PDA

View Full Version : grat e importuar ne gurbet


DritonPR
01-08-10, 16:23
Pershendetje. Ju grat e lindur e rritur no kosov e te martuar ne gurbet pas sa kohe jeni kthyer ne kosov per vizit pasi jeni dal ne gurbet dhe sa keni ndejur te nana baba heren e par pi gurbetllit?

Spo shkon martesa normale qetyne ditve medet

teutaA
01-08-10, 16:28
Pershendetje. Ju grat e lindur e rritur no kosov e te martuar ne gurbet pas sa kohe jeni kthyer ne kosov per vizit pasi jeni dal ne gurbet dhe sa keni ndejur te nana baba heren e par pi gurbetllit?

Spo shkon martesa normale qetyne ditve medet

sjam e importume po e eksportume un hahahahhahahahh hahahahhahahhahah

kqyr ti gruen tane mos e le me shku me pa nanen se ajo tash eshte rob i yti duhet me i vet prej age e deri me te voglin kur shkon ne opqin edhe ajo duhet me dit qe tash u martu ska ma nan e bab ne dasht nan e bab mos e merr ma hiq


oooo ti djali i kulturum nese ti jeton me gjith grue ne gyrbet kur te shkosh ne ks ti rri me familje tane e ajo me te veten se nuk do thot qe ajo eshte grue e jotja ska ndjenja per prind e familje te vet njojt si ty

e ti nime a ke i importum a eksportum a kontrabanduem hahahhahah sa kam kesh me sabah :tongue:

DritonPR
01-08-10, 16:35
Oj ti from cadana mos ju tell njerzve dallimin e export import se ka tjer qe kinse e dijn what import means

Valla ndenja hala 1 vit su bo larg nane babe e shkoj atje jo per nje po per two muaj. Qesaj martese i thuhet a ma shum mutes se.

emine
01-08-10, 16:39
driton,derisa hape nje teme (grate eimportune ne gurbet) dihet se cfare llafesh ka aty,pra nese ju duket keq so kan deshte me mendu se nje femer munde te importohet,pluse a done ajo gru me ba pushim,qka kujtove ti ne dite te sodtme pushimi a primar hahahhahahhahahhaha,du me shku edhe une ne kosove me importu ni qaso viktime ,mashkull menova:wink: kure tem bahate bajat e qoi te nana nja dy muje ne tpane hahhahhahhahahahhah,more duhet me ju kallxu atyne tu kosova se jan ba rahat me burre,e u knaqen en gurbet,dy muje dite nuke dalin kafe,


teute tema e viti a kjo

teutaA
01-08-10, 16:39
Oj ti from cadana mos ju tell njerzve dallimin e export import se ka tjer qe kinse e dijn what import means

Valla ndenja hala 1 vit su bo larg nane babe e shkoj atje jo per nje po per two muaj. Qesaj martese i thuhet a ma shum mutes se.


shuj mos te nien kush me jetu jasht ks e me pas ksi mendimi kuku per ty :smile:

DritonPR
01-08-10, 16:48
Po leni bre ju grat nanen ska ma kili mili.

Po e marr edhe njo kur shkon njona e kam tjetren e vica versa

emine
01-08-10, 16:52
Po leni bre ju grat nanen ska ma kili mili.

Po e marr edhe njo kur shkon njona e kam tjetren e vica versaide e mire valla,ban mire me ba realitet,veq grate dojne hyzmet hahahhahahh,e tutna te ike edhe ajo shkone najkah per nja 3 muje

DritonPR
01-08-10, 16:55
Po hyzmetin e kan krevet pi meje. A grat hyzmet duhet me bo ton diten veq nkom me nejt ndesh me meritu hyzmetllakin e nates pi meje

teutaA
01-08-10, 16:59
hahahahhahahha ja kam nie mjaft ofendime nga te dy drejtimet ata atje e keta ketu veq kete qe duhet te quhen te importuar sot e nieva hahahahhahahah nime tema e vitit
:smile:
shum keq valla bindja e kultura e shqipes me ardh deri te konflikti ne nje martes vetem e vetem pse dikush i thot vehtes burr mendon me te mbizotru deri ne ate mas sa qe edhe te nana me shku duhet me vet ncncncncn marre te koft ty driton e haram buka qe te jep ty nje shtet i civilizuem opss te ishe kan ne ks nuk isha qudit me nje koment te till per bes se atje qashtu jetojn 80% te femrave :redface:

