PDA

View Full Version : Shqiperia Etnike


Marco
29-06-10, 03:19
E solla ket tem per arsye se Kohen e fundit jan disa pershperima rreth bashkimit te trojeve Shqiptare , Pse jo edhe na ta jepum sepaku njė koment rreth ksaj qeshtje qe ndoshta ju hyn en vesh edhe atyne te naltve se populli po peshperit per ket qeshtje sikur jan gjitha shtetet e bashkuara ashtu edhe na..!
Ndonse dikush mendon se seka vendin ketu po ketu mundemi te postojme gjithqka qe ka te bej me bashkim e trojeve, keshtu qe une po filloj me njė kenge - videoklip

Marco
29-06-10, 03:23
ht1xs3Dj068

Marco
29-06-10, 03:28
ufsqOGXPi4o

Marco
29-06-10, 03:35
gGZoXZbAs_o

Guri i madh
29-06-10, 18:11
gGZoXZbAs_oah ti ish ngjall ky avni rrustemi e ma ja qkreüp ne lule te ballit hashim thaqit

hasanmehmeti
29-06-10, 18:27
Kush e vrau ,kush e vrau ,
kush e vrau Esat Pashanė!!!

Ate e vrau , Ate e vrau ,
ate e vrau lobi Vėlleho-Protestant e Organizates Vatra n'USA-ėėė...

E mandej , e mandej ,
e mandej vendosi Qeverin Krishtero-Laike(vetem per myslimant) n'Shqiperin Ame,
....(po i vendosi kto pika se shume ka me shkru per keto vitet 1920-ta).

murrizi
29-06-10, 22:10
Kush e vrau ,kush e vrau ,
kush e vrau Esat Pashanė!!!

Ate e vrau , Ate e vrau ,
ate e vrau lobi Vėlleho-Protestant e Organizates Vatra n'USA-ėėė...

E mandej , e mandej ,
e mandej vendosi Qeverin Krishtero-Laike(vetem per myslimant) n'Shqiperin Ame,
....(po i vendosi kto pika se shume ka me shkru per keto vitet 1920-ta).
"Ata" u desh ta vrisnin Esat Pashan, sepse mbante lidhje tė dyfishta.
Nė njėrėn anė me evrpėn (pėr ta mbajtur pushtetin) nė anėn tjetėr kishte urdhėr nga Porta e lartė pėr ti mbajtur shqiptarėt besnik ndaj perandoris osmane (tashmė veq tė shthurur).

Lapsi
30-06-10, 15:13
Me pelqen platforma e Koco danaj per Shqiperin Natyrale.
sot ekziston
1. Shqiperia Politike dhe
2. shqiperi etnike ( dmth te gjitha trojet shqiptare qe nuk perfshihen ne shtetin politik shqiptar)

shfletuesi_
30-06-10, 15:18
Kan shitur gomar kan blere bicikleta e tash ku she di qka ju thot vetja.... Hajt bre se tyben ne kofshin ngusht albanacat e shqiperis per bashkim t'trojeve n'mujshin me hy n'be edhe me passaport kan me ta ba . Po kqyrni mos te na e ndajn edhe nje pjese qe eshte rrezik pernime me u nda se per me i bashku qeto qe jan te ndane harrone kete pune.

Doooni
01-08-10, 00:08
Duhet te lypet maksimumi, per me arrit minimumin.


Bashkimo i trojeve shqiptare eshte nje pik, po bashkimi i Kosoves me Shqiperien eshte PATJETER!!!


Nqofse nuk bashkohen shtetet tona, mbas 30 vite Shqiptari i Shqiperies nuk e pranon Shqiptarin e kosoves si Shqiptar..po thjesht "kosovar"...dhe shqiptaret te Kosoves..kan mu nacionalizu...kan mu bo "Kosovar"


bashkimi eshte patjeter!!ØPa bashkim, ka mu coptu Populli jon per gjith here, dhe ska me pas kthim.

Daglasi
01-08-10, 00:19
Realiteti esht se ,me pranimin e SHQIPERIS ne NATO ,

dhe pranimi i maqendonis ne partneritet per paqe,

dhe po ashtu malin e zi ne partneritet per paqe,

dhe keto 2 shtete jan aleate te Natos,pa drejt vote ne NATO-

ka mar fund SHQIPERIA ETNIKE per fatkeq,edhe qe nuk esht deshira e neve,

kurse sa i perket KOSOVES mu bashkue me SHQIPERIN,

ka mundesi me ndodhe per shkak se rusia dhe kina ,nuk po hiqin dore nga vetjo

qe e kan ne OKB, ka mundesi qe SHBA do e propozojn dhe do e bejn,perdryshe

nuk do te ket,as bashkim KOSOVE-SHQIPERI.

Guri i madh
01-08-10, 00:20
Duhet te lypet maksimumi, per me arrit minimumin.


Bashkimo i trojeve shqiptare eshte nje pik, po bashkimi i Kosoves me Shqiperien eshte PATJETER!!!


Nqofse nuk bashkohen shtetet tona, mbas 30 vite Shqiptari i Shqiperies nuk e pranon Shqiptarin e kosoves si Shqiptar..po thjesht "kosovar"...dhe shqiptaret te Kosoves..kan mu nacionalizu...kan mu bo "Kosovar"


bashkimi eshte patjeter!!ØPa bashkim, ka mu coptu Populli jon per gjith here, dhe ska me pas kthim.po ktu esht qellimi qe shqiptart e kosoves me e humb identiten kombtar ,po edhe qeveria e ka pranue ket asmilim ne trojet shqiptare


e mbas 30 viteve ne do te jemi kosovari PER QYTETARET E SHQIPERIS


SHUM MIR E KENI MENDUE po edhe e keni shpreh

Doooni
01-08-10, 00:41
po ktu esht qellimi qe shqiptart e kosoves me e humb identiten kombtar ,po edhe qeveria e ka pranue ket asmilim ne trojet shqiptare


e mbas 30 viteve ne do te jemi kosovari PER QYTETARET E SHQIPERIS


SHUM MIR E KENI MENDUE po edhe e keni shpreh


E di se ky eshte qellimi te hujve, dhe eshte normale se politikant tone nuk jan ne gjendje per nje bashkim, se kan interesa Leke...Berisha nuk pranon me da leket me Thacin...


Po ne si popull duhet te punojm dhe veprojm, duhet ti votojm partiat cilet jan per bashkim.


siq thuhet ne gjermani: Mos pytni qka duhet me bo shteti per juve, po qka mundeni me bo ju per shtetin!

Doooni
01-08-10, 00:43
Realiteti esht se ,me pranimin e SHQIPERIS ne NATO ,

dhe pranimi i maqendonis ne partneritet per paqe,

dhe po ashtu malin e zi ne partneritet per paqe,

dhe keto 2 shtete jan aleate te Natos,pa drejt vote ne NATO-

ka mar fund SHQIPERIA ETNIKE per fatkeq,edhe qe nuk esht deshira e neve,

kurse sa i perket KOSOVES mu bashkue me SHQIPERIN,

ka mundesi me ndodhe per shkak se rusia dhe kina ,nuk po hiqin dore nga vetjo

qe e kan ne OKB, ka mundesi qe SHBA do e propozojn dhe do e bejn,perdryshe

nuk do te ket,as bashkim KOSOVE-SHQIPERI.

nvaret krejt prej neve.

Kur nuk e kemi provu, nuk mundesh me thon se tjert i kan faj.....po na e kem vet fajit.

Doooni
01-08-10, 00:44
ufsqOGXPi4o


Abetarje jem kur isha femi...ska kalu jav pe ndequ ket kenge..

Daglasi
01-08-10, 11:13
nvaret krejt prej neve.

Kur nuk e kemi provu, nuk mundesh me thon se tjert i kan faj.....po na e kem vet fajit.
---------------------------------------------------------------

Nuk kemi faj asgje na, perkundrazi gjenerata e sotit kan ber shume ma shume ,

se gjenarata 1912 kur e shpallen pavaresin e SHQIPERISE,

dhe 1913 qe u njoh nga shume shtete ,me keto kufij qe i ka edhe sot e kesaj dite ,

SHQIPERIA-esht bere anetare e NATOS,edhe prendetimet greke per SHQIPERIN,ka mar fund niher e mire,
SHQIPTARET ne maqendoni,mal te zi dhe ne luginen e Presheves,jan,dhe do te jen me mire ne te gjitha fushat e jetes,politike,ekonomike,se tash SHQIPERIA si aleate e NATOS-ka ndikim me te mire ,se ne vitet e meparshme,
KOSOVA u shpall REPUBLIK e pavaru e sovarane,qe me kohe besoj shume qe do te jet,se i kemi shtete me ndikim ne arenen nderkombetare te fuqishem,qe na kan pranue si shtet,
e nuk do kemi ushtri te huaj ne KOSOVE,por ushtri te fort te veten,
dhe poashtu anetare e OKB-se ,qe te jemi te pavarur,

SHQIPERIA,

SHQIPERIA esht anetare e NATOS ,qe dikush nese e sulmon ,duhet ta ka te qart se edhe NATON-e ka sulmue,me ne krye te SHBA-se,poashtu edhe nese e sulmon ni shtet qe esht aleate e SHBA,ateher do te ket pasoja si serbia ne 1999,ne rast se ni shtet sulmohet nga tjeter vend ,mi ardhe ne ndihme,poashtu nuk mundesh,me sulmue ni shtet tjeter kur je anetar i NATOS,apo me pas prendetime terriotale ndaj fqinjeve,e kete e kan ne nenshkrue te gjithe anetaret e NATOS,qe nuk kan pretendime terriotoriale ndaj fqinjeve

KOSOVA esht republik ,por jo sovrane se kemi ushtrin e huaj ne KOSOVE,qe e mirepritem,

dhe na mbron nga armiku serbi,

te pavarur nuk jemi,se shumecka nuk mundemi me ba ,pa aleatin kryesor

SHBA.