PDA

View Full Version : Klodi: Ndihem i internuar nė vendin tim..


Jana
24-06-10, 21:19
Qė prej 45 ditėsh, unė, familjarėt e mi dhe njerėzit e mi mė tė afėrm, po pėrballemi me njė realitet tepėr tė vėshtirė. Familjarėt e mi sot po vuajnė pėr bukėn e gojės. Tė drejtat e tyre po shkelen ditė pas dite nga fryma e urrejtjes dhe diskriminimit, pėr shkak tė orientimit tim seksual- kėshtu i drejtohet Klodian Ēela kreut tė qeverisė Sali Berisha dhe kryetarit tė opozitės Edi Rama pėrmes njė letre tė hapur.

Njė ditė pas mesazhit mbėshtetės tė Sekretares Amerikane tė Shtetit, Klodi, i cili deklaroi publikisht orientimin e tij seksual gjatė qėndrimit nė Big Brother, i bėn me dije politikės shqiptare vėshtirėsitė me tė cilat pėrballet ai dhe njerėzit me orientim seksual tė ndryshėm nga tė tjerėt nė Shqipėri.
“Nuk e doja veten ditėn kur pashė Policinė e Durrėsit tė ushtronin dhunė psikologjike ndaj nėnės sime duke i kėrkuar me prepotencėn qė ta jep uniforma tė largonte njė tezgė tė vogėl shitjeje me tė cilėn siguron bukėn e gojės. Unė nuk kėrkoj tė shkelet ligji, por dua qė njerėzit tė kuptojnė se ajo tezgė ėshtė e vetmja mėnyrė tė ardhurash pėr familjen time qė punon pėr tė mbijetuar, jo pėr tė jetuar, e qė tashmė nuk guxon as tė ketė njė jetė sociale nga frika se njerėzit do t’i tregojnė me gisht. Qė ditėn e parė kur unė dola nga Big Brother nisa tė kėrkoj njė vend pune, por ajo qė po gjej, nė vend tė punės, ėshtė vetėm urrejtje, homofobi dhe bezdisje e pakuptimtė” shkruan Klodi, ndėrsa nuk nguron tė thotė se nė vitin 2010 ndihet i internuar nė vendin e tij.
“Unė pres qė politikanė si ju tė tregojnė publikisht se mirėqenia sociale, fizike, e shpirtėrore e tė gjithė anėtarėve tė shoqėrisė, pa dallim, ėshtė realisht e mundshme. Tani ėshtė koha pėr fjalėn tuaj dhe mė shumė se kaq pėr veprimin tuaj” mbyllet letra e Klodit.

Zeqiri
25-06-10, 08:23
ah ta theft zoti qafen gjynah prej nanes tande se per ty ishalla cof sama qpejt se kujna tyben idhimesh ti eas qeja ndienkujt per ty bile burri qeishe bre tmarroft zoti ndy dyjete

Dardani_K1
25-06-10, 10:59
Ah dynja o dynja po edhe une njajt po them si Zeqiri Allahu ja marrofte fytyren bre njeri i pamoralshem njeri pa fytyre njeri qe familjes ja ke marre fytyren dhe nderin ai babai i keti te pafytyri duhet me e marren me e que ne mal dhe me e varros te gjale ne nje grop per se gjalli e ta mbuloj mire mos me i dalen ma era se i infekton te tjeret pis i poshter po ketij duhet edhe ajrin me ja ndalue me e perdor se na e felliq na e murren fytyren krejt popullit Shqipetar njerezit si ky fare i pamoralshmi pypypy i poshter .

GjIlAnAsI_cSi
25-06-10, 12:13
Kolidana ka qen fember e lazdrume mendoj se ne BB do t'ja japin voten pederlliku dhe mos ndoshta per hater qe osht asishne fiton noj pik nga ata pederllikat e top channelit por nuk i zgjati shume , veq une personalisht kam hargju lek tu qu sms-ja kunder Klodianes e sa e sa artona te tjere kan qu sms si une kunder Klodianes por top-i ja majke krahun.

