PDA

View Full Version : Linda Halimi vs.Dafina Zeqiri Cila ka vokal me te fuqishem?


Blueslady85
30-07-10, 18:15
Edhe pse Dafina Zeqiri KA bere boom ne showbiz mendoj se per vokal me e afte eshte Linda Halimi - Qe une preferoj Ta quaj nje Diva Zezake por ne trup te bardhe ....Cfare mendoni ju ? ?

prototyp
30-07-10, 20:28
Edhe pse Dafina Zeqiri KA bere boom ne showbiz mendoj se per vokal me e afte eshte Linda Halimi - Qe une preferoj Ta quaj nje Diva Zezake por ne trup te bardhe ....Cfare mendoni ju ? ?

Se pari mire se na ke gjetur!
Cfare te mendojme , te dyja jane te "forta".

Blueslady85
31-07-10, 07:54
Eshte e vertete ...jam fanse e Te dyjave mirepo e adhuroj Linden....Me duket sikur le shpirtin te kendoje dhe kendimi eshte dicka qe Linda nuk lodhet kurre ...Kam patur rastin ta ndegjoj Live me nje mbremje dhe Krejt naten vetem 15 minuta ka bere pauze...nga ora 20:00 deri ne oren 3 te mengjesit .....A nuk eshte mahnitese? .....Kurse Dafina ne koncert 10 kenge i kendon playback edhe kaq....
Prandaj Linda Dihet qe e Don muziken.....Dhe e adhuroj , jam fansja me e madhe e saj ..

p.s - Mire se ju gjeta:)

roadrunner
31-07-10, 17:36
Me Linden s'ka....Dafina as ngat si afrohet per vokal Lindes.

Neferta
01-08-10, 11:11
Dafina e bija e mamit vetem kaq e meriton per muzike sa per Linden no comente profesionale.

Guri i madh
01-08-10, 17:35
shum qenka fol e shkrue per kto dy vajzaasnjeren nuk i kam ne listen e personave publik bile as qe i njoh


e pasi nuk i njoh lirisht mundem me than se te dyat nuk kan kurfar vokali

valiii
01-08-10, 19:48
shum qenka fol e shkrue per kto dy vajzaasnjeren nuk i kam ne listen e personave publik bile as qe i njoh


e pasi nuk i njoh lirisht mundem me than se te dyat nuk kan kurfar vokali
Qysh bre Guri, ti bile krejt Drenicen pi njifshe e mos me njofte Dafinen boll marre.

Guri i madh
01-08-10, 19:56
Qysh bre Guri, ti bile krejt Drenicen pi njifshe e mos me njofte Dafinen boll marre.pse a paskan lidhje kto me drenic diqka na e kena LEONOREN me emrin pergdhels NORAesht si turp mos me dit vendlindjen


e kto dya qikat nuk esht turp mos me i njoft se sja vlen me i njoft

Blueslady85
01-08-10, 21:09
shum qenka fol e shkrue per kto dy vajzaasnjeren nuk i kam ne listen e personave publik bile as qe i njoh


e pasi nuk i njoh lirisht mundem me than se te dyat nuk kan kurfar vokali
http://www.youtube.com/watch?v=sgq82P99HkI&feature=PlayList&p=34E7C6265FC8A200&playnext=1&index=1

Ja i nderuar ndegjo si knon kjo Kengetare per te cilen ti merr guxim me thon qe nuk ka kurfar Vokali :) ...Hajde shtine ndonje nga "KENGETARET " tjera tonat me kendu dicka kshtu .....<3 Falemnderit shume

Blueslady85
01-08-10, 21:27
Une per vete nuk ngopem duke ndegju kenget e kesaj kengtareje!Eshte Nese mund te them Vokali i vetem ne Shqiptari qe ta mbush shpirtin emocion...A ja kish vlejt me na perfaqesu n Eurovizion me nje balade Gjigande...cka mendoni ju ???
Sa me shume komente na ndihmojne me ngrit kete artiste sa me lart sepse e meriton .....

