaronte ambasadori amerikan ?!
Kush po thot se nuk na frigohet bota ? a kush guxon me than qe shqiptari eshte trimi ma i madh e kesaj dynjaje ?! Vetem nese ambasadori ne fjale nuk e ka pas seriozisht po veē ka fol diēka, si ai jarani me ate fjalen e madhe:"buell"!

murrizi
18-06-10, 17:06
hahahahahaha......
jo more mos u tutni, desha me thonė mos e boni t'modhe se veq e kan pėr me i tut do qesi "BRADONJA" t'xhamive.

Makresh
18-06-10, 17:23
Mitrovicė: Lirohet i arrestuari pėr terrorizėm
Gjykata nė Mitrovicė e ka liruar nga paraburgimi Bajram Asllanin.

E premte 18 Qershor 2010 17:53

Radio Evropa e Lirė, duke transmetuar lajmin nga DPA, ka njoftuar se Gjykata nė Mitrovicė ka vendosur tė mos e ekstradojė nė SHBA shqiptarin e dyshuar pėr terrorizėm dhe e ka liruar nga paraburgimi.
Bajram Asllani u arrestua tė enjten nė bazė tė njė kėrkese tė prokurorit federal amerikan, i cili e akuzoi pėr mbėshtetje tė terrorizmit.
Ai “nuk ėshtė marrė nė paraburgim, por duhet tė paraqitet dy herė nė javė nė polici”, ka thėnė zėdhėnėsja e EULEX-it, Kristina Herodes pėr agjencinė gjermane tė lajmeve.
Detaje tjera nuk janė bėrė publike. Pasi ėshtė liruar, Bajram Asllani ka deklaruar se ėshtė i gatshėm tė dėshmojė pafajėsinė e tij.

Fshatari
18-06-10, 18:12
Mitrovicė: Lirohet i arrestuari pėr terrorizėm
Gjykata nė Mitrovicė e ka liruar nga paraburgimi Bajram Asllanin.

E premte 18 Qershor 2010 17:53

Radio Evropa e Lirė, duke transmetuar lajmin nga DPA, ka njoftuar se Gjykata nė Mitrovicė ka vendosur tė mos e ekstradojė nė SHBA shqiptarin e dyshuar pėr terrorizėm dhe e ka liruar nga paraburgimi.
Bajram Asllani u arrestua tė enjten nė bazė tė njė kėrkese tė prokurorit federal amerikan, i cili e akuzoi pėr mbėshtetje tė terrorizmit.
Ai “nuk ėshtė marrė nė paraburgim, por duhet tė paraqitet dy herė nė javė nė polici”, ka thėnė zėdhėnėsja e EULEX-it, Kristina Herodes pėr agjencinė gjermane tė lajmeve.
Detaje tjera nuk janė bėrė publike. Pasi ėshtė liruar, Bajram Asllani ka deklaruar se ėshtė i gatshėm tė dėshmojė pafajėsinė e tij.
Po, po problemi eshte kestu se nese Bajrami e deshmon pafajesine e tij, gje qe te gjithe e kemi dit qysh nga fillimi se edhe kesja pune po i vjen era Albin, atehere atij prokurorit federal amerikan i del dallash se po bojka akuza te rreme, apo jo. As dellit nuk i del hiē ma mire se po iu dashka me deklarue tash te kundertene e asja qe tha para dy oreve.
Heshtja eshte shenje e inteligjences supreme(kete cilesi e ka te ngulitun thelle ne gjenet e veta ēdo shqiptar); te perfolurit dhe akuzat e rrejshme jane shenje e budallakise ekstreme ne planetin tonte te trazuar(prverb i katunit tem).

murrizi
18-06-10, 21:46
Per inati t'Makreshit...
...u kalltė e i daltė flaka Kusovės...

Luja murriz, luja...

Paske harruar krejt qė...