emine
01-08-10, 17:00
Po hyzmetin e kan krevet pi meje. A grat hyzmet duhet me bo ton diten veq nkom me nejt ndesh me meritu hyzmetllakin e nates pi mejenime qka paska lype ajo virane me shku ne kosove,e me lan djalin kaq te permallune,valla une kisha dyshu dritone,e ti kofsh i forte qe ke lan nusen vetun 2 muje dite:tongue:

emine
01-08-10, 17:02
hahahahhahahha ja kam nie mjaft ofendime nga te dy drejtimet ata atje e keta ketu veq kete qe duhet te quhen te importuar sot e nieva hahahahhahahah nime tema e vitit
:smile:
shum keq valla bindja e kultura e shqipes me ardh deri te konflikti ne nje martes vetem e vetem pse dikush i thot vehtes burr mendon me te mbizotru deri ne ate mas sa qe edhe te nana me shku duhet me vet ncncncncn marre te koft ty driton e haram buka qe te jep ty nje shtet i civilizuem opss te ishe kan ne ks nuk isha qudit me nje koment te till per bes se atje qashtu jetojn 80% te femrave :redface:nafaka e bubazhelaf me marr kredita e me ble e transportu femna prej kosove:P

Dallandyshja_718
01-08-10, 17:22
Driton, paske harrue me e shkretua edhe t'adaptume, se une deshta me i'u pergjigj temes por nuk po mundem, se as nuk jam e importume e as exportume...:biggrin:

P.S. TeutA dhe Emine, bofshi hajr se vallahi me disponuot sot, n'kete gazep punet qe po e kam:biggrin:

DritonPR
01-08-10, 17:23
hahahahhahahha ja kam nie mjaft ofendime nga te dy drejtimet ata atje e keta ketu veq kete qe duhet te quhen te importuar sot e nieva hahahahhahahah nime tema e vitit
:smile:
shum keq valla bindja e kultura e shqipes me ardh deri te konflikti ne nje martes vetem e vetem pse dikush i thot vehtes burr mendon me te mbizotru deri ne ate mas sa qe edhe te nana me shku duhet me vet ncncncncn marre te koft ty driton e haram buka qe te jep ty nje shtet i civilizuem opss te ishe kan ne ks nuk isha qudit me nje koment te till per bes se atje qashtu jetojn 80% te femrave :redface:

Qyre trus ne oqean qaty se sjom fitore aliu

DritonPR
01-08-10, 17:27
nime qka paska lype ajo virane me shku ne kosove,e me lan djalin kaq te permallune,valla une kisha dyshu dritone,e ti kofsh i forte qe ke lan nusen vetun 2 muje dite:tongue:

Burri ka nevoj moj haha

Hej mos kujtoni se pernime. Se puna marteses super o

Guri i madh
01-08-10, 17:30
DRITON pr


esht nderpre importimi malli i cilsis se dobt nuk e meriton nji bilet te avionit me qmim te lir ,jasht sezonit te pushimeve 39 € bileten nuk e ka hakbesa edhe me shum km te kalura ku me dit se sa dur e kan perdor

emine
01-08-10, 17:38
Burri ka nevoj moj haha

Hej mos kujtoni se pernime. Se puna marteses super opo thu mire oshte a,veq qekjo me shku ka 2 muje dite e me met vetune po me tute forte valla:rolleyes:

Paradox_13
01-08-10, 17:40
hahahahhahahha ja kam nie mjaft ofendime nga te dy drejtimet ata atje e keta ketu veq kete qe duhet te quhen te importuar sot e nieva hahahahhahahah nime tema e vitit
:smile:
shum keq valla bindja e kultura e shqipes me ardh deri te konflikti ne nje martes vetem e vetem pse dikush i thot vehtes burr mendon me te mbizotru deri ne ate mas sa qe edhe te nana me shku duhet me vet ncncncncn marre te koft ty driton e haram buka qe te jep ty nje shtet i civilizuem opss te ishe kan ne ks nuk isha qudit me nje koment te till per bes se atje qashtu jetojn 80% te femrave :redface:

Jo rasetsishte morra per citim postimin tende tetua,ndoshta pse jetoj ne ks apo per ma shume se nuk munde pajtohem me disa qe mendojn se statusi i fituar nga nje shtet i trete automatikisht i shendrron ata ne njerez te civilizuar sa per te mohuar edhe te qenurit e tyre paraprak.
Nuk do i thoja Dritonit marre te kjofte ,as ty spo te them diqe te tille edhepse shkalla e perqindjes qe ke shenu ma larte eshte e turpshme por asesi nuk eshte turp nese nje grua ne shenje respekti kerkon leje nga burri per qendrim ne gjini perderisa pozita e femres edhe ne Kosoven e ''pa civilizuar''eshte shume ma ndryshe nga ajo qe mundohesh te na prezantosh.