Qysh si vike marre me dal me ja lexu nanes letren e mi than "Nan une jam peder"..


kaja nanen shqipe .. ska met ftyre ma ..


shoqin e ktina si hitleri e kisha bo sapun.

elvio
25-06-10, 13:31
c'kerkon klodiana,nga saliu:biggrin:

injorance koke e kembe-injoranti.

do mirrte pjese edhe ne show televiziv,per te treguar cfare:confused: .


kurre mos ti afrohemi evropes me keto ligjet e saj,nqs e shohin princip pranimin e martesave te te njejtes gjini.

sinqerisht me gezoi ky fakt qe ndihet i/e tille.

shpresoj te mos kete vend ne shqiperi,si ai.

c'dokush mund te quaje si te doje,edhe mund te paragjykoje c'ka shkruaj,por s'eshte asgje me teper se sa nje injorant qe kujtoi qe me sjelljen e tij do sillte dicka ne shqiperi qe shumkush ne shqiperi s'jane te afte ta kuptojne ate sjellje.c'do me thene homoseksual.

jadore
25-06-10, 14:46
kush eshte Klodi/ana be ... veq njo , jo dy po me bojkan peshtypje .. e para sa badihavgjia koka qe po e pecellken big bradher , edhe e dyta gentiano thuj asaj kalimthares le te me jep info me te hollesishme rreth keti klodi shqiptare se tema koka hap te personalitetet bublike , .. ajo garant duhet me e dite ,mbasi Bekim Femiu ju dok emer i ceket e qe na sosi *demek hargjoj se sosi kendej ka forumi i thojne sa kam kuptu te djegues ) leter vituale pse u hap nje teme ..

Gentiani
26-06-10, 00:09
kush eshte Klodi/ana be ... veq njo , jo dy po me bojkan peshtypje .. e para sa badihavgjia koka qe po e pecellken big bradher , edhe e dyta gentiano thuj asaj kalimthares le te me jep info me te hollesishme rreth keti klodi shqiptare se tema koka hap te personalitetet bublike , .. ajo garant duhet me e dite ,mbasi Bekim Femiu ju dok emer i ceket e qe na sosi *demek hargjoj se sosi kendej ka forumi i thojne sa kam kuptu te djegues ) leter vituale pse u hap nje teme ..

O ti Zhadore, ku e di une kush eshte Klodi ? jo valla per qasishna Biga Brodha, munden me u mbyllen si lopet ne Aher edhe 20 vite, se nuk i percjell.

Me zateten une Kalimtaren i them per vehti ēka kam me i thene :tongue: edhe ēaaaaap nuk le infomacjon me shkep pertej ures :biggrin:

Pyeti qita nga katedra e "shkencave ekzakte" te kotesise, ndoshta merr fare purgjigje!

teutaA
26-06-10, 00:13
O ti Zhadore, ku e di une kush eshte Klodi ? jo valla per qasishna Biga Brodha, munden me u mbyllen si lopet ne Aher edhe 20 vite, se nuk i percjell.

Me zateten une Kalimtaren i them per vehti ēka kam me i thene :tongue: edhe ēaaaaap nuk le infomacjon me shkep pertej ures :biggrin:

Pyeti qita nga katedra e "shkencave ekzakte" te kotesise, ndoshta merr fare purgjigje!

hahahahahahhahahahahah sa i poshter:wink:

Virti
26-06-10, 00:19
ah ta theft zoti qafen gjynah prej nanes tande se per ty ishalla cof sama qpejt se kujna tyben idhimesh ti eas qeja ndienkujt per ty bile burri qeishe bre tmarroft zoti ndy dyjete
hahaha :biggrin:

Gentiani
26-06-10, 00:20
[/b]

hahahahahahhahahahahah sa i poshter:wink:

jo, jo e kisha fjelen per "specialista" koti qiknenaj, ca fytyre-surrata nga shekulli i VII i paramesjetes, ani qe jetojne ne gjumuni, ama sillen ne keneten mesjetare, vetem fasaden e kane nga jashte,ndersa nga mbrenda kundermojne ne rrezeveprim 700-800 killometra :eek: