PDA

View Full Version : Dashurija Vjen Nga Stomaku!!


Suelaa
18-06-10, 19:20
Sa e vertet asht ??

shfletuesi_
18-06-10, 19:25
Sa e vertet asht ??


Suelaa, valla qetash vijn komentues edhe te tregojn se sa e vertet eshte.

Suelaa
18-06-10, 20:46
Suelaa, valla qetash vijn komentues edhe te tregojn se sa e vertet eshte.Per ate e shkrujta edhe une, per me e komentua, mendime te ndryshme!!

thellenza
18-06-10, 20:57
Sa e vertet asht ??Mendimi im: Aspak! Kish me qene shume e leht po te ishte keshtu. Thenje shume palidhje.. nuk besoj ne te.:rolleyes:

prototyp
18-06-10, 21:50
Mendimi im: Aspak! Kish me qene shume e leht po te ishte keshtu. Thenje shume palidhje.. nuk besoj ne te.:rolleyes:

As une nuk e kam besuar por koheve te fundit po e besoj se marova prej lukthit e sidomos kur po eshte koha e mire.

vjeshta
18-06-10, 21:57
Sa e vertet asht ??


Nese si pjate e pare vjen nje buke lule ,pjata e dyte na vjen e mbushur me fjale dhe vepra dhe si desert kemi dashurin ....e vertete eshte qe mund te themi qe vjen nga stomaku ;)

Suelaa
18-06-10, 22:01
Nese si pjate e pare vjen nje buke lule ,pjata e dyte na vjen e mbushur me fjale dhe vepra dhe si desert kemi dashurin ....e vertete eshte qe mund te themi qe vjen nga stomaku ;)


Perfekt.....

vjeshta
18-06-10, 22:04
Perfekt.....

Aha ,faleminderit .U mundova qe te mos iki nga tema dhe nga nenforumi Kuzhina dhe Gatimi .:redface:

LABI
18-06-10, 22:45
Tek disa nga stomaku ; tek disa nga syte, tek disa nga veshet;tek disa nga mendja ; tek disa nga shnekllaaa; tek disa...

Megjithate, mendoj se po t'kishte prurje prej te gjithave nga pak do kishim nje farkim te hallakve nje energji te ngjeshur, e te perqendruar perreth nje ndjenje, motivi , personifikim i dy subjekteve ne nje !

Por, po t'kishtee , apo po t'ishte s'ka te beje me realitetin, aktualitetin, konkreten.. Por,dicka qe asocon me abstrakten, idealin, normen (mire te pretendosh, por jo te humbesh/shkputesh nga realiteti. Duhet te ballafaqohesh me jeten).

shfletuesi_
18-06-10, 22:47
...nje opcion tjeter eshte qe fillon nga posht e vjen lart ngulitet ne koke. Nga kembet de.

Albonita
19-06-10, 09:06
Une ketu e kisha Thirre Eminen me na Prshite ne fertere ket Dashuri!

Se din mire me gatu me Fertere!.Aahhahahaaaa

Peja-Boy
19-06-10, 10:45
Sa e vertet asht ??

A nuk mujte me e hap kete teme tek Dashuria veq tek Kuzhina dhe Gatimi a ??

Nuk Gatuhet more Dashurija hahahahaha ...

Suelaa
19-06-10, 14:04
A nuk mujte me e hap kete teme tek Dashuria veq tek Kuzhina dhe Gatimi a ??

Nuk Gatuhet more Dashurija hahahahaha ...O jam fillestareeeeeeeeeeeeeeeee, edhe une e kam pa po ishte vone, haha

Suelaa
19-06-10, 17:17
Pastaj deshta me ju tregua se jo vetem ushqimet gatuhen po edhe dashurija. :wink: hahaha

thellenza
19-06-10, 21:42
As une nuk e kam besuar por koheve te fundit po e besoj se marova prej lukthit e sidomos kur po eshte koha e mire.Ahahahah, ndoshta per te besuar ne kete thenje u dashka te kesh probleme me lukthin njehere. :redface:

Prap po e them: Thenje shume palidhje.. paramendoni, i dashuri/a e ka ndonje italian te preferuar ku cdo dite shkon dhe drekon pauzen aty, per arsyje se nuk mund te shkoi ne shtepi per dreke. Sa kishte me ju rrit dashuria per ata te cilet ja gatuajn pizzat dhe pastat cdo dite. :biggrin:

"Liebe kommt aus dem Bauch." Blödsinn!!!:rolleyes:

Diana007
19-06-10, 21:45
Per ate kam nuk trashem un ,,, sepse dashurija ma han buken ne bark aa :rolleyes: :smile:

shfletuesi_
19-06-10, 21:46
Pastaj deshta me ju tregua se jo vetem ushqimet gatuhen po edhe dashurija. :wink: hahaha


Nese nuk gatuhet mire do te thot qe perfundon a po :)

Amina
20-06-10, 18:23
Sa e vertet asht ??

Gjermanet thojn: "Liebe geht durch den Magen"- Dashuria kalon permes stomaku, thenje kjo ku nje here lidhet ,per nje ushqim te shijshem, pastaj nje grua e cila di te gatuan sic duhet e fiton edhe dashurin e nje burri dhe kjo kalon ne lukth, apo edhe ne aspektin biologjike, ndenja qe shkaktohen nga hormonet qe sjellin "fluturat ne bark"(Schmetterlinge im Bauch)

Keshtu qe dashuria, vjen prej koke ne stomak, dhe atehere kuptohet si e tille!

thellenza
20-06-10, 22:07
Gjermanet thojn: "Liebe geht durch den Magen"- Dashuria kalon permes stomaku, thenje kjo ku nje here lidhet ,per nje ushqim te shijshem, pastaj nje grua e cila di te gatuan sic duhet e fiton edhe dashurin e nje burri dhe kjo kalon ne lukth, apo edhe ne aspektin biologjike, ndenja qe shkaktohen nga hormonet qe sjellin "fluturat ne bark"(Schmetterlinge im Bauch)

Keshtu qe dashuria, vjen prej koke ne stomak, dhe atehere kuptohet si e tille!ahahahhahahhhahahah, po nime keshtu po thokan se e kam perzi une:rolleyes:, hahahhahahahahha sa kam kesh me veten. "Liebe kommt aus dem Bauch", s heißt so, dachte ich.:rolleyes::biggrin:

Pershendetje Amina :).

Gentiani
22-06-10, 10:46
shihe ti :tongue: po priti sa te behet ora e 12 e te shkoj ti porositi dy sahana full me dashni edhe ti them mbushe Schmetterlinga si petersilien :tongue: edhe te behet tavolina krejt flutra-flutra...:tongue:

Amina
22-06-10, 18:00
shihe ti :tongue: po priti sa te behet ora e 12 e te shkoj ti porositi dy sahana full me dashni edhe ti them mbushe Schmetterlinga si petersilien :tongue: edhe te behet tavolina krejt flutra-flutra...:tongue:

hahahahahahahaahahh, duket flet per nje "tjeter dashuri" hehehe

Amina
22-06-10, 18:00
ahahahhahahhhahahah, po nime keshtu po thokan se e kam perzi une:rolleyes:, hahahhahahahahha sa kam kesh me veten. "Liebe kommt aus dem Bauch", s heißt so, dachte ich.:rolleyes::biggrin:

Pershendetje Amina :).

Flm thellenza:smile:

jamsexy.com
22-06-10, 18:22
KJO ESHTE DICKA E VERTET SEPSE KONSISTON NE DISA FAKTE REAL SJAM KUNDRA :)

jamsexy.com
22-06-10, 18:37
hahahahahahhahahahahhahahahha
po po ashtu eshte shume e vertet

po une mendoj se dashuria vjen nga "ZEMRA"

Suelaa
22-06-10, 18:38
hahahahahahhahahahahhahahahha
po po ashtu eshte shume e vertet

po une mendoj se dashuria vjen nga "ZEMRA"

mendim i mire. hahahaha rradhe jane ata qe mendojn si ty.

jamsexy.com
22-06-10, 18:49
Sa e vertet asht ??me mir te kesh edhe te dish :D

roadrunner
23-06-10, 09:44
Mu dashuria m'ka ardh si prej qille :D...kur u gjujt prej naltit bllap per goje, po qaq hez ka jap, sa qe kur ra ne bark, mi turbulloj flutrat, e prej hezit kur ti ka jap perpjet qkllup n
zemer, oooo zot qka u boooo.....met qaty, e tash shetitet kah tja do qefi, munesh me gjet gjithkah :D

Lapsi
23-06-10, 10:38
tamam, per ate edhe vajzat mbeten shtatezene

Suelaa
23-06-10, 12:59
tamam, per ate edhe vajzat mbeten shtatezene


Asht dicka qe vjen natyrshem. lol

Virti
23-06-10, 14:02
... po po, nga ai rajon... :redface:

thellenza
23-06-10, 15:55
hahahahahahhahahahahhahahahha
po po ashtu eshte shume e vertet

po une mendoj se dashuria vjen nga "ZEMRA"Edhe une pata mendu dicka keshtu, por une mendova nga zemra pa "thojza", por shihni shihni, dashuria nuk po kaloka vetem neper bark, por po vika nga barku:biggrin::eek: :eek: !

U knaqem t'u ndi gjithecka e hajt.

:rolleyes:

Gentiani
23-06-10, 20:58
hahahahahahahaahahh, duket flet per nje "tjeter dashuri" hehehe

Nuk e paske provuar ti Amina, gebratene Schmetterlinga :tongue: me Butter Hmm lecka, lecka :tongue:


http://www.lecker.de/media/redaktionell/leckerde/rezeptsammlungen/steaks/schmetterlings-steak.jpgedhe ne guxofte me u sjell ma Schmetterling qanenaj, merre shlire papuqen edhe ne midis te flatrave qkllapau per tavoline, se le ma me lane me u ngjiten im Bauch, kishe po xigliti :biggrin: :tongue: :tongue:

Amina
26-06-10, 21:10
Nuk e paske provuar ti Amina, gebratene Schmetterlinga :tongue: me Butter Hmm lecka, lecka :tongue:


edhe ne guxofte me u sjell ma Schmetterling qanenaj, merre shlire papuqen edhe ne midis te flatrave qkllapau per tavoline, se le ma me lane me u ngjiten im Bauch, kishe po xigliti :biggrin: :tongue: :tongue:

hahahahahahhahahha, es sieht schon lecker aus hahahaha, dekaaaa tu kesh...

shfletuesi_
26-06-10, 21:12
Ja kam pa njerez te dishem e te padishem veq qe i ngatrrojn gjerat keshtu skam pa kurr.

Amina
26-06-10, 21:15
Ja kam pa njerez te dishem e te padishem veq qe i ngatrrojn gjerat keshtu skam pa kurr.

Ehhh, duhet me pas "fantazi" o njeri :tongue:

shfletuesi_
26-06-10, 21:16
Kujt po i thu njeri pse me ofendon moj hahahahahahahha... Ja qeso fantazish kurr mos paqsha.

Amina
26-06-10, 21:20
Kujt po i thu njeri pse me ofendon moj hahahahahahahha... Ja qeso fantazish kurr mos paqsha.

hahahahah shfletues, kur te vjen ne Gjermani i meson Schmetterlinga, cka don me than hehehe

shfletuesi_
26-06-10, 21:24
hahahahah shfletues, kur te vjen ne Gjermani i meson Schmetterlinga, cka don me than hehehe


Ne gjermani as mendjen se kam me ardh.. i urrej ata hitlerista.

Amina
26-06-10, 21:31
Ne gjermani as mendjen se kam me ardh.. i urrej ata hitlerista.

Shiheee, diqysh nuk po te besoj hiq hehehhe

Afrimi_17
22-12-10, 11:21
Oj suela Dashuria vjen pej kater anve tbotes hin pej veshve
tdel pej gojes ..thin nmes..thunes del prej B..!ahahahaha
Kur e sheh tnevojshme hin kur e sheh tnevojshme del!

Virti
22-12-10, 16:47
kam dhimbje stomaku! :cool:

lovely
22-12-10, 18:27
kam dhimbje stomaku! :cool:


kjo dmth nuk je i dashnum :biggrin:

shfletuesi_
22-12-10, 18:38
Eh medet per ne qka na ka gjet , po e kot nuk mund te largohemi nga rrethi ne te cilin jemi. :D

Guri i madh
22-12-10, 19:16
don me than sa ma i madh me kan stomaku dashuria esht ma e madhe

lovely
22-12-10, 19:34
don me than sa ma i madh me kan stomaku dashuria esht ma e madhe


hahahahahaha hajde shkojna hajna buke :biggrin:

Daglasi
23-12-10, 00:50
Sa e vertet asht ??
Hiq nuk esht e vertet,se DASHURIA vjen nga syte dhe futet ne vena te gjakut.

tipi engjellor
23-12-10, 17:53
hahhaha a thu pernime paska lidhje a