DritonPR
01-08-10, 17:46
po thu mire oshte a,veq qekjo me shku ka 2 muje dite e me met vetune po me tute forte valla:rolleyes:
So keq se edhe pushoj per se daluri neper shopping centers se ju grAt spo ngiheni.

doGzona
01-08-10, 18:25
Dy muaj jane shume ,pa burre nuk kisha shkuar askund per aq kohe te gjate,do te me kishte marre malli.per nje jave ndoshta,por per dy muaj jane shume!

teutaA
02-08-10, 00:01
Dy muaj jane shume ,pa burre nuk kisha shkuar askund per aq kohe te gjate,do te me kishte marre malli.per nje jave ndoshta,por per dy muaj jane shume!

e po nese jeton jasht ks e familja jote jeton ne ks e ti shkon per vizit atje ku kishe nejt te vjehrra apo te nana ?

teutaA
02-08-10, 00:01
Jo rasetsishte morra per citim postimin tende tetua,ndoshta pse jetoj ne ks apo per ma shume se nuk munde pajtohem me disa qe mendojn se statusi i fituar nga nje shtet i trete automatikisht i shendrron ata ne njerez te civilizuar sa per te mohuar edhe te qenurit e tyre paraprak.
Nuk do i thoja Dritonit marre te kjofte ,as ty spo te them diqe te tille edhepse shkalla e perqindjes qe ke shenu ma larte eshte e turpshme por asesi nuk eshte turp nese nje grua ne shenje respekti kerkon leje nga burri per qendrim ne gjini perderisa pozita e femres edhe ne Kosoven e ''pa civilizuar''eshte shume ma ndryshe nga ajo qe mundohesh te na prezantosh.


e turpshme por edhe realitet fatkeqesisht :redface:

Buqja_ch
02-08-10, 08:17
e po nese jeton jasht ks e familja jote jeton ne ks e ti shkon per vizit atje ku kishe nejt te vjehrra apo te nana ?


Une te nena ,me vjen keq se vjehrren se kam por kisha be levizje edhe andej qdo dite bile se sot i kemi kushtet,nuk kemi nevoi me lut askend , por qelsin ne dore dhe shkova kush po vjen me mu .....

Driton paske hi llugav me kete tem ...........

teutaA
02-08-10, 08:21
Une te nena ,me vjen keq se vjehrren se kam por kisha be levizje edhe andej qdo dite bile se sot i kemi kushtet,nuk kemi nevoi me lut askend , por qelsin ne dore dhe shkova kush po vjen me mu .....

Driton paske hi llugav me kete tem ...........

ehh moj buqe po sa kosovarja i kan burrat si dritoni :rolleyes: jo tona i kan qelsat ne dor :mad:

Buqja_ch
02-08-10, 08:26
ehh moj buqe po sa kosovarja i kan burrat si dritoni :rolleyes: jo tona i kan qelsat ne dor :mad:

Pajtohem me ty por ja fola per vete kete here,po ma kujtove ni rast,i kishin thene: Ti e ki lejen ,po lejen ne leter e kam por lejen me dal me duhet me marr qdo dite http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

doGzona
02-08-10, 10:39
e po nese jeton jasht ks e familja jote jeton ne ks e ti shkon per vizit atje ku kishe nejt te vjehrra apo te nana ?

Me pas shkuar me burre ,isha shkuar ke familja e burrit e mandej isha end here ke familja ime here ke e burrit, me pas shkuar vetem,sic thash qe per dy muaj nuk isha shkuar askund pa burre, e sidomos nese jetoj diku ne Evrope,aty afer, dy muaj jane teper,nese ke nje martese apo do nje martese te shendoshe,qendrimi i gruas large burrin apo anasjelltas, per dy muaj me duket i tepert ,por kisha ndejt nje deri dy jave, dhe kisha ndejt ke nena ime,por isha shkuar per vizite edhe ke vjehrria dhe kisha ndejt ndoshta nje apo dy nete,cka me ndejt aty me shume pa burre, me ia be kunatave punet a ,jo moj?!:D

LABI
02-08-10, 11:10
Pse je kaq kureshtar t'i bejsh kete pyetje grave?! Mbase me leht per ta kuptuar do ta kishe nese kete pyetje do e shtroje ne drejtim te gjinise qe i takon , 'BURRAVE TE IMPORTUAR NE GURBET"!!!
(pyetje e e ulet, tendencioze perplot paragjykime).

doGzona
02-08-10, 11:20
Pse je kaq kureshtar t'i bejsh kete pyetje grave?! Mbase me leht per ta kuptuar do ta kishe nese kete pyetje do e shtroje ne drejtim te gjinise qe i takon , 'BURRAVE TE IMPORTUAR NE GURBET"!!!
(pyetje e e ulet, tendencioze perplot paragjykime).


Sic duket i paska ikur gruaja per pushime ke famijla e saj per dy muaj, dhe ketu eshte ardhe po vjelle inat e vrere,nuk ka qen ne gjendje ta beje te lumtur nje grua, se po te ishte e lumtur me te nuk do te ikte per dy muaj ta linte ate vetem ,ka shkuar gruaja te qetesoj koken prej tij sigurishte! :D

LABI
02-08-10, 11:50
Sic duket i paska ikur gruaja per pushime ke famijla e saj per dy muaj, dhe ketu eshte ardhe po vjelle inat e vrere,nuk ka qen ne gjendje ta beje te lumtur nje grua, se po te ishte e lumtur me te nuk do te ikte per dy muaj ta linte ate vetem ,ka shkuar gruaja te qetesoj koken prej tij sigurishte! :D

he de he , mos e tepro edhe ti se ndoshta e ka leshu me deshire , thjesht ndoshta dhe na e paragjykojme pyetjen e tij.. Ndoshta edhe ky nga e tere kjo mesele deshiron te nxjerr dicka te mire . "Te behet burre me i mire" !! :biggrin: :biggrin:

doGzona
02-08-10, 12:09
he de he , mos e tepro edhe ti se ndoshta e ka leshu me deshire , thjesht ndoshta dhe na e paragjykojme pyetjen e tij.. Ndoshta edhe ky nga e tere kjo mesele deshiron te nxjerr dicka te mire . "Te behet burre me i mire" !! :biggrin: :biggrin:

Mundet mundet, mundohet te permiresohet ndoshta, se tash si ka mbet vetem, i bie kres...! :D

LABI
02-08-10, 12:14
Mundet mundet, mundohet te permiresohet ndoshta, se tash si ka mbet vetem, i bie kres...! :D

Me rendesi se ekziston nje far lloj interesimi (qofte ne forme deklarate apo forme konkrete). Mos me lane, as mos me mbet pa bo dicka per ATEDHE E MEMEDHE .:biggrin:

Keshtu e ka kjo mesele, dikush merr e dikush jep... Dikush eshte shume koprrac veq merr e me dhane s'jep hiq:biggrin:

roadrunner
02-08-10, 16:30
ju grat, qysh i keni punt me eksport import te burrav, ka sa po ju kushton nima hahahahahahaahha

emine
02-08-10, 16:33
ju grat, qysh i keni punt me eksport import te burrav, ka sa po ju kushton nima hahahahahahaahhaveq merre me mend ni kso burri me pas njeri ,duhet ne pike nate me kope me jastek:cool: :cool:

teutaA
02-08-10, 18:27
ju grat, qysh i keni punt me eksport import te burrav, ka sa po ju kushton nima hahahahahahaahha

valla boll keq moj roarunner te isha kan ne verop biles e kish kqyr do dit qfar malli eshte e e kisha kthy po knej oqeani e importove nje her te mbetet ne der ska refund e exchange hiq ahhahahhahaha:wink:

emine
02-08-10, 18:33
Sic duket i paska ikur gruaja per pushime ke famijla e saj per dy muaj, dhe ketu eshte ardhe po vjelle inat e vrere,nuk ka qen ne gjendje ta beje te lumtur nje grua, se po te ishte e lumtur me te nuk do te ikte per dy muaj ta linte ate vetem ,ka shkuar gruaja te qetesoj koken prej tij sigurishte! :Dsiq duket kta tipat qe hyne e llafosin ksajde,tu shpyja zanin e gojes sguxojne em qel,ajo em shku dy muje e mu knaqe bile ne deti,e ky le te qa kupalla naper forum si shumica ksajde:tongue:

