PDA

View Full Version : Haziri themelon ēmimin “Bekim Fehmiu”


Jana
24-06-10, 20:47
Me tė pėrfunduar koncerti homazh pėr Bekim Fehmiun, ministri i Kulturės, Rinisė dhe Sportit, Lutfi Haziri, shfrytėzoi rastin pėr tė bėrė publik themelimin e ēmimit qė mban emrin e aktorit.

“Dėshiroj qė publikisht tė shpall ēmimin ‘Bekim Fehmiu’, pllakati i artė pėr Bekim Fehmiun, qė do tė ndahet pėr veprėn mė tė mirė kinematografike nė Kosovė”, ka thėnė Haziri.
Haziri ka zbėrthyer edhe disa detaje tė kėtij ēmimi. “Do tė ndahet pėr filmin mė tė mirė. Do tė punohet ende rreth tij me Qendrėn Kinematografike, pėr ēmimin e themeluar sot qė do t’i jepet veprės mė tė madhe kinematografike dhe do tė mundohemi ta bėjmė edhe konkurrencė mė tė madhe se kombėtare”, ka shpjeguar Haziri.

Makresh
24-06-10, 21:47
pfff,.. sa imazh te keq qe i jep artistėve te sodit,


cili eshte mesazhi ?

Kush ben karrier jasht kosoves, mund te shpreson qe nje dit, te krijohet ēmimi filan fisteki ?????

Hajt lujani ministra lujani,..

Niva qe n'shqipni kishin me themelu ēmimin "Gjon Belushi".

Oqeani
24-06-10, 22:03
Makresh aahhahaha - Po duhet me ba diēka te re ahhaha - ēfar inteligjenti - ku i paska ra ne mend hahahahhaa - Nime harrova - Po nuk ka pune me te menēme - ēka me ba tjeter ai !!!