Guri i madh
01-08-10, 22:00
http://www.youtube.com/watch?v=sgq82P99HkI&feature=PlayList&p=34E7C6265FC8A200&playnext=1&index=1

Ja i nderuar ndegjo si knon kjo Kengetare per te cilen ti merr guxim me thon qe nuk ka kurfar Vokali :) ...Hajde shtine ndonje nga "KENGETARET " tjera tonat me kendu dicka kshtu .....<3 Falemnderit shume


fatkeqsisht shteti i jon kosova KOSOVA nuk ka mundsi me i punsue krejt te rinjt e te rejat , ne ato profesione ku ata munden me dhan kontribut me ndihmue edhe shtetin


kjo video e ksaj tregon se kjo nuk ka prirje per muzik po muziken e ka zgjedh se i vetmi burim per me siguru te ardhura ,


kjo e paska marr profesionin qe nuk esht e aft per ket profesion ,e lus zotin qe te bahet e famshme po per mua nuk esht kengtare

Blueslady85
01-08-10, 22:02
fatkeqsisht shteti i jon kosova KOSOVA nuk ka mundsi me i punsue krejt te rinjt e te rejat , ne ato profesione ku ata munden me dhan kontribut me ndihmue edhe shtetin


kjo video e ksaj tregon se kjo nuk ka prirje per muzik po muziken e ka zgjedh se i vetmi burim per me siguru te ardhura ,


kjo e paska marr profesionin qe nuk esht e aft per ket profesion ,e lus zotin qe te bahet e famshme po per mua nuk esht kengtare

HAHAHA ...Xhelozia S ka kufi

Guri i madh
01-08-10, 22:04
HAHAHA ...Xhelozia S ka kufi


jo nuk po gjelozoj po une kurr nuk do e ndegjoj sa per mue prej neser mundet me braktis muziken

Elina
01-08-10, 22:09
Linda ka ze qe asnje kengetare e jona nuk mundet me ju afru....kam pas rastin ta ndegjoj edhe live si kendon....nuk ka fjale!

LOJETARI
01-08-10, 22:17
Linda ka ze qe asnje kengetare e jona nuk mundet me ju afru....kam pas rastin ta ndegjoj edhe live si kendon....nuk ka fjale!


ka e karakterizon zrin e saj ?

Blueslady85
01-08-10, 22:18
Linda ka ze qe asnje kengetare e jona nuk mundet me ju afru....kam pas rastin ta ndegjoj edhe live si kendon....nuk ka fjale!
Qashtu Elina tregoju Shqiptarve kush osht Linda...Une jom fanse e perbetuar e saj , edhe Dhashte Zoti t vazhdoje e t arrije sa me lart se e kom inspirim per Suksesin qe ka arrit kaq shkurt e me kaq shume merita....<3<3<3 Love you Linda Halimi

doGzona
01-08-10, 22:49
Nuk paskam degjuar per kete kengetare me heret dmth Linda Halimi, i degjova dy kenget e saj nga kurioziteti, nuk e ndjeva dhe aq,si duket ka ze mjaft , por ja qe nuk qenka per veshin tim!

Amina
03-08-10, 18:30
Zerin shume te mire kjo Linda, edhe kenga "Te dua" shume e mire. Per sa i perket vokalit, ata qe e kan ndegju live e din me mire. Keshtu qe mendoje Elina ka te drejte. Por edhe Dafina eshte e mire me vokal.

arTiiola_
06-08-10, 17:44
NuuK ee Njo as njeher mir..!

Domira
08-08-10, 21:30
Mendimi im esht se ne cdo profesion ka njerez te cilet jane te lindur per nji pune dhe ate e kryejne me lehtesi, kurse disa te tjere, te njejten pune e kryejne me ma shume mundim dmth i japin zor ma shum:D
Edhe kto te dy kangtare i shoh keshtu, Dafina kendon, kurse Linda i jep zor me kendu, por edhe ajo ia arrin me kendu:).
Mund te jet edhe paragjykim por me duket se femrat me fizionomi te Lindes kane shume ambicie dhe sidoqofte ia arrije cakut ( po e them nga pervoja qysh ne femijeri).

p.s. mos bertitni ju qe mendoni ndryshe :D