DEA
03-08-10, 19:07
Per fat te mire une nane e babe ne Belgjike, keshtu qe kur shkoj ne Kosove s`ja lshoj komte burrit. Bile bile ma kish dasht me me qu te nana per disa nete si qashtu mo hahah.....

panta_rhei
03-08-10, 20:32
temė e ngjashme do tė ishte edhe "lopt e importuara nga danimarka, zvicra e austria ne Kosove".
Nejse, jo edhe bash e ngjashme.
Dallimi?
Njėra palė pas importimit, trashen shumė. Njėra palė pas importimit, dobėsohen shumė.

emine
03-08-10, 21:07
nje Marokane e ardhure ne Holland,ka arrite te botoje librin mu me ket tilutulle,duke rrefu jeten e saj te tmerrshme qe i eshte ofru nga burri i saje,ajo rrefente si kishin ber pazar te familjes saje me te ish burrit,dhe nuke e dinte cfare e priste ne evrope,ajo kishte vetem 17 vjece kure e martuane,pra rrafje torturime,te nje pas njeshme,pra munde te qeshni te talli,po sikure te ken femijte(vajzat tueja) ket fate te keqtrajtohen ne ket menyre,apo te ju vihet ky tiltulle do te flisnit krejt ndryshe,eshte e tmerrshme qe shqiptaret i afrohen shume afer vendeve primitive ku shiten dhe transportohen femrat,,,,me te vertet vetem po mendoi (deri kur ) ,,,,,,,munde te lejone shqiptaret qe motrat apo vajzat e tyre te martohen per kta lloje PARAZITESH,krim ndaj njerzimit,vetem shprehja e tille e le me trajtimet qe ju behen femrav
ps,panta me vje shume keq qe lexoi nga ju ksi shprehje (idijote) pyes veten cfare ,ka munde te prish kaq shume shpirterisht,derisa dhe ju nga nje femer jeni linde,dhe munde te krahasoni femrat me lope,,,,,

DEA
03-08-10, 21:13
nje Marokane e ardhure ne Holland,ka arrite te botoje librin mu me ket tilutulle,duke rrefu jeten e saj te tmerrshme qe i eshte ofru nga burri i saje,ajo rrefente si kishin ber pazar te familjes saje me te ish burrit,dhe nuke e dinte cfare e priste ne evrope,ajo kishte vetem 17 vjece kure e martuane,pra rrafje torturime,te nje pas njeshme,pra munde te qeshni te talli,po sikure te ken femijte(vajzat tueja) ket fate te keqtrajtohen ne ket menyre,apo te ju vihet ky tiltulle do te flisnit krejt ndryshe,eshte e tmerrshme qe shqiptaret i afrohen shume afer vendeve primitive ku shiten dhe transportohen femrat,,,,me te vertet vetem po mendoi (deri kur ) ,,,,,,,munde te lejone shqiptaret qe motrat apo vajzat e tyre te martohen per kta lloje PARAZITESH,krim ndaj njerzimit,vetem shprehja e tille e le me trajtimet qe ju behen femrav
ps,panta me vje shume keq qe lexoi nga ju ksi shprehje (idijote) pyes veten cfare ,ka munde te prish kaq shume shpirterisht,derisa dhe ju nga nje femer jeni linde,dhe munde te krahasoni femrat me lope,,,,,

Emine shume pajtohem me shkrimin tend dhe me te vertet ka shume femra qe ju merret lirija. Tmerr!
Por mos te harrojme te cekim se ka edhe prej atyre qe keqperdorin lirin. Tmerr!

valiii
03-08-10, 21:19
Haj more Driton ēa na bone me kete teme - export - import hahaahahaaa...