"dora e gjatė e..." e ka pasur njė listė tė gjatė, lista e matuf Bushit. Nė atė listė kanė qenė tė gjithė terrorista (sipas "dorės sė gjatė") kurse pėr ne kanė qenė luftėtarė tė lirisė - UĒK.
Nėse merremi sot me listėn e asaj "dorės sė gjatė t'Amelikės" e shohim se tė gjithė kanė pėfunduar nėpėr burgje (procese tė montuara politike) ose janė lėnė nė margjina...jetojnė nė skamje tė skajshme (mė sė keqi e kanė invalidėt) dhe njė pjesė i kanė hipur kalit tė bardhė - nė pushtet dhe po e mjelin Kusovėn si ėshtė mė keq. Kėta tė fundit janė ata qė kanė bėrė marreveshje me gojė:
USA: "Unė Bondsteel-in, kurse ju bėni ēfarė tė doni me Kusovėn"!


Kaq kanė moral tipat koēevar si puna e murrizit.
Pėr turp nuk do tė flas, sepse, pėr kombin kusovar turpi ėshtė bėrė si kafeja e mėngjezit, paraditės, pasditės e mbasdarkės...


***
Gabim e ke (m)zuz pėrvoja.
Ka nganjėher qė ja qėllon me pahiri, por ka nganjėher qė e bė si lopa e mirė kur i msho shkelm 20 litėrshes me qumėsht.


Mirėpo, njėfarė mburravec therra e murrizit, pasi ka ikur jashtė, i ka rregulluar punėt e veta... s'i han palla pėr tė tjerėt (dikur shokė lufte).


Pak di ti pėr murrizin, dhe drojė qė do tė mbetet kėshtu pėrgjithmonė !

Makresh
19-06-10, 02:03
Gabim e ke (m)zuz pėrvoja.
Ka nganjėher qė ja qėllon me pahiri, por ka nganjėher qė e bė si lopa e mirė kur i msho shkelm 20 litėrshes me qumėsht.Pak di ti pėr murrizin, dhe drojė qė do tė mbetet kėshtu pėrgjithmonė !


Ky eshte argument i fort, a e din si ? Si me qen ajo lopa ne fjal.

Zanzi/M
19-06-10, 12:23
Eshte me rendesi te thuhet ( te sherbej per raste tjera ) se kur dikush arrestohet per terrorizem islamik menihere thuhet se eshte montim nga nderkombtaret, mirepo tani kur lirohet thuhet : apo e shihni se nuk ka fakte ky eshte i pafajshem. ... dhe tani cka mbet ketu nese neser arrestohet dikush per terrorizem a do del Makresh dhe te thot menjehere se filan fisteku eshte i pafajshem apo do prej qe nese lirohet te del dhe te thot se ska pas fakte ?

Makresh
19-06-10, 12:49
Eshte me rendesi te thuhet ( te sherbej per raste tjera ) se kur dikush arrestohet per terrorizem islamik menihere thuhet se eshte montim nga nderkombtaret, mirepo tani kur lirohet thuhet : apo e shihni se nuk ka fakte ky eshte i pafajshem. ... dhe tani cka mbet ketu nese neser arrestohet dikush per terrorizem a do del Makresh dhe te thot menjehere se filan fisteku eshte i pafajshem apo do prej qe nese lirohet te del dhe te thot se ska pas fakte ?

Zanz/M, nuk je shpjeguar kjart, keshtu qe s'jam i sigurt qe te kuptova drejt.

Cfar deshe te thuash ?

Kercovari
19-06-10, 16:32
Mesohet se ky teroristi na qenka "terorist"vetem pse paske mjeker,fukara pa shpi,as Shkupi nuk e di ku eshte e jo New York kurse te thanat se na qenka terorist paskan dale nga nje Anton Antoa-Vic mesiguri nga Meja e Gjakoves ose Klina e Kosoves.Fakte nuk ka po ka shume me mjekra nder ato eshte edhe Regjep Qosja inshälla murrizat e ugrizat nuk ja vene prangat edhe Qoses...hahahahahah!
Hajt Kosove patriotesh hajt..perp-qara ne mbrojtje nga terorizmi i pa njohur....haahahahahah!

Kercovari
19-06-10, 17:38
Eshte me rendesi te thuhet ( te sherbej per raste tjera ) se kur dikush arrestohet per terrorizem islamik menihere thuhet se eshte montim nga nderkombtaret, mirepo tani kur lirohet thuhet : apo e shihni se nuk ka fakte ky eshte i pafajshem. ... dhe tani cka mbet ketu nese neser arrestohet dikush per terrorizem a do del Makresh dhe te thot menjehere se filan fisteku eshte i pafajshem apo do prej qe nese lirohet te del dhe te thot se ska pas fakte ?
E sikur shqiptaret te ishin marre me terorizem asnje Dragoljub dhe Anton sot nuk do te kishte Kosova,kete e di edhe Amerika po au ben qefin informanteve si Zanzi Zanzibari...:biggrin:

hasanmehmeti
19-06-10, 22:29
C'do zgjatje e tepert ka nevoje per shkurtime!

Zeqiri
19-06-10, 22:32
Potybe mjekrroshat vehabistat ehamamit kan nevoj mejau shkurtu mjekrren e qetnikve qepo ebajne siqyky hajvani imitrovices

Izraeliti
19-06-10, 23:02
Mos tuti se alarm i rrejshem!

Marco
20-06-10, 04:05
Potybe mjekrroshat vehabistat ehamamit kan nevoj mejau shkurtu mjekrren e qetnikve qepo ebajne siqyky hajvani imitrovices
kur tpengon ty mjekrra fetare, Cka thu a ju pengon ti apo a te adhuron ty dikush kur ki fen krejtesisht tjeter ???

teutaA
20-06-10, 05:11
edhe ky i pafajshem a ncncn qka u ba kshtu bre diqysh per gjynah jemi ba krejt pa lidhje po na akuzojn sa te pafajshem e gjynah jemi :tongue:

shfletuesi_
20-06-10, 07:22
...Veq ka e kqyri per seri jam qet doren e zgjatne te Amerikes kur t'ma ngjet edhe mu pa bigarihak.

Zeqiri
20-06-10, 07:29
kur tpengon ty mjekrra fetare, Cka thu a ju pengon ti apo a te adhuron ty dikush kur ki fen krejtesisht tjeter ???

cka po thu o marc muharremi poti kqyrjau mjekrrat po le tetregojne nga sa pare po i marrin perme ba propagande fetare te vehabizmit polej more ti hajgaret syt jan mepa ata farbudallsh dalin aty sine peje qe dulen para dy dite e ehapshin gojne sihajvana pocka ka prej tyne veq sherr perkrahi ti marco unekurre hiq meta asnxhenet sdu meshkue

Kercovari
20-06-10, 08:19
...Veq ka e kqyri per seri jam qet doren e zgjatne te Amerikes kur t'ma ngjet edhe mu pa bigarihak.
jo more ty jo...

Provon Amerika sa besnik jan Kosovaret..dhe keto huxhum ose presanto hajt kapi mjekroshet se na qenkan terorist por nuk u shkon ndermend se Amerika i di punet me mire se keto amatoret besnik te Amerikes..
Qudi..si nuk u ka thene deri sot kapeni Mladiqin se qenket te afte per te kapur teroristet..e keto huxhum deri te ura e Ibrit..retour deri ne Prishtine pa marre fryme dhe ik e shiko pas mos Dragoljubet i ndjekin me kallashet..:biggrin:

Kercovari
20-06-10, 08:21
cka po thu o marc muharremi poti kqyrjau mjekrrat po le tetregojne nga sa pare po i marrin perme ba propagande fetare te vehabizmit polej more ti hajgaret syt jan mepa ata farbudallsh dalin aty sine peje qe dulen para dy dite e ehapshin gojne sihajvana pocka ka prej tyne veq sherr perkrahi ti marco unekurre hiq meta asnxhenet sdu meshkue
Euuu....hala nuk e ke nderu emrin ti?Hajde Zef hajde....:biggrin:

Zeqiri
20-06-10, 08:53
Euuu....hala nuk e ke nderu emrin ti?Hajde Zef hajde....:biggrin:


Kercovari rri urte shokit sesen ty nuk te thash banudjal i mire aburri imire sespo edij cka je a iri a ivjeter veq ma shokut mos nguc njerz pa tba kurgju esa per emen sun endrroj bre Kercovari sejam myslim edhe une po myslim ishek.21-te ejo i shek 14-te eska kuptim me ba emnin zef meqense tyben koft kurgju emni ndrroje ndash ngjite guri arrase ashkam a dru nisoj ska lidhje hiqbile me fe sebile emni zeqir kume dijte cka dome thane

Kercovari
20-06-10, 10:44
O pasha Allahin se e pata dicka seriozisht o Zeqir..
Mua ma quajne vellane Zeqir dhe nga dashnia qe kam per vellane edhe klyshin e thire Zeqo,e sa i perket emrit ti mos e ndero se emri Zeqir nuk ka asnje kuptime qe lidhet me fe ose Komb qe do te thote se ti je taman i kohes moderne..edhe ashtu edhe ashtu..kurse mua qe moti me thirin Davit dhe nuk pengon sepse germa “Xh”ketu ku jetoj nuk eshte ne asnje abetare..bile mburem kur me thirin Davit se u behet qefi minoritarve te krishter shqiptare..keshtu te pakten nga maxhoranca nuk ndjehen te lene pas dore,ua beje rrafsh qe edhe ne asfalt te reshqesin me najlon ne bythe si ne bore dimrit….

Zeqiri
20-06-10, 14:26
O pasha Allahin se e pata dicka seriozisht o Zeqir..
Mua ma quajne vellane Zeqir dhe nga dashnia qe kam per vellane edhe klyshin e thire Zeqo,e sa i perket emrit ti mos e ndero se emri Zeqir nuk ka asnje kuptime qe lidhet me fe ose Komb qe do te thote se ti je taman i kohes moderne..edhe ashtu edhe ashtu..kurse mua qe moti me thirin Davit dhe nuk pengon sepse germa “Xh”ketu ku jetoj nuk eshte ne asnje abetare..bile mburem kur me thirin Davit se u behet qefi minoritarve te krishter shqiptare..keshtu te pakten nga maxhoranca nuk ndjehen te lene pas dore,ua beje rrafsh qe edhe ne asfalt te reshqesin me najlon ne bythe si ne bore dimrit….

shume interesantno pethirrka klyshin ani zeqo samire sema qite ndermend se eka pas edhe bali imer nikali si emni yt ethirrshin davit -sigurisht prejdashnije- sdi qysh edhepse jakan lanashtu veq edij qe ihypshin edhe eladrojshin kush dojke hiqnuk u idhnojke meqit shkelma a dicka jaaa po ucof ishkreti ishalla ushku ngjenet

Kercovari
20-06-10, 15:37
shume interesantno pethirrka klyshin ani zeqo samire sema qite ndermend se eka pas edhe bali imer nikali si emni yt ethirrshin davit -sigurisht prejdashnije- sdi qysh edhepse jakan lanashtu veq edij qe ihypshin edhe eladrojshin kush dojke hiqnuk u idhnojke meqit shkelma a dicka jaaa po ucof ishkreti ishalla ushku ngjenet

:biggrin: Zoti e qoft ne gjenet davidin tend e mua pak me vone o Zeqo...:biggrin:

Marco
21-06-10, 14:08
Miqte tan jan Amerikanet,
kurse shpifjet i ban serbia e Murrizi me company rrefen Bajram Asllani per express..


Paqedashės, me stil
Pėr shkak tė keqkuptimeve, konsiderohem si person qė ka lidhje me terrorizimin. Raporti i FBI ėshtė qesharak. Shqiptarėt janė paqedashės dhe falėnderues ndaj SHBA’sė. Nuk njoh e Hysen Sherifin. Nuk di ta pėrdor mirė kompjuterin dhe shumė pak internetin. Mjekrėn e gjatė e mbaj pėr fe, kurse flokėt pėr qejf. Bajram Asllani nga Mitrovica, i dyshuar pėr lidhje terroriste, flet pėr Express.


Nga Jeton Musliu mė 21.06.2010 nė ora 8:51

Sapo ka falur vaktin e drekės nė xhaminė e qytetit tė Mitrovicės dhe nis tė kthehet nė shtėpi. Njerėzit nė rrugė nuk ia ndajnė sytė, edhe pse askush nuk ia thotė asnjė fjalė. Fytyrėn e tij nuk ėshtė e vėshtirė ta dallosh dhe ta mbash mend. Gjatė katėr ditėve tė fundit, flokėt e mjekra e gjatė e tij, janė bėrė edhe mė tė njohura. Nami i tij nuk ėshtė pėrhapur vetėm nė Kosovė apo vendet e rajonit. Fytyra e Bajram Asllanit, 29-vjeēarit nga ky qytet, sė shpejti do tė duket edhe nė televizionin amerikan CNN. Aty do tė pėrmendet si kosovari qė dyshohet dhe vazhdon tė hetohet se ka lidhje me njė grup qė planifikonte akte terroriste. Por nė Kosovė, Bajram Asllani rrėfehet nė Express.

Express: A jeni terrorist?
Bajram Asllani: Kjo ėshtė diēka qesharake. Si do tė isha terrorist, prej 2007-s, kur jam nėn hetime tė policisė sė atėhershme tė UNIMIK-ut, nė vazhdim tė EULEX–it dhe policisė sonė, edhe ja ku i kam afėr edhe UNIMIK–un (bėn mė dorė nga ndėrtesa), edhe policinė tonė. Sikur tė isha terrorist, kėta do tė kishin dėshmuar shumė mė mirė, se prej qe kanė ardhur nė Kosovė, unė jam kėtu, e edhe kėta janė kėtu.

Express: Si ndodhi pra, qė ju tė konsideroheni si i dyshuar pėr terrorizėm nga amerikanėt...?
Bajram Asllani: Sipas bindjes sime, kjo ka ndodhur nga Serbia, por mund tė ketė edhe keqkuptime. Miqtė tanė janė amerikanėt, edhe ne i falėnderojmė ata. Unė kam qenė ish– pjesėtar i UĒK–sė, edhe sikur tė ishim kundėr, edhe kur kanė hyrė trupat e NATO- sė, e kam dorėzuar armėn edhe kam thėnė se ka ndėrhyrė Amerika dhe u krye muhabeti. Sikur tė ishim kundėr tyre ose kundėr kujtdo tjetėr, ne e kishim vazhduar. Edhe ne i kemi pranuar kėto, edhe faktikisht qė ne e kemi nisur edhe vdesim pėr ta. Po tė bėja unė diēka si kjo, tė merresha me terrorizėm, ėshtė sikur, pėr shembull, unė tė kam ftuar tash nė shtėpinė time dhe me tė marrė e me tė rrehė unė ty, domethėnė ēka mbetem unė, njeri koritet edhe kėshtu.

Express: Pse u gjende ti nė kėtė rast, si ndodhi?
Bajram Asllani: E pėr kėtė nuk di, mund t’i pyesėsh autoritetet. Unė kurrė s’kam qenė terrorist, kurrė nuk jam marrė me terrorizėm, dhe jam njė qė e kundėrshtoj terrorizimin ose ēdo dhunė, sepse dhuna prodhon dhunė.

murrizi
22-06-10, 02:37
Miqte tan jan Amerikanet,
kurse shpifjet i ban serbia e Murrizi me company rrefen Bajram Asllani per express..


Paqedashės, me stil
Pėr shkak tė keqkuptimeve, konsiderohem si person qė ka lidhje me terrorizimin. Raporti i FBI ėshtė qesharak. Shqiptarėt janė paqedashės dhe falėnderues ndaj SHBA’sė. Nuk njoh e Hysen Sherifin. Nuk di ta pėrdor mirė kompjuterin dhe shumė pak internetin. Mjekrėn e gjatė e mbaj pėr fe, kurse flokėt pėr qejf. Bajram Asllani nga Mitrovica, i dyshuar pėr lidhje terroriste, flet pėr Express.


Nga Jeton Musliu mė 21.06.2010 nė ora 8:51

Sapo ka falur vaktin e drekės nė xhaminė e qytetit tė Mitrovicės dhe nis tė kthehet nė shtėpi. Njerėzit nė rrugė nuk ia ndajnė sytė, edhe pse askush nuk ia thotė asnjė fjalė. Fytyrėn e tij nuk ėshtė e vėshtirė ta dallosh dhe ta mbash mend. Gjatė katėr ditėve tė fundit, flokėt e mjekra e gjatė e tij, janė bėrė edhe mė tė njohura. Nami i tij nuk ėshtė pėrhapur vetėm nė Kosovė apo vendet e rajonit. Fytyra e Bajram Asllanit, 29-vjeēarit nga ky qytet, sė shpejti do tė duket edhe nė televizionin amerikan CNN. Aty do tė pėrmendet si kosovari qė dyshohet dhe vazhdon tė hetohet se ka lidhje me njė grup qė planifikonte akte terroriste. Por nė Kosovė, Bajram Asllani rrėfehet nė Express.

Express: A jeni terrorist?
Bajram Asllani: Kjo ėshtė diēka qesharake. Si do tė isha terrorist, prej 2007-s, kur jam nėn hetime tė policisė sė atėhershme tė UNIMIK-ut, nė vazhdim tė EULEX–it dhe policisė sonė, edhe ja ku i kam afėr edhe UNIMIK–un (bėn mė dorė nga ndėrtesa), edhe policinė tonė. Sikur tė isha terrorist, kėta do tė kishin dėshmuar shumė mė mirė, se prej qe kanė ardhur nė Kosovė, unė jam kėtu, e edhe kėta janė kėtu.

Express: Si ndodhi pra, qė ju tė konsideroheni si i dyshuar pėr terrorizėm nga amerikanėt...?
Bajram Asllani: Sipas bindjes sime, kjo ka ndodhur nga Serbia, por mund tė ketė edhe keqkuptime. Miqtė tanė janė amerikanėt, edhe ne i falėnderojmė ata. Unė kam qenė ish– pjesėtar i UĒK–sė, edhe sikur tė ishim kundėr, edhe kur kanė hyrė trupat e NATO- sė, e kam dorėzuar armėn edhe kam thėnė se ka ndėrhyrė Amerika dhe u krye muhabeti. Sikur tė ishim kundėr tyre ose kundėr kujtdo tjetėr, ne e kishim vazhduar. Edhe ne i kemi pranuar kėto, edhe faktikisht qė ne e kemi nisur edhe vdesim pėr ta. Po tė bėja unė diēka si kjo, tė merresha me terrorizėm, ėshtė sikur, pėr shembull, unė tė kam ftuar tash nė shtėpinė time dhe me tė marrė e me tė rrehė unė ty, domethėnė ēka mbetem unė, njeri koritet edhe kėshtu.

Express: Pse u gjende ti nė kėtė rast, si ndodhi?
Bajram Asllani: E pėr kėtė nuk di, mund t’i pyesėsh autoritetet. Unė kurrė s’kam qenė terrorist, kurrė nuk jam marrė me terrorizėm, dhe jam njė qė e kundėrshtoj terrorizimin ose ēdo dhunė, sepse dhuna prodhon dhunė.


A paska thene Bajrami Keshtu ?
Kėshtu atėher le tė mbetet !
Murrizi vazhdonė edhe mė tutje tė mbetet Armiku i "Marcos" dhe t'bijėve (muharremėve) tė tijė !

shfletuesi_
22-06-10, 06:06
A paska thene Bajrami Keshtu ?
Kėshtu atėher le tė mbetet !
Murrizi vazhdonė edhe mė tutje tė mbetet Armiku i "Marcos" dhe t'bijėve (muharremėve) tė tijė !


A hiq se keni ndermend me u pajtu a..!?


Ma bre se edhe ne Rambuje qeshtu te qaprashit jena pas shku edhe ne Forum spo mundemi mirremi vesh kur pajtimi duhet me fillu me te voglit prej neve e tani me i pajtu edhe t'mdahjt.. :D :biggrin:

Makresh
27-06-10, 14:43
A paska thene Bajrami Keshtu ?
Kėshtu atėher le tė mbetet !
Murrizi vazhdonė edhe mė tutje tė mbetet Armiku i "Marcos" dhe t'bijėve (muharremėve) tė tijė !


:tongue: E dim, e dim qe je armik. S'je as i pari e as i mrami qe bohesh zhug per shqiptaret. Po si ēdo zhug tjeter, koha e myt.