PDA

View Full Version : Dora e gjate e terrorizmit te pa kufi dhe kercenimi i tij


Fshatari
20-06-10, 11:14
Xhihadi dhe ekstremizmi otodoks serb, nė krye me abu hatab irinej(me mjekėrr) kėrcėnon seriozisht stabilitetin e gjithė rajonit ballkanik.
"Terrorizmi nuk ka kufinj dhe na kėrcėnon tė gjithėve", do te deklaronte njė ambasador nė Republikėn e Kosovės.
Fjala qenka pėr abu hatab irinej (ēetnik me mjekėrr) si mlladiēi, drazha, jeremiēi, tadiēi...krejt shkiet.Nė vitet e ''90
te shekullit te kaluar, "jerusalemi" serb e ka pas seline nė Sllavoni(tokė autentike kroate); pastaj nė Sarajevė(tokė autentike bosnjake); pastaj nė Kosovė, tokė autentike shqiptare.
Kisha fondamentaliste serbe(edhe abu hatab irinej ne te) jo vetėm qe kane planifikue vepra terroriste por i kane krye veprat e tyne terroriste ne tri shtete jasht serbise: Kroaci, Bosnje, Kosove.
Njefare drejtesie, e ashtuquajtur nderkombtare, ne keto 15 vjetet e fundit, ka veprue me zell te tepruem duke arrestue e denue rende kroate, boshnjake, shqiptare nen akuzen
se "kane planifikue vepra terroriste" duke i lene te qete ata(serbet pa perjashtim) qe kane krye vepra terroriste me mbeshtetje edhe te
abu hatab irinejit. Xhihadi serb ka lindur diku gjate luftes se dyte boterore:shenje karakteristke e tij eshte mjekrra(me drazhen ne krye). Keshtu ka lind dhe vepron edhe sot ēetnikizmi
serb qe ne gjuhen e diplomacise perendirmore njihet me emnin :xhihad(lufte e shenjte).
__________________________________________________ _______
Irinej nė vizitė fetare, jep mesazhe politike
Prishtinė, 20 qershor – Qeveria e Kosovės nuk po mund t’i ndalė zyrtarėt shtetėrorė serbė qė gjatė vizitave tė tyre nė Kosovė tė mos japin mesazhe politike dhe nxitėse. Njė veprim tė tillė ekzekutivi nuk mundi t’ia ndalonte, sė fundmi, as kryepeshkopit nga Serbia Irinej Gavriloviq, vizita e tė cilit ishte lejuar me nėnshkrimin e zv. kryeministrit Hajredin Kuēi, shkruan sot Koha Ditore.
Patriarku i ri i Kishės Ortodokse Serbe, 80-vjeēari Irinej, qysh nė ceremoninė e inaugurimit tė tij kishte thėnė se detyra e tij e parė, ėshtė tė mbėshtesė shtetin serb nė pėrpjekjet pėr tė rifituar Kosovėn. Njė deklaratė me mesazh tė ngjashėm kryepeshkopi Irinej e ka dhėnė edhe gjatė vizitės qė e ka bėrė tė premten nė Kosovė.
Vizitėn e tij nė patrikanėn e Pejės, kryepeshkopi Irinej e ka shfrytėzuar pėr tė dhėnė mesazh politik dhe provokues pėr Kosovėn. Sipas medieve serbe nė Kosovė, kryepeshkopi Irinej ka deklaruar se ndarja e Kosovės nga Serbia ėshtė burim trazirash. Irinej ka pėrsėritur qėndrimin e Qeverisė sė Serbisė, se Kosova vazhdon tė mbetet Jerusalem pėr shtetin serb.
“Shpresojmė qė ata qė vendosin pėr fatin e Kosovės do ta kenė parasysh rėndėsinė pėr historinė dhe kulturėn tonė, dhe do ta kuptojnė qė kjo ėshtė toka jonė, Jerusalemi ynė dhe se nuk duhet tė ndahet nga populli serb, nga historia dhe nga kultura”, ka deklaruar Irinej. “Nėse e bėjnė kėtė, do ta krijojnė njė pikė neuralgjike qė do tė jetė burim i trazirave dhe i mosmarrėveshjeve”. (Pėr mė shumė mund tė lexoni nė numrin e sotshėm tė Kohės Ditore)
_____________________________________
http://www.kohaditore.com/index.php?cid=1,22,25530

Guri i madh
06-07-10, 16:45
Shefi i talibanėve afganė arrestohet nė Pakistan?

Publikuar: Sot, mė 06 korrik 2010http://www.kohaditore.com/repository/images/06-talibane5.jpg


Islamabad, 6 korrik - Kreu i guerrilasve talibanė, Mullah Omar ėshtė arrestuar sot nė Pakistan. Lajmin e bėn tė ditur televizioni afgan “Tolo TV”.
Transmetuesi nė fjalė ka publikuar njė foto tė Omar, me njė fasho nė sy, por pa dhėnė detaje tė tjera mbi arrestimin.

Lajmi pėr arrestimin e tij ėshtė transmetuar edhe nga blogu i njė ish-funksionari tė departamentit pėr Sigurinė Kombėtare nė SHBA, sipas tė cilit arrestimi ėshtė kryer nė mars nė Karaēi. Por, njė zėdhėnės i talibanėve ka pėrgėnjeshtruar lajmin.

Mullah Omar, nė krye tė ushtrisė islamike nė Afganistan nga viti 1996 deri nė 2001, kėrkohet nga Shtetet e Bashkuara pasi ka mbrojtur Osama bin Laden pas atentateve ndaj Kullave Binjake.

Fshatari
06-07-10, 18:50
Shefi i talibanėve afganė arrestohet nė Pakistan?

Publikuar: Sot, mė 06 korrik 2010http://www.kohaditore.com/repository/images/06-talibane5.jpg

Islamabad, 6 korrik - Kreu i guerrilasve talibanė, Mullah Omar ėshtė arrestuar sot nė Pakistan. Lajmin e bėn tė ditur televizioni afgan “Tolo TV”.
Transmetuesi nė fjalė ka publikuar njė foto tė Omar, me njė fasho nė sy, por pa dhėnė detaje tė tjera mbi arrestimin.

Lajmi pėr arrestimin e tij ėshtė transmetuar edhe nga blogu i njė ish-funksionari tė departamentit pėr Sigurinė Kombėtare nė SHBA, sipas tė cilit arrestimi ėshtė kryer nė mars nė Karaēi. Por, njė zėdhėnės i talibanėve ka pėrgėnjeshtruar lajmin.

Mullah Omar, nė krye tė ushtrisė islamike nė Afganistan nga viti 1996 deri nė 2001, kėrkohet nga Shtetet e Bashkuara pasi ka mbrojtur Osama bin Laden pas atentateve ndaj Kullave Binjake.
Xhihadi dhe ekstremizmi otodoks serb, nė krye me abu hatab irinej(me mjekėrr) kėrcėnon seriozisht stabilitetin e gjithė rajonit ballkanik.
"Terrorizmi nuk ka kufinj dhe na kėrcėnon tė gjithėve", do te deklaronte njė ambasador nė Republikėn e Kosovės.
Fjala qenka pėr abu hatab irinej (ēetnik me mjekėrr) si mlladiēi, drazha, jeremiēi, tadiēi...krejt shkiet.Nė vitet e ''90
te shekullit te kaluar, "jerusalemi" serb e ka pas seline nė Sllavoni(tokė autentike kroate); pastaj nė Sarajevė(tokė autentike bosnjake); pastaj nė Kosovė, tokė autentike shqiptare.
Kisha fondamentaliste serbe(edhe abu hatab irinej ne te) jo vetėm qe kane planifikue vepra terroriste por i kane krye veprat e tyne terroriste ne tri shtete jasht serbise: Kroaci, Bosnje, Kosove.
Njefare drejtesie, e ashtuquajtur nderkombtare, ne keto 15 vjetet e fundit, ka veprue me zell te tepruem duke arrestue e denue rende kroate, boshnjake, shqiptare nen akuzen
se "kane planifikue vepra terroriste" duke i lene te qete ata(serbet pa perjashtim) qe kane krye vepra terroriste me mbeshtetje edhe te
abu hatab irinejit. Xhihadi serb ka lindur diku gjate luftes se dyte boterore:shenje karakteristke e tij eshte mjekrra(me drazhen ne krye). Keshtu ka lind dhe vepron edhe sot ēetnikizmi
serb qe ne gjuhen e diplomacise perendirmore njihet me emnin :xhihad(lufte e shenjte).

-Vrasjet dhe plagosjet e fundit ne qytetin e Republikes se Kosoves, Mitrovicė, jane vepra terroriste serbe, te filluara me atentatin e Sarajeves se vitit 1914 dhe qe vazhdon edhe sot e kesaj dite.

Ia shtova kete fjali per te mbeshtetur mire argumentimn tim me prova te fresketa.
Pra kot kerkohet xhihadi e terrorizmi e atentatet ne vendet tjera te botes:te gjitha keto plage fondamentaliste ortodokse jane te koncentruara aty ku kane lind dhe aty ku e kane vendin e jo gjetiu: ne serbi.
Konkluzion logjik:serbi eshte popull terroriste.

Guri i madh
06-07-10, 18:57
Xhihadi dhe ekstremizmi otodoks serb, nė krye me abu hatab irinej(me mjekėrr) kėrcėnon seriozisht stabilitetin e gjithė rajonit ballkanik.
"Terrorizmi nuk ka kufinj dhe na kėrcėnon tė gjithėve", do te deklaronte njė ambasador nė Republikėn e Kosovės.
Fjala qenka pėr abu hatab irinej (ēetnik me mjekėrr) si mlladiēi, drazha, jeremiēi, tadiēi...krejt shkiet.Nė vitet e ''90
te shekullit te kaluar, "jerusalemi" serb e ka pas seline nė Sllavoni(tokė autentike kroate); pastaj nė Sarajevė(tokė autentike bosnjake); pastaj nė Kosovė, tokė autentike shqiptare.
Kisha fondamentaliste serbe(edhe abu hatab irinej ne te) jo vetėm qe kane planifikue vepra terroriste por i kane krye veprat e tyne terroriste ne tri shtete jasht serbise: Kroaci, Bosnje, Kosove.
Njefare drejtesie, e ashtuquajtur nderkombtare, ne keto 15 vjetet e fundit, ka veprue me zell te tepruem duke arrestue e denue rende kroate, boshnjake, shqiptare nen akuzen
se "kane planifikue vepra terroriste" duke i lene te qete ata(serbet pa perjashtim) qe kane krye vepra terroriste me mbeshtetje edhe te
abu hatab irinejit. Xhihadi serb ka lindur diku gjate luftes se dyte boterore:shenje karakteristke e tij eshte mjekrra(me drazhen ne krye). Keshtu ka lind dhe vepron edhe sot ēetnikizmi
serb qe ne gjuhen e diplomacise perendirmore njihet me emnin :xhihad(lufte e shenjte).

-Vrasjet dhe plagosjet e fundit ne qytetin e Republikes se Kosoves, Mitrovicė, jane vepra terroriste serbe, te filluara me atentatin e Sarajeves se vitit 1914 dhe qe vazhdon edhe sot e kesaj dite.

Ia shtova kete fjali per te mbeshtetur mire argumentimn tim me prova te fresketa.
Pra kot kerkohet xhihadi e terrorizmi e atentatet ne vendet tjera te botes:te gjitha keto plage fondamentaliste ortodokse jane te koncentruara aty ku kane lind dhe aty ku e kane vendin e jo gjetiu: ne serbi.
Konkluzion logjik:serbi eshte popull terroriste.ne vitet 86 87 ish jugosllavia esht akuzuar per perkrahjen e terrorizmit ,dhe akuzohej se terropristat islamik bazen kryesore per evrop e kan jugosllavin


po jugosllavia pikrisht serrbia esht e njofshme ne bot per atentate politike