teutaA
03-08-10, 21:23
malli importohet jo njerzit po te ishte ashtu canada do ishte nje nder shtetet me me se shumti popullsi te importuar:mad:


nejse relitet i hidhur shqiptar ku prap femrat jan viktima ne te dy anet edhe nese "importohen"por edhe nese "importojn":redface:

panta_rhei
03-08-10, 21:44
nje Marokane e ardhure ne Holland,ka arrite te botoje librin mu me ket tilutulle,duke rrefu jeten e saj te tmerrshme qe i eshte ofru nga burri i saje,ajo rrefente si kishin ber pazar te familjes saje me te ish burrit,dhe nuke e dinte cfare e priste ne evrope,ajo kishte vetem 17 vjece kure e martuane,pra rrafje torturime,te nje pas njeshme,pra munde te qeshni te talli,po sikure te ken femijte(vajzat tueja) ket fate te keqtrajtohen ne ket menyre,apo te ju vihet ky tiltulle do te flisnit krejt ndryshe,eshte e tmerrshme qe shqiptaret i afrohen shume afer vendeve primitive ku shiten dhe transportohen femrat,,,,me te vertet vetem po mendoi (deri kur ) ,,,,,,,munde te lejone shqiptaret qe motrat apo vajzat e tyre te martohen per kta lloje PARAZITESH,krim ndaj njerzimit,vetem shprehja e tille e le me trajtimet qe ju behen femrav
ps,panta me vje shume keq qe lexoi nga ju ksi shprehje (idijote) pyes veten cfare ,ka munde te prish kaq shume shpirterisht,derisa dhe ju nga nje femer jeni linde,dhe munde te krahasoni femrat me lope,,,,,
ty eminje, a janė kah t dhimen femnat a lopt qė po i krahasoj...

Muuuuu pėr veti nė kėsi raste, fort m dhimen lopt.

menzi qė e kryejnė klasen e tetė a nėntė... menzi qė dijnė me shkru e me lexu shqip, edhe nuk dijnė tybe me shkru shqip. Jo po nuk dijnė tybe! Mundohen me e ndjekė modėn sipas lady gages edhe rihanjes edhe sipas gymyshit e zhadjes... qohet baba i hyp n kerr, edhe i qon ne sheher... dalin do gra edhe ni shtreman i lodht ja qesin nji gjysė kakakolle ksaj lopes... edhe, nejse mbase dali n syret edhe i nrrojn unazat, shkojn ne komunje edhe bajn kunorizim... pasiqė tė kompletohet dokumentacioni qė e vėrteton se aj shtermani i lodht e ka ble ne menyre te rregullt kete lopen, lopes i mundesohet edhe transportimi deri ne destinacionin e caktuar (dmth brenda katėr zidnave, ku ka boll ushqim tė llojllojshėm)... ka raste qė, pasi e qon pronari i saj nja 40 her ne market edhe ne gemeinde te komunes per me vazhdu vizen e per lajmrim, ndodh qe dikur mesohet edhe me shku e me u kthy pa pėrcjellje...

emine
03-08-10, 22:01
ty eminje, a janė kah t dhimen femnat a lopt qė po i krahasoj...

Muuuuu pėr veti nė kėsi raste, fort m dhimen lopt.

menzi qė e kryejnė klasen e tetė a nėntė... menzi qė dijnė me shkru e me lexu shqip, edhe nuk dijnė tybe me shkru shqip. Jo po nuk dijnė tybe! Mundohen me e ndjekė modėn sipas lady gages edhe rihanjes edhe sipas gymyshit e zhadjes... qohet baba i hyp n kerr, edhe i qon ne sheher... dalin do gra edhe ni shtreman i lodht ja qesin nji gjysė kakakolle ksaj lopes... edhe, nejse mbase dali n syret edhe i nrrojn unazat, shkojn ne komunje edhe bajn kunorizim... pasiqė tė kompletohet dokumentacioni qė e vėrteton se aj shtermani i lodht e ka ble ne menyre te rregullt kete lopen, lopes i mundesohet edhe transportimi deri ne destinacionin e caktuar (dmth brenda katėr zidnave, ku ka boll ushqim tė llojllojshėm)... ka raste qė, pasi e qon pronari i saj nja 40 her ne market edhe ne gemeinde te komunes per me vazhdu vizen e per lajmrim, ndodh qe dikur mesohet edhe me shku e me u kthy pa pėrcjellje...

pse ku shenone qe shkolla qenka garanti mos mu zhgenjy ne nje lidhje martesore,hajte se tash flen ma mire,edhe nihesh pak ma mashkullor qe munde me shajte edhe diqka ma shume,veq mdoket lopa vica ban apo:rolleyes:

teutaA
03-08-10, 22:10
pse ku shenone qe shkolla qenka garanti mos mu zhgenjy ne nje lidhje martesore,hajte se tash flen ma mire,edhe nihesh pak ma mashkullor qe munde me shajte edhe diqka ma shume,veq mdoket lopa vica ban apo:rolleyes:


po moj edhe kijet importohen :tongue: :wink:

DritonPR
07-08-10, 23:00
Haj more Driton ēa na bone me kete teme - export - import hahaahahaaa...

tybe kokan prek ne zemer do qika te pafatshme. Po folin cka po mendojn e spo mendojn cka po folin.

Suelaa
11-08-10, 19:55
Mendoj qe ka me shum burra te importuar ne kurbet....:biggrin:

teutaA
11-08-10, 21:50
Mendoj qe ka me shum burra te importuar ne kurbet....:biggrin:

hahahahha vetem per tre muej edhe po e kthejm mallin e keq :smile:

emine
11-08-10, 22:06
hahahahha vetem per tre muej edhe po e kthejm mallin e keq :smile:isha ne kosove para 4 vjetve edhe pe takoi nje djal kojshive ,pe ves kam ni se je ne gjermani,a je ardhe ne pushim ,tha jo breh piha mkapi merzija edhe sish jete breh vlla atje ,termine termine,i thash grus shkova ne kosove ndaq me ardhe me jetu atje mire,nese jo,une sjetoi ktu.kure me tregoi nana tije,tha e ka pernxone nusja breh se ky i ka qite kanune asajna,po mos ja permen tha se kap merzija e bahet nervoze,tha bajna rrafsh qashtu,so kan djal i keq po pak teper si burr i zoti (gjunahi),,,,e sa e sa qeshtutne,

Suelaa
11-08-10, 22:09
hahahahha vetem per tre muej edhe po e kthejm mallin e keq :smile:

Cilin malle te keq....:rolleyes:

teutaA
11-08-10, 22:12
isha ne kosove para 4 vjetve edhe pe takoi nje djal kojshive ,pe ves kam ni se je ne gjermani,a je ardhe ne pushim ,tha jo breh piha mkapi merzija edhe sish jete breh vlla atje ,termine termine,i thash grus shkova ne kosove ndaq me ardhe me jetu atje mire,nese jo,une sjetoi ktu.kure me tregoi nana tije,tha e ka pernxone nusja breh se ky i ka qite kanune asajna,po mos ja permen tha se kap merzija e bahet nervoze,tha bajna rrafsh qashtu,so kan djal i keq po pak teper si burr i zoti (gjunahi),,,,e sa e sa qeshtutne,

shum mir qe mundeni me i kthy se ne canada nese hyn ma ski shanc me kthy 3 vjet je pergjegjese per ta bo qka duesh ndash daju ndash jeto me te ty te del problem se ai knaqet menjeher fiton satusin e banorit te perhershem te ca

roadrunner
12-08-10, 09:03
jo spe marr, se po ja qes jastekin ma mireh ahahahah....zot mos provo qkas ka aaaaa....veq merre me mend ni kso burri me pas njeri ,duhet ne pike nate me kope me jastek:cool: :cool:

roadrunner
12-08-10, 09:04
mos past, turn him in for animal adoption LMAOvalla boll keq moj roarunner te isha kan ne verop biles e kish kqyr do dit qfar malli eshte e e kisha kthy po knej oqeani e importove nje her te mbetet ne der ska refund e exchange hiq ahhahahhahaha:wink:

teutaA
12-08-10, 19:29
mos past, turn him in for animal adoption LMAO

hahahahhahahha zoti ty

me mir me qit posht mos me marr ne qaf kon me ta fundi i fundit me njehet sevap per ate tjetren dynja :smile:

roadrunner
12-08-10, 19:50
Kaniher thojn hin gjynah edhe mir me bo hahahahahaha....un i kom ra ne fije :D po shkoj ka po du, edhe ato veq me qka kom te leme, qka ka te bleme shnosh kofshin se tybe njau kom bajt gajlen hahahahahahahahahahhahahahahhahahha zoti ty

me mir me qit posht mos me marr ne qaf kon me ta fundi i fundit me njehet sevap per ate tjetren dynja